SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

W tym spamie nie ma miejsca na głupot pisanie

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4644367

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1919 Napisanych postów 5342 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 29676
Ci z filmików ECPU to pół upośledzeni napaleńcy, gdyby te wabiki miały 60 lat zamiast 13 to ich zachowanie by sie nie zmieniło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221388
e2e4
Polsat pokaze jednak walke wieczoru, ale bez komentarza.

To nawet lepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Zgadza się Prosiak. Niestety, to prawo chroniące lokatorów to strzał w stopę i niestety po części krzywdzi też lokatorów. Znam wiele osób, które zrezygnowały z wynajmowania komuś mieszkania z obawy, że lokator nie będzie płacił za wynajem i trzymają po prostu mieszkanie jako oszczędności/zabezpieczenie przed inflacją i mamy takie pustostany. Przez to na rynku jest mniej dostępnych mieszkań na wynajem i ceny rosną w górę.

Co więcej tak jak piszesz ludzie nie chcą inwestować w nowe mieszkania, teraz mamy ogromny spadek, jeśli chodzi o kupno nowych mieszkań. Już pomijając to, że sytuacja gospodarcza jest kiepska i Polacy mają mniej kasy to jeszcze jest taki aspekt, że teraz z dochodem pasywnym jest kiepsko z nieruchomościami, bo znów może trafić się jakiś niepłacący/demolujący mieszkania lokator i przez to nie warto w to inwestować w nowe mieszkania. To spowoduje kolejny problem. Spadek popytu na nowe mieszkania, spowoduje jednocześnie spadek podaży. Deweloperom mniej się będzie opłacało budować mieszkań, skoro nie ma kto je kupić. To tak naprawdę spotęguje problemy z mieszkaniami w przyszłości i problemy z wynajęciem czegoś w normalnej cenie będą jeszcze większe.

Na grupach to co niektórzy właściciele mieszkań dobrze sprawdzają każdego chętnego zanim zgodzą się mu wynająć.
1

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221388
YebatzKimona
Ci z filmików ECPU to pół upośledzeni napaleńcy, gdyby te wabiki miały 60 lat zamiast 13 to ich zachowanie by sie nie zmieniło

Dokładnie tak , ja mam wrażenie że taki jakby krowę na pastwisku zobaczył to także by ją chciał wyr****ć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221388
Jacob2904
Zgadza się Prosiak. Niestety, to prawo chroniące lokatorów to strzał w stopę i niestety po części krzywdzi też lokatorów. Znam wiele osób, które zrezygnowały z wynajmowania komuś mieszkania z obawy, że lokator nie będzie płacił za wynajem i trzymają po prostu mieszkanie jako oszczędności/zabezpieczenie przed inflacją i mamy takie pustostany. Przez to na rynku jest mniej dostępnych mieszkań na wynajem i ceny rosną w górę.

Co więcej tak jak piszesz ludzie nie chcą inwestować w nowe mieszkania, teraz mamy ogromny spadek, jeśli chodzi o kupno nowych mieszkań. Już pomijając to, że sytuacja gospodarcza jest kiepska i Polacy mają mniej kasy to jeszcze jest taki aspekt, że teraz z dochodem pasywnym jest kiepsko z nieruchomościami, bo znów może trafić się jakiś niepłacący/demolujący mieszkania lokator i przez to nie warto w to inwestować w nowe mieszkania.

Na nieuczciwych najemców jest takie coś
Jak najem okazjonalny
https://www.morizon.pl/blog/najem-okazjonalny-poradnik/
Tylko ludzie o tym nie wiedzą
To chyba najlepsze możliwe dziś prawne zabezpieczenie przed pasozytami
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Z tego co piszą w komentarzach, nawet najem okazjonalny nie działa w 100% i trzeba sporo czekać na eksmisję takiej osoby.

anna • 1 year ago
Wynajmowałam mieszkanie lokatorom z Ukrainy. W pewnym momencie przestali płacić. Ciągle musiałam się upominać o moje pieniądze, a oni tylko mówili że nie mają i próbowali mnie brać na litość. Koniec końców bez żadnej informacji wyprowadzili się z mieszkania i wyjechali, nie oddając mi kluczy, nie płącąc zaległych opłat, o odstępnym nawet nie wspominając. Zostałam bez kluczy do mieszkania, bez kontaktu z najemcami. Nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji. Tragedia. Po tym na pewno będę chciała wynajać mieszkanie tylko na zasadach najmu okazjonalnego i tylko Polakom. Nie mam zamiaru płacić za czyjeś rachunki a potem zostac na lodzie.
Paweł Puch
Paweł Puch • Zespół Morizon.pl • 1 year ago
Wynajęcie w trybie najmu okazjonalnego nic w takiej sytuacji nie zmienia.

anna • 1 year ago • Odpowiedz •
Tak, ale gdybym wynajmowała im mieszkanie na zasadzie najmu okazjoinalnego po 3 miesiacach nie płacenia mogłabym ich usunąć z mieszkania, a nie czekać aż się zlitują i zapłacą.
Paweł Puch
Paweł Puch • Zespół Morizon.pl • 1 year ago
Nie nie mogła by Pani. Sama może Pani wypowiedzieć umowę i to po okresie z reguły dłuższym niż 3 miesiące (patrz art.11 ustawy o ochronie praw lokatorów). Natomiast co najmniej kilka kolejnych miesięcy czeka się na działanie komornika. Zatem w normalnych warunkach lokal opróżniłaby Pani po pół roku do roku czasu od powstania pierwszych zaległości. Natomiast w okresie pandemii eksmisji się nie wykonuje czyli na dzień dzisiejszy w ogóle Pani lokalu by nie opróżniła nawet jeżeli miałaby Pani umowę najmu okazjonalnego.

Seweryn • 1 year ago
Jaki w tym sens w takim razie. Kobita wynajela, okradli ją. Lepiej od razu im oddać. Niech se mieszkaja za darmoche. I tak nawet z aktem notarialny nie da sie ich wywalic. Po co marnowac kasę i nerwy na notariusza
Paweł Puch
Pawel Puch • Zespół Morizon.pl • 1 year ago
Bo jeżeli jak to Pan pisze nie zmarnuje Pan czasu i pieniędzy na notariusza to ich Pan może w ogóle nie eksmitować lub optymistycznie zajmie to Panu parę lat. Wynajmowanie to ciężki kawałek chleba wymagający olbrzymiej wiedzy, doświadczenia, które niestety tylko ryzyko obniżają a nie niwelują zupełnie.



Teraz nawet chyba użycie tej metody z jakimiś karkami co się wprowadzają do mieszkania i próbują odstraszyć lokatora nie działa. Prawo mamy chvjowe, a PiS ma to w dvpie, choć wszyscy o tym trąbią. Znając życie to PiS załatwi to w ten sposób, że doyebie podatki tym co mają pustostany i nikomu nie wynajmują, bo się boją, żeby ich przymusić do wynajmu (już nawet są takie plany z tymi podatkami https://www.money.pl/podatki/rzad-pis-pracuje-nad-nowym-podatkiem-zaplaca-go-wlasciciele-mieszkan-6769395898108832a.html). Nie dość, że skvrwysyny sprawili, że właściciele boją się wynajmować innym to jeszcze doyebią im do tego podatek.


Zmieniony przez - Jacob2904 w dniu 2022-10-22 15:45:30

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221388
agares ale przynajmniej można takiego pasożyta legalnie wyebac z mieszkania i nie będzie ci siedział latami , chociaż hvj tam wie jak to było w czasie "plandemii "
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Zgadza się, na ten moment to najlepsze rozwiązanie Bane.
1

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1166 Napisanych postów 3575 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 22115
Jak tam przy sobocie chopacy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Chodźcie galę oglądać wy pały bite na komendzie :D
https://www.sfd.pl/22_października__UFC_280:_Oliveira_vs._Makhachev-t1218786.html

dzisiaj mega walka wieczoru i cała gala ogólnie jest super

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 203: Miocic vs. Overeem – wyniki

Następny temat

mma; )

WHEY premium