SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyszukiwarka

Znalezione pod frazą:

c

 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Rozumiem, że SF może nauczać na twardo. OK. Ja amortyzuję. Czasem jest taka dynamika cleana, że staję na palcach. Jak przy C&P. Może zalecenia są takie, żeby pięt nie odrywać.. Może.. @Orzegów: spinając brzuch przed przyjęciem ciosu chronisz mięśnie. Spinając się przed przyjęciem kuli energia rozkłada się na całe ciało - w tym na stawy, które są zablokowane. Nie wiem czy to zdrowe.. Intro powinno mi to wyjaśnić. A jak będę robił - się zobaczy :-) @Nieraz: Dzięki :-) Ciężko było, ale na filmie tego nie widać. Czyli OK :-) Jak naucza Iron Tamer - z uśmiechem, zeby nie było widać że cierpisz ;-) Dysproporcja w MP spora.. Zawsze jednak pracuję na opbie ręce symetrycznie. Jestem praworęczny. Tutaj doszło też zmęczenie.. Kiedyś miałem 7P/3L z tego co pamiętam. BP - może robię trochę inaczej ze względu na asymetrię - siła/mobilność lewej i prawej strony. Ustawienie też nie jest takie na wprost kamery, tylko trochę pod kątem. Nie wiem dlaczego kamera (aparat) traci ostrość w trakcie kręcenia tego samego obiektu. Jakiś pomysł ktoś ma?? @Szajba: Dzięki :-) Zazwyczaj zaczynam od słabszej ręki. To był test nieoficjalny, z ciekawości, bo się wcześniej BP bawiłem. Byłoby lepiej, ale dysproporcja pewnie takiej samej wielkości by była. 2x28 nie mam. Nie planuję mieć póki co w ogóle.. Przysiady z 2x24 - weszły mi 8x, ale to nie waga do zabawy. Ostatnio robiłem siady w zeszłym roku. Chce nieco odświeżyć ruch. Możeliwe że przejdę na 2x24 z czasem.. Na razie objętość i obciążenie takie średnie. 10x5/2min to już ładny wynik - znaczy ciężar taki sobie.. :-) To zamiast biegania! :-)

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 3/2/2016 9:11:56 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Bardzo ładnie Ci poszły te C&P-resyy z tymi 24-kami. Gratuluję. Progres jest więc jest się z czego cieszyć :-) P.S. Specjalnie usunąłeś filmik?

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 3/3/2016 9:09:07 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Zadowolony jestem z tego że sobie poradziłem. Ciężko było ale.. Może czas spróbować siadów z 2x24kg?? Czy jeszcze ze dwie sesyjki zrobić z 2x20?? Drabiny przysiadów z 2x24?? Może TO (klik!) ?? Rozkminiałem sobie tutaj różne opcje programowe - co robić - ale Intro za 2tyg, to pewnie będę chciał szlifować technikę z jedną kulą.. Szkoda czasu na zadumę! Pozostawię ten czas na zabawę i testy - 300 Maxwella czeka!! :-) Oczywiście, że czas na 2xKB24. W połączeniu z C&P wypas ;) Technikę z jedną kulą podszlifujesz na/po Intro. Samo jedzenie bez ciężkich bojów nie poprawi.wyników siłowych...

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 3/5/2016 8:38:01 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Poprzednio było 25TGU + więcej wszystkiego + swingi.. Nie ma dramatu. Jak będzie energia, to dzisiaj pociągnę kolejny trening (C&P, GUSU, LUNGE). Został ostatni (12.) trening w cyklu. Ładnie poszło. Solidnie przepracowałem. Żadnej magii w tym programie nie ma. Czytałem o 2-3 czy więcej kilogramach spadków po tygodniu (i to bez diety oczywiście), ale to pewnie jakieś pasibrzuchy pisały.. TGU daje mi radość, a wczoraj nie dało.. Intro + aktualny program dał mi dobry techniczny efekt. Pewnie każdy program oparty na ćwiczeniach nauczanych na intro by tak zrobił. Na sylwetkę jeszcze trzeba poczekać.. Na razie kilka dni na 2100kcal.. A może powinno być na "2100"..

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 4/28/2016 10:01:54 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Typuję, że tłuszczu nie ubywa, a mięśni przybyło, albo się nieco napięły/spompowały i stąd takie efekty. Dzisiaj po treningu normalnie uda zaczęły mi się ocierać - bardziej niż zwykle. Może powinienem się jakoś konkretniej rozciągać? Jak tak patrze na wykonywane ćwiczenia i te które dopiero później są w programie: - wykrok - przysiad - wymach - get up sit up - rwanie - martwy ciąg na jednej nodze (SLD) Wszystko oddziałuje na uda i wyżej, a do tego - ćwiczenia z obciążoną jedną stroną (rwania, wyciskania, wykroki - no wszystko) - chyba zwężeniu talii nie służy. Trochę mnie to martwi. Aktualnie po 8-12powt będzie wiosło, wykrok i przysiad. Reszta 3-5powt. Dojdzie rwanie i SLD w zakresie 1-3 (najpierw drabiny, a potem "trójki" z 5RM). Także oprócz obawy że nie zredukuję, to pojawia się obawa że się poszerzę!! W nogach i talii. Ani jednego ani drugiego nie chcę! A trening dziś wszedł bardzo ładnie!! C&P (24) - 10x3/3 GUSU (20) - 5x5/5 LUNGE (20) - 4x8/8 (na piątą serię zabrakło czasu) 1H SW (16) - 15:15s - 10x9/9 =180x Trening daje popalić płucom. W sumie dobrze się ćwiczyło, a jedynym niefajnym ćwiczeniem są wykroki.. Jakoś nie przepadam. Wymachy spoko - 3-4minuty, to niemal nie czułem, ale potem już tak - głównie mięśnie skośne brzucha.. Niedawno wnosiłem worek ziemi do kwiatków po schodach - taki spacer farmera - z 15kg może - czułem brzuch.. Nowy cykl - trochę inne doznania niż w pierwszym, tylko mam obawy, które powyżej opisałem..

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 5/4/2016 3:42:15 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Dzięki za kopniaka, ale +5tygodni to już coś co powinno być widać, jakieś efekty. (poprzednio efektów też chyba nie było - nie pamiętam przynajmniej; pamiętam, że monotonia mnie dobijała - ale to dawne dzieje, teraz myślenie mam inne) Na pakerni byłoby 4-6tyg treningów i modyfikacja. Tej modyfikacji jestem pozbawiony. Nic nie podmienię w programie. Jedynie program mogę podmienić. Ćwiczenia pompują mi brzuch. Jest na nim i tłuszcz... Po treningu wyglądam jak po solidnym obiedzie. Kali może być siłowe - jak u mnie drążek, czy powiedzmy pistolety, ale może być też bardziej w stylu cardio - pompki, obwody, krótsze przerwy.. Kettli nie porzucę!!! Już próbowałem programu bez kul i ciężko było :-) Kuchnia - poprawiła się znacznie jak zerknę miesiąc wstecz (choć taka zła i straszna to nie była!). Dziś nawet waga okazała się łaskawa i pokazała 77,2kg.. Jej jednak nie ufam. 2 dni LC i może trochę wody zeszło. Jak pokazałaby poniżej 75... No, to byłby znak!! ZNAK! Centymetr nadal nieubłagany. Robiłem i chwaliłem (łącznie z dietą z potreningu): A) zarzuty i wyciskania B) przysiady i wymachy C) zarzuty i przysiady 20min na trening. 3xtyg. Powtórzenia: po 3, po 4, 5, 4, 5, 6 - trwało to 6tygodni. Liczba powtórzeń na treningu niewiele się zmieniała, a serie się wydłużały. U Geoffa to standardowy schemat - 2 ćwiczenia w parze i taka liczba powtórzeń. Wg Mahlera (i Neuperta też) - 5x5, czy 10x5 będzie treningiem siłowym i masowym też. A co ja teraz robię??? GEt up sit up - 5-6x 5/5.. Odczucia mam takie, że mi masa brzucha rośnie - może to ta dobra masa, ale z mojego punktu widzenia - niekorzystna na tę chwilę. Siła idzie też - czas ciężko pokonać i zrobić więcej powtórzeń, ale ćwiczenia lżej wchodzą. Swingi też ładnie wchodzą.. Ćwicząc z kulami zawsze miałem progres jaki dany program zakładał. ----------- Na kawę jakaś automatyczna blokada mi weszła - nie mam ochoty po prostu, a może jeszcze lecę na oparach entuzjazmu podjętego wyzwania!!! Boję się syndromu odstawienia! Za to yerbę siorbię... Kiedyś próbowałem ją pić zamiast kawy. Smakuje mi jedno i drugie :-) Kawa ma lepszy zapach !!

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 5/10/2016 9:16:36 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Dzięki za kopniaka, ale +5tygodni to już coś co powinno być widać, jakieś efekty. (poprzednio efektów też chyba nie było - nie pamiętam przynajmniej; pamiętam, że monotonia mnie dobijała - ale to dawne dzieje, teraz myślenie mam inne) Na pakerni byłoby 4-6tyg treningów i modyfikacja. Tej modyfikacji jestem pozbawiony. Nic nie podmienię w programie. Jedynie program mogę podmienić. Ćwiczenia pompują mi brzuch. Jest na nim i tłuszcz... Po treningu wyglądam jak po solidnym obiedzie. Kali może być siłowe - jak u mnie drążek, czy powiedzmy pistolety, ale może być też bardziej w stylu cardio - pompki, obwody, krótsze przerwy.. Kettli nie porzucę!!! Już próbowałem programu bez kul i ciężko było :-) Kuchnia - poprawiła się znacznie jak zerknę miesiąc wstecz (choć taka zła i straszna to nie była!). Dziś nawet waga okazała się łaskawa i pokazała 77,2kg.. Jej jednak nie ufam. 2 dni LC i może trochę wody zeszło. Jak pokazałaby poniżej 75... No, to byłby znak!! ZNAK! Centymetr nadal nieubłagany. Robiłem i chwaliłem (łącznie z dietą z potreningu): A) zarzuty i wyciskania B) przysiady i wymachy C) zarzuty i przysiady 20min na trening. 3xtyg. Powtórzenia: po 3, po 4, 5, 4, 5, 6 - trwało to 6tygodni. Liczba powtórzeń na treningu niewiele się zmieniała, a serie się wydłużały. U Geoffa to standardowy schemat - 2 ćwiczenia w parze i taka liczba powtórzeń. Wg Mahlera (i Neuperta też) - 5x5, czy 10x5 będzie treningiem siłowym i masowym też. A co ja teraz robię??? GEt up sit up - 5-6x 5/5.. Odczucia mam takie, że mi masa brzucha rośnie - może to ta dobra masa, ale z mojego punktu widzenia - niekorzystna na tę chwilę. Siła idzie też - czas ciężko pokonać i zrobić więcej powtórzeń, ale ćwiczenia lżej wchodzą. Swingi też ładnie wchodzą.. Ćwicząc z kulami zawsze miałem progres jaki dany program zakładał. ----------- Na kawę jakaś automatyczna blokada mi weszła - nie mam ochoty po prostu, a może jeszcze lecę na oparach entuzjazmu podjętego wyzwania!!! Boję się syndromu odstawienia! Za to yerbę siorbię... Kiedyś próbowałem ją pić zamiast kawy. Smakuje mi jedno i drugie :-) Kawa ma lepszy zapach !! Obawiam się, że aby osiągnąć wymarzoną formę 2-3 miesiące nie wystarczą. Ludzie do wymarzonej formy dochodzą latami. Poza tym często gęsto przewija się motyw, że nie ma czegoś takiego jak plan na redukcję. Jedziesz z ciężarami a redukcja w kuchni przez obcięcie kalorii. Wszystko to wiesz, a nie chcesz się z tym pogodzić ;-) Jeśli efektem ubocznym tego programu jest dodatkowa masa mięśniowa to ja bym się cieszył, bo jej utrzymanie kosztuje dodatkowe kalorie. No i siła idzie,a to moim zdaniem najważniejszym, bo wbijesz za chwilę na dwa ciężkie kettle, które pozwolą Ci zbudować jeszcze większą siłę i trochę mięśnia, co znowu zwiększy wydatek kaloryczny i pozwoli na ubytek tłuszczu i tak w kółko :) Trzymaj miskę, będzie dobrze :-) Aha, przypomniało mi się, 20-30min. to mało, chyba że codziennie, to jeszcze, ale i tak bez szału... Zmieniony przez - nieraz w dniu 2016-05-10 09:56:58

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 5/10/2016 9:48:44 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Trening z rana nigdy nie był moją mocną stroną, ale bywały sesje, które bardzo dobrze weszły. Choćby dzisiejsza :-) Nocka uczciwie przespana, rano kawa (bez tłuszczu) i trening: Prometheus Protocol C&P (2x20) - 10x5 /2min FRONT SQUAT (2x20) - 10x5 /2min + rozciąganie i rocking. Kilka minut. Lekko nie było, ale udało się utrzymać work+rest=2min. Najgorzej wchodziły piąte powtórzenia wyciskań w 3 ostatnich seriach.. Przysiady najpierw dosyć płytkie, ale od 3-4. serii już wchodziły uczciwie. Zarzuty orały mi dłonie - założyłem rękawiczki, żeby to trochę ograniczyć. Wykonałem to, żeby sprawdzić czy dam radę. Dałem radę :-) Jak na "dzień po" ciężkim dniu i na czczo - bardzo dobrze się spisałem. LINK do PROMETEUSZA (klik!).

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 6/20/2016 11:29:57 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Trochę remontuję mieszkanie więc czasu i miejsca na trening jest niewiele. Chociaż czas to jeszcze by się znalazł.. Gorzej z miejscem. Niczym w Karate Kid - maluję prawą i lewą ręką.. Chyba poprawiła mi się mobilność barków. Miska - typowo "workerowa" - piwo, bułki i co tam się da naprędce.. Ale odpowiada mi smakowo :-) Zwłaszcza biała bułka z masłem i pasztetem!!! Zakończyłem lekturę książki DIETA ROŚLINNA NA CO DZIEŃ - interesujące i może warte spróbowania.. Weganizm to ciężka sprawa, ale wegetarianizm (zero mięsa i takich typowo odzwierzęcych produktów jak np. słonina) - jeszcze by się dało.. Jajka, śmietana, mleko, masło - dozwolone. Na półce leży też książka JEDZ TŁUSTO I BĄDŹ ZDROWY.. Dla kontrastu. Może jutro zacznę czytać.. Staram się unikać tematu diety w dzienniku - zwłaszcza teraz. Wakacje.. Podsumowując: Miska - zła... Ale może jestem na minusie! Treningi - rzadziej, ale codzienna aktywność jest. Treningi "za jakiś czas" - myślę o 2x24 i jakimś zestawie Press/Squat/Drążek - Może ArmourBuilding: 2 clean - 1 press - 3 squat. Nie za bardzo mam pomysł jak to rozwinąć w program, chociaż na SF były jakieś luźne propozycje. Wyjściowa, to robić to przez 15min i odpoczywać ile trzeba. Gorzej z progresją... Jakby się dało, to można wejść na Moving Target, albo TotalTensionComplex (i to by mogło być dobre, bo może doszedłbym do 5-6 powtórzeń w szczycie piramidy,a nie do 10powt, jak miałem z 2x20kg). Coś ciężej bym ruszył - 2x24kg, albo jakaś masowa akcja - 2x20kg ale więcej powtórzeń niż 5 w setach.. Jeszcze czas. Myślę, czy by nie rozwinąć drabinek z Moving Target: 2,3,5 - jest teraz - do 5,5,5 2,4,6 - do - 6,6,6 i dodałbym 3,5,7 do 7,7,7 - dałoby to na koniec 6setów po 7 powtórzeń clean/press/squat, a to już sporo - dobre wyjście do 8x8, które kiedyś Flynn polecał.. C&P 8x8 i FRONT SQUAT 8x8.. Taka luźna myśl... :-)

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 7/25/2016 7:27:16 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  NOWY REKORD !! Tak o to, okrężną drogą - bo w sumie, to nic pod siłę w pressie nie robiłem ostatnio - pocisnąłem 32kg na lewą i prawą rękę. Nawet 24kg nie wyciskałem ostatnio! W styczniu/lutym jedynie pracowałem nad C&P z 2x24kg. Od lata wchodziły kolejno: Going Ballistic - kompleksy balistyczne z 20kg Moving Target - clean, press, squat z 2x20 Push-Pull-Legs - z 2x20, pompkami i drążkiem i tyle... :-) Wpadały sporadyczne wyciskania pochylone - głównie z 20kg; czasem z 24. Może wysoka objętość wyciskania dwudziestek tak pomogła. Raz w tygodniu 6-10 serii po 5-7powt to raczej niewiele (w porównaniu do 100-150 powt. u Kennetha). Chyba skuszę się na program na pressa z SF - SOJU&TUBA (klik!). Jest minimalistyczny. Jest opcja dodania czegoś. Jest opcja robienia go jako GTG.. Zostawia sporo miejsca na inne rzeczy :-) Nie chcę popaść w pułapkę pracy nad jednym ćwiczeniem i bankowo coś jeszcze będzie wpadało. Na warsztat kettel 28kg. /SFD/Images/2016/10/15/1ea17311970c4778a26e78bd9eb6d648.jpg DO TEGO: - 10.000 swingów - przeszło mi przez myśl, ale odgoniłem... - Viking Warrior Conditioning z 16kg kulą, ale nie wiem czy by nie kolidowało.. to sam w sobie ciężki program i to do niego press mógłby byćdodatkiem.. - przysiady 2x24kg 5x5.. - jakaś balistyka / metcon - mam jeszcze różne inne pomysły :-) Coś sobie znajdę. Nie będę już przeciągał!! https://www.youtube.com/watch?v=W8p3CzlS3rA

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 10/15/2016 7:04:08 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  @Szajba Dipy - kiedyś (!) mnie bolało w mostku od nich - takie jakieś przeciążenia się tam kumulowały - jak w architekturze przy łukach ;-) Teraz jest git! Aż mnie to dziwi! Ale cieszy neizmiernie! Deck Squat - jestem zmęczony, przytulam się do kettla dosłownie (zaokrąglam plecy) kładę się, przenoszę go za głowę, a potem robię zamach, przenoszę go miedzy nogi (zaokrąglam plecy i jeszcze się pochlam) - a kula ciągnie mnie do przodu (pogłębia moją złą pozycję) - dzięki czemu przechodzę do pozycji kucznej i mogę wstać. To jedno powtórzenie.. Z kulą za głową, rączką opartą o podłogę - zdarzało się odpoczywać.. Bez dynamiki tego nie zrobię. Twoja mobilność nie jest przereklamowana, a technika o której pisałeś - sam nie wiem co powiedzieć, jak chcesz uczyć się techniki z kulą 32.. :-) Ciężkie to. Wiele technicznie dobrych osób nie zrobi tego co Ty z 32 :-) @Novy wiem wiem.. Plan jest taki, żeby jednak teraz uderzyć w kompleksy. Nie chodzi o zajeżdżanie się, ale o różnorodność. Niby dalej będzie to 5-6 podstawowych ćwiczeń, ale w nieco innych warunkach. A) kettle - kompleksy, albo jak się uda - 5x5 ---> 5x10, czy tam 8x8 C&P, MP, SQ, SN (jeszcze nie wiem czy na ciężko, czy lekko a więcej - w zależności od sił), TGU, BP - no podstawowe ćwiczenia średniociężko. B) trening z masą ciała - pompki, podciąganie na drążku, brzuchy i może: przysiady/wykroki (jeśli kettle ich nie załatwią). Trening z kettlami obciąża, ale może udałoby się dzień po nim zrobić trening z masą ciała. W drugą stronę nie da rady, bo po bodyweight mam zakwasy i obolały jestem :-) Dzisiaj to jeden wielki zakwas ze mnie (głównie tyłek i uda, nieco mniej góra pleców - miłe uczucie!), a do tego nie mogę rozwałkować piersiowego odcinka kręgosłupa.. Czuję że mam garba.. Ideałem byłyby 4 sesje w tygodniu. O trening kettlowy muszę walczyć, a trening z masą ciała - mam nadzieję będzie wchodził jakoś - choćby na raty. Nie wiem jak dobrać serie i powtórzenia. Może ktoś pomoże. Pompki - 10x20 dam radę. Jest sens? Jak to rozwinąć? długo trwa taka sesyjka.. Myślę o robieniu 5-6 serii ale coraz dłuższych, albo trudniejszych. GTG mi nie podpasowało, bo ciągle spompowany byłem. 2-3 warianty pompek po 3-4 serie. Niemal na maksa - czy to będzie 20-30powt, czy np 10.. a takie diamentowe to z 5 :-) Przysiady - podobnie jak z pompkami, a nawet więcej dam radę.. 3x40 czy ile tam.. nie wiem czy jest sens, ale byłby komplet Brzuchy - j.w. - ile się da, najlepiej na zakończenie każdej sesji tak 100-200powt. Podciąganie - tutaj za dużo nie wymyślę, bo cieniutki jestem. Drabiny do 3powt, czy tam sety w przedziale 1-3 (z czasem mam nadzieję więcej). Kettle - dla zabawy i aktywności w ogóle Bodyweight - pod sylwetkę - najlepiej FBW, bo nie ma miejsca na splity.. Trzymajcie kciuki i doradźcie jak te sety - repy najlepiej robić.

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 4/23/2017 10:44:41 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Każda taka podpowiedź - choćby żeby spróbować robić tak czy siak - jest cenna. Działanie danego systemu wyjdzie po pewnym czasie. Dipy mogę robić zamiennie, bo jest przyzwoita liczba powtórzeń. Raz poręcze, a raz drążek. Drążęk: - jeden wariant z drabinami 1,2,3,4,5,1,2,3,4.... i tak nie wiem ile... 3-5 drabin, żeby było 30powt minimum. - dwa warianty po dwie drabiny - 1,2,3,4,1,2,3,4 - trzy warianty na maksa A 1,2,3,4,5,6 B 1,2,3,4,5 C 1,2,3,4 czy ile tam.. Tak już się trochę zastanawiam pod kątem tego, że urlop mi się skończy i na plac z drążkami nie będzie możliwości chodzić, a teraz jestem tam co drugi dzień!! Z tego przepychu mi się we łbie pomieszało!!

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 7/22/2017 10:50:26 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Rano waga 71,8 :-) OK, cel z ostatnich tygodni został osiągnięty. Trzeba pomyśleć co dalej. Syn śmiga do przedszkola, ale jakoś czasu mam tak samo mało jak w wakacje.. Do tego pogoda kiepska.. TRENINGI KETTLE Pozostaję przy mieszance rwania/wymachy, wyciskanie pochylone/tureckie wstawanie (S&S zajmowało mniej czasu niż to, co robię obecnie); Gdzieś na widoku jest kula 36kg. Przydałoby się ją jakoś wynieść nad głowę (turek, wyciskanie pochylone, wyciskanie żołnierskie - najlepiej przy wadze do 72kg, to by była połowa masy ciała). Na obecną chwilę bałbym się podejścia pod 32.. Ciężko wcisnąć się w ściśle określony harmonogram treningowy.. Może i bym ROPu spróbował, ale tam treningi są jeszcze dłuższe... Może jakieś 5x5 z kulami - C&P, przydałoby się i na nogi coś robić. Do tego balistyka, dla zachowania fit-sylwetki ;-) TRENING Z MASĄ CIAŁA Pompki, podciąganie, resety i inne takie też... Tylko nie wiem kiedy.. INNE Kupiłem kilka gwoździ wczoraj. Udało mi się zgiąć 6mm !! Wcześniej też mi się udało, ale to było na granicy możliwości, a wczoraj - poszły 2szt po 6mm i kilka 5mm. Sił przybyło! Sprawdzę jak będzie ze ściskaczami. Jednym z celów długoterminowych jest wykonanie kółka ze stania... Warto już zacząć coś pod tym kątem robić :-) PODSUMOWUJĄC KETTLE - wyciskanie pochylone, tureckie wstawanie, wyciskanie żołnierskie, wymach, rwanie, przysiad CIAŁO - pompki, dipy jak będzie okazja, podciąganie, mobilizacja/rozciąganie GADŻETY - gwoździe, ściskacze i kółko AB WHEEL Tyle odnośnie planów :-)

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 9/22/2017 10:41:25 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Dzięki, że odkopałeś :-) Progresji Maćka do Deep 6 jakoś nie odnalazłem niestety.. Było tak, że najpierw przerwy między wszystkimi ćwiczeniami, potem między 3 czy 2... i tak aż do robienia bez przerwy :-) Mniej więcej... Odnośnie kompleksów, to przed "Armour Building" mógłbym coś zrobić (drążek czy kółko, tak myślę). Przed, albo po "Number of the beast" też (skoro to max 6 rund kilku ćwiczeń po 1 powt.) Pompki! :-) "Deep 6" chyba zajmuje na tyle czasu, że już bym niczego nie dodawał. Proszę jaki wspaniały plan!! A-B-C, ale od czegoś trzeba zacząć :-) Mógłbym też połączyć "Number.." z "Armour Building" Póki co, to jadę rwania na spokojnie do przodu, a wyciskania pochylone dążę do 5x3/3 z 32kg. Mentor zalecił cięższe kettle, ale nie mam (a z rzepami trochę niewygodnie bo chwiejnie, ale lepiej z rzepem robić wyciskanie pochylone niż żołnierskie).

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 11/17/2017 8:50:46 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  MP, C&P, Pompki Przysiady, może wykroki, SLDL Drążek Wymachy i rwania TGU i BP kółko! zapomniałem wcześniej napisać.. To worek ćwiczeń z którego chcę skorzystać, a robiłbym 2-4 ćwiczenia na trening. Podział na push, pull leg, abs. Jak byłyby wykroki, to nie byłoby przysiadów, jak byłyby pompki, to nie byłoby wyciskań itd.. Balistyka też tylko z jednym ćwiczeniem.

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 11/26/2017 4:44:09 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  @Jsdolan5 Ja tu nie rozważam, tylko głośno myślę i sobie układam w głowie... :-) Z podpowiedziami innych! Odkąd zacząłem robić gotowe programy (z kettlami), to je polubiłem - jest czarno na białym co, ile, jakie przerwy itd.. Teraz ciężko mi upchać trening w ogóle, a co dopiero jeszcze pilnować zegarka, rozkładać kettle, itd.. Program na podciąganie - fighter pullup - można robić codziennie, czy co drugi dzień - nie wymaga wiele czasu, ani nakładu środków. Tylko energii! Pompki - potrzeba wolne 15-20min, a nawet przy dziecku obok można zrobić (gorzej z pilnowaniem czasu przerw), trochę mocy trzeba! Kettle - tutaj już gorzej niestety... Kółko - podglądam Twój dziennik nie ze względu na dźwigane ciężary, tylko właśnie kółko, drążek i pompki :-) 5x5 zrobię bez problemu (po przerwie jednak pocierpię kilka dni). 15x zrobię (zrobiłem), ale serii po 15x już nie. Ze stania zbyt daleko się nie rozjadę, ale trzeba urywać po centymetrze, a może i po milimetrze... A) 5x5 ---> 5x10 to jedna z opcji (mało czasu zajmuje) B) drabiny (2,4,6,8) albo podobne (jak z kettlami robiłem) - i np. 2-4 takie, o już potężna dawka powtórzeń w porównaniu do 5x5 (więcej czasu) C) JEDNA DRABINA DO ZAŁAMANIA - 2xtyg - opcja Drazkam - wersja zapewne wyniszczająca, bo tak gdzieś do 8-10 bym doszedł myślę.. Nigdy nie robiłem do odmowy :-) Pewnie zacznę od drabin jak już za to kółko się wezmę. Tak na przetarcie szlaku zakwasom! No i z kolan. Stójka na razie odpada, choć kilka razy coś tam próbowałem robić.. A, o nogach tu nie wspomniałem, bo na razie to o nich nie myślę zbytnio.. Ot, przysiady bez obciążenia.. Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-01-25 11:03:55

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 1/25/2018 11:01:59 AM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Z koszulką to mi nie chodzi o nadruk, a o krój :-) @Nieraz, zapodasz linki? :-) Mordex i Teta.pl też mają takie stringerki (na maksa wycięte bokserki), tak do 50zł nawet.. Pochmurno, ale poszedłem z synem na plac. Syn wykonał 10x5powt HLR! :-) Jestem w szoku, bo powiedział, że nie chce iść na plac zabaw, tylko "chce poćwiczyć, bo dawno nie ćwiczyłem". Podskakiwał do poręczy i podciągał kolana do góry. No, jestem w szoku! Swoje też się pobawił, bo to jednak nudne dla dziecka.. Ja swoje też zrobiłem. Nie wiem co się dzieje, ale siła w dipach idzie jak szalona! Jeszcze trochę i sam będę zmuszony podwieszać obciążenie w tym ćwiczeniu! 1a. podciąganie nachwytem - 6x 1b. dipy - 12x (czyli +2 powt w stosunku do poprzedniej sesji) x5 2a. podciąganie na żmijce - 7x (czyli +1) 2b. pompki na niskim drążku, szerokie - 15x x5 3. T2B - 6 x 5powt Trochę to zajęło, bo w międzyczasie rysowałem na piasku i asekurowałem syna, ale - weszło jak złoto! W dipach dodałem. Jest 12 powt. w superseriach (odpoczynek po każdym ćwiczeniu zaznaczam, żeby nie było), a jak 2x maxa testowałem to właśnie 12x było. Teraz może jest z 15.. Kolejny plac najszybciej w czwartek rano, to może w międzyczasie gdzieś trafię poręcze i maksa przetestuję.. Na żmijce też dodałem. Jak opadam z sił, to każda kolejna seria przechodzi bardziej w podchwyt (od nautrala do podchwytu) i technika jest dosyć przyzwoita :-) TTB/T2B - też jestem w szoku, bo weszło w sumie każde powtórzenie, a jeszcze niedawno w 4., czy 5. brakowało i pół metra do pełnego zakresu. Wagi jakoś specjalnie nie ubywa, jem jak jadłem, może trochę mniej stresów, trochę lepszy sen i stąd tak idzie. Dziś też pogoda jest spoko - pochmurno, trochę duszno, ale nie jest gorąco. Fajnie się ćwiczyło :-) Myślę, że kilka tygodni pozostanę na superseriach i potem wrócę do obwodówki. Trzeba różnicować bodźce. Szkoda tylko, że nóg nie przećwiczyłem :-( Jak najbardziej DO PRZODU! Jeszcze statystyka dla Drazekm: pompki - 6240 ( w pompkach nie uwzględniam dipów ) - można powiedzieć, że plan na czerwiec już zrealizowałem :-) 1000/m-c podciągnięcia - 1538 Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-06-03 13:26:21

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 6/3/2018 1:12:56 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Zaciekawił mnie ten pkt. C ;-)

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 6/26/2018 8:08:35 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  Kalorii i tak mam dzis poniżej 2000. Za to produkty wartościowe. Jutro będzie pewnie podobnie, z tym że drugie śniadanie się pojawi. Poniżej rozpiska robionych ostatnio zestawów. THE MAN MAKER - THRUSTER - C&P - OVERHEAD (OH) SQUAT - WINDMILL - SNATCH THE LEG BURNER - OH SQUAT - KICK SQUAT - OH LUNGE - TACTICAL LUNGE - SWING - 20 BODYWEIGHT SQ THE UPPER BODY BLAST (wszystko na jedną stronę, potem na drugą) - WINDMILL - MP/PUSH PRESS - CLEAN - BICEPS CURL - ROW - KB PUSHUP - UPRIGHT ROWING - HOT POTATOES A poniżej inne: https://www.dragondoor.com/dv067/ Korzystam np. z trzeciego.

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 1/27/2019 9:10:34 PM Liczba szacunów: 0
 • DT - Kettle i inne :-)

  Post
  Po 35 roku życia
  PRO

  KBM - dzień średni 2x16kg 5 setów/2min przerwy 12min.. I tak oto w 5 dni wykonałem 4 treningi i w sumie, to nie wiem czy jest sens dalej to ciągnąć. Rozumiem, że program się rozkręca itd.. Jutro spokojnie mogę zrobić "dzień lekki". Z moich poprzednich doświadczeń wynika, że efekty niespecjalne były, a szło mi wtedy dużo ciężej. Teraz idzie stosunkowo lekko.. To efekty będą jeszcze słabsze. Oddech robi się cięższy, serce szybciej bije, ale ja wiem... czy to jakoś smalec utlenia?? Jakiś taki niedosyt mam. Z drugiej strony - jak mam wolne 10min to mogę wykonać zaplanowany trening! Może się to jakoś cudownie skumuluje i sylwetka na tym zyska!? Wątpię.. (KLIK!) POST NR 6 Aż taki dobry to nie jestem, ale prawie.. Jutro testy z KB 2x20kg Do KBMusccle to za dużo (rwania, no i to w końcu kompleksy), ale miałem taki zrobiony program który wsparł mi redukcję: 20min i jedziemy: trening A - clean + press trening B - squat + swing trening C - clean + squat Zaczyna się od setów po 3 powt. a na koniec programu robi się po 6powt. w 6tyg. Zawsze to 20min pracy (przerwy wg uznania). Robiłem dwa ćwiczenia i dopiero po nich przerwę. Korzystałem z 2x16, a teraz 2x20 by było. Sprawdzę jutro jak te dwudziestki będą śmigać :-) Odkopałem swoje rozpiski dietetyczne sprzed kilku lat :-) Ani to LC, ani PALEO, ani SAMURAJ... Po prostu "dieta zbilansowana". Moje własne kombinacje słabo wychodzą, a może po prostu LC nie jest dla mnie. Na szczęście wszystko lubię jeść, także nie ma problemu. Zetnę trochę tłuszcze, dodam kaszę i chleb (dawniej kupowałem chleb OSKROBA, ale teraz wyczaiłem w lidlu podobny żytni za 3zł, to ten będę szamał jak będzie w rozpisce). Kawy z masłem jakoś nie pijam ostatnio, a nawet sama kawa jakoś mi się znudziła.. Do smażenia mogę dawać mniej tłuszczu, a i jajecznicę chlebem chętnie zagryzę! Zmieniony przez - panteon w dniu 2019-02-16 23:40:45

  Odpowiedzi: 5574 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 2/16/2019 11:37:51 PM Liczba szacunów: 1