SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyszukiwarka

Znalezione pod frazą:

c

 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  @Szajba wiem... pocisnąłbym coś mocniej, ale brakuje mi energii i czasu po prostu (w marcu to już w szczególności! ale już mam z górki). Także miskę staram się mieć redukcyjną w miarę, a treningi robię takie, na jakie mnie stać. Była opcja ćwiczenia 2-3dni z rzędu, to ćwiczyłem. Nie było opcji ćwiczyć kilka dni - nie ćwiczyłem. A progres był cały czas :-) Można redukować na treningu siłowym - fakt, że sił może nie przybyć, ale można dobrać odpowiedni ciężar (na 5powtórzeń) i nim cisnąć. Jak ktoś je sporo, to ciężary większe. Jak je mniej - to ciężary mniejsze, ale na tę samą liczbę powtórzeń. I tak właśnie myślę zrobić... Myślę :-) Chcę rekompozycji. Niekoniecznie muszę dźwigać cięższe kettle. Cięższych już nie mam! :-) 2x24 to maksymalna para i na trening "na siłę" się nada, a może to zbyt wiele. W jesiennym PPL miałem 2x20 i przysiady 10x10 weszły. Pressy były 10x8. Zobaczę.. Wg tego: /SFD/2017/3/19/7c5c8817c0c049a691dfba9992c2eed4.gif to wyceniam się na 25% - są boczki, ale coś tam mięśnia widać. Widać, że ćwiczę, tak bym powiedział. Taki nieoszlifowany diament jeszcze ze mnie. http://potreningu.pl/calculators/bf 73kg i 89cm daje mi BF=21% Żona mówi, że nieproporcjonalny jestem. Uda takie duże. W sumie - w tułowiu nieco ze mnie zeszło, a uda napęczniały od tego S&S i diety. Ale zawsze taki byłem.. @Nieraz zaliczyłem 200 rwań z 16 (ale wg dawnych zasad - teraz nie wolno odrywać pięt i magnezji można użyć tylko raz; w książkach Pavla tego nie było; o magnezji DW mówił na intro, a nieodrywanie pięt weszło niedawno, nawet w jerkach nie odrywają.. kiedyś o tym wspominałem i na filmiku z jakiegoś szkolenia było to widoczne - szkolenie SFG II). Miałem 203x za pierwszym razem, a za drugim podejściem 212, albo jakoś tak - dwieście-naście.. Z 20 nie próbowałem. 100x w 5min to dobry punkt wyjścia :-) Tabatę rwań z 20 robiłem, także 70-80x w 4min wchodziło. Kiedyś.. @Kebul Rwania bez odrywania pięt! To nie hard core, to HARD STYLE !! :-) Sprawdziłem maksy w pressach: MP (32) - 2xPRAWA / 1xLEWA (zima 2016) MP (28) - 6xP / 2xL - jakoś tak wyszło.. (marzec 2016) C&P (2x24) - 8x (to z lutego 2016) Nie gdybam już nad programami, będę na bieżąco pisał co robię :-)

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 3/19/2017 11:55:35 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  @Szajba Dipy - kiedyś (!) mnie bolało w mostku od nich - takie jakieś przeciążenia się tam kumulowały - jak w architekturze przy łukach ;-) Teraz jest git! Aż mnie to dziwi! Ale cieszy neizmiernie! Deck Squat - jestem zmęczony, przytulam się do kettla dosłownie (zaokrąglam plecy) kładę się, przenoszę go za głowę, a potem robię zamach, przenoszę go miedzy nogi (zaokrąglam plecy i jeszcze się pochlam) - a kula ciągnie mnie do przodu (pogłębia moją złą pozycję) - dzięki czemu przechodzę do pozycji kucznej i mogę wstać. To jedno powtórzenie.. Z kulą za głową, rączką opartą o podłogę - zdarzało się odpoczywać.. Bez dynamiki tego nie zrobię. Twoja mobilność nie jest przereklamowana, a technika o której pisałeś - sam nie wiem co powiedzieć, jak chcesz uczyć się techniki z kulą 32.. :-) Ciężkie to. Wiele technicznie dobrych osób nie zrobi tego co Ty z 32 :-) @Novy wiem wiem.. Plan jest taki, żeby jednak teraz uderzyć w kompleksy. Nie chodzi o zajeżdżanie się, ale o różnorodność. Niby dalej będzie to 5-6 podstawowych ćwiczeń, ale w nieco innych warunkach. A) kettle - kompleksy, albo jak się uda - 5x5 ---> 5x10, czy tam 8x8 C&P, MP, SQ, SN (jeszcze nie wiem czy na ciężko, czy lekko a więcej - w zależności od sił), TGU, BP - no podstawowe ćwiczenia średniociężko. B) trening z masą ciała - pompki, podciąganie na drążku, brzuchy i może: przysiady/wykroki (jeśli kettle ich nie załatwią). Trening z kettlami obciąża, ale może udałoby się dzień po nim zrobić trening z masą ciała. W drugą stronę nie da rady, bo po bodyweight mam zakwasy i obolały jestem :-) Dzisiaj to jeden wielki zakwas ze mnie (głównie tyłek i uda, nieco mniej góra pleców - miłe uczucie!), a do tego nie mogę rozwałkować piersiowego odcinka kręgosłupa.. Czuję że mam garba.. Ideałem byłyby 4 sesje w tygodniu. O trening kettlowy muszę walczyć, a trening z masą ciała - mam nadzieję będzie wchodził jakoś - choćby na raty. Nie wiem jak dobrać serie i powtórzenia. Może ktoś pomoże. Pompki - 10x20 dam radę. Jest sens? Jak to rozwinąć? długo trwa taka sesyjka.. Myślę o robieniu 5-6 serii ale coraz dłuższych, albo trudniejszych. GTG mi nie podpasowało, bo ciągle spompowany byłem. 2-3 warianty pompek po 3-4 serie. Niemal na maksa - czy to będzie 20-30powt, czy np 10.. a takie diamentowe to z 5 :-) Przysiady - podobnie jak z pompkami, a nawet więcej dam radę.. 3x40 czy ile tam.. nie wiem czy jest sens, ale byłby komplet Brzuchy - j.w. - ile się da, najlepiej na zakończenie każdej sesji tak 100-200powt. Podciąganie - tutaj za dużo nie wymyślę, bo cieniutki jestem. Drabiny do 3powt, czy tam sety w przedziale 1-3 (z czasem mam nadzieję więcej). Kettle - dla zabawy i aktywności w ogóle Bodyweight - pod sylwetkę - najlepiej FBW, bo nie ma miejsca na splity.. Trzymajcie kciuki i doradźcie jak te sety - repy najlepiej robić.

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 4/23/2017 10:44:41 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Każda taka podpowiedź - choćby żeby spróbować robić tak czy siak - jest cenna. Działanie danego systemu wyjdzie po pewnym czasie. Dipy mogę robić zamiennie, bo jest przyzwoita liczba powtórzeń. Raz poręcze, a raz drążek. Drążęk: - jeden wariant z drabinami 1,2,3,4,5,1,2,3,4.... i tak nie wiem ile... 3-5 drabin, żeby było 30powt minimum. - dwa warianty po dwie drabiny - 1,2,3,4,1,2,3,4 - trzy warianty na maksa A 1,2,3,4,5,6 B 1,2,3,4,5 C 1,2,3,4 czy ile tam.. Tak już się trochę zastanawiam pod kątem tego, że urlop mi się skończy i na plac z drążkami nie będzie możliwości chodzić, a teraz jestem tam co drugi dzień!! Z tego przepychu mi się we łbie pomieszało!!

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 7/22/2017 10:50:26 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Rano waga 71,8 :-) OK, cel z ostatnich tygodni został osiągnięty. Trzeba pomyśleć co dalej. Syn śmiga do przedszkola, ale jakoś czasu mam tak samo mało jak w wakacje.. Do tego pogoda kiepska.. TRENINGI KETTLE Pozostaję przy mieszance rwania/wymachy, wyciskanie pochylone/tureckie wstawanie (S&S zajmowało mniej czasu niż to, co robię obecnie); Gdzieś na widoku jest kula 36kg. Przydałoby się ją jakoś wynieść nad głowę (turek, wyciskanie pochylone, wyciskanie żołnierskie - najlepiej przy wadze do 72kg, to by była połowa masy ciała). Na obecną chwilę bałbym się podejścia pod 32.. Ciężko wcisnąć się w ściśle określony harmonogram treningowy.. Może i bym ROPu spróbował, ale tam treningi są jeszcze dłuższe... Może jakieś 5x5 z kulami - C&P, przydałoby się i na nogi coś robić. Do tego balistyka, dla zachowania fit-sylwetki ;-) TRENING Z MASĄ CIAŁA Pompki, podciąganie, resety i inne takie też... Tylko nie wiem kiedy.. INNE Kupiłem kilka gwoździ wczoraj. Udało mi się zgiąć 6mm !! Wcześniej też mi się udało, ale to było na granicy możliwości, a wczoraj - poszły 2szt po 6mm i kilka 5mm. Sił przybyło! Sprawdzę jak będzie ze ściskaczami. Jednym z celów długoterminowych jest wykonanie kółka ze stania... Warto już zacząć coś pod tym kątem robić :-) PODSUMOWUJĄC KETTLE - wyciskanie pochylone, tureckie wstawanie, wyciskanie żołnierskie, wymach, rwanie, przysiad CIAŁO - pompki, dipy jak będzie okazja, podciąganie, mobilizacja/rozciąganie GADŻETY - gwoździe, ściskacze i kółko AB WHEEL Tyle odnośnie planów :-)

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 9/22/2017 10:41:25 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Dzięki, że odkopałeś :-) Progresji Maćka do Deep 6 jakoś nie odnalazłem niestety.. Było tak, że najpierw przerwy między wszystkimi ćwiczeniami, potem między 3 czy 2... i tak aż do robienia bez przerwy :-) Mniej więcej... Odnośnie kompleksów, to przed "Armour Building" mógłbym coś zrobić (drążek czy kółko, tak myślę). Przed, albo po "Number of the beast" też (skoro to max 6 rund kilku ćwiczeń po 1 powt.) Pompki! :-) "Deep 6" chyba zajmuje na tyle czasu, że już bym niczego nie dodawał. Proszę jaki wspaniały plan!! A-B-C, ale od czegoś trzeba zacząć :-) Mógłbym też połączyć "Number.." z "Armour Building" Póki co, to jadę rwania na spokojnie do przodu, a wyciskania pochylone dążę do 5x3/3 z 32kg. Mentor zalecił cięższe kettle, ale nie mam (a z rzepami trochę niewygodnie bo chwiejnie, ale lepiej z rzepem robić wyciskanie pochylone niż żołnierskie).

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 11/17/2017 8:50:46 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  MP, C&P, Pompki Przysiady, może wykroki, SLDL Drążek Wymachy i rwania TGU i BP kółko! zapomniałem wcześniej napisać.. To worek ćwiczeń z którego chcę skorzystać, a robiłbym 2-4 ćwiczenia na trening. Podział na push, pull leg, abs. Jak byłyby wykroki, to nie byłoby przysiadów, jak byłyby pompki, to nie byłoby wyciskań itd.. Balistyka też tylko z jednym ćwiczeniem.

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 11/26/2017 4:44:09 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  @Jsdolan5 Ja tu nie rozważam, tylko głośno myślę i sobie układam w głowie... :-) Z podpowiedziami innych! Odkąd zacząłem robić gotowe programy (z kettlami), to je polubiłem - jest czarno na białym co, ile, jakie przerwy itd.. Teraz ciężko mi upchać trening w ogóle, a co dopiero jeszcze pilnować zegarka, rozkładać kettle, itd.. Program na podciąganie - fighter pullup - można robić codziennie, czy co drugi dzień - nie wymaga wiele czasu, ani nakładu środków. Tylko energii! Pompki - potrzeba wolne 15-20min, a nawet przy dziecku obok można zrobić (gorzej z pilnowaniem czasu przerw), trochę mocy trzeba! Kettle - tutaj już gorzej niestety... Kółko - podglądam Twój dziennik nie ze względu na dźwigane ciężary, tylko właśnie kółko, drążek i pompki :-) 5x5 zrobię bez problemu (po przerwie jednak pocierpię kilka dni). 15x zrobię (zrobiłem), ale serii po 15x już nie. Ze stania zbyt daleko się nie rozjadę, ale trzeba urywać po centymetrze, a może i po milimetrze... A) 5x5 ---> 5x10 to jedna z opcji (mało czasu zajmuje) B) drabiny (2,4,6,8) albo podobne (jak z kettlami robiłem) - i np. 2-4 takie, o już potężna dawka powtórzeń w porównaniu do 5x5 (więcej czasu) C) JEDNA DRABINA DO ZAŁAMANIA - 2xtyg - opcja Drazkam - wersja zapewne wyniszczająca, bo tak gdzieś do 8-10 bym doszedł myślę.. Nigdy nie robiłem do odmowy :-) Pewnie zacznę od drabin jak już za to kółko się wezmę. Tak na przetarcie szlaku zakwasom! No i z kolan. Stójka na razie odpada, choć kilka razy coś tam próbowałem robić.. A, o nogach tu nie wspomniałem, bo na razie to o nich nie myślę zbytnio.. Ot, przysiady bez obciążenia.. Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-01-25 11:03:55

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 1/25/2018 11:01:59 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Z koszulką to mi nie chodzi o nadruk, a o krój :-) @Nieraz, zapodasz linki? :-) Mordex i Teta.pl też mają takie stringerki (na maksa wycięte bokserki), tak do 50zł nawet.. Pochmurno, ale poszedłem z synem na plac. Syn wykonał 10x5powt HLR! :-) Jestem w szoku, bo powiedział, że nie chce iść na plac zabaw, tylko "chce poćwiczyć, bo dawno nie ćwiczyłem". Podskakiwał do poręczy i podciągał kolana do góry. No, jestem w szoku! Swoje też się pobawił, bo to jednak nudne dla dziecka.. Ja swoje też zrobiłem. Nie wiem co się dzieje, ale siła w dipach idzie jak szalona! Jeszcze trochę i sam będę zmuszony podwieszać obciążenie w tym ćwiczeniu! 1a. podciąganie nachwytem - 6x 1b. dipy - 12x (czyli +2 powt w stosunku do poprzedniej sesji) x5 2a. podciąganie na żmijce - 7x (czyli +1) 2b. pompki na niskim drążku, szerokie - 15x x5 3. T2B - 6 x 5powt Trochę to zajęło, bo w międzyczasie rysowałem na piasku i asekurowałem syna, ale - weszło jak złoto! W dipach dodałem. Jest 12 powt. w superseriach (odpoczynek po każdym ćwiczeniu zaznaczam, żeby nie było), a jak 2x maxa testowałem to właśnie 12x było. Teraz może jest z 15.. Kolejny plac najszybciej w czwartek rano, to może w międzyczasie gdzieś trafię poręcze i maksa przetestuję.. Na żmijce też dodałem. Jak opadam z sił, to każda kolejna seria przechodzi bardziej w podchwyt (od nautrala do podchwytu) i technika jest dosyć przyzwoita :-) TTB/T2B - też jestem w szoku, bo weszło w sumie każde powtórzenie, a jeszcze niedawno w 4., czy 5. brakowało i pół metra do pełnego zakresu. Wagi jakoś specjalnie nie ubywa, jem jak jadłem, może trochę mniej stresów, trochę lepszy sen i stąd tak idzie. Dziś też pogoda jest spoko - pochmurno, trochę duszno, ale nie jest gorąco. Fajnie się ćwiczyło :-) Myślę, że kilka tygodni pozostanę na superseriach i potem wrócę do obwodówki. Trzeba różnicować bodźce. Szkoda tylko, że nóg nie przećwiczyłem :-( Jak najbardziej DO PRZODU! Jeszcze statystyka dla Drazekm: pompki - 6240 ( w pompkach nie uwzględniam dipów ) - można powiedzieć, że plan na czerwiec już zrealizowałem :-) 1000/m-c podciągnięcia - 1538 Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-06-03 13:26:21

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 6/3/2018 1:12:56 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Zaciekawił mnie ten pkt. C ;-)

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 6/26/2018 8:08:35 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Zawirowania w dziale stają się już chyba tradycją. Ciężko mi coś powiedzieć na ten temat.. Zresztą już chyba nie można o tym pisać.. Dziś trening skromny, ale taki jest w programie: Trening C Wycwielki - 1:40, 2:32 Plank (na łokciach) - 2min. 18min :-) Wycwielki: 30s plank wysoki 15s plank niski 15s 5 pompek = 1 wycwielek, albo jedna wycwielka, jeszcze nie wiem jak odmieniać ? Najpierw źle ustawiłem sobie stoper i źle mi się patrzyło w dolnej pozycji, także wysypałem się po 1:40. Potraktowałem to jako rozgrzewkę. Po 5min przerwy drugie podejście i to już poszło bliżej maksa moich możliwości.. Dwa i pół powtórzenia. 3min jest w zasięgu, a docelowo jest 5min.. Czyli moje 90s planka wysokiego przełożyło się na 2min30s wycwielków - nie wiem czy jest takie przełożenie, ale to komplementarne ćwiczenia. Na koniec jeszcze z ciekawości zrobiłem planka na łokciach. Weszło 2min. Po treningu - pompa w barkach! Jutro plac SW! @Wycwiel, zostawić tak te wycwielki, czy np. robić 3x2min, czy jak? Może robić aż w sumie będzie 5min (albo więcej).? Przykładowo dzisiaj gdybym dodał jeszcze serię byłoby: 1:40 + 2:32 + 1:05 i było by ponad 5min. 3x max z przerwami 3-5min i nazbiera się 5min :-) Z czasem będzie 2x max... No, ale tylko pytam :-) Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-07-04 18:46:43

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 7/4/2018 6:42:23 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Cześć. Wiem że miałem tu bez filmów nie zaglądać ale zaryzykuję.%-) U Antosa pisać nie mam zamiaru więc muszę u Ciebie. Z tą lewoskrętną C to głupstwo było można nie wiedzieć, ja zareagowałem bo ta taki symbol. Sodą się nie zabijesz ale na wodę utlenioną to muszę się odezwać. Naprawdę życzę Ci dobrze i proszę abyś weryfikował te teorie głoszone przez Antosa. Rozumiem, że to forum pakerów i duży silny to może być odebrane że mądry ale tak nie jest. Wszystkiego dobrego.

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 10/18/2018 8:07:27 PM Liczba szacunów: 3
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Kalorii i tak mam dzis poniżej 2000. Za to produkty wartościowe. Jutro będzie pewnie podobnie, z tym że drugie śniadanie się pojawi. Poniżej rozpiska robionych ostatnio zestawów. THE MAN MAKER - THRUSTER - C&P - OVERHEAD (OH) SQUAT - WINDMILL - SNATCH THE LEG BURNER - OH SQUAT - KICK SQUAT - OH LUNGE - TACTICAL LUNGE - SWING - 20 BODYWEIGHT SQ THE UPPER BODY BLAST (wszystko na jedną stronę, potem na drugą) - WINDMILL - MP/PUSH PRESS - CLEAN - BICEPS CURL - ROW - KB PUSHUP - UPRIGHT ROWING - HOT POTATOES A poniżej inne: https://www.dragondoor.com/dv067/ Korzystam np. z trzeciego.

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 1/27/2019 9:10:34 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  KBM - dzień średni 2x16kg 5 setów/2min przerwy 12min.. I tak oto w 5 dni wykonałem 4 treningi i w sumie, to nie wiem czy jest sens dalej to ciągnąć. Rozumiem, że program się rozkręca itd.. Jutro spokojnie mogę zrobić "dzień lekki". Z moich poprzednich doświadczeń wynika, że efekty niespecjalne były, a szło mi wtedy dużo ciężej. Teraz idzie stosunkowo lekko.. To efekty będą jeszcze słabsze. Oddech robi się cięższy, serce szybciej bije, ale ja wiem... czy to jakoś smalec utlenia?? Jakiś taki niedosyt mam. Z drugiej strony - jak mam wolne 10min to mogę wykonać zaplanowany trening! Może się to jakoś cudownie skumuluje i sylwetka na tym zyska!? Wątpię.. (KLIK!) POST NR 6 Aż taki dobry to nie jestem, ale prawie.. Jutro testy z KB 2x20kg Do KBMusccle to za dużo (rwania, no i to w końcu kompleksy), ale miałem taki zrobiony program który wsparł mi redukcję: 20min i jedziemy: trening A - clean + press trening B - squat + swing trening C - clean + squat Zaczyna się od setów po 3 powt. a na koniec programu robi się po 6powt. w 6tyg. Zawsze to 20min pracy (przerwy wg uznania). Robiłem dwa ćwiczenia i dopiero po nich przerwę. Korzystałem z 2x16, a teraz 2x20 by było. Sprawdzę jutro jak te dwudziestki będą śmigać :-) Odkopałem swoje rozpiski dietetyczne sprzed kilku lat :-) Ani to LC, ani PALEO, ani SAMURAJ... Po prostu "dieta zbilansowana". Moje własne kombinacje słabo wychodzą, a może po prostu LC nie jest dla mnie. Na szczęście wszystko lubię jeść, także nie ma problemu. Zetnę trochę tłuszcze, dodam kaszę i chleb (dawniej kupowałem chleb OSKROBA, ale teraz wyczaiłem w lidlu podobny żytni za 3zł, to ten będę szamał jak będzie w rozpisce). Kawy z masłem jakoś nie pijam ostatnio, a nawet sama kawa jakoś mi się znudziła.. Do smażenia mogę dawać mniej tłuszczu, a i jajecznicę chlebem chętnie zagryzę! Zmieniony przez - panteon w dniu 2019-02-16 23:40:45

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 2/16/2019 11:37:51 PM Liczba szacunów: 1
 • Nieustanne zapalenie gardła!!!:-(

  Post
  Zdrowie i Uroda
  PRO

  to wcale nie musi pomóc a nawet jak pomoże to potem i tak może być nawrót i i tak będziesz musiał mieć znowu wymaz robiony (jak by ktos nei wiedział - pobiera sie troche watka z gardła i potem choduje bakterie) bo nie będzie wiadomo co teraz takie objawy wywołało !po pierwsze powinieneś iść do lekarza ! a nie bierz już vit c skoro bierzesz Rutinoscorbin ! a teoretycznie powiien troche pomóc ! możesz się jeszcze wesprzeć bioaronem C echinaceą albo żeń-szeniem itp

  Odpowiedzi: 77 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 6/1/2004 10:30:04 AM Liczba szacunów: 2
 • Legia Cudzoziemska

  Post
  Sztuki Walki
  PRO

  No tak Wasal ale nie o taką ,,męską przyjaźń mi chodziło '' ,choć pedalstwo ,akty pedalskie również mają miejsce ,dosłownie pewien facet przez etapem rekrutacyjnym ,został wysłany do Hotelu dla Legionistów w Marsyli ,chłopak spodobał się pewnemu Filipińcowi,kucharzowi ;P który najpierw go faworyzował a później pod pretekstem zaciągnął do kibla he he Tamten się bronił ale El Legionere był silniejszy Pytaliście się skąd mam te informacja , no częśćiowo z opowieści człowieka który spędził tam 15lat i niedawno podpisał kontrakt na kolejne 5 a czesciowo z tego forum dyskusyjnego http://legia.cudzoziemska.free.fr/phpBB2/index.php z działu ,,moja przygoda z legią cudzieziemską'' Tam jest wiele fajnych histori ,wartych przeczytania i nie zgodze sie ze to punkt rekrutacyjny !!! Nikt tam nie zachęca do wsątpienia w szeregi L.C ,ale można się wiele dowiedziec jak wygląda proces rekturacji,szkolenia,treningu , jak wyglądają misje i co najważniejsze po przeczytaniu tych wszyskich Histori można mieć przekrój jakich ludzi można spotkać w L.C i czego można się spodziewać ,tak mniej więcej Zmieniony przez - max_1981_5 w dniu 2008-08-21 17:37:09

  Odpowiedzi: 814 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 8/21/2008 5:15:27 PM Liczba szacunów: 0
 • Regeneracja stawów naturalne metody

  Post
  Zdrowie i Uroda
  PRO

  Torebka stawowa stanowi osłonę stawu i składa się z błony włóknistej oraz maziowej. Ta pierwsza jest błoną zewnętrzną i jest zbudowana głównie z włókien kolagenowych. I to właśnie ubytek kolagenu może dawać pierwsze oznaki dysfunkcji aparatu ruchu. 1. Wskazania do suplementacji 2. Źródła kolagenu w pożywieniu 3. Suplementy zawierające kolagen 4. Podsumowanie /SFD/2017/9/5/aed2a296c87e4f43b46684ae5ca15ae8.jpg 1. Wskazania do suplementacji Przeprowadzone badania wskazują, że po 25 roku życia naturalna produkcja kolagenu zostaje zahamowana, w wyniku czego mogą występować niedobory. Zbyt mała ilość kolagenu w organizmie negatywnie wpływa na aparat ruchu, a także na wygląd zewnętrzny. Typowymi objawami niedoboru tego aminokwasu są: - utrata elastyczności i jędrności skóry - powstawanie zmarszczek i rozstępów, - sucha skóra, - osłabione paznokcie, - matowe i słabe włosy, - ból stawów podczas poruszania się, - sztywność stawów, - podatność na kontuzje ścięgien i więzadeł, - ryzyko wystąpienia osteoporozy, - bóle kręgosłupa, - spadek ogólnej odporności organizmu. Dodatkowo wskazaniem do suplementacji są przebyte urazy i operacje aparatu ruchu, dzięki czemu możliwy jest szybszy powrót do pełnej sprawności. Osobom starszym również jest zalecane przyjmowanie kolagenu, ze względu na znacznie mniejszą produkcję w organizmie. 2. Źródła kolagenu w pożywieniu Kolagen naturalnie występuje w pożywieniu, w takim jak: - żelatyna spożywcza, - galaretki owocowe, - nóżki wieprzowe i cielęce, - chrząstki rekina, - kurze łapki, - golonka, - podroby. Jednak ze względu na zawartość także innych składników, np. tłuszcz, niezwykle trudno uzupełnić niedobór kolagenu spożywają konwencjonalne jedzenie. Dodatkowo dietę należałoby wzbogacić w witaminę C. 3. Suplementy zawierające kolagen Gotowe suplementy są idealnym rozwiązaniem. Często oprócz niezbędnej dawki kolagenu (10-20g) zawierają także substancje pomocnicze, dzięki czemu suplementacja jest efektywna. Substancjami pomocniczymi są m.in.: - MSM, - witamina C, - glukozamina, - prolina. Produktami wartymi uwagi są: Flex oraz Flex All Complete 4. Podsumowanie Utrata i zmniejszona produkcja kolagenu jest ściśle związana z procesem starzenia organizmu. Aby jak najdłużej zachować młodość nie tylko zewnętrzną, ale również wewnętrzną, warto włączyć do codziennej suplementacji produkty zawierające kolagen.

  Odpowiedzi: 19 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 9/5/2017 12:59:52 PM Liczba szacunów: 0
 • Witaminy olimpu...wasze opinie :)

  Post
  NUTRIFARM&OLIMP
  PRO

  Odpowiednia podaż witamin jest bardzo ważna nie tylko podczas okresu jesienno-zimowego dla wzmocnienia odporności ale również przez cały rok. Witaminy mają wpływ nie tylko na odporność naszego organizmu ale również na procesy takie jak budowanie masy mięśniowej, redukcja tkanki tłuszczowej oraz setki innych zjawisk zachodzących w naszym organizmie. Niestety, dzisiejsza dieta jest coraz bardziej uboga w witaminy, nie tylko z uwagi na to że spożywamy coraz mniej warzyw i owoców ale również dla tego że żywność jest coraz bardziej jałowa. Z tego powodu warto wdrożyć odpowiednią suplementację. Bardzo dobrym pomysłem jest suplementacja kompleksem witamin i minerałów, ma on przewagę nad zwykłym kompleksem witamin ze względu na dodatkową podaż równie ważnych w naszej diecie minerałów. Zaś do suplementacji pojedynczymi składnikami, bez wątpienia jest dużo bardziej optymalny pod względem ceny. Nie należy jednak skupiać się wyłącznie na kompleksie, ponieważ wiele witamin takich jak D czy C należy dobrać, pod względem dawki indywidualnie. Kolejną kwestią są kwasy Omega 3 które również są podstawą suplementacji a których w kompleksie witamin i minerałów nie znajdziemy. Dlatego, budując podstawę do suplementacji warto zaopatrzyć się w kompleks witamin i minerałów, tran/olej rybi/ bądź omega 3 w kapsułkach oraz odpowiednie witaminy i inne mikroskładniki diety takie jak D, K, C, Żelazo czy Magnez - które powinniśmy dobrać indywiudalnie do naszego zapotrzebowania. Porównując składy Vita-Min Multiple Sport Olimp oraz VitaminAll AllNutrition możemy zauważyć że tak narprawdę nie wiele różnią się od siebie pod względem zawartości poszczególnych mikroelementów. Jednakże suplement AllNutrition wychodzi dużo atrakcyjniej jeżeli chodzi o jego cenę, za właściwie tą samą dawkę witamin i minerałów. /SFD/2017/10/24/92ea5b101fb44cf79c75145b0c7e23d4.jpg

  Odpowiedzi: 33 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 10/24/2017 9:13:49 PM Liczba szacunów: 0
 • Jak to jest z tym olejem lnianym???

  Post
  Odżywianie i Odchudzanie
  PRO

  Panowie i panie. Nie znam się na liczbie jonów itp., ale wiem na pewno, że do zbliżających się Mistrzostw Polski w kulturystyce część zawodników z czołówki przygotowywuje się robiąc rzeźbę właśnie na oleju lnianym. W skrócie wyglada to tak: dużo białka i oleju lnianego i ok. 50-100g węglowodanów dziennie. Szczegóły będę znał niedługo, gdyż przyszły (mam nadzieję) mistrz Polski obiecał zdradzić mi wszystkie tajniki tej najnowszej diety kulturystów. A efekty są imponujące. Rzeźba idzie niesamowicie a waga nie spada. SONBATY

  Odpowiedzi: 30 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 5/8/2002 11:50:16 AM Liczba szacunów: 0
 • Glutation - "matka antyoksydantów"

  Post
  Doping
  PRO

  /SFD/2016/10/13/f84e253725dc4cc8ac7a918982adeb93.jpg Glutation jest podstawowym przeciwutleniaczem w organizmie człowieka. Związek ten jest tripeptydem składającym się z reszt aminokwasowych takich związków, jak cysteina, glicyna czy kwas glutaminowy. Glutation występuje naturalnie we wszystkich organizmach roślinnych i zwierzęcych, poza nimi jest nietrwały. Spis treści: 1. Jakie zadania pełni glutation? 2. Jak zadbać o prawidłowy poziom glutationu? 3. Co może zaburzać wydzielenia glutationu? Jakie zadania pełni glutation? Głównym zadaniem glutationu jest wzmacnianie komórek oraz chronienie ich przed działaniem szkodliwych wolnych rodników. Glutation bierze również udział w wydalaniu z organizmu toksyn, wiążąc je i wspomagając wydzielanie z moczem. Dzięki niemu organizm jest zdolny do pozbywania się metali ciężkich, takich jak arsen, ołów i rtęć, a także pestycydów, spalin samochodowych oraz związków kancerogennych. Glutation wzmacnia również system autoimmunologiczny oraz opóźnia procesy starzenia się. Co więcej, glutation uczestniczy w transporcie aminokwasów, odpowiada za produkcję koenzymów oraz jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania i rozmnażania limfocytów. Glutation jest niezbędny osobom aktywnym fizycznie, gdyż sprzyja procesom regeneracji, skracając jej czas, wpływa również na sprawność i utrzymanie siły mięśniowej. Warto zaznaczyć, że glutation hamuje aktywność kortyzolu, określanego często hormonem stresu. Mówi się również, że glutation jest przeciwnością homocysteiny. Wysoki poziom homocysteiny jest wskaźnikiem choroby i ryzyka śmierci, podczas gdy wysoki poziom glutationu jest wskaźnikiem stanu zdrowia i witalności organizmu. Bez glutationu komórki podlegałyby nieustającemu utlenianiu i niszczeniu, organizm wykazywałby słabą odporność na zakażenia bakteryjne, wirusowe i rozwój komórek nowotworowych, a wątroba ulegałaby uszkodzeniu pod wpływem gromadzących się w niej toksyn. Bez glutationu nie ma życia. Każda komórka w organizmie produkuje glutation. Zapotrzebowanie na ten naturalny antyoksydant jest bardzo duże, ponieważ jest on szybko zużywany pod wpływem wielu czynników. Jak zadbać o prawidłowy poziom glutationu? Glutation znajduje się w jedzeniu. Żywność bogata w glutation to: awokado, szparagi, brokuły, brukselka, czosnek, cebula, kapusta. Warto włączyć te produkty do swojej diety. Pomocne może być również włączenie do diety dobrej jakości białek serwatkowych. Należy jednak pamiętać, że jest glutationu w pożywieniu jest niewiele, ponad to musi przejść szereg procesów, aby dostać się do komórki. Spożywając dużą ilość awokado, czy brokułów dostarczamy jedynie materiału, z którego nasz organizm może wyprodukować część przydatnego przeciwutleniacza. By umożliwić naszemu organizmowi syntezę glutationu należy zadbać o obecność w diecie kwasu foliowego, witaminy B6 oraz B12. Są one bardzo istotnymi składnikami w procesie produkcji glutationu. Witamina B6 jest wymagana do produkcji cysteiny z homocysteiny Recykling glutationu wspomagają również przeciwutleniacze, w tym witaminy C i E, a także selen. Ten ostatni znajdziemy w orzechach brazylijskich. Wśród suplementów diety, na które warto zwrócić uwagę pod kątem wspomagania produkcji glutationu, można wymienić kwas alfa liponowy oraz glutaminę. Nie poleca się natomiast suplementowania samego glutationu. Produkcji glutationu sprzyja również aktywność fizyczna. Pod warunkiem, że nie doprowadzamy do przetrenowania lub tez nie wprowadzamy organizmu z stan chronicznego stresu, wykonując przykładowe długie sesje cardio każdego dnia. Co może zaburzać wydzielenia glutationu? Do powszechnych niedoborów glutationu w organizmie może doprowadzić nadmiar stresu, zanieczyszczenia środowiska, nieodpowiednia dieta, promieniowanie, leki syntetyczne, urazy, kontuzje, infekcje. Na niedobory glutationu szczególnie narażone są osoby starsze, chronicznie cierpiące na zmęczenie, a także osoby z chorobami serca, chorobami autoimmunologicznymi, cukrzycą, autyzmem, chorobami nerek i wątroby, zapaleniami stawów, astmą, nowotworami oraz przewlekłymi infekcjami. Podsumowując, glutation jest podstawowym i niezbędnym przeciwutleniaczem w organizmie człowieka. Sportowcy i osoby cierpiące na choroby przewlekłe powinni szczególnie zadbać o jego właściwy poziom. Zadbaj więc, aby w Twojej diecie znalazły się takie produkty, jak awokado, brokuły, brukselka, czosnek czy kapusta. Pamiętaj o dostarczaniu odpowiedniej ilości witamin z grupy B oraz kwasu foliowego i selenu. Nie rezygnuj z aktywności fizycznej. Pomocne mogą być również takie suplementy jak kwas alfa liponowy oraz glutamina. Do poczytania: http://www.sfd.pl/TAD_600-t789263.html http://www.sfd.pl/W%C4%85troba__podwy%C5%BCszony_ALAT_i_ASPAT-t633518.html http://www.sfd.pl/tad_600_glutation_pytanie_i_relacja._-t1079773.html Zmieniony przez - lubiekaszke w dniu 2016-11-09 11:40:56

  Odpowiedzi: 8 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 9/30/2016 4:18:16 PM Liczba szacunów: 2
 • IHS Testy :Gold Test + Iron Tadd wg drazekm

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  elegancko, naprawde jestem pod wrażeniem jak Kolega solidnie podchodzi to testu ( no i sylwetka mega sportowa ).mc "Nie chwal dnia przed zachodem slonca", :) na razie dzieki za pochwale,nie obiecuje ze taka forma watku bedzie przez cale dwa miesiace,ale bede sie staral w miare czasu i mozliwosci. Zmieniony przez - drazekm w dniu 2017-10-17 19:41:08

  Odpowiedzi: 389 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 10/17/2017 7:28:13 PM Liczba szacunów: 0