Zazwyczaj zdjęcia dziewczyn, które tracą na wadze są bardzo popularne w Internecie. Są jednak rzeczy, które wzbudzają dużo większy podziw – na przykład zdjęcia osób, które pokonały zaburzenia odżywiania i żyją wreszcie normalnie, zdrowo i szczęśliwie. Przykładem takiej transformacji jest dwudziestoletnia studentka Amira Jendli, Tunezyjka, która mieszka w Omanie. Jak wiele dziewczyn w jej wieku uległa urokowi pięknych modelek, które zostały wyszczuplone i poprawione w photoshopie. Chciała być taka jak one, co jest oczywiście niemożliwe. A taka obsesja przeszła w zaburzenia odżywiania.

Amira wspomina, że kilka lat temu poszła po raz pierwszy na fitness i postanowiła zrzucić kilka kilogramów. Chciała osiągnąć niemożliwe, żeby wyglądać tak jak ludzie na zdjęciach, które oglądała. Cały czas porównywała swoje ciało do innych i w pewnym momencie zwątpiła już, co jest prawdziwe, a co przerobione w photoshopie. Jendli słusznie zauważyła, że media kreują dwa światy – z jednej strony podrzucają wskazówki, jak realizować swoje cele, a w tym samym czasie podsuwają nierealną wersję kobiecego ciała. Chociaż początkowo dziewczyna rozpoczęła swoją drogę w dobrej wierze, ale później odchudzanie stało się obsesją, która doprowadziła do anoreksji. 600 kalorii dziennie przy intensywnych treningach każdego dnia to niewiele. Szczególnie, że jedyne co Amira jadła to białko jajka, owoce i pierś z kurczaka.

Dopiero kiedy jej życie wisiało na włosku, zawróciła z tej drogi. Lekarz powiadomił rodzinę o jej stanie, zwracając uwagę na fakt, że jej serce mogło w każdej chwili stanąć. To stało się pierwszy powodem do zmiany stylu życia i jedzenia. Drugim była groźba taty, że odetnie jej fundusze na siłownię i składkę na kickboxing. Obecnie Amira jest już zupełnie inną dziewczyną, która kontynuuje swoją przygodę z fitnessem. Dopiero teraz czuje, że żyje, jest pewna siebie i silna. No i nie krzywdzi swojego ciała. Jej przekaz do innych jest prosty i jasny. Korzystaj z życia, którego nie możesz włożyć w rozmiar i we wszystkim zachowaj równowagę.

Źródło: http://www.fitnflexed.com/article/amazing-transformations-anorexic-curvy-healthy-meet-amira-jendli

Komentarze (2)
ataanvarne

nie wiem kto pisze te artykuły, zero składni...

0
domosos

Da sie da sie, nie wiem kto by się na te kosci rzucił, dziewczyna musi mieć trochę ciałka.

0