SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyszukiwarka

Znalezione pod frazą:

c

 • GINOMEN POJMANY PRZEZ MODERATORÓW SFD

  Post
  Odżywki i suplementy

  w koncu pojmali tego c***a. trzeba jeszcze dodac, ze podpial sie nielegalnie pod znana siec telekomunikacyjna odprowadzajac internet na lewo, a czasem jeszcze na prawo...

  Odpowiedzi: 16 Ilość wyświetleń: 2600 Data: 8/23/2011 7:33:53 PM Liczba szacunów: 0
 • da sie to policzyć?

  Post
  Aktualności - Sporty Siłowe

  Reguła jest tylko przybliżona: 1 ruch - 98-100% ciężaru maksymalnego 2x - 93-975% 3x - 90-92% 4x - 88% 5x - 83-85% 6-8x - 80% 8-10x - 75% 10-12x - 70% a dalej już jest bardzo różnie w zależności od tego czy trening jest nastawiony na wytrzymałość (kulturystyka), czy na siłę (trójbój). Taka tabelka jest przybliżona, bo zmienia sie w zależności od rodzaju treningu i dla różnych ćwiczeń też będzie inna. Każdy musi sam sobie stworzyć taką tabelkę. W tym celu trzeba posłużyć się swoimi zapiskami treningowymi. Po sprawdzianie wiadomo jaka jest siła maksymalna. Wystarczy teraz pozbierać z okresu kilku tygodni sprzed sprawdzianu ciężary, na których dało się wykonać określoną iloścpowtórzeń - wyliczyć z nich procenty i... tabela gotowa. Dla różnych sprawdzianów, tabela będzie się przedstawiała z niewielkimi zmianami. Trzeba je uśrednić podając szerokość zakresu. Np. z pomiarów 4 sprawdzianów wyjdą ciężary na 6 powtórzeń: 81,5%, 79,8%, 81,0% i 80,5%. Średnią będzie 80,7%. Ale rozpietość będzie w zakresie od 79,8% do 81,5%. Lub, podając ją jako odchyłkę od średniej, od -0,9% do +0,8%. Zatem wyciskając ciężar 80 kg 6x wg tego przykładu jesteś w stanie wycisnąć 99,1 kg maksymalnie, ale w granicach 98,2 do 100,3. Czyli łakomiąc się na 100 kg w wyciskaniu jest możliwość, że tego ciężaru nie wyciśnie, bo zabraknie minimalnie siły. Im mniejsza jest liczba powtórzeń w serii tym lepiej można określić siłe maksymalną. Miałem kolegę, który 90 kg wyciskał 6x w serii, ale 100 kg nie mógł ani razu. Tak więc prawdziwa jest tabela procentowa stworzona dla siebie. Oczywiście ona również będzie podlegała zmianom, w miarę jak będzie się zmieniał trening zawodnika. Ale pozostanie najbardziej prawdopodobnym wskaźnikiem siły maksymalnej. Tak właśnie postępują trójboiści, którzy się nie sprawdzają na treningach. NA podstawie swojego treningu i ilości powtórzeń na określonym ciężarze są w stanie bardzo dokładnie określić swoją siłę, a nawet siłe z a l i c z e n i o w ą. Bo na zawodach dochodzą przepisy, których złamanie obniża wynik maksymalny.

  Odpowiedzi: 20 Ilość wyświetleń: 1890 Data: 7/24/2003 9:56:17 AM Liczba szacunów: 0
 • da sie to policzyć?

  Post
  Aktualności - Sporty Siłowe

  poprawka -> chodzi (ostatnio "c" sie zacina ) ----------------------------- Pozdrawiam Tomek

  Odpowiedzi: 20 Ilość wyświetleń: 1890 Data: 7/30/2003 3:58:03 PM Liczba szacunów: 0
 • po raz n-ty: 2xCP czy CP+TCM

  Post
  Odżywki i suplementy

  2xmale cp strczy na c najmiej 50 dni przy dwce rano 9-10g czyli 4 palskie lub 2 czubate lyzki przed trenigiem 9-10g jeli chodzi o cp+tcm to kup 450g cp i 300kaps tcm bierz 4-5kapsow rano tcm przed trengiem 9-10g cp

  Odpowiedzi: 11 Ilość wyświetleń: 1595 Data: 1/20/2007 6:09:20 PM Liczba szacunów: 0
 • czy to realne??

  Post
  Trening dla zaawansowanych

  wiesz gieniu ty chyba naprawde nie prubowałeś ćwiczyć 3 razy w tygodniu 1 grupę - oprócz pewnie act czy coś takiego poczytaj sobie może co mi dało wyciskanie 3 razy w tygoniu z liczbą powtórzeń 3-5 powt. w serii http://www.sfd.pl/temat141669/ przyznaje że jeśli chodzi o taki rodzaj treningu to trzeba być ostrożnym i robic go z głową żeby się nie za.j.eba.ć ale sam dobrze wiesz że nawet jak przesadzisz z treningiem 1 grupy na tydzień to też możesz się przetrenować wszystko jest dla ludzi - tylko oczywiście z głową wszystko trza robić - a nie na akord do Browi - a ty młody nie przejmuj się tak spadkami bo nie jedne jeszcze będą - pozatym pamiętaj ze porażka jest warunkiem postepu i jest wpisana w zwycięstwo poza tym to ta zmiana jest przedewszystkim dlatego ze zmieniłeś trening , bo mięśnie przyzwyczaiły sie do tego ze są ćwiczone 2x na tydz. i w pewien sposob organizm zaadaptował się do tego nawet jeśli chodzi o szybkość regeneracjii , i do treningu był już gotów pare dni przed następnym - znajdż w archowum post maccieja o nadkompensacjii - poczytaj jednak znów pojawia się pytanie co ty chcesz od treningu - czy chcesz budować mase przez priorytetowe budowanie siły - czyli chodzi o siłe a masa przy okazjii ( bo nie oszukujmy się , w ten sposób - wiem to z doświadczenia - uzyskane mięśnie są 'wartościowsze' i 'trwalsze' , bo są silne , twardsze i ich zanikanie jest o wiele , wiele dłuższe - mówie o przypadku zaprzestania ćwiczeń z jakichś tam powodów - niż napompowanych krwią i naładowanych glikogenem - które znikają niewielki pierd w wietrzną noc ..hmm ) czy też chcesz nie bacząc na to czy te mięśnie będą bardziej napompowane i napęczniałe od wody i glikogenu niż silne , budować tzw. masę i cieszyć wafla z zyskanych okazyjnie paru kg na sztandze to już twój wybór , ale wiedz ze nieraz czytałem i słyszałem od naprawde wielkich kulturystów i zwykłych pakerów że ważne jest cwiczenie z dużymi ciężarami a masa przyjdzie sama podsumowujać : przedewszystkim siła i przy okazjii masa - zostań przy mięsień 2x/tydz. pierwsza tz. masa i od święta skok kg na sztandze - to męcz się z grupa 1xna tydz. tyle mojej rady narqua

  Odpowiedzi: 24 Ilość wyświetleń: 2199 Data: 5/20/2004 11:24:44 AM Liczba szacunów: 0
 • Dodam że mam niedoczynnośc tarczycy, biorę euthyrox od kilku lat, monitoruje wyniki, miałem małe guzki ale sie wchłoneły, teraz tak jak na badaniach wyniki idealne. Test wolny w górnej granicy, fsh, lsh też,androstendion, estradiol, prolaktyna ponad normę. Kortyzol też(badanie rano) ale to podobno jest mało miarodajne. Na bombie nie jestem, z supli: mega daily one plus, omega, magnez, cynk, potas, d3k2, wit.c, jakieś testo boostery ale w zalecanych dawkach albo nawet niższych, Białko, Carb Marix, Carbonizer XR,HMB, AAKG, Collagen Renover i chyba tyle. Z trzymaniem diety bardzo różnie ale staram sie. Sylwetka ok, od zawsze problem z łapaniem tluszczu na klatce, brzuchu, boczkach i tendencja do retencji wody. Musze sie pilnować, za bardzo luzuje z jedzeniem i szybko puchne. Praca siedząca biuro, dom lub samochód. Czasem kilkudniowe wyjazdy gdzie totalny brak diety. Alkohol pije kiedy mam ochotę. Zdażały sie okresy że sporo nadużywałem.

  Odpowiedzi: 24 Ilość wyświetleń: 448 Data: 6/9/2020 6:11:56 AM Liczba szacunów: 0
 • Wypowie się jeszcze ktoś na temat takiego cyklu przy mocno wynikach? Do tego osłonki na wątrobę, kolagen leci cały czas 5-10g dziennie + wit c 2-3g.

  Odpowiedzi: 24 Ilość wyświetleń: 448 Data: 6/9/2020 2:16:50 PM Liczba szacunów: 0
 • Jak chodzi o suple to stosuje regularnie: witaminy mega daily one plus, zma, aspargin, Omega, spalacz cutting edge, d3+k, wit c, kolagen, ashwa(miałem miesiąc przerwy od wczoraj znów biorę), białko, carbo. Od jutra włączam b6 na zbicie prolaktyny i glukozamine. Brałem tez kilka t boosterow. Teraz kupiłem Olimp t100 hardcore ale jeszcze nie zacząłem. Dołożyć go?

  Odpowiedzi: 24 Ilość wyświetleń: 448 Data: 6/10/2020 4:26:46 PM Liczba szacunów: 0
 • Cukier Gronowy ...

  Post
  Odżywki i suplementy

  Myśle że glukoza będzie dobra po treningu ale z rana i na wieczór nie polecał bym jej w tak dużej dawce jednorazowej bo insulina w twoim organiżmie wytryśnie jak gejzer i możesz czuc sie słabo z powodu skoków cukru we krwi, zależy jak zareaguje twój organizm. raczej polecał bym soki które posiadają także dużo wit.c a jej rola jako przeciwutleniacza jest powszechnie znana. Damy rade!!!!!!

  Odpowiedzi: 3 Ilość wyświetleń: 2543 Data: 12/19/2003 8:36:25 AM Liczba szacunów: 0
 • ostrowia + co??

  Post
  Odżywki i suplementy

  j/student ale pamietaj, ze jako hardgainer nie potrzebujesz wiecej niz 1.8-2g bialka/kg m.c. Mozesz ta ostrowie szamac ale skoncentruj sie na trzymaniu wegli na wysokim poziomie . Pozdro.

  Odpowiedzi: 6 Ilość wyświetleń: 988 Data: 11/29/2006 10:08:18 PM Liczba szacunów: 0
 • Siemię Lniane. Pilnie potrzebna pomoc!!

  Post
  Odżywianie i Odchudzanie

  "Nitrylozydy w siemieniu Cyjanowodór jest bardzo silną trucizną. Przyjmuje się, że dawka 1 mg kwasu pruskiego na 1 kg masy ciała człowieka grozi ciężkim zatruciem lub śmiercią (LD50 = 1,5 mg na/kg masy ciała). W związku z tym wiele oficjalnych źródeł przestrzega przed spożywaniem siemienia lnianego mielonego samemu na świeżo. Nasiona lnu (podobnie jak i łodyga oraz liście) zawierają dwa związki cyjanogenne należące do grupy glikozydów nitrylowych (inaczej: nitrylozydów): linustatynę oraz neolinustatynę. Dopóki ziarno jest nienaruszone, związki te są stabilne i nie ulegają przemianom chemicznym. Dzieje się tak, ponieważ glikozydy i aktywujące je enzymy umieszczone są w różnych częściach ziarna i nie stykają się ze sobą. Dopiero w momencie pęknięcia łupiny i naruszenia struktury ziarna, następuje aktywacja enzymów, które rozpoczynają przemianę glikozydów w cyjanowodór. Proces ten nazywamy cyjanogenezą (produktami pośrednimi cyjanogenezy linustatyny i neolinustatyny są: linamaryna oraz lotaustralina). Cyjanogeneza nie zachodzi, jeśli zmielone nasiona zalejemy gorącą wodą, lub gdy je zagotujemy w wodzie, ponieważ enzym aktywujący przemiany jest białkiem, i jak każde białko w wysokiej temperaturze ulega denaturacji i traci swoje właściwości. Przeciwnie: zalanie zmielonego siemienia wodą chłodną lub zimną przyspieszy cyjanogenezę (następuje hydroliza nitrylozydów). Zalanie całego (nie zmielonego) siemienia zimną wodą nie powoduje cyjanogenezy, ponieważ – jak już wcześniej napisałam – w nienaruszonym ziarnie glikozydy nie mają kontaktu z enzymami. Dlatego spożycie śluzów powstałych w wyniku zalania zimną wodą całego siemienia nie powoduje powstania cyjanowodoru. W diecie dr Budwig zmielone siemię nie jest jednak podgrzewane, ani prażone. Mieli się je zawsze na świeżo i dodaje do soków, szampana lub jogurtu. W tej postaci zjadane jest codziennie, regularnie w stosunkowo dużych ilościach (3-6 łyżek dziennie). Co więcej, w okresie przejściowym (moment rozpoczęcia diety) chory jest zobowiązany do zjedzenia aż 250 g mielonego siemienia w ciągu1 dnia! (zobacz szczegóły) Czy to jest rzeczywiście bezpieczne? Dr Różański podaje w swojej publikacji na temat nitrylozydów zawartych w siemieniu: „Zawartość związków cyjanogennych, wg prof. R. Hänsel’a (Instytut Farmakognozji i Fitochemii Uniw. w Berlinie) i prof. O. Sticher’a (Zakład Farmakognozji i Fitochemii ETH w Zürichu, 2007 r.) w nasionach lnu wynosi 0,1-1,5%. Gdy zajmowałem się glikozydami cyjanogennymi przy badaniu stresu u różnych roślin (stres wywołany węglowodorami naftowymi) zawartość glikozydów cyjanogennych w nasionach lnu wynosiła 0,5-0,9%, podczas gdy w grupie kontrolnej (nie poddanej stresowi) – 0,2-0,3%.(…) 1 g linamaryny uwalnia 109,3 mg cyjanowodoru (~105,2 mg CN) „. (zobacz całą publikację dr. Różańskiego) Siemię lniane używane w diecie dr Budwig pochodzi z upraw ekologicznych, zatem domniemywam, że może zawierać mniejsze dawki nitrylozydów. Przyjmując jednak kontrolnie maksymalne wartości, 250 g siemienia lnianego może zawierać max. nawet 3,75 g glikozydów cyjanogennych, które mogą dostarczyć nawet 410 mg czystego kwasu pruskiego! Załóżmy, że pacjent waży 60 kg. Wówczas na 1 kg wypada aż 6,83 mg cyjanku! Przypomnę, że już dawka 1 mg na 1 kg masy może być dawką śmiertelną, prowadzącą do porażenia oddechowego. Dlaczego jednak taka gigantyczna dawka siemienia nie powoduje zatrucia, jeśli chory stosuje dietę dr Budwig? Korzystne współdziałanie Paracelsus zasłynął powiedzeniem, że „to dawka odróżnia truciznę od lekarstwa”. Jednak dawka to nie jedyny czynnik wpływający na stopień szkodliwości substancji toksycznej. Wiadomo, że pewne związki spożywane w towarzystwie innych oddziaływują ze sobą wzajemnie. Okazuje się, że właściwie dobrane towarzystwo może znacznie złagodzić toksyczność substancji wyjściowej, a nawet zamienić ją w lekarstwo. I właśnie w tym tkwi istota zdrowotnych właściwości skądinąd śmiertelnie trującej substancji. Dr Budwig była dyplomowanym farmaceutą. Przemyślała drobiazgowo każdy zalecany w diecie składnik pożywienia, tak, aby współdziałając z innymi maksymalnie wykorzystać jego prozdrowotne właściwości. Przykładem są chociażby pasta dr Budwig, Oleolox oraz Linomel. W diecie dr Budwig zmielone siemię lniane zjada się albo po uprzednim zmieszaniu z sokami owocowymi, albo w towarzystwie nabiału, miodu i owoców. Posiłek z mielonego siemienia można przygotowywać sobie samemu. Można też skorzystać z półproduktu: Linomelu, który dr Budwig opracowała i opatentowała (grubo zmielone siemię lniane wymieszała z miodem i mlekiem). W ten sposób jednocześnie z siemieniem i jego nitrylozydami dieta dr Budwig dostarcza choremu substancje bogate w siarkę i grupy tiolowe (-SH), takie jak cysteina i metionina. W codziennym jadłospisie aktywna siarka pojawia się codzienne w dużych ilościach, np. w twarożku pasty, czosnku, cebuli (oleolox), płatkach owsianych (!). Co się dzieje z cyjankiem w obecności siarki? Zanim wyjaśnię, najpierw muszę przedstawić dwa ważne enzymy: linamarazę i rodanazę. Linamaraza (inaczej: beta d-glukozydaza) to enzym zawarty w siemieniu lnianym – ten, który aktywuje glikozydy po zmiażdzeniu nasiona. Innymi słowy inicjuje cyjanogenezę. Aktywność linamarazy jest hamowana w środowisku kwasowym (o niskim pH). Zatem wmieszanie zmielonego siemienia do świeżo wyciśniętego soku zabezpiecza je przed gwałtownymi przemianami glikozydów w cyjanowodór. Rodanaza (inaczej: siarkotransferaza tiosiarczanowa) to enzym obecny we wszystkich zdrowych komórkach, a także w surowych pokarmach, które z natury są bogate w enzymy, np. w surowych owocach, szczególnie owocach jagodowych (a także oczywiście w świeżo wyciskanych sokach). Znajduje się ona również w komórkach człowieka. W obecności aktywnej siarki rodanaza neutralizuje cyjanowodór: przekształca go w tiocyjaniany (inaczej: rodanki, siarkocyjanki). Ich toksyczność jest 200 razy mniejsza od cyjanowodoru! Co więcej tiocyjanki służą do kolejnych korzystnych dla zdrowia transformacji. Rodanaza jest zatem enzymem odtruwającym. Dr Budwig, świadoma działania tych enzymów umiejętnie zestawiła zmielone siemię lniane z kwasami owocowymi (w sokach owocowych) i aktywną siarką (w postaci grup tiolowych aminokwasów). Dzięki temu cyjanogeneza jest w jej diecie w pełni kontrolowana przez blokowanie linamarazy w środowisku kwasowym lub neutralizowana przez aktywną rodanazę. To nie wszystko. Od lat niektórzy naukowcy – wbrew oficjalnemu stanowisku medycyny – twierdzą, że komórki chore, które są upośledzone oddechowo mają znacznie zmniejszoną ilość rodanazy oraz zwiększoną ilość linamarazy, w porównaniu z komórkami zdrowymi. W przypadku dostarczenia cyjanowodoru do komórki zdrowej – o ile do komórki dostarczymy też aktywne związki siarki – występująca tam obficie rodanaza zneutralizuje truciznę, przekształcając ją w rodanek! Wątroba – najbogatszy rezerwuar rodanazy w organizmie człowieka – w miarę potrzeby przekształca cyjanek w wit. B12 (cyjanokobalamina), która dla pacjentów – szczególnie tych chorych na nowotwory – ma ogromne znaczenie, a której przecież brakuje w bezmięsnej, antynowotworowej diecie. Zarówno wit. B12, jak i rodanki, które powstają jako metabolity cyjanowodoru mają liczne pozytywne oddziaływanie na zdrowie (przeciwbólowe, poprawiające nastrój, wydajność procesów metabolicznych i wiele innych). Warto przypomnieć, że pacjenci dr Budwig relacjonowali, że dieta ma bardzo szybkie i skuteczne działanie przeciwbólowe. Po części właśnie za sprawą cyjanogennych związków zawartych w siemieniu… A co się dzieje w przypadku komórki upośledzonej, nowotworowej? Są 2 scenariusze: W przypadku dostarczenia komórkom nowotworowym nitrylozydów (czyli substratów, z jakich w wyniku cyjanogenezy powstaje cyjanowodór), linamaraza dokona konwersji nitrylozydu do postaci bardzo toksycznego dla komórki cyjanowodoru. Tak powstały w komórce cyjanowodór (lub gotowy cyjanowodór dostarczony bezpośrednio do komórki) nie zostanie zneutralizowany przez rodanazę, ponieważ w komórkach nowotworowych jej brakuje. W efekcie zadziała toksycznie na chorą komórkę, prowadząc do jej obumarcia. W przypadku dostarczenia komórkom nowotworowym gotowego cyjanowodoru, nie zostanie on zneutralizowany, bo przecież w komórkach nowotworowych brakuje odtruwającej rodanazy! I tym razem kwas pruski zadziała toksycznie na chorą komórkę, prowadząc do jej obumarcia. Co ciekawe, alkohol zwiększa toksyczność cyjanowodoru, a przeciez dr Budwig zalecała ciężko chorym pacjentom wypijanie lampki szampana z wmieszanym zmielonym siemieniem lnianym! Słuszność tej teorii została potwierdzona w latach 40-tych i 60-tych. W 1947 r. naukowcy W. Fishman i A. Anylam opublikowali serię badań, z których wynikało, że komórki nowotworowe rzeczywiście charakteryzują się wysoką aktywnością linamarazy. . W 1962 r. chirurg John Morrone wydał raport z przeprowadzonych przez siebie badań na 10 pacjentach nowotworowych z przerzutami, u których zastosował dożylnie leatril (nitrylozyd otrzymywany z pestek brzoskwiń, inna nazwa: amygdalina czyli wit. B17). Obiecujące wnioski z powyższej publikacji zostały poddane w wątpliwość z powodu nie przedstawienia przez autora wystarczających danych. W latach 80-tych rozpoczęła się dość gwałtowna anty-laetrilowa kampania środowiska farmaceutycznego i jednoczesna zmiana wyników badań naukowych nad wpływem nitrylozydów cyjanogennych na zdrowie (badania te głównie koncentrowały się na amygdalinie). W obliczu tych badań zdyskredytowano prozdrowotne działanie amygdaliny. Zakwestionowano też zależność między poziomem rodanazy i linamarazy od stopnia upośledzenia oddechowego komórki. Najnowsze publikacje pokazują jednak, że jest inaczej. W 2006 roku naukowcy z Kyung Hee University w Południowej Korei opublikowali badanie, z którego wynika, że zastosowanie amygdaliny u pacjentów z rakiem prostaty wywołało apoptozę chorych komórek . Natomiast jedno z najnowszych badań opublikowane 5 marca 2010 r. (!) a przeprowadzone na Central South University w Changsha w Chinach sugeruje, że rodanaza rzeczywiście nie we wszystkich komórkach występuje tak samo obficie . Uczeni zaobserwowali, że brakuje jej w komórkach o upośledzonych funkcjach oddechowych: w komórkach starzejących się. Badanie zostało wykonane na komórkach nabłonka okrężnicy. Możemy przypuszczać, że analogiczna sytuacja dotyczy i innych upośledzonych oddechowo komórek. A przecież komórki rakowe ZAWSZE są komórkami o zaburzonych procesach oddechowych (fermentują). Podsumowanie Abstrah**ąc od aktualnego stanu badań i oficjalnych opinii środowiska medycznego na temat antynowotworowej skuteczności związków cyjanogennych, ponad 50-letnia praktyka dr Budwig pokazała, że regularne dostarczanie pożywienia bogatego w cyjanki w ramach odpowiednio zbilansowanej diety nie jest szkodliwe dla zdrowia i przynosi chorym na nowotwory poprawę stanu zdrowia – to wiemy nie tylko z jej książek, ale i osobistych świadectw wyleczonych pacjentów. Polubmy mielone siemię i korzystajmy z jego leczniczych właściwości! Uwaga: Osoba korzystająca z diety dr Budwig nie powinna włączać do swojej kuracji syntetycznej amygdaliny, ponieważ zarówno siemię lniane jak i migdały i orzechy stosowane w diecie codziennie, dostarczają choremu dużych ilości związków cyjanogennych i dodatkowa suplementacja mogłaby być niekorzystna dla zdrowia. Glikozydy cyjanogenne z siemienia lnianego są bowiem odpowiednikami amygdaliny, która jest nitrylozydem cyjanogennym pochodzącym z pestek brzoskwiń. Przeczytaj także, jak nitrylozydy siemienia aktywują papainę w soku z papai. Literatura: Fishman, W. & Anylam, A. (1947) „A comparison of the beta-glucuronidase activity of normal, tumor and lymph node tissues of surgical patients” Science 106: 66-67. Fishman, W. & Anylam, A. (1947) „Beta-glucuronidase activity of blood and tissue of obstetrical and surgical patients.” Science 105: 646. Fishman, W. & Anylam, A. (1950) „Beta-glucuronidase activity in human tissues.” Fourth Int Cancer Res Congress 6: 1034-41. Homburger, 1. & Fishman, W. The Physiopathology of Cancer. NYC: P.B. Hoeber, 1955. P.842. Morrone, J.A. (1962) „Chemotherapy of Inoperable Cancer: preliminary report of 10 cases treated with laetrile” Exp Med Surg 20: 299-308. Lewis JP: Laetrile (Informed Opinion). West J Med 127:55-62, Jul 1977 Chang HK, Shin MS, Yang HY, Lee JW, Kim YS, Lee MH, Kim J, Kim KH, Kim CJ. „Amygdalin induces apoptosis through regulation of Bax and Bcl-2 expressions in human DU145 and LNCaP prostate cancer cells.” Department of Physiology, College of Medicine, Kyung Hee University, South Korea. Biol Pharm Bull. 2006 Aug;29(8):1597-602. Yi H, Li XH, Yi B, Zheng J, Zhu G, Li C, Li MY, Zhang PF, Li JL, Chen ZC, Xiao ZQ, „Identification of Rack1, EF-Tu and Rhodanese as aging-related proteins in human colonic epithelium by proteomic analysis”, Key Laboratory of Cancer Proteomics of Chinese Ministry of Health, Xiangya Hospital, Central South University, Changsha 410008, China. J Proteome Res. 2010 Mar 5;9(3):1416-23." http://www.primanatura.pl/czy-siemie-lniane-jest-toksyczne/ prosze czytaj uważnie

  Odpowiedzi: 8 Ilość wyświetleń: 3787 Data: 12/7/2011 6:08:09 AM Liczba szacunów: 1
 • Senność :(

  Post
  Zdrowie i Uroda

  Ja miałem podobny problem ;) .Ale kupiłem sobie WITAMINKI (takie z apteki ;) ) i jest GIT ,może masz niedobór żelaza albo witaminy C. Ja z witamin polecam SUPRADYNE Intensiva energy ( http://www.supradyn.pl/ ) polecam tabletki , jest dość droga ( ok 30zł za 30 tab ),jak weźmiesz rano to później nie powinieneś czuć zmęczenia ;)

  Odpowiedzi: 16 Ilość wyświetleń: 2427 Data: 10/2/2008 8:26:17 PM Liczba szacunów: 0
 • Kasza manna surowa - trawienie

  Post
  Odżywianie i Odchudzanie

  Wystarczy łyżeczka oleju lnianego ( mowa cały czas o budgwinowym/wysokolinolenowym ) aby wyciągnąć korzyści ze stosowania, jak to wcześniej wspomniałem nie zaleca się go nadużywać, ponieważ jest podatny na utlenianie. Być może zakupiłeś olej niskolinolenowy który zawiera skrajnie niską ilość kwasu alfa-linolenowego, tyle co nic. Zerknij okiem. http://potreningu.pl/articles/4663/kwas-alfa-linolenowy--dziala-czy-nie/page/1 Dauymn, good to know. Hmm, wiesz co, ja mam ten olej : http://oleofarm.pl/produkty/fabryka-zdrowia/esencje-natury/olej-lniany-linumvital/ Wiedziałem, że Omegi 3 ma tyle co wcale, ale tym się nie przejmowałem bo biorę kapsułki Olimpu z Omegą 3. Natomiast nie zwróciłem uwagi jak dużo jest Omegi 6 w tym oleju.. rak prostaty już w drodze ;) To może przerzucę się na budwigowy, choć ciężko utrzymać jego właściwości tak więc nie wiem czy jest sens. Jak Budwigowy się utleni i nie będzie miał Omegi 3, to co będzie miał w zamian? ;) Do kolacji może będę robił tak jak kiedyś robiłem, czyli zmiele siemie lniane i dodam do twarogu. Wiem, że zmielone się utlenia, dlatego od razu po zmieleniu to będę pił. W siemieniu (zależy jakim ofc) jest przewaga Omegi 3 z tego co wiem? Jeśli nie olej lniany Budwigowy, jeśli nie siemie (planuje ok. 30g mielić na noc), to co oprócz orzechów byś polecał ze zdrowych tłuszczy? Pomijając ryby. zamaist kaszy użyj innego źródła węglio co tak nie peczneije i się nie robi z tego papka. Dlaczego akurat kasza manna? Akurat ona z wszystkich kasz jest jedną z gorszych jakościowo. Zjeść czasami można, jak masz ochotę. Jednak postaraj się wybierać lepsze źródła węglowodanów. Od gainera każde będzie lepsze, więc na pewno jest to już krok do przodu. A co byście proponowali Panowie :) Chodzi tylko o 1 posiłek. Mam rodzaj pracy, gdzie nie mogę 2x wyjść zjeść obfitszego posiłku. Dlatego ten jeden posiłek właśnie organizuje tak, żeby był pitny i nie musiałbym niczego stałego jeść przy biurku, ani odchodzić od biurka. Dotychczas był to gainer, ale chciałbym go zamienić na jakiegoś shake'a ze zmielonym żarciem. Wiem, że kasza manna najgorzej wypada ze wszystkich kasz, ale gdy jest surowa to mogę ją wymieszać z mlekiem/wodą i białkiem na przykład i jest to : a) szybkie do przygotowania b) smaczne c) szybkie do wypicia d) pełnowartościowe Ewentualnie mógłbym spróbować z błyskawicznym kuskusem z przenicy durum, wystarczy go zalać wrzątkiem, może by się dało też zmiksować ;)

  Odpowiedzi: 28 Ilość wyświetleń: 3757 Data: 11/16/2016 5:23:55 PM Liczba szacunów: 1
 • Jaki jabłczan kreatyny, które białko?

  Post
  Odżywki i suplementy

  http://www.sfd.pl/sklep/Ostrovit_Extra_Pure_T.C.M.-opis26839.html http://www.sfd.pl/sklep/RX_Gold_Tri_creatine_Malate-opis26243.html Trochę prochu ;-)

  Odpowiedzi: 26 Ilość wyświetleń: 3156 Data: 1/14/2012 12:11:48 AM Liczba szacunów: 0
 • gateway ormalna sprawa na cyklu organizm jest bardziej podatny na infekjcje, ja zawsze tak mam jak wchodze na enana, duzo wit c i bedzie ok

  Odpowiedzi: 31 Ilość wyświetleń: 5189 Data: 5/31/2010 7:41:48 PM Liczba szacunów: 0
 • kiedy zaczeliscie

  Post
  Doping

  Basic: chodzi o tą witaminę C było coś o tym w Cyklu Dąbka, że bardzo bolą strzały, chyba trzeba mieć na nią receptę, i ile kosztuje? czy trudniej ją załatwić z apteki jak B12- bo u mnie można nieraz bez recepty

  Odpowiedzi: 39 Ilość wyświetleń: 4128 Data: 9/3/2001 9:39:12 PM Liczba szacunów: 0
 • kiedy zaczeliscie

  Post
  Doping

  Chodzi o to że B12 można bez recepty, a czy C to się spytam. Basic kiedy będziesz brał, bo ja myślę że za jakieś 3-4 tygodnie (skończę Dąbka).

  Odpowiedzi: 39 Ilość wyświetleń: 4128 Data: 9/3/2001 9:53:32 PM Liczba szacunów: 0
 • kiedy zaczeliscie

  Post
  Doping

  Dzięki Basic, jak będę robił to dam znać by się jescze poradzić. Te wymienione środki to ma się rozumieć: ZMA+ wit. C, tak, a te nie wymienione, jak możesz, proszę... Pozdro.

  Odpowiedzi: 39 Ilość wyświetleń: 4128 Data: 9/5/2001 10:20:01 PM Liczba szacunów: 0
 • Kilka pytan przed redukcja!

  Post
  Trening dla zaawansowanych

  trudno coś okreslać nie znając twojego metabolizmu, możesz zacząć od równych ilości białka, węgli i tłuszczu/0,5g. to stanowczo za mało/. ustal wszystkiego po 2g. i obserwuj reakcje swojego organizmu- jesli bedziesz miał mało energii, masa bedzie jakby troszke sie kurczyc to dodajesz węgli, ale stopniowo, aż do czasu gdy te niekorzysne tendencje zostana zahamowane, jednocześnie gdy obawiasz sie o otłuszczenie/choćby małe- dodac możesz odrobine białka, zmniejszyc także mozesz ilość tłuszczu -ale nie obniżając go poniżej 1,5 g. na kg.m.c.

  Odpowiedzi: 18 Ilość wyświetleń: 1802 Data: 12/2/2006 5:20:11 PM Liczba szacunów: 0
 • Posiłek potreningowy

  Post
  Trening dla początkujących

  Czy posiłek potreningowy MUSI być bardziej/tak samo uzupełniony w białko / WW / Kcal niż ten przedtreningowy? To nie do końca tak. Przede wszystkim człowiek jednorazowo może przyswoić ok. 40 gram białka. Czyli jak zjesz więcej to do niczego Ci się to nie przyda. A ile białka jeść? Powinieneś obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Potem zakładasz sobie ile białka będziesz jeść (np. 2 g na kilogram masy ciała). Wyliczasz ile to wychodzi białka na dzień. Rozkładasz równomiernie na posiłki. I tyle. W posiłku potreningowym białko powinno być: -łatwoprzyswajalne - nie mieszane z tłuszczami (bo opóźni wchłanianie) że tak, ale chciałbym wiedzieć czy w momencie, gdy zjem PRZED treningiem 500g (z 300 odliczając kości) ud z kurczaka + 100g ryżu białego, Polecam ryż brązowy. Albo makaron brązowy. do tego jakieś warzywa, z kolei PO treningu 250g mleka + 70g massa XXL trecowego (nie pamiętam nazwy ;P, ale jest w tym ok. 30g białka + 66g WW) + jakiś jogurcik (Dan Mleko :>) ----> to czy jest bardzo źle? Co do ilości białka to odpowiedziałem powyżej. Co do samego posiłku potreningowego: Istnieje szkoła, że białka się nie powinno mieszać z mlekiem. Nie poamiętam już dlaczego dokładnie. Nie mniej opowiadają się za nią takie asiory jak np. Marek.C. Co jest rekomendacją samą w sobie. I ja np. białka nie mieszam z mlekiem. Co do nabiału (czyli jogurcik). W nabiale jest bardzo paskudny cukier - laktoza. Bardzo łatwo on się odkłada pod skórą w postaci tłuszczu. Jest powiedzenie, że nabiał to "gruba skóra". Przetestowałem na sobie dietę obfitą w nabiał i dietę zerową w nabiał. I w momencie gdy pożegnałem serki i jogurty pokazała się krata na brzuchu. Więc - ja omijam to z daleka. Z żalem, bo lubie. Powyższy wywód nie dotyczy białka z jajek - ten można śmiało wsuwać w dużych ilościach. Trochę się rozpisałem nie na temat. Ale mam nadzieję, że na najważniejsze kwestie odpowiedziałem. Nie mnie polecam doczytać w Odżywainiu o posiłku potreningowym.

  Odpowiedzi: 4 Ilość wyświetleń: 1192 Data: 9/18/2007 11:06:37 PM Liczba szacunów: 0