SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

W tym spamie nie ma miejsca na głupot pisanie

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4624573

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Po prostu chcę mieć jakiekolwiek pojęcie o napyerdalaniu się xD I chciałbym żeby to było w miare wszechstronne ale i skuteczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 780 Napisanych postów 2399 Wiek 5 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37735
Myślę, że dużo zależy od klubu. Widziałem oferty trenerów, którzy łączyli sambo z elementami samoobrony typu obrona przed nożem itp. Tego typu rzeczy raczej nie traktowałbym na poważnie w 100%.
No ale jeśli masz jakiś sprawdzony klub w okolicy, to śmiało uderzaj i sprawdź, czy przypadnie Ci do gustu. Aczkolwiek trochę dziwi mnie, że nie chcesz spróbować z MMA, bo trochę porządnych klubów jest w Twojej okolicy


Zmieniony przez - Sepko w dniu 2019-07-20 15:35:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
no myslałem o mma, ale mam wrazenie że strasznie długo potrwa zanim cokolwiek bede umiec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Sambo chyba ma jedną z najlepszych baz po zapasach. Rotacja wahadłowa biodrami przy rzutach, parte na wysokim poziomie jak masz dobrego trenera i powinni Cię nauczyć jakiś wejść w uderzenia z klinczowaniem i wycinkami. Generalnie walczy się w butach i bluzach, więc gra gitara. Wiadomo, że na ulicy z dźwigni na nogi nie będzie korzystał, ale klincz i rzuty mają zaj**iste pod walkę wszechstylową, jeśli nie chcesz zapasów.

Generalnie Fedor ma te przwracanie na bok z klinczu właśnie z sambo, bo tam są takie zmiany kierunków i bardziej eksplozywne rzuty niż w judo plus nie jesteś sztywny, bo walka wymusza większe balansowanie ciałem.


Jeden szacuneczek za taki wpis!?






Zmieniony przez - pilek w dniu 2019-07-20 15:53:47
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dremor
no myslałem o mma, ale mam wrazenie że strasznie długo potrwa zanim cokolwiek bede umiec


wszędzie trochę to potrwa ...
boks ... jest opcją jeśli chodzi o się nap*****lanie
na ulicy raczej niema subtelności ... myk myk myk i po temacie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
No,a le Dremorowi inteligencja spadnie,wtedy, a jak sie nabawi kalafiorów to przynajmniej mi powie czy przeszkadzają w muzyce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sambo z tego co wiem to słabo w Polsce stoi, a część klubów tylko sie tytuuje jako sambo a uczą jakiegoś combatu albo krav magi pod przykrywką sambo, mógłbyś napisać jakie miasto chyba, że sie boisz wystalkowania
Generalnie na papierze styl sie wydaję dość wszechstronny, dużo rzutów, w stylu judo, ale zapaśnicze też są, parter troszke bieda, bo na zawodach sambo walka w parterze może trwać tylko minute, więc ucząc tego nastawiają sie na szybkie wykonanie akcji, więc raczej słabo stoją z kontrolowaniem i wypracowywaniem sobie pozycji na ziemi, często skaczą na pałe po poddania, głównie leglocki co jest akurat dobrą opcją jeśli myślisz o łamaniu nóg na ulicy, bo na jakichś zawodach grapplingowych ewentualnych już z tym nie poszalejesz
Sparowałem nie raz na parter z ludźmi od sambo, i jakiegoś dużego wrażenia nie było, raczej na ziemi są rzadcy, ale jak już kończyne złapią to klepiesz
Jeśli klub jest ogarnięty to spoko idzię sie nauczyć wielu ciekawych rzeczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co do tego czy na MMA dłużej by Ci zeszło nauczenie sie czegoś
Nie wiem jak twoje zdolności motoryczne itp, ale wydaję mi się osobiście, że sambo jest trudniejsze technicznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 780 Napisanych postów 2399 Wiek 5 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37735
Ja też na Twoim miejscu cisnąłbym na MMA. Jak podłapiesz podstawy, to będziesz mieć chociażby minimalne pojęcie o walce w każdej płaszczyźnie. Sambo w pewnym sensie to okrojone MMA, także zastanów się, czy wybrany przez Ciebie klub sambo jest na stosunkowo wysokim poziomie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Przekonaliście mnie. Ja jestem z Warszawy, z Ursynowa. Nie boję się wystalkowania:D

Dzięki za odpowiedzi. Czy jestem zdolny motorycznie? NI CHVJA. Wiem, że nabyłem jakąś tam sprawność itp, ale wiem tez że jestem d****em motorycznym. Słaby nie jestem, ale koordynacja z natury kapota.

Jest oczywiście wyuczona - od perkusji, albo jak się uczę jakiś mobilnościowych. Jednak to jest wszystko okupione większą ilością czasu od innych


Zmieniony przez - Dremor w dniu 2019-07-20 17:28:36
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 203: Miocic vs. Overeem – wyniki

Następny temat

mma; )

WHEY premium