SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania z kategorii trening - strona 1 - Zapytaj SFD

Witam czy przy treningu bicepsów na siłowni lepiej dać na początku jako pierwsze ćwiczenie młotki na ramienny żeby wypchnął biceps a potem resztę ćwiczeń już na sam biceps czy najpierw ćwiczenia na biceps a jako ostatnie ćwiczenie młotki na ramienny ?

Denis7713 07 May 2024 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Ostatnio miałem lekkie przeziębienie chyba go niedoleczyłem i zrobiłem m,ocny trening z nogami przede wszystkim, następnego dnia było git tylko mega zakwasy a jeszcze następnego dnia obudziłem się z dreszczami w nocy i mega zakwasami w tych nogach miałem gorączke zbiłem ją rano wszystko było git lepiej się już czuje,to jakieś przzemęczenie organizzmu? zrobić sobie jakąś przerwę czy w pon już mogę stopniowo wracać?

katez 03 May 2024 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

siemka czy po silowni moge korzystac ze sauny? Czy stosownaie spalaczy tluszczu wplywa negatywnie na serce gdy korzystam ze sauny?

Magic2 28 February 2024 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam siemanko która technika i metoda jest lepsza na budowanie masy mięśniowej żeby cały czas rosnąć i hipertrofie wchodzimy na siłownie dobrze się rozgrzać i zaczynać ćwiczenie od dużego ciężaru takim którym zrobię około 10 powtórzeń blisko lub do upadku i tak zrobić pierwsza druga serie a potem zmniejszyć trochę ciężar i kolejne serie i przechodzić na następne ćwiczenie i tak samo w każdym ćwiczeniu od dużego stopniowo zmniejszać i ćwiczyć blisko lub do upadku i tak w każdym ćwiczeniu czy lepiej zaczynać pierwsza serie w każdym ćwiczeniu od mniejszego ciężaru i stopniowo co serie dorzucać pare kilo zeobic kilka seri i na kolejne ćwiczenie i tak w każdym ?

Denis7713 28 February 2024 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Dzień dobry, proszę o ocenienie mojego planu treningowego, jeśli coś jest źle to poproszę o poprawnie mnie. Nie potrzebuję pordad dotyczących diety. mam 14 lat, ćwicze już dwa miesiąc ważę 53 kg przy wzroście 170cm. Moim celem jest zbudowanie masy mięśniowej.(nóg nie robię ponieważ mam kontuzję kolana).Czy uważacie czy tym planem będę mógł zbudować masę miesiniową? (oczywiście z dobrą dietą na nadwyżce kalorycznej).Mam dostęp do drążka, poręczy, hantli max 10 kg na jednym regulowane, paraletek i ławki prostej bez regulacji. Oto mój plan: •Pull ups 4serie 7 powt. •Dipy 4serie 10 powt. •Chin ups 4serie 7 powt. •Diamond push ups 4serie 9 powt. 3kg ( wkładam obciążenie z hantli do plecaka) •Wyciskanie na barki 6kg 11powt. 4 serie •Uginanie na biceps 6kg 12 powt. Myślałem żeby dać gdzieś jeszce wznosy bokiem z hantlami na barki oraz podciąganie australijskie. Możecie mi tez napisać czy mam dodać jakieś ćwiczenia z hantlami przydatne.

Majkel 27 January 2024 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Ile serii na biceps polecacie tygodniowo robiąc jedno ćwiczenie w rozciągnięciu bicepsa, jedno w skróceniu i uginanie młotkowe. Teraz robię po 3 serie w rozciągnięciu i w skróceniu i 2 serie uginań młotkowych. To wszystko w jednym z dwóch treningów w tygodniu. Myślałem, nad zmniejszeniem ilości serii do 2 na każde ćwiczenie i wtedy wychodziłoby 12 serii tygodniowo, ale wolę się spytać dla pewności czy warto tak zrobić

YLMaks 25 January 2024 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam ćwiczę na siłowni nogi łydki brzuch czy jak robię nogi 2 razy w tyg lepiej zaczynać od ćwiczeń na przod a potem na dwójki na całe tyły czy lepiej zaczynać od dwójek tylu a potem cały przod czy bez znaczenia to jest ?

Denis7713 22 January 2024 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Witam trenuje na siłowni czy jak robię trening 2 razy w tyg np plecy motyle barki kaptury to czy takie same efekty bede mial jak bede robić np jeden trening inne trochę ceiczenia i bardziej na maszynach i hamerach a drugi trening troche inne ćwiczenia i bardziej na wolnym ciężarze i raz tak a raz tak czy lepiej zostawić tak jak mam czyli cały czas te same ćwiczenia i cały czas się powtarzają na każdym treningu i tylko progresuje z ciężarem i do upadku lub blisko upadku mięśniowego czy to coś zmienia czy można raz tak a raz tak i takie same efekty będą i nic zbytnio nie zmienia ?

Denis7713 22 January 2024 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

siema, dostałem taki plan, FBW 4x w tygodniu, jestem osobą początkującą (staż 3 miesiące) poniedziałek: Bench press chest-supported dumbbell row seated dumbbell shoulder press reverse grip pull-down preacher curls skullcrushers wtorek: barbell squat glute-ham raise split squats leg press calf raises dumbbell rear delt raises czwartek: machine shoulder press pull-down dumbbell incline press seated cable row trap bar shrugs dumbbell flyes piątek: romanian deadlift leg press seated hamstrings curl seated calf raises dumbbell side delt raises Czy objętość jest ok? Czy powinienem coś jeszcze tutaj dodać od samego początku, a może po czasie?

Anonim 18 May 2023 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam mam 14 lat potrzebuje porady od specjalistów dotyczącej diety i treningów. Waga:57kg Wzrost:161cm Warunki ławka z homemade gryfem i ciężarki z łączna masą 13kg chciałbym się pozbyć brzucha boczków i męskich piersi bo przez te rzeczy mam niska samoocenę i jestem wyzywany i chce im pokazać że dam radę. Proszę się nie śmiać

Jacob 18 May 2023 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
3222 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
2719 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
614 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
383 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
319 odpowiedzi
. . Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
144 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi