SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

W tym spamie nie ma miejsca na głupot pisanie

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4601753

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Dremor
To bardziej jest zależne po prostu od ilości bodyfatu lub/i poziomu aktywności niż jakichkolwiek innych cech. Jak jesteś gruby to raczej na lowcarby będziesz lepiej reagował itp.

Ja naturalnie jestem gościem przy kości i low carb na początku mojej przygody z dietami itp działał bardzo dobrze. Jednak obecnie, kiedy fatu nie mam dużo i nie wychodzę poza 12% to low carb jest dla mnie udręką, muszę mieć od chvja węgli i bardzo dobrze na nie reaguje.

Somatotyp mi się nie zmienił

Po prostu mam mniej bodyfatu, lepszą wrażliwość insulinową i większą aktywność.



Zmieniony przez - Dremor w dniu 2018-08-08 11:32:36


no, low carb a low carb to różnica
też mam aktualnie niski poziom tkanki tłuszczowej i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez tłuszczów nasyconych
jak robiłem to na low fat to była tragedia... ciężko było ze mną wytrzymać, bo co 2h głodny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
No tak, pytanie jeszcze ile to jest low fat ;) I tak koniec końców każdy musi znaleźć coś dla siebie i powinien to opierać na doświadczeniu i eksperymentowaniu.




Zmieniony przez - Dremor w dniu 2018-08-08 22:29:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Dremor
No tak, pytanie jeszcze ile to jest low fat ;) I tak koniec końców każdy musi znaleźć coś dla siebie i powinien to opierać na doświadczeniu i eksperymentowaniu.





Zmieniony przez - Dremor w dniu 2018-08-08 22:29:19


znaczy wiesz to jest tak najczęściej, jak obserwuje :
"oblicz swoje zapotrzebowanie"
dobra, typ obliczyl swoje bzdurne zapotrzebowanie pod redukcje i dostaje rade:
"2g bialka, 1g tluszczu, reszta z weglowodanow"
wazy 80kg to zre te 80g tluszczu, ale przychodzi do ucinki..."pomozcie, z czego ciac" no jak z czego? z tłuszczu!
j** 20g tluszczow w dol...i tak systematycznie przez okres 20 tygodni typ konczy na 30g tluszczu w diecie, nie stającą fajką, bolącymi stawami i wiecznym marudzeniem, że trzeba go żałować bo on redukuje
a prawda jest taka, że mozesz jesc i nawet tyle co kobieta pod warunkiem, ze jesz produkty wartosciowe, sycące, bogate biologicznie i nie będziesz ani glodny, ani slaby, ani przygnębiony dietą...od czasu do czasu zjadajac wieksza ilosc jedzenia wciąż zdrowego by nie spowalniać tego metabolizmu aż tak...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Jakie to produkty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Antek, ja to regularnie tnę z fatu na redu

Na pewno poniżej pewnego poziomu się nie powinno schodzić, jednak i tak prędzej czy później staniesz przed wyborem: bardzo mało węgli vs bardzo mało fatu.

Ja zdecydowanie lepiej znoszę to drugie i nawet libido nie jest takie złe, jeśli zachowam te min. 40 g fatu dziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Dremor
Antek, ja to regularnie tnę z fatu na redu

Na pewno poniżej pewnego poziomu się nie powinno schodzić, jednak i tak prędzej czy później staniesz przed wyborem: bardzo mało węgli vs bardzo mało fatu.

Ja zdecydowanie lepiej znoszę to drugie i nawet libido nie jest takie złe, jeśli zachowam te min. 40 g fatu dziennie




Wybieram bardzo mało węgli, ale tu też jest pewien myk, spójrz :
dostarczam około 50g węgla na dzień - dla każdego przeciętnego "kulturysty" czy tam nie wiem fitnessowca to kurevsko mało i pewnie by chodził po ścianach...
tylko, że : worek ryżu ma te 80g, nie będę jadł żadnych węglowodanów złożonych bo sa do dupy w okresie, gdy organizm ma mniej jedzenia. On potrzebuje więcej enzymów, więcej wody, więcej mikroelementów.
50g węgla to jest 600g pożywnych owoców - wykluczając banany. Mówimy o owocach, które mają dużo antyoksydantów, czyli te o ciemnej skórce
do tego dochodza nie wliczane warzywa - mają dużo błonnika, znów wody, znów mikroelementów

źródła tłuszczów (tu od razu pilek odpowiedź dla Ciebie) : głównie nasycone czyt. smalec gęsi, olej kokosowy, bardziej tłuste mięso
I tak jem mało kcal, ale :
na śniadanie jaja na boczku na gęsim smalcu i oleju kokosowym (pół/pół) z warzywami, kubek kefiru
obiad tłuste mięso z warzywami i kiszonki
po treningu owoce
kolacja moze to być sałatka ze zdrowymi olejami tłoczonymi na zimno czy z jajkiem etc - mozliwości sporo

Tłuszcz zapewnia nasycenie
A jak zjadłbym takie płatki owsiane - 0 nasycenia, 0 energii, wieczny głód
jak miałbym wykonać ciężki trening po płatkach owsianych, odżywce w proszku i nie wiem dodatku w postaci jakiś rodzynek?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 131 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30992
Przy dietach istotne jest też czy to stosuje natural czy ktoś na wspomaganiu, bo to istotna różnica. Wspomaganie ogranicza katabolizm na redukcji oraz przyspiesza spalanie fatu. Inna sprawa z węglami to jak Antos pisze kwestia pory ich podania. Najlepiej po treningu ( typ diety CBL) lub przed treningiem i po lepiej niż na wszystkie posiłki, Istotna również sprawa co również wynika z wpisu Antosa tłuszcz syci natomiast węgle wywołują szybko głód. Nawet niska podaż kaloryczna na tłuszczach ale bez węgli nie daje takiego odczucia głodu jak po węglowodanach. I co ważne nie ma jednej idealne i uniwersalnej diety. Każdy powinien sam dobrać w zależności od celu i efektów.

Gdyby starzy mogli a młodzi wiedzieli..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak Antek wygląda twój przykładowy dzień jeśli chodzi o posiłki?

Tzn widziałem xo tam mniej wiecej napisales w poscie ale moznaby prosic dokladniej?


Zmieniony przez - zabstyl w dniu 2018-08-09 13:44:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
zabstyl
Jak Antek wygląda twój przykładowy dzień jeśli chodzi o posiłki?

Tzn widziałem xo tam mniej wiecej napisales w poscie ale moznaby prosic dokladniej?



Zmieniony przez - zabstyl w dniu 2018-08-09 13:44:21


napiszę Ci jak to wygląda dziś :
z rana trening na 2 okienkach czekolady 90%
po treningu kubek kefiru, 0,5kg owoców (brzoskwinie, gruszki, borówki, winogron), 2 okienka czekolady 90%
i w zasadzie miałem robić karczek, ale jednak zjem sobie 3 jaja na 5 plastrach swojskiego boczku, usmażone z pieczarkami, papryką, cebulką na gęsim smalcu i oleju kokosowym i to zjem z mega ilością warzyw
I na dziś to tyle będzie

wczoraj z kolei było tak:
z rana bieganie w parku
po bieganiu : owoce (arbuz,gruszka,borówka) w ilości 500g (tak na oko, tyle zazwyczaj mi się mieści do miski), 2 kostki gorzkiej czekolady
zupa pomidorowa - krem z pomidorów w zasadzie, dobry pożywny z ziołami i odrobiną ryżu
golonka z warzywami w knajpie - powyjadałem co najtłustsze z golonki i miałem spokój, nie ciągnęło absolutnie do niczego

No i tak sobie funkcjonuje. Suple : zarzucam omega3 i to tyle.
Nawet nie chce liczyć kalorii, niepotrzebne mi to. Spokojna głowa, dobra forma, brak jakiś zaników libido jak niektórzy doświadczają od redukcji...
dlatego kalorie a kalorie to różnica
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podobne rzeczy na temat odżywiania mówił Kron Gracie, jeść mało ale treściwie.
Ludzie w dzisiejszych czasach są przejedzeni w choy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 203: Miocic vs. Overeem – wyniki

Następny temat

mma; )

Wiecej