Serena Abweh to 21-letnia kobieta, o której zrobiło się głośno w mediach społecznościowych. Wszystko dzięki inspirującej historii jej walki z anoreksją. Patrząc na jej aktualne zdjęcie, nikt by nie powiedział, że jeszcze jakiś czas temu wyglądała jakby była bliska śmierci. Zmagała się z poważnymi zaburzeniami odżywiania, spowodowanymi zakrzywionym obrazem własnego ciała. Abweh wyglądała na niedożywioną, a jej zdjęcie wstawione na Instagram wywołało lawinę komentarzy. Transformacja, której dokonała przyciągnęła wiele uwagi i z pewnością sprawiła, że niejednej osobie spadła szczęka z podłogi.

Zestawiając ze sobą dwa zdjęcia, chciała pokazać, jaką drogę przeszła i jak daleko zaszła dzięki swojej pasji do trójboju siłowego. To właśnie dzięki temu udało jej się między innymi wygrać walkę z anoreksją. Do postu dołączyła motywacyjną przemowę dla swoich obserwujących.

 

W maju 2018 roku Abweh zadebiutowała w zawodach trójboju i szybko nabrała pewności siebie, startując w kolejnych i kolejnych imprezach. Do tej pory startowała w siedmiu zawodach, zwyciężając pięć z nich. Biorąc pod uwagę, że waży tylko 47 kilogramów podnoszenie ciężarów przez Serenę staje się jeszcze bardziej imponujące. Ta mała siłaczka potrafi podnieść ponad trzykrotność swojej masy ciała! Mamy nadzieję, że nic nie stanie jej na przeszkodzie w rozwijaniu pasji. Oby nigdy nie wróciły jej zaburzenia odżywiania…

Komentarze (1)
lordknaga

i super ze jej sie udalo. mam znajomego kulturyste, ktorego nastoletnia corka, zmagala sie z tym schorzeniem przez kilka dobrych lat, potrafila opierdzielic pol lodowki a pozniej zmuszala sie do wymiotow - cos jak bulimia, a pozniej potrtfila nie jesc kilka dni, sporo siana wywalil na specjalistow i wiele nerwow kosztowalo to jego rodzine, to nie daleko lezy od tego, jak ktos by mial cpuna w rodzinie i nic by mu nie pomagalo... moj znajomy, mysli, ze przez to, ze corka jak byla mloda, widziala jak on sie szykuje do zawodow, je z kontenerow i jak 'chudnie' dostala jakiegos urazu psychicznego czy cos podobnego i z tego wziela sie jej cala anoreksja... pamietam ja to byly same kosci i skora, wygladala jak chodzaca mumia.

1