SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

W tym spamie nie ma miejsca na głupot pisanie

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4645650

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221388
Puar
Kondycja swoją drogą, ale (z tego co widzę) chyba łatwiej stracić pozycję idąc po poddanie niż kontrolując i uderzając, no i druga sprawa, na turniejach grapplerskich (z poddaniami) walczy się się z kimś kto chce być na glebie. A w MMA przeważnie walczy się z kimś kto za wszelką cenę stara się wstać...

Bo na zasadach MMA stricte ,nie opłaca się być na plecach , no innego jak nie masz uderzeń na ziemi i można się bawić beztrosko w grappling %)
T.j. tu np


jak dla mnie dla amatorów zayebiste zasady, nie ma uderzeń na głowę na ziemi





Zmieniony przez - bane158 w dniu 2021-02-14 23:54:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Vieira nie był na plecach, tylko nie dał rady kontrolować przeciwnika na glebie (po 1 rundzie)
Znaczy się potem był ale to już jak się spompował


Zmieniony przez - Puar w dniu 2021-02-15 00:05:44

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221388
Tymbardziej to ,o nim świadczy że samo BJJ nie wystarczy , garda to nie jest także.jakas super pozycja
Reem Vitora kiedyś także "złapał" o ile kojarze
Ja już zawodnikiem nie jestem, ale walki z pleców się unika od zawsze , bo to jest hvjowa pozycja czy to na poziomie amatorskim czy zawodowym , ja z niej spyerdalam jak mogę



Zmieniony przez - bane158 w dniu 2021-02-15 00:26:27
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Jak dla mnie BJJ<Zapasyt i zahabi pieprzy od rzeczy stawiając bjj wyżej, bo na adcc wygrywa bjj.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Tak patrząc na osiągnięcia Rodolfo śmiem twierdzić że ma podjazd do Monsona
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 780 Napisanych postów 2399 Wiek 5 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37735
Dużo zależy od tego, jaki ma się styl w bjj. Ja np. zaczynałem od mma i zapasów, z biegiem czasu dodałem bjj i zazwyczaj staram się prowadzić walkę aktywnie, już od samego momentu stójki. Nigdy nie siadam na glebie, tylko szukam obaleń i kontroli z góry. Może nie za często udaje się zdobywać poddania, ale wydaje mi się, że taki styl jest skuteczny i niewygodny dla rywali przyzwyczajonych do wycierania dupskiem maty
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2982 Napisanych postów 5018 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 31472
brazyliańskie żu dżidsu zrobiło się straszna kupa ... zrobiono z niego taki produkt który łatwo sprzedać na zachodzie niedługo będzie jak z tymi wszystkimi "karatami" czy aikido ( no może nie aż tak )
zaczęto strasznie wydziwiać nawymyślano zasad zasadeczek technik techniczek co w zasadzie mają rację bytu tylko na zawodach
sztuka dla sztuki ... a tak można a tak nie można a tak kiedyś było można teraz już nie można a to niby można ale lepiej nie można ...

klasyczny przykład "łapania króliczka" chodzi o to żeby uczyć uczyć i uczyć długo najlepiej nigdy nie przestawać

zara się zrobi z 10 czy 15 pasów żeby było egzaminów żeby tutaj wszystko było jak należy transparentnie ... $$$

bywa że ludzie potykają się na drodze życia ... Ja potrafię potknąć się w drodze do kibla ... ehhh życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Póki co jeszcze się światek bjj napiją z kutarate itp ale też mi się wydaje że to zmierza właśnie w tym kierunku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Pierwsza tuba w ryj robi z czarnego pasa brązowy.
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
https://mmacore.tv/videos/Rodolfo_Vieira_vs_Anthony_Hernandez_Full_Fight_UFC_258_Part_1/10384837
https://mmacore.tv/videos/Rodolfo_Vieira_vs_Anthony_Hernandez_Full_Fight_UFC_258_Part_2/10384838

Vieira wcale nie wydziwiał, tylko chyba mógł używać więcej ciosów z góry zamiast cisnąć za poddaniem. Rickson Gracie miał dobre gnp, niech się na nim wzorują

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 203: Miocic vs. Overeem – wyniki

Następny temat

mma; )

WHEY premium