SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy można spożywać białko w wieku 12 lat

Cześć czy można spożywać białko w wieku 12 lat jeśli nie dlaczego Chciałbym zrzucić trochę kg uprawiam dużo sportu między innymi piłka nożna , jazda na rowerze i biegam ale nie widzę efektów Mam 12 lat Wzrost 164 Waga 64 kg

Tomek 25 kwietnia 2022
Ekspert odpowiada

Witaj!

Przecież białko spożywasz każdego dnia, a znajduje się ono pod postacią mleka, serów, jaj, ryb i mięsa. To, co znajduje się w odżywkach, to dokładnie ten sam makroskładnik, tylko w bardziej skoncentrowanej formie. 

Faktycznie podczas odchudzania warto zwiększyć ilość białka w diecie, jednak prawdopodobnie oczekujesz zbyt wiele. To nie działa w ten sposób, że jeśli do tego, co jesz obecnie, dołożysz jednego czy dwa szejki białkowe, to nagle w jakiś cudowny sposób zaczniesz tracić tkankę tłuszczową. 

Rola białka w odchudzaniu polega głównie na tym, że syci ono lepiej niż pozostałe makroskładniki, a tym samym czujemy się mniej głodni. Odchudzanie to przede wszystkim pozbycie się ze swojego menu produktów wysoko przetworzonych, fast foodów, słodyczy, słodkich napojów, a także wszystkiego, co zawiera cukier. 

Jeśli uważasz, że masz za dużo tkanki tłuszczowej, to prawdopodobnie jadłeś zbyt dużo i zbyt często pojawiały się wymienione wyżej produkty. Odchudzanie to przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych i zmiana aktywności. 

W Twoim wieku dodatkowe białko niczego nie zmieni. Dlatego, o ile wypicie jednego szejka białkowego dziennie jest bezpieczne nawet dla nastolatka, to trudno będzie spodziewać się takich efektów, o jakich myślisz. 

Niżej znajdziesz artykuł o żywności przetworzonej i to z nią musisz zacząć walczyć, a Twoje ciało zwalczy tkankę tłuszczową. 

Polecamy również: Jak bardzo szkodzi żywność przetworzona? Co jeść a czego unikać?

 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 26 kwietnia 2022
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.