SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

W tym spamie nie ma miejsca na głupot pisanie

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4644652

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221388
"ustawy" są imo delikatnie mówiąc poyebane
Taką łapką bardzo poręczną i legalną rozłupiesz łeb patusowi/napastnikowi

A batonem czy kijem baseballowym , co najwyżej doprowadzisz do wstrząsu mózgu (w najlepszym wypadku) oczywiscie
Oczywiście "łapka" jest milion razy groźniejsza niż baton czy baseball razem wzięte
Btw uderzenie w nogi łapką także daje dużo lepsze rezultaty niż baton


Zmieniony przez - bane158 w dniu 2021-03-01 00:09:14
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2982 Napisanych postów 5018 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 31472
bane158

ale tu radzę zapisać się na przeszkolenie w obsłudze bo tu jednak trzeba mieć "jakaś tam" wiedzę
( pozwoliłem sobie na drobną zmianę)
Btw
Prosiaczku nożownik doświadczony traktuje nóż "jak żądło skorpiona " i kąsa nim zza siebie zza pleców a nie z Przed siebie



o nożach i nożownikach wiem tylko tyle czego dowiedziałem się na kursach i szkoleniach , dzięki Bogu nigdy nie miałem i mam nadzieję nigdy nie będę miał takiej sytuacji realu ... plus oczywiście jakaś tam edukacja własna choćby ze względu na wykonywaną pracę
tym niemniej jestem więcej niż pewny że jeżeli byśmy mieli sprawę z doświadczonym nożownikiem który chciałby nam zrobić krzywdę to mamy przeyebane i żadne środki w tym broń palna nie uratują nam skóry najzwyczajniej w świecie "scorpion będzie zbyt szybki"

co do szkolenia jestem zdania że każdy środek który ma nam służyć do samoobrony powinien być przez nas przećwiczony i zapoznany , najlepiej na kursie prowadzonym przez przytomnych i poważnych ludzi

mój ulubiony przykład to głupie baby które noszą gaz w torebce , walnięty nie wiadomo gdzie razem z resztą bibelotów nie wiedzą jak go użyć nie wiedzą jak działa (nigdy nie były poddane jego działaniu a to bardzo źle)
nie jest możliwe jego natychmiastowe użycie , często jest to jakaś (szmineczka)
która bardziej rozdrażni ewentualnego napastnika niż go spacyfikuje
jednak buduje on fałszywe poczucie bezpieczeństwa i prowokuje do głupich zachowań
1

bywa że ludzie potykają się na drodze życia ... Ja potrafię potknąć się w drodze do kibla ... ehhh życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2982 Napisanych postów 5018 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 31472
bane158
"ustawy" są imo delikatnie mówiąc poyebane
Taką łapką bardzo poręczną i legalną rozłupiesz łeb patusowi/napastnikowi

A batonem czy kijem baseballowym , co najwyżej doprowadzisz do wstrząsu mózgu (w najlepszym wypadku) oczywiscie
Oczywiście "łapka" jest milion razy groźniejsza niż baton czy baseball razem wzięte
Btw uderzenie w nogi łapką także daje dużo lepsze rezultaty niż baton



Zmieniony przez - bane158 w dniu 2021-03-01 00:09:14


a panie bane ... broń prawdziwych wojowników

i przy szarży/ataku jeszcze użyć zaklęcia siły "kvrwo yebana" i damage plus 50%
1

bywa że ludzie potykają się na drodze życia ... Ja potrafię potknąć się w drodze do kibla ... ehhh życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221388
Prosiaczku co do gazu to trzeba być tak czy siak gotowym do bicia i kopania agresora (to jeżeli o sam gaz) jeżeli ktoś myśli że to załatwi sprawę (to tu się czasem można oszukać ) i tu pomimo użycia gazu trzeba być gotowym do bójki i wyłupywania oczu i ukrecania jajec to tak w skrócie jeżeli chodzi o "ulice " , sam gaz może sprawy niezalatwic (tak samo jak "kursy samoobrony " ) tu trzeba się niestety "nie wachać" przed zrobieniem krzywdy agresorowi , no ale takimi prawami się rządzi "ulica " , a baba która myśli że to zawsze "wystarczy" jest imo głupia , na "ulicy", nie można mieć skrupułów niestety i najlepiej unikac
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
W nawiązaniu Prosiak o poczucie fałszywego bezpieczeństwa to racja. Ja słyszałem o właśnie pewnym paradoksie od jakiegoś kolesia, nie pamiętam już gdzie, uprawiania sportów walki wręcz lub z bronią, że czasem może powodować to, że będziemy mieli zawyżone własne poczucie bezpieczeństwa. Typu skoro uprawiam sporty walki czy jakieś tam walki na noże to często zamiast unikania konfliktów, jakiś groźnych napastników, ucieczki przychodzi do głowy rzecz typu - gość grozi nożem i mówi, żeby się oddało portfel to zamiast oddania portfela jakiś amator krav-magi będzie się bawił w obezwładnianie i może to się różnie skończyć. No z tą zbytnią pewnością siebie trzeba uważać, bo może trafić kosa na kamień.


Zmieniony przez - Jacob2904 w dniu 2021-03-01 00:27:39
1

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2982 Napisanych postów 5018 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 31472
widzieliście
już nie mogę się doczekać


bywa że ludzie potykają się na drodze życia ... Ja potrafię potknąć się w drodze do kibla ... ehhh życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Widziałem. No przynajmniej nie jest nudno Saunders niczym Fury chce trochę ubarwić pojedynek.

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221388
Amator "syjonistycznej sztuki walki " (skutecznej tylko przeciwko dzieciom Palestyńskim) źle skończy
Przyklady
https://m.novinite.com/articles/137025/Life of Stabbed Bulgarian MMA Fighter Blagoi Ivanov Still in Danger
A także Lee Murray pocięty kosa przed klubem w Londynie , na noz nie ma mocnych i to byli zayebiscie doświadczeni zawodnicy
A nie amatorzy "syjonistycznej sztuki walki "
Dobra uciekam
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2982 Napisanych postów 5018 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 31472
dlatego już tutaj pisaliśmy wielokrotnie o różnych "kursach samoobrony"
kursy nigdy nikogo niczego nie nauczą
- za mało czasu ... mogą co najwyżej zapoznać z zasadami bezpiecznego zachowania i postępowania w sytuacji zagrożenia
nie da się w kilka tygodni zrobić z kogoś wojownika który w sytuacji stresowej na ulicy gdzie jest zagrożone życie zdrowie lub w najlepszym razie mienie będzie w stanie podjąć skuteczne działanie
poza tym większość takich kursów jest g**** warta , uczą jakiś dziwnych techniczek wydziwiajją wymyślają

samoobrona to
unikanie sytuacji zagrożenia
dbanie o swoją kondycję fizyczną
treningi i podnoszenie swoich umiejętności
a to trwa

poza tym nie każdy i nie zawsze nadaje się do przeszkolenia a w przyrodzie nie ma sprawiedliwości ani kategorii wagowych

nie daj Boże człowiek próbował by rozbroić nożownika według wskazówek z kursu samoobrony , nie daj Boże kobita uwierzy że upora się z wielkim chłopem , nie daj Boże ktoś uwierzy że może obronić się przed wieloma napastnikami naraz



Zmieniony przez - QhuTaz w dniu 3/1/2021 12:47:42 AM
3

bywa że ludzie potykają się na drodze życia ... Ja potrafię potknąć się w drodze do kibla ... ehhh życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Tak w nawiązaniu do ostatniej akcji.
2

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 203: Miocic vs. Overeem – wyniki

Następny temat

mma; )

WHEY premium