SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Produkty na masę - które warto kupić?

Witam, chciałabym się dowiedzieć jakie produkty warto zakupić w celu przybrania na wadze.

Aga 15 March 2022

Co to jest gainer?Ekspert odpowiada

Witaj!

W celu przybrania na wadze, to tak naprawdę najlepiej usiąść w McDonald's, mało się ruszać i dużo jeść, nie zwracając uwagi, jakie jest źródło pochodzenia owych kalorii. 

Przypuszczam jednak, że Twoim celem może być rozwój sportowej sylwetki i kształtowanie jej. Aby to osiągnąć, musisz trenować, bo tylko w ten sposób zmusisz swoje mięśnie i ciało do rozwoju. Niestety jednak Twoja waga mimo treningu może nie skoczyć w górę, jeśli będziesz dostarczał mniej kalorii, niż spalasz każdego dnia. Więc, aby zwiększać wagę i zwiększać mięśnie, musisz każdego dnia jeść więcej, aby uzyskać tzw. nadwyżkę energetyczną. I tutaj właśnie z pomocą przychodzą odżywki i suplementy. 

Bez wątpienia najskuteczniejsze jest połączenie odżywki typu gainer wraz z kreatyną. Taki zestaw można uznać za najszybsze wsparcie w budowaniu masy mięśniowej. Gainer służy do uzupełniania posiłków i podbijania tzw. kaloryczności, natomiast kreatyna przyspiesza budowanie masy mięśniowej i wzmacnia organizm. Całą strategię treningową i dietetyczną dla nastolatków opisaliśmy w tym artykule. 

Polecamy również: Dieta i trening na masę dla początkujących, nastolatków

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 15 March 2022
0