SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

W tym spamie nie ma miejsca na głupot pisanie

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4601627

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3428 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93087
Ja to ogólnie poranki mam słabe. Kortyzol rano jest najwyższy z tego co czytałem i przez to człowiek jakiś taki bardziej zestresowany.

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Nah, kortyzol w normie nie powinien Cię doprowadzać do frustracji - powinien dać energie do wybudzenia. Kortyzol wydzielany optymalnie jest niezbędnym hormonem i nie ma co go demonizować. Inna sprawa, dzisiejsze czasy sprzyjają jego notorycznemu podwyższonemu poziomowi - i to już jest złe.

BTW, dzisiaj zrobiłem taki pakiet badań jakiego dawno nie robiłem - zobaczymy ile rzeczy sobie wkręcam a ile mam na serio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 780 Napisanych postów 2399 Wiek 5 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37735
Z tymi lekkimi treningami sw, to też nie można popadać w skrajność, bo potem przychodzą przygotowania do zawodów, twardsze sparingi itp. i agenci są zdziwieni, że cios prosty może być taki szybki
Jakby nie było - uprawiamy sporty walki a to już z założenia wymaga trochę większego obciążenia

Oczywiście Dremor, Ty sobie teraz nie zaprzątaj tym głowy, bo na samym początku tylko i wyłącznie podstawy podstaw na spokojnie, ale napisałem to jako moje przemyślenie po obejrzeniu tego podcastu u Rogana


Zmieniony przez - Sepko w dniu 2019-08-14 09:44:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
trenig ... lvl rekreacja a trening lvl pro ... czeba rozumić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zahabi chyba jednak sie troche zna na tym bo pare osób wytrenował niezłych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 780 Napisanych postów 2399 Wiek 5 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37735
Ja nie miałem na myśli nawet "level pro"
Nie nauczysz się walczyć, jeśli chociaż kilka razy nie poczujesz na sobie uderzenia. Trzeba zobaczyć, z jaką prędkością może lecieć cios w bardziej realnych warunkach, żeby móc wyrobić sobie chociażby nawyk uniku
Nie podważam Zahabiego, ale mocniejsze sparingi są nieodłączną częścią sportów walki. No chyba, że ktoś traktuje treningi sw jako ciekawą opcję kardio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Ja myślę, że to podobnie jak w treningu siłowym zależy od indywidualnych predyspozycji regeneracyjnych - oczywiście suple i dieta w tym pomagają.

Ja np jak jestem w optymalnej formie to mogę ćwiczyć naprawdę dużo. Teraz nie jestem, bo mam banie rozyebaną itp.

Zahabi jest ogarem dobrym, ale i tak wyłapałem parę głupstw w jego podcascie z Roganem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3428 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93087
Kurfa muszę schudnąć. Waga pokazała dziś 98 kg.

Teraz stresy w dzisiejszych czasach i chyba wrócę do suplementacji Ashwaganda.

Jak u was jest z regeneracja jeśli chodzi o treningi, gdy robicie redukcję?? Dużo gorsza?


Zmieniony przez - Jacob2904 w dniu 2019-08-14 11:25:25

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Mi cholernie pomogło zmniejszenie częstotliwości - co drugi dzień było idealnie.

Ale powiedziałbym, że to zależy od poziomu fatu. Tak jak kiedyś pisałem - jak zaczynasz redu z dobrymi hormonami i masz konkret fatu na sobie to powinno iść jak z płatka na początku.

Ba, w tym momencie jestem jak najdalalej od robienia redukcji, ale jak będę robił następnym razem to na 100% wreszcie przetestuje ten system 2 week on/2 week off.

Albo zrobie 2 week on/1 week off.

Dlaczego? Bo raz że badania potwierdzają skuteczność (MATADOR STUDY w google wpiszcie), a dwa że z doświadczenia wiem że to by zadziałało. Zawsze u mnie, regularnie pierwsze 2-3 tygodnie redukcji są świetne - robie się bardziej suchy, nabity a nawet libido wzrasta. Potem się podniecam i idę w to dalej - i to jest błąd.

Te pierwsze tygodnie są tak zayebiste, bo startujesz z dobrymi hormonami, więc warto je utrzymać - a utrzyma się je poprzez długą przerwę na zerze kalorycznym (albo nawet delikatnym surplusie).

Pisałem o tym już parę razy, ale naprawdę jak hormony są dobre to idzie jak z płatka, co więcej, one dość długo są dobre - ale jak pyerdolną, to pyerdolną również na długo.

Więc na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad częstotliwością treningu i nad ewentualnym regularnym przeplataniem redu z okresem utrzymania.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3428 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93087
Fatu niestety trochę jest, tak oceniam na 20-25%. To spróbuję to co piszesz i sprawdzę efekty.

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 203: Miocic vs. Overeem – wyniki

Następny temat

mma; )

Wiecej