SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Które białko bez laktozy wybrać WPC czy WPI?

Cześć, mam problem z tolerancją laktozy i zastanawiam się które białko wybrać - WPC z 0.5 g laktozy na 100g czy WPI z 2.3g laktozy na 100g?

kacper34d 24 April 2023

Co to jest odżywka białkowa?Ekspert odpowiada

Witaj!

No na samą logikę w Twoim przypadku najlepszym wyborem będzie produkt, który ma tej laktozy mniej. To przecież wydaje się oczywiste.

Jednak zdecydowanie najkorzystniej będzie wybrać białko, które nie zawiera tej laktozy. Przecież na naszym rynku bez problemu dostaniesz koncentrat lactose free i to w świetnej cenie. Takim produktem jest WHEY LACTOSE FREE od ALLNUTRUTION, a jeszcze bardziej delikatne jest ALLDEYNN WHEYROSE, do którego dodano enzymy ułatwiające trawienie. 

Warto też wspomnieć o innych białkach niż pochodzenia mlecznego. Mam tu na myśli białka jajeczne lub pochodzenia roślinnego. Jeśli chodzi o jajeczne, to oprócz tego, że nie posiadają laktozy, to charakteryzują się wręcz idealnym składem aminokwasowym. Niżej podaję link do produktu. 

https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Egg_White_Protein-opis40738.html Jeśli chodzi o smak, to moim faworytem jest wanilia. 

Zarówno białka roślinne, jak i jajeczne, mogą być stosowane przez osoby, które nie tolerują również białek mleka. Zatem jak widzisz, masz całkiem dobry wybór. 

W kwestii wyboru roślinnych odżywek białkowych warto wspomóc się poniższym rankingiem. 

Polecamy również: Najlepszy koncentrat białka serwatkowego - jakie WPC wybrać?

O prozdrowotnych korzyściach protein jajecznych możesz przeczytać tutaj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35889862/

 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 24 April 2023
1

Tylko podobno w odżywkach wegańskich jest dużo błonnika a i z nim mam problemy

kacper34d 25 April 2023
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.