SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy w wieku 24 lat mam szanse zbudować atrakcyjną sylwetkę?

Czy mając 24 lata prawie i większość życia raczej mniej ruchu niż więcej( niby praca fizyczna zazwyczaj , ale i tak od kiedy pamiętam jestem kulką ) jestem w stanie stać się ponad przeciętnie wysportowaną osobą i mieć sylwetkę , która wyróżnia się na ulicy? Czy mogę zostać jedynie gymcelem ?

Matri009 21 September 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

Ja nie widzę, żadnego problemu, a zwłaszcza w tym wieku, aby kompletnie przemodelować sylwetkę. To, że przez swoje dotychczas niedługie życie miałeś sylwetkę, z której nie jesteś zadowolony, nie oznacza, że tę dłuższą część życia musisz nadal utrzymywać ten brak formy. 

Od strony "technicznej" nie należy spodziewać się żadnych utrudnień. Stroną techniczną nazywam modelowanie treningiem i dietą. Jeśli chodzi o kształtowanie sylwetki, to problemem są tylko nasze słabości, brak wytrwałości i skłonność do poddawania się i ustępstw. 

Regularnie trenując i koncentrując się na progresji obciążeń oraz bezwzględnie utrzymując dietę (przez 7 dni w tygodniu), masz absolutny i bezwzględny wpływ na swój wygląd. Dlatego, zacznij od zaplanowania sobie diety, a może ona wyglądać podobnie do tej: 

Polecamy również: Gotowa dieta odchudzająca i trening z hantlami dla nastolatka

jak i treningu, który znajduje się w tym samym artykule. Naprawdę nie musisz nic więcej kombinować, postaraj się utrzymać wszelkie założenia przez pół roku, a zobaczysz, jak bardzo zmieni się Twoja sylwetka. Wtedy zapraszam po dalsze konkrety. 

Na koniec pamiętaj, że ten plan będzie tak dobry i skuteczny, jak bardzo będziesz się do niego przykładał. 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 21 September 2023
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować