SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

W tym spamie nie ma miejsca na głupot pisanie

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4601679

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Słodka jest, mnie rozczulają jej błędy językowe. Może z twarzy nie jest jakaś pozwalająca, ale ja nie jestem aż tak wymagający co do wyglądu, najważniejsze żeby kobieta była skromna i właśnie miała delikatną buzię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
No bez szału, bez szału

Jakaś taka twarz zbyt okrągła + zez.

Ale takie klimaty azjatyckie już na tak



A kanał Naukowy Bełkot też oglądam i też lubię. Jest parę rzeczy co do których się nie zgadzam i generalnie mam wrażenie że gość ma zdecydowaną tendencję do promowania politycznie poprawnych poglądów (równość kobiet i mężczyzn, globalne ocieplenie) - ale i tak mega ciekawe materiały niektóre i bardzo wysoki poziom produkcji.

To jeden z tych kanałów, który pokazuje jak zayebistą rzeczą jest Internet - owszem, dużo syfu, ale jak pogrzebiesz to dużo super contentu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
grind
O czym mowisz?


Na razie się uczę mechaniki kwantowej bo będzie mi potrzebna, ale chodzi mi o jedną rzecz i nie wiem czy ją dobrze powiem, bo na razie zaczynam.

Chodzi mi o to, że fizyka klasyczna ma problem z opisem zjawisk mikroskopowych.

Chodzi mi o problem splątania. Cytując wiki
Chodzi dwóch fotonów, tzw. singlet, który ma tę właściwość, że jeżeli będziemy mierzyć polaryzacje obu fotonów, używając dwóch identycznie ustawionych, ale odległych od siebie polaryzatorów, to zawsze otrzymamy dwie przeciwne polaryzacje. Natomiast zmierzone polaryzacje każdego z fotonów z osobna są zupełnie przypadkowe. Zatem para fotonów w stanie singletowym ma precyzyjnie określoną własność wspólną (polaryzacje mierzone tak samo ustawionymi polaryzatorami są zawsze przeciwne), natomiast stan podukładu, czyli pojedynczego fotonu, jest całkowicie nieokreślony — wynik pomiaru polaryzacji pojedynczego fotonu jest zupełnie przypadkowy. Splątanie nie zanika wraz z odległością – tak przewiduje teoria kwantów.

Pojęcie stanu splątanego prowadzi do tzw. paradoksu EPR. Jeśli dwie cząstki tworzące singlet oddalimy od siebie i zmierzymy spin jednej z nich, dostaniemy informację także o spinie tej drugiej. Ponieważ stan każdej z nich przed pomiarem jest nieokreślony, a z mechaniki kwantowej nie wynika żadne opóźnienie, więc Einstein, Podolski i Rosen doszli do wniosku, że oznacza to natychmiastowe oddziaływanie z nieskończoną prędkością, co jest sprzeczne z teorią względności. Einstein nazwał to zjawisko „upiornym działaniem na odległość”.

Teorię sprawdzono eksperymentalnie. W jednym z eksperymentów splątane fotony były przesyłane na odległość 18 km od siebie. Stany kwantowe fotonów były nadal ze sobą skorelowane przy równoczesnym pomiarze, choć żadna informacja nie mogła przedostać się dostatecznie szybko pomiędzy nimi (musiałaby podróżować szybciej niż prędkość światła w próżni)[9][10]. Nie pozwala to jednak użyć splątania do przesyłania informacji szybciej od światła w próżni, gdyż odczytanie zakodowanej informacji jest możliwe dopiero po porównaniu stanu obydwu fotonów, co wymaga dodatkowego podświetlnego kanału komunikacji.

Splątanie nie wymaga też pojęcia „absolutnego czasu”, który byłby potrzebny przy natychmiastowym oddziaływaniu, a którego istnienie jest sprzeczne z teorią względności. Splątanie zachodzi bowiem także pomiędzy cząstkami oddalonymi w czasie[11] albo poruszającymi się względem siebie z dużą prędkością i ulega odpowiednim zmianom zgodnym z przekształceniami Lorentza[12].

Jedną z prób wyjaśnienia tego paradoksu, podjętą już przez Einsteina, było postulowanie istnienia tzw. teorii zmiennych ukrytych. Fotony z chwilą rozdzielenia mogłyby nieść pewną zakodowaną informację, która wpływałaby na ich przyszłe zachowanie. Informacja ta, czyli właśnie „zmienne ukryte”, wyjaśniałaby ich późniejszy skorelowany stan. Analogicznie jeśli dwoje ludzi umówi się co do swoich dalszych działań, ich akcje mogą być później silnie powiązane ze sobą, choć nie mają już oni ze sobą kontaktu. Okazuje się jednak, że nie jest możliwe wyjaśnienie splątania za pomocą teorii zmiennych ukrytych. Udowodniono, że każda taka teoria dawałaby w pewnych warunkach mniejsze korelacje, niż są faktycznie obserwowane (tzw. twierdzenie Bella).




Chodzi mi właśnie o natychmiastowe oddziaływanie z nieskończoną prędkością. Przecież to jest posrane. Prościej mówiąc sprawdzamy spin jednego fotonu i on ma spin ---> to drugi oddalony o wiele, wiele kilometrów ma <---. A przecież oddalone były o wiele kilometrów i w jaki sposób ten drugi od razu bierze np. przeciwny spin, gdy zbadamy spin tego pierwszego. Cytując "W jednym z eksperymentów splątane fotony były przesyłane na odległość 18 km od siebie. Stany kwantowe fotonów były nadal ze sobą skorelowane przy równoczesnym pomiarze, choć żadna informacja nie mogła przedostać się dostatecznie szybko pomiędzy nimi (musiałaby podróżować szybciej niż prędkość światła w próżni)". A więc jak? Tak samo teoria o tym, że fotony się umówiły przed tym jak zostały rozdzielone, gdzie np. sobie powiedziały, że jak jeden będzie tak to drugi będzie miał przeciwny też zostało obalona. Dlaczego one się komunikują nieskończenie szybko i jak na razie dalej nie wiemy dlaczego.

Tutaj jeszcze taki filmik dajny znalazłem od 41:30





Dla mnie to jest dziwne i nie wiadomo dlaczego, ale dobrze, że nie wiadomo, bo przynajmniej nie jest nudno.


Zmieniony przez - Agares25 w dniu 2019-02-16 11:40:18
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dremor z twarzy ładna, ale nie lubię takich wyuzdanych zdjęć. I nie podobają mi się takie duże piersi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221338
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Taką azjatke to by tyry myry, szkoda, że nigdy nie będzie mi dane raczej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ehh... dowiedziałem się, że mój dawny nauczyciel od matematyki wpadł w depresję.

Gdy uczył mnie w liceum był bardzo spoko, nigdy nie miałem mu nic do zarzucenia, choć trzeba było się pouczyć, żeby mieć dobrą ocenę u niego. Jako jeden z bardzo niewielu nauczycieli organizował nam po lekcjach dodatkowe zajęcia, abyśmy lepiej zdali maturę. Gdzieś 4 godziny tygodniowo po lekcjach + czasem w weekendy. To dzięki niemu maturę z matematyki zdałem najlepiej spośród przedmiotów, które pisałem. Niestety, kilka lat temu przeniósł się do innej szkoły, bo nasze liceum się wyludniło (niż demograficzny). Potem dostał wylewu i częściowego paraliżu. W sumie rodziny nie założył, ale ma brata. Gdy dostał paraliżu przestał pracować (bo nie był w stanie) i siedzi w domu, więc pewnie rzadko kiedy go ktoś odwiedza. Pewnie samotność wpędziła go w depresję. W szkole przynajmniej miał kontakt z nauczycielami i uczniami. Dlatego chciałbym, żeby było coś po drugiej stronie, bo często ludzie, którzy są dobrzy nie mają w tym życiu lekko, często cierpią. Chciałbym, żeby zostało im to wynagrodzone po śmierci.





Zmieniony przez - Agares25 w dniu 2019-02-16 13:56:40
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
strike first strike hard no mercy

my kind of hero


Johnny Lawrence






Zmieniony przez - BlacCat w dniu 2019-02-16 14:57:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Agares mam nadzieję, że Twój nauczyciel wyzdrowieje, będę się za niego modlił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czytałem "sporo" o fizyce kwantowej ( nie to żebym rozumiał za wiele )
obejrzałem też kilka dokumentów i... wielkie wow !!!
czego my jeszcze nie wiemy ?! a raczej co my wiemy ?!
ludzie urośli w pychę w XX w . a tu się okazuje że jeszcze wiele wiele niespodzianek przed nami
może okazać się i pewnie tak będzie że rzeczywistość jest zupełnie inna

tylko taki ciasny rozumek jak mój nie jest w stanie pojąć złożoności takich spraw
tak tylko rozdziawiam jape z zachwytu , coś jak chłop kiedy pierwszy raz zobaczył automobil albo aeroplan
lekko zestrachany , rozegzaltowany ... paaanie

nachodzi mnie taka myśl ( od lat ... tak od czasu do czasu )
że chciałbym być albo 1/3 mądrzejszy albo 1/3 głupszy
bo tak jak teraz to jestem za głupi na mądrego i za mądry na głupiego
głupi maiłbym spokój , mądrzejszy ... możliwości , a tak mam tylko świadomość tego że wiem że tak mało wiem
mam nadzieję że wyraziłem się jasno ... no na tyle mnie stać
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 203: Miocic vs. Overeem – wyniki

Następny temat

mma; )

Wiecej