SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyszukiwarka

Znalezione pod frazą:

c

 • Chyba właśnie chodzi o układ nerwowy. Też nie jestem zaskoczony. Czasem nawet jest tak, że robisz ćwiczenie na lekko, a potem walisz hardcore. I też idzie. Tu jednak sprawa jest fajna, bo robisz trzy różne ćwiczenia. Pierwsze dwa z lekko za ciężkim odważnikiem, a trzecie z docelowym. To tak jakbyś robił martwy ciąg ze 150 kg, potem zarzut na klatkę 100 kg tylko po to żeby zrobić rwanie 75 kg. Może to mieć sens. Trening na dzisiaj: 8 x 1-2 C&P - ciężko MC Sumo - 75-80% x 8 x 3 Unoszenie nóg w zwisie 2-4-6-8 Windmill ze spacerem "over head" 1 - 2 - 3 Układ: ------

  Odpowiedzi: 3000 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 12/27/2013 11:18:50 AM Liczba szacunów: 0
 • Zależy o który program z Wejścia chodzi, bo tam w sumie są 3: - PM - program minimun - 2xtyg 5min TGU i 12min SWING - codziennie/prawie codziennie w 30min - kilka TGU i po kilka swingów (spora dowolność i to ponad normalny program treningowy - czyli jako dodatek) - ROP - ritte of passage - czyli C&P + swing/snatch. Podobno wariant 1. rozbudowuje barki i plecy (nigdy tego dłużej nie trzymałem). Wariant 2. - tym bardziej nie wykonywałem, ale nieco kusi. Wariant 3. - robiłem kilkukrotnie - z 16 i 20kg. Nie pamiętam, żeby jakoś masa poszła, ale to też sprawa diety. Za to siła - idzie. Tylko trzeba dobrze dobrać odważnik. Taki którym wykonamy 2-4powtórzenia to jest zbyt ciężki i szybko trafimy na ścianę. Wieść niesie, że lepiej zrobić to z lżejszym, a zagęscić (skrócić przerwy), dodać wiosłowanie, albo podciąganie na drążku. Aktualnie pracuję nad zwiększeniem wyciskania 24kg i chyba jak dojdę do 10+10 w military press (a ostatnio na koniec treningu pocisnąłem maxa i było 8+8), to może przejdę na ROP - wtedy na bank zweryfikuję ten program. Z 16kg było zbyt lekko, a i z 20kg łatwo poszło (nawet zaliczyłem 5 drabin 1,2,3,4 z podciąganiami na drążk nachwytem (też 1,2,3,4).). 24kg za to jest już dla mnie wyzwaniem.. Zobaczę, bo trochę szkoda mi po 8tyg zakończyć program mający 16tyg.. Ale jest on skupiony właśnie na wyciskaniach i już lekko nuda doskwiera.. W ROPie już można nieco pokombinować :) Czy nawet robić go w 2tyg blokach (zamiennie z kompleksami i takimi bardziej klasycznymi "FBW").

  Odpowiedzi: 3000 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 12/27/2013 8:03:19 PM Liczba szacunów: 0
 • Orzegów - ja też uważam teraz swing za ojca wszystkich ćwiczeń. W marcu ruszam z drugą edycją "10 000". Czuję, że da mi więcej niż te wszystkie biegania do maratonu :-) Spoko Nieraz :-) Tak piszę, bo ja ciągle mam pretensje do siebie o to, że za mało ortodoksyjnie i technicznie wyciskam 32 kg. W ostatnich drabinach na 100% robię lekkiego pusha. Ale, ale... Zmieniłem podejście do treningów siłowych. Wiecie, na caculinowskie: "siła to umiejętność". I przy tych treningach staram się skupić na technice i nauczyć czegoś nowego. Nie "zmęczyć", "przepracować mięśnie" ale właśnie "nauczyć" - skończyć trening z chociaż minimalnym progresem jednej jedynej umiejętności. Zależy na co popadnie. Dzisiaj robiłem C&P i w pewnym momencie, po sprowadzeniu odważnika z góry, poczułem, że właśnie jestem idealnie napięty i zmobilizowany do kolejnego wyciśnięcia. Tak jakby odważnik stracił połowę wagi. Pierwszy raz tak miałem i bez zastanowienia wycisnąłem go jakby ważył 16 kg. Do końca treningu czułem dyskomfort w tricepsie. Dziwne, nie? Do końca treningu (3-4 drabiny) cały czas próbowałem odtworzyć taki stan, ale bez powodzenia. I też zrozumiałem, że czasem po clean warto odłożyć odważnik jeżeli pojawią się kłopoty z koncentracją. Piękne te nasze odważniki :-) Wystarczy ich słuchać, a one nauczą. A ogólnie to zrobiłem 8 drabin po 1-2 EH. Postanowiłem dokładać po 2, bo zaczyna się robić krucho z czasem. Następny trening 10 x 1-2, a potem wchodzę na 5 x 1-2-3 itd. Do tego dołożyłem MC Sumo 8 x 3 x 117,5 kg Musiałem lecieć do syna i w przerwach robiłem zaraz po MC unoszenie nóg w zwisie i wiatraki. Czuję jakby mnie ktoś zabandażował od pasa do klatki :-D Trochę się skomplikowało lokalowo. Trudno. Poniedziałki muszę robić MC i drążek, bo być może będę musiał chodzić na normalną siłownię. W ten poniedziałek będę leciał normalnie. Wolę chyba nie robić MC przed długim wybieganiem w niedzielę. A jutro luz. Coś z 16-tką + planowe 5 km z rozpiski do maratonu z przebieżkami. W niedzielę 10 albo 12 km. Kupiłem z młodym świetny olej kokosowy w delikatesach Alma. Wygląda jakby go jakiś tubylec wycisnął wprost z pnia palmy do pudełka. I sporo przeceniony. No i nareszcie z zapachem i aromatem kokosa.

  Odpowiedzi: 3000 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 12/27/2013 8:11:04 PM Liczba szacunów: 0
 • Zależy o który program z Wejścia chodzi, bo tam w sumie są 3: - PM - program minimun - 2xtyg 5min TGU i 12min SWING - codziennie/prawie codziennie w 30min - kilka TGU i po kilka swingów (spora dowolność i to ponad normalny program treningowy - czyli jako dodatek) - ROP - ritte of passage - czyli C&P + swing/snatch. Chodzi o ten trzeci nadrzut z wyciśnięciem plus wymachy i rwania. Daje nieźle popalić .To nie jest możliwe by przy tak gęstym programie gdzie średnio wychodzi od 30 do 75 wyciśnięć przy krótkich przerwach nie szła ci masa mięśniowa.Jutro idę na całość z 28kg planuję 10sX(2,3,5)czyli 100 na rączkę.A potem się zobaczy.Swoją drogą Panteon podziwiam cię że do tego planu dołożyłeś podciąganie(wiem że tak radzi Paweł ale może to był błąd)ja stosuję krótką przerwę do minuty i cała góra ciała włącznie z grzbietem ,karkiem i plecami jest maksymalnie przepracowana.Co do diety i treningu z kettlami to nie jest do utrzymania żadna niskokaloryczna dieta tu trzeba jeść ,jeść bez ograniczeń jaja,sery,kasze,ryby,mięcho wieprzowe i rwać te kule najlepiej te największe.Trening z kettlami to max harówka a nie trening sylwetkowy . Ładni chłopcy ćwiczą kulturystykę warto o tym pamiętać.

  Odpowiedzi: 3000 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 12/27/2013 10:27:41 PM Liczba szacunów: 0
 • Mam podobne obserwacje, dlatego ubłagałem Gwiazdora o prezent i udało się, ku przerażeniu wiotkiego kuriera :) Dostałem pod choinkę KB32, który po pierwszym treningu został roboczo ochrzczony jako Kaban... Dałem radę C&P po razie na każdą rękę, aczkolwiek było ciężko w cholerę. Nieraz--moje gratulacje jesteś bardzo silny.Mój pierwszy kontakt z 32-ką był na siłowni u zapaśników.Wtedy swobodnie wyciskałem na ławce płaskiej 135kg a 32 kg mnie pokonało.A treningi rozpocząłem od 24kg.

  Odpowiedzi: 3000 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 12/27/2013 10:45:03 PM Liczba szacunów: 0
 • Orzegow pisze: Nieraz--moje gratulacje jesteś bardzo silny Dziękuję za komplement, ale jest on na wyrost, bo bardzo silny to dopiero będę. Jak Bóg i Partia pozwolą... :-) I nic dziwnego, że KB32 Cię pokonało w pierwszym podejściu, nawet jak miałeś już dużą krzepę wypracowaną w tradycyjny sposób, bo z ketlem to inna bajka, co sam już teraz wiesz. Przypomina się od razu to co Pavel wspomina w ETK, że testowali siłę kulturystów na Arnold Expo i wytrenowani zawodnicy mieli problem z odważnikami. Spoko MaGor :-) może trochę się rozpędziłem i mogłem napisać MP zamiast C&P. Jak już wiedziałem, że dostane tę 32, to spróbowałem 2x16 w jesnej ręcę bez cleana, bo bym sobie technicznie nie poradził i na prawą weszło, więc wiedziałem, że w jednej kuli taki ciężar jest w moim zasięgu. Ale nie w seriach%-) Od Nowego Roku zacznę ROP z kb24 i wrzucę go w dni różności (clean, swing, push press). To jest znakomity sposób, żeby przekonać układ nerwowy, że to kb24 wcale takie ciężkie nie jest...%-) Ładni chłopcy ćwiczą kulturystykę warto o tym pamiętać. Jak ktoś chce wyglądać jak lalusie z reklam Kalvina Claina, to kulturystyka i dieta, to podstawa. Tylko, że oni wyglądają, ale do przerzucania wielkich ciężarów to im daleko. No i jeszcze odciski od tego się robią...:-) Albo taki Ronaldo czy inny Beckham - chociaż obu nie dzierżę, to przyznam, że muskulatura u nich to profeska i widać, że wykupili karnety na siłkę. :-) A taki np. Jason Statham sylwetkę ma b.spoko, a ponoć chętnie z ketli korzysta http://www.kettlebell.net/news/jason-stathams-workout-secrets/ Pavel twierdzi, że cokolwiek robisz musisz być... Strong First. A resztę sobie dotniesz... :-)

  Odpowiedzi: 3000 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 12/28/2013 11:04:49 AM Liczba szacunów: 0
 • Każdy ma swój osąd co mu się podoba a co nie. Idąc takim tokiem myślenia wychodzi na to, że kobiety nie powinny uprawiać większości sportów, bo faceci są i tak lepsi i z kobiet żadne mistrzynie.. Widziałem wielu fighterów, którzy nie mieli w połowie tyle ikry co te panie. A że one może i dostałyby od nich bęcki - inna bajka.. Chciałem zaznaczyć ich obecność na świecie, jak mi kiedyś ktoś zaznaczył :) Z mojej strony koniec tematu. Jadę 8. tydzień programu na wyciskanie. Już mnie nuży. I też w stronę czegoś bardziej złożonego bym poszedł. Nie tylko 2x tygodniowo C&P i 1x jakiś delikatny wariety - najlepiej bez kettla nad głową. Pat podrzuca jeden pomysł TUTAJ The Beast Mother: One Arm Swing Clean and Press Snatch Front Squat Start with two reps of each, on both sides. Then, add two reps, and repeat. Continue adding reps by twos until you peak at 8—then descend in the same manner. Run as many quality rounds as you can in 15 minutes on your metabolic/energy days. Aż może zaraz spróbuję i będę miał trening z głowy - taki że poczuję, ale szybko pójdzie i będę miał czyste sumienie ;-) Nie jest to D6RKC, ale równie podobne :-) No i niby bardziej masakryczne niż Great Destroyer.. Nie wygląda! Cóż jest gorsze niż kilka ćwiczeń z doublami po 10powt. !!??

  Odpowiedzi: 3000 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 12/29/2013 9:04:48 PM Liczba szacunów: 0
 • Po zabiegu. Odczucia nieco inne niż po D6RKC. Nie wiem czy lżej, bo tutaj czas decydował i tak pod koniec już się spieszyłem. Pewnie mile widziane wykonanie całości bez przerw - czyli 2,4,6,8,6,4,2 - z tego co zrozumiałem. I jak najwięcej tego w 15min?? ŻARTY! "Dodałem deko niebieskiego": Zrobiłem 2, 4, przerwa, 6, przerwa, 8, przerwa, 2, 4, przerwa, 6. 32powt na stronę w kwadrans, gdzie przy D6RKC było 25 w 23min (w tym jeszcze po 5TGU). Tu jest gęściej i może lżej.. Jedynie te 8powt masakruje.. Inaczej się rozkłada praca. Obciążenie.. Gdybym przycisnął, to max wejdzie 2,4,6,8,2,4,6,8, ale do tego mi daleko. Robiłem z 16kg. Z 20 pewnie zatrzymałbym się na 2,4,6; 2,4, może 6 - ale też byłoby ładnie. Późna pora, przeżarcie i taki efekt.. Ale ruszyłem tyłek! :) Pat te kompleksy poleca głównie PO treningu, albo w dniu wolnym.. Muszę odkopać jego rozpiskę - 2x(1,2,3) jako trening siłowy (np. C&P, albo drążek, który u mnie stał się ćwiczeniem siłowym. Tak podupadłem), potem właśnie metcon, albo kardio, albo żywy spacer.. Czekam na jego książkę - Paleo Workouts for Dummies.. liczę na połowę stycznia.. Czekam też na Przesuwanie granic. No i jakiś mix na patencie kettle + bodyweight sobie zrobię. Znowu "dodam niebieskiego" ;-) Jeszcze coś z doublami od Pavla! -------- Niecałe 12h po zestawie: Ubicie mięśni, takie na granicy zmęczenia, ale bez zakwasów. Przyjemne :-) Zmieniony przez - panteon w dniu 2013-12-30 08:46:18

  Odpowiedzi: 3000 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 12/29/2013 10:51:53 PM Liczba szacunów: 0
 • Aby nie było całkiem off topu: Widziałem ten film Wyciska :-) Ależ ja czituję! Na całego! Dzisiaj cały dzień :-D Jajka na boczku, śmietana 30% do kawy, a wieczorem córka mnie namówiła na jakieś paluszki serowe. W składzie ser dojrzewający, zawartość fatu 40%, węgle 1g, no to sru! A potem jeszcze kawałek kiełbasy suchej i orzeszki ziemne. Toż to dietetyczne samobójstwo! :-D Ogólnie to obiad miałem królewski i wytworny. Jutro biegnę 12 km bez żadnego ładowania węgli. Wezmę sobie trochę orzeszków ziemnych w kieszeń. Albo nie. Zobaczę jak mi się będzie chciało. Napiszę jutro, może pojutrze o ogólnych założeniach diety wg Taubesa i jak ja to realizuję. Czuję się trochę jak Gagarin :-) Byłem na basenie. Sauna oddaliła ode mnie objawy infekcji. Nie ćwiczyłem dzisiaj niemal nic poza bieganiem. "Niemal nic" to wyciskanie odważnika 20 i 28 kg za każdym razem jak koło niego przechodzę. Do tego serie cleanów, a także wszystkie ćwiczenia poza przysiadami i tymi z opaską na głowę, z tego obrazka (po 6-8 powtórzeń) http://girya-sport.ucoz.ru/pictures/kompleksy/kompleks1.jpg No i trening a'la gyrevik czyli Dead Clean (nadrzut z ziemi) robiony na czas, pod metronom. Ustawiam tempo jak do SSST i sprawdzam jak intensywnie trzeba to robić. 20 rep/min (tempo SSST) jest Z-A-B-Ó-J-C-Z-E Próbowałem właśnie z clean-ami i pot się polał. Próbowałem snatch-a ale przy tempie 75% SSST udało mi się wytrzymać (z kulą 20 kg do 15-16 powtórzeń). Tak, że treningu nie było :-D Były zabawy z kulami. Jaki to jest komfort mieć w domu, pod ręką, dwa odważniki... /ObrazkiSFD/zdjeciaSFD2/3bf3c1c8ffd2411e93dc000b99a87223.jpg Jeszcze tylko drążek i jestem szczęśliwym człowiekiem. Pomyślałem, że łatwiej byłoby mi założyć kółka gimnastyczne (żelbetowy strop, a ściany z ytongu), ale skoro na drążku idzie mi gorzej niż średnio, to co mówić o kółkach. Zmieniony przez - MaGor w dniu 2014-01-04 21:43:32

  Odpowiedzi: 3000 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 1/4/2014 9:42:52 PM Liczba szacunów: 0
 • Kama pisze: Juz wygrzebalam kilka maści rozgrzewajacych Lód, lód i jeszcze raz lód. Rozgrzewanie wspomaga proces zapalny. A teraz najlepsze: w takich przypadkach leczenie odbywa się zgodnie z PRICE (cena, którą musisz zapłacić): p- protection, ochrona miejsca, aby uraz się nie rozprzestrzenił, wszelkie czynności nastawione na ochronę uszkodzonego miejsca r- rest, onatychmiastowe zaprzestanie wysiłku i- ice, krioterapia, czyli lód, lód i jeszcze raz lód c- compression, uciskanie, jeżeli jest wylew e- elevation, czyli odciążenie uszkodzonego miejsca Po 48h jeśli nie jest nic urwane można zacząć rozciągać. Tak mnie tu oświeca osobisty fizjoterapeuta :-) MaGor pisze: A jak taka okazja, to zawsze możesz ożenić dalej heh, rozkminiłem podobnie :) ale jakiś typ mnie uprzedził, a sprzedający nie chce go wystawić... Ładny asortyment w angielskim Tesco - zwłaszcza te czachy%-) trza się do kogoś z UK uśmiechnąć... :)

  Odpowiedzi: 3000 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 1/6/2014 6:46:09 PM Liczba szacunów: 0
 • Na zone nie narzekam.. Ale mam jeszcze bonus, dwa amstaffy w lozku :) U mnie problem ze snem jest taki - wysypiam sie dobrze, zasypiam wczesnie, maks 22, pozniej - to juz ewenementy, jak wczoraj, zdaje sie 22.30 - ale budze sie czesto. Nieraz i 4 razy w nocy - z tym, ze zasypiam na powrot bez problemu i natychmiast - jednak to zle wplywa na jakosc snu. Nauczylem sie juz ograniczac do minimum picie po 19 - ale to nic nie dalo, nadal budze sie, tyle ze juz nie musze lunatykowac do kibelka ;) Najlepiej spie w noce z poniedzialku na wtorki - wlasnie po saunie. Ale sauna maks 1 raz w tygodniu, wiecej tez nie jest dobrze.. Niestety, też tak mam! Gorzej, że zasypiam nie tak szybko. Miałem poprawę snu niedawno lecz nie wiem dlaczego! Może było to za suplementacją witaminą C z cynkiem, którą dostałem? Może pomagać jedzenie węglowodanów na noc . Z białkiem jest tak jak pisze MaGor! Nie mogę szczerze polecić gdyż jednak staram się ograniczać ich ilość (momo jedzenia dżemów).

  Odpowiedzi: 3000 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 1/8/2014 7:07:52 PM Liczba szacunów: 0
 • Poszłam z mlodocianymi na kregle. Mnie koledzy nie chcą zabierać na kręgle :-D Boją się ;-) Zresztą kule bez ucha mnie nie kręcą i nie mam czasu. Bo robię treningi. Takie jak dzisiaj. Nie nadawałem się dzisiaj do drabin C&P. Musiałem sobie lekko dokopać żeby poczuć i nie myśleć za dużo. Udało się. Zrobiłem trening krótki, intensywny i zgodny z moimi potrzebami. Rozgrzewka 0:12:30 (nieujęta na wykresie) W rozgrzewkę weszły TGU z 28 kg. Koniec rozgrzewki to chyba najlepsze miejsce na to ćwiczenie. --- I część - 0:15'59" Pięć rund - odważnik 28 kg Odpoczynki pomiędzy rundami: 0:01'00" Ćwiczenia: OA Press - 5 EH Goblet Squat - 5 OA Snatch - 5 EH Odpoczynek --- II część - 00:16'53" Robione na zmianę: Swing 5 - 10 - 15 - 20 Pompki na uchwytach - 1 - 2 - 3 - 4 Całość powtórzona 5 razy. Żadnych przerw Razem: 250 swingów i 50 pompek w 17 minut. --- Rozciąganie (nieujęte na wykresie) Mój brzuch, nogi, barki i plecy są przyjemnie zdewastowane. Idę szykować jakieś jedzenie. Zjadłem po treningu dwie mandarynki i białko z kefirem i jakoś mnie ssie mocno. /ObrazkiSFD/zdjeciaSFD2/499fad099381433c870843eeaf5933d2.png Gęstość: I część - 3,65 II część (pompki niewliczone do objętości) - 6,91 Dla porównania: SSST z 24 kg to 8,00 Zmieniony przez - MaGor w dniu 2014-01-13 19:54:58

  Odpowiedzi: 3000 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 1/13/2014 7:13:41 PM Liczba szacunów: 0
 • Poskarżyłem się dzisiaj instruktorowi, że malo energetyczny był poprzedni trening Duża nieroztropność, ale liczę, że dostałeś w końcu to, na co liczyłeś :-) Siniakami się nie martw, bo one są jak trądzik. Każdy kto ćwiczy z odważnikami musi przez nie przejść. Staraj się nauczyć amortyzacji i ruchu, to unikniesz bólu. Ja zrobiłem dzisiaj mega trening. W sumie 45 minut tylko ale super regularny, techniczny i przemyślany. Filmy wrzucę w środę, bo muszę zaraz wyjeżdżać, a jutro mnie nie ma. Clean & Press 5 x 5 x 28 kg Sumo Squat na krzesłach 4 x 20 + 2 x 10 goblet i front squat Clean & Jerk 4 x 5 x 28 kg EH Double Clean & Jerk 2 x 5 x (20 kg + 28 kg) - musiało do tego dojść kiedyś. Za bardzo mnie korciło. W związku z ekscesami Double C&J - snatch został odwołany :-) Działo się. Na dowód krótki film (hosting na Dropbox) o koszulce. Będę Was czytał - nie będę pisał :-) Do środy. https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/Filmy/VID_20140120_110322.mp4

  Odpowiedzi: 3000 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 1/20/2014 12:15:25 PM Liczba szacunów: 0
 • Mam mieszane uczucia, ale coraz bardziej chciałbym 28kg kulę.. Bierz ją :-) Wpadłeś w orbitę żeliwa i ulegasz przyciąganiu. Fajnie jest mieć jedną za ciężką kulę. Swingi, cleany, wiosłowanie - a potem nawet się nie obejrzysz jak zaczną się jerki, push pressy czy TGU. Rosyjscy/radzieccy szkoleniowcy mówili, że prawdziwy sukces zaczyna się gdy wyrobisz w trenowanym potrzebę treningu i stawiania sobie kolejnych wyzwań :-) 0:50 - humor dopisuje czy jakieś tajne joint mobility ? 3:50 - wskazuje na udany trening Miałem po prostu tablet z podglądem i widziałem siebie :-D Zwróć uwagę na epizod z okolic 01:02'00" Jest clean, przygotowanie do pressa i... odłożenie. Był to początek ostatniej piątki presów. Poczułem, że się zdekoncentrowałem i straciłem napięcie. Zgodnie z filozofią Pavla ćwiczenie nie powinno być kontynuowane. Całą piątkę robiłem z odstawieniem odważnika. Tak teraz staram się ćwiczyć. Trening ma być lekcją uzyskiwania siły, a nie katorgą. Nie muszę szukać bólu tylko siły. I powiem, że działa. Dzisiaj zbiorę się do dużego odważnika. Po prostu czuję, że wiem o co chodzi "w tej całej sile". Bo siła to umiejętność zaprzęgnięcia mięśni do pracy :-) Trening udany. Nie czułem bólu ani zmęczenia dopóki się nie położyłem i nie rozluźniłem. Dosłownie nie mogłem leżeć na boku (ani jednym ani drugim). Bolało od barków do łokcia, ze wszystkich stron. Probowalem dzis robic po treningu cwiczenia, ktore akuratnie na filmiku pokazujesz. Nastepnym razem nagram proby, bede liczyl na korekty - no i chyba czas na zakupy, w klubie tylko 20kg czajniki ( i mniej ) :) Dobrze ze jestes juz. Ucz się na tych lekkich techniki. Będzie jak znalazł. Zwłaszcza wszystkie "górne" techniki lepiej opanować na lżejszym odważniku. Rwań lepiej nie zaczynać z kiepską techniką i dużym ciężarem. A rwania spodobają Ci się, oj spodobają :-) Jak masz kule 20-tki i mniej, to możesz pokusić się o zrobienie tureckiego wstawania na zakończenie rozgrzewki. Ja ostatnio stosuję ten patent i chwalę sobie. Rozciąganie lubię rozpocząć wiatrakiem i przenoszeniem odważnika do tyłu na kciukach. Do tego nie trzeba dużych ciężarów. Jestem. Czeka mnie jeszcze tylko wyjazd do Warszawy na dniach, ale jakoś przeżyję może :-) Trzeba będzie podeptać bruki stołeczne i sprawdzić jak działa grawitacja w jakimś klubie z odważnikami na stanie. Od poniedziałku chyba zmienię układ treningów. Obecnie wygląda to tak: DzT Pn Wt Śr Cz Pt So Nd Obecnie Siła A Bieganie + Grupa Wolne Bieganie + Grupa Siła B Bieganie + Variety Day Długie bieganie Plan Wolne Siła A + bieganie Wolne Siła B + bieganie Wolne Siła C + bieganie Długie bieganie Zmiana daje mi jeden trening więcej i aż trzy dni wolne. Z chłopakami na grupie albo będę ćwiczył, albo nie. Wystarczy, że będę. Sesja siłowa we wtorek i czwartek góra 20-30 minut + godzina - nazwijmy je - aerobów. We wtorki, czwartki i soboty biegam dystanse góra 8-9 km, a zatem wspomniana godzina powinna mi wystarczyć w zupełności. Siła zgodnie z zaleceniami Pavla T. Ćwiczenia: 3 do 5 Serie: 3 do 5 Powtórzenia: 3 do 5 Zestaw ćwiczeń siłowych: Obowiązkowo (sztanga i/lub odważniki): martwy ciąg, wyciskanie stojąc, przysiad/wykrok Dodatkowo do przemyślenia: wyciskanie na ławce (sztanga - nie widzę trochę sensu tego ćwiczenia w swoich przygotowaniach), podciąganie, brzuch (różne warianty) swingi, pompki itp. Pod uwagę biorę wyciskanie w mostku (na piłce). Fajne ćwiczenie na klatkę, a mostek (piłka) dodaje walor treningowy całego ciała. Ciężki trening będę się starał robić w czwartek, lekki w sobotę, a umiarkowany we wtorek. Główna zależność: liczba ćwiczeń/serii/powtórzeń do %1RM Do tego dołożę Program Minimum z ETK (wszak autor pisze, że można to robić niezależnie od innej aktywności sportowej) i ROP I tak postaram się dociągnąć do momentu kiedy na tygodniu będę musiał biegać np. 3 x 10 + niedzielne długie wybieganie rzędu 20 km. Wtedy będę po prostu robił "10000 swingów" z kulą 28 kg. Przygotowania do maratonu to nie jest dobry czas na bicie własnych rekordów. Potrzebuję fundamentów, a nie pałacu. Poza tym kasę na buldoga będę musiał przeznaczyć na zegarek z GPS-em. Uruchamiam koleżanki w Ameryce :-) Dzisiaj się pobawię z gumami na sztandze. Spróbuję Wam coś nagrać :-) Kącik gadżeciarza: Zabawy z glukometrem skierowały moją uwagę na te urządzenia. I cóż takiego znalazłem? Takie cudo. Poza cukrem, cholesterolem itp. potrafi zmierzyć poziom kwasu mlekowego, a to już nie przelewki tylko konkretny wyznacznik wytrenowania. Nie myślałem, że za tak niskie (serio - ceny takich aparatów to 1000+) można kupić taki kombajn. Z racji tego, że tani, to i wyniki można potraktować pi razy oko. A może się mylę. Mój cukier na czczo mieści się pięknie w granicach normy. Tylko skąd on się wziął :-) Zmieniony przez - MaGor w dniu 2014-01-23 08:31:07 Zmieniony przez - MaGor w dniu 2014-01-23 09:36:50

  Odpowiedzi: 3000 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 1/23/2014 8:29:55 AM Liczba szacunów: 0
 • OCHRANIACZE Jak ktoś startuje w konkurencjach, gdzie robi 50-150-1500 100 900 powtórzeń pod rząd, to może i opaski są OK, ale ja bym radził naukę techniki. Tyle się teraz pisze o szkodliwości rękawiczek i obuwia w treningu siłowym, że ja bym i frotki pod to podciągnął. Co innego jeśli chcesz ocierać pot z czoła :) Zaczynając ćwiczyłem w bluzie z długim rękawem, a teraz taki rękaw mi przeszkadza. Staraj się płynnie wślizgiwać (?) kettla na przedramię i tyle. Z czasem będzie coraz lepiej. A może zbyt dużo ćwiczyłeś i przy mniejszej intensywności pobolałoby Cię tylko trochę i by przeszło :) Takie moje zdanie. Jeśli ćwiczysz w jakiejś grupie, to rozumiem, że niespecjalnie masz opcje wyboru ;-) TRENING LCCJ Równorzędnie uplasował się snatch. Kolejna pozycja to Swing, Przysiady, Martwy Ciąg (tylko sztanga) Nieco niżej TGU. Jak miałbym się zamknąć w kilku ćwiczeniach, to postarałbym się przynajmniej jedno w każdej kategorii/patternie - jakkolwiek byś to podzielił. Cieniutko tutaj z PUSHem, jakieś krótkie drabinki chociaż tego MP/C&P byś mógł dać z 28, czy 32 - żeby mięśnie nie zapomniały!! Dan John kiedyś pisał o 10 powt - czyli 3x3, 2,3,5, 2x5 itd - nie pamiętam tylko czy to było codziennie, czy jak :) Ale chociażby GTG z 28kg tak kilka razy dziennie po 1? 2? 3powt? Jeszcze news od Al'a (KLIK!) !!! Zmieniony przez - panteon w dniu 2014-01-25 13:55:57

  Odpowiedzi: 3000 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 1/25/2014 1:23:35 PM Liczba szacunów: 0
 • Ciekawe czy wytrzymasz tyle wolnego! Sumienie będzie gryzło. A jeśli wytrzymasz to czy będzie lekko powrócić do reżimu!? Bo kości zostały rzucone i kobyłka u płotu! Nie będzie gryzło. Mam zamiar osiągnąć spokój przerywany dniami treningowymi. Muszę tak. Uważam, że 4 dni treningowe w tygodniu to i tak sporo. Z czego wtorek i czwartek po dwa treningi, a może się zdarzyć, że i trzy (jak trzeba będzie pohasać z młodymi). To tylko ze dwa tygodnie czyli 6 treningów. Potem sięgnę po któryś sprawdzony program treningowy Ruskich, a później po "10000 swingów", który do tej pory dał mi najwięcej biorąc bardzo mało. Ten mój reżim to taki jakiś rozmamłany był. Pn - trening siłowy Wt - bieganie + trening dodatkowy Śr - wolne Cz - bieganie + trening dodatkowy Pt - trening siłowy So - bieganie + trening dodatkowy Nd - długie bieganie Koniec końców cały czas byłem zajęty. Do tego zaczął mnie przyduszać stres i w niedzielę po południu zazwyczaj źle myślałem o poniedziałku (entuzjazm 2-3 w skali 1-5) Teraz będzie komfort, ale intensywny: Pn - wolne po długim bieganiu (zaczynają się kawałki po 16-18 km) Wt - średni trening (Medium Day) + bieganie Śr - wolne Cz - mocny trening (Hard Day) + bieganie Pt - wolne So - lekki trening (Light Day) + bieganie Nd - długie wybieganie Inaczej mówiąc: nie rozdrabniam się na uciążliwe małe treningi, ale kumuluję wysiłek w zamian za dwa dodatkowe dni wolne. Główne ćwiczenie: Zarzut z podrzutem, przysiady, rwania. Cały plan w trzech wariantach: A. Dom B. Siłownia z kettlebells C. Siłownie bez odważników Dzisiaj lecę do klubu najbliżej domu. 30 zł za jednorazową wjazdówkę. Zdzierstwo, ale mają na wyposażeniu odważniki. Jeżeli okaże się, że mają tylko "winyle" to zrobię cały trening ze sztangą. Fajnie bo klub czynny całą dobę, a po 22:00 zapłaciłbym tylko 10 zł. Ciężkie treningi nie wchodzą mi przed snem, to znaczy wchodzą, ale potem sen nie chce przyjść. Nie chcę się rozpisywać, ale wygląda to jakoś tak jak na obrazku. /ObrazkiSFD/zdjeciaSFD2/698e75112d02422da9e76c4b186b44df.png

  Odpowiedzi: 3000 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 1/28/2014 1:46:56 PM Liczba szacunów: 0
 • Wygląd Mięsni Brzucha...

  Post
  Trening dla zaawansowanych

  Kuniu jak nie ma znaczenia ma znaczenie i to duze dokladnie mowiac z.n.a.w.c.a-6 liter s.p.e.c.j.a.l.i.s.t.a-11liter ale sprytne nie?xD

  Odpowiedzi: 39 Ilość wyświetleń: 3778 Data: 7/24/2006 5:23:53 PM Liczba szacunów: 0
 • Co powiecie na taka rozpiske? Tydzien 1: deka-400mg, testosteron Enanthate-500mg tydzien 2-11: deka-400mg, testosteron Enanthate- 250mg Odblokowanie: Tydzien 12: hcg-5000i.u. tydzien 13: hcg-5000i.u. po 6 dniach od ostatniego strzalu 300mg clomidu tydzien 14: clomid- 50mg ,kreatyna 25g, witamina C 2-3 gramy(przed i po treningu), -codziennie tydzien 15 -18:clomid-50mg, creatyna 10g, witamina C 2-3 gramy(przed i po treningu),- codziennie zastanawiam sie czy jeszcze nie dorzucic efedryny 25-50mg(przed treningiem) od 14 tygodnia ..

  Odpowiedzi: 29 Ilość wyświetleń: 2678 Data: 2/10/2010 7:53:35 PM Liczba szacunów: 0
 • DT/Fuxiatka (pods.s.13)

  Post
  Ladies SFD

  Fuxi moja };-) Jeszcze raz G R A T U L A C J E i czekam na ta plażę w 2014 :-) wpadnę no ja tam, gdzie będziemy na starość z wózkami zakupy targać i ....cała plaża nasza 8-)

  Odpowiedzi: 180 Ilość wyświetleń: 14416 Data: 9/2/2013 12:05:49 PM Liczba szacunów: 0
 • zestaw pomocniczy

  Post
  NUTRIFARM&OLIMP

  Muszę się przyznać do błędu i przyznać rację e-lite Rzeczywiście Filomag i Zincas zawierają wodoroasparganiany będące związkami chelatowymi - ale i tak ilości w 2 tabl będą niewystarczające dla pełnego działania przypominającego ZMA BTW jaka jest różnica między wodoroasparganianem a asparganianem??? Ja bym Ci proponował wit C przełożyć przed trening - możesz mieć kłopoty z zaśnięciem biorąc duże dawki wit C przed snem ------------------------------ *Nie ma granic możliwości, są tylko bariery do przełamania* "Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH. "

  Odpowiedzi: 66 Ilość wyświetleń: 5234 Data: 1/26/2004 3:35:32 PM Liczba szacunów: 0