SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

W tym spamie nie ma miejsca na głupot pisanie

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4636527

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
ja osobiście nie znam nikogo, ani nie słyszałem o nikim kto dźwiga konkretne ciężary i doznał przepukliny

natomiast znam kilku kanapowych leni, co ze sportem nie mają nic wspólnego i dostali przepukliny zupełnie " z dupy"

jest mnóstwo trójboistów, dwuboistów, strongmanów i jakoś się nie słyszy o takich kontuzjach, IMO to powielany mit.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 359 Napisanych postów 3054 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 83638
Od lekarzy to słyszałem jedynie, że ciężarowcy przychodzą zazwyczaj z żyłami. tzn. z problemami z żyłami (żylaki, zakrzepy itp..)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
do mitów bym tego nie zaliczył.
No ale nie ma co przekonywać żeby ludzie dbali o swoje bezpieczeństwo i dbali o zdrowie

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
przezorny zawsze ubezpieczony.....

i potem się widzi typów co nawet poprawnie przysiadu nie potrafią zrobić, kaleczą na 80kg i zakładają pas, albo martwy z garbem ale PAS jest
inny znów cały trening zapiętym pasie zapjerdalają

pas do najcięższych serii siadów, mc i wiosła. i pas też trzeba umieć wykorzystać. a nie się kvrwa na wciągniętym brzuchu zapną i potem nawet odpowiednia powietrza nabrać nie potrafią przy mc/siadzie.... no ale to właśnie typy co robią 3/4 siady i mc z garbem na 100kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
wiesz, od skrajności do skrajności, ja mam wrażenie że piszę z normalnymi osobami a nie takimi którzy zakładają pas do uginania z hantlami 5kg.

Ja zakładam pas do Mc ale kończe też na 190 - 200kg x4-6powt
Daje do siadów tu ciężar mniejszy bo nie przekraczam w serii narazie 160 ale strach o kręgosłup robi swoje , wole mieć dodatkowo usztywniony przez pas.
noi do ciężkich wioseł hantlą, sztanga bo również czasami mały błąd w technice może mnie poskładać.

I wtedy kiedy czuje że mnie boli odcinek lędźwiowy , wtedy cały trening jestem w pasie.

Oczywiście używanie takiego typu sprzętu też nie należy do zdrowych jeżeli przesadzamy, bo nosząc go cały czas nie rozwijają nam się mięśnie głębokie i stabilizatory kręgosłupa. Idzie ćwiczyć bez pasa jeżeli te mięśnie są mocno porozwijane , wtedy pas mamy swój własny z mięśni.

Kontuzje były, są i będą czy z czy bez , ale moim zdaniem warto się zabezpieczyć przy tych ćwiczeniach gdzie wykonujemy do 5 powt siłowo.
1

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
Ja pas zakładałem do najcięższych serii siadow, tak od 150 a konczylem na 180-190, mc podobnie. Do wiosła sztanga tak od 100-120 już raczej zakładałem, do wiosła hantla, push press itp nigdy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
do pressów też nie daje, mimo że powinienem bo mam pogłębioną lordozę, ale nie daje. Ale wiosło hantlą dawałem bo mam 75kg hantle do 100kg i już to czuć nawet jak się podpieram a jestem po całym treningu pleców i na koniec idzie wioslo to sie nie moge wyprostowac

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do pasa to też używałem przy najcięższych seriach. Ciekawe kto wygra wybory Clinton czy Trump i jakie to będzie miało konsekwencje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4511 Napisanych postów 35789 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263106
Pewnie wybiorą Clinton

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
Pewnie ta Teumph ma za duzo przebojow z kobietami i wylorzystywaniem. Traci reputacje bo coraz wiecej zgloszen

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 203: Miocic vs. Overeem – wyniki

Następny temat

mma; )

WHEY premium