SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywka białkowa na kolację

Piję izolat białka po treningu. Czy w dzień bez aktywności mogę takie białko wypić na kolację ?

masztalerzpaulina 12 March 2022
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Trudno mi domyślić się, w jakim celu spożywasz białko i jaki jest Twój obecny cel sylwetkowy/sportowy. Jednak jeśli jesteś sportowcem, któremu zależy na regeneracji i poprawie wyników sportowych poprzez lepsze odżywienie organizmu, a nie masz do zrzucenia zbędnych kilogramów, to wystarczy Ci 1,5-2 g białka na każdy kilogram wagi ciała. 

W przypadku gdy Twoim obecnym celem jest redukcja wagi, to dla najlepszych efektów sylwetkowych i zdrowotnych, warto spożywać tego białka znacznie więcej. Tutaj rekomenduje się poziom od 2,5 g do nawet 3 g. Oczywiście chodzi tutaj o całkowite dzienne spożycie białka ze wszystkich produktów, jakie zjadasz w ciągu doby, jednak przy tak zwiększonym zapotrzebowaniu warto, aby spora część tej puli pochodziła z białka serwatkowego. Dotyczy to każdego dnia, a nie tylko dni treningowych. 

O roli białka w kontekście zdrowia i sylwetki przeczytasz w poniższym artykule. 

Polecamy również: Białko serwatkowe, a odchudzanie. Czy warto stosować białko podczas redukcji?

Odpowiadając konkretnie na Twoje pytanie - jeden szejk białkowy to takie minimum. Jednak w praktyce, aby osiągnąć ilość wynikającą z zapotrzebowania, warto postawić na dwa szejki każdego dnia. 

 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 13 March 2022
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.