Aktualizacja 23 styczeń 2023

Redukcja tkanki tłuszczowej to moment, w którym dochodzi do testu naszej silnej woli trzymania diety, jak i wytrzymałości pod kątem uczęszczania na treningi, pomimo braku sił czy też chęci. Treningi wysokiej intensywności, restrykcje kaloryczne, wszelkie pokusy czyhające na nas dookoła sprawiają, że czasem trudno utrzymać nam zaplanowany rygor. Jednak jest na to rada - wybór odpowiedniego spalacza tłuszczu. 

 1. Czym jest spalacz tłuszczu?
 2. Jak działają spalacze tłuszczu?
 3. Czy wszystkie spalacze pobudzają?
 4. Jakie są główne zalety spalaczy tłuszczu?
 5. Czy spalacze tłuszczu są zdrowe?
 6. Spalacze a aspekt psychologiczny
 7. SPALACZE TŁUSZCZU RANKING TOP10

Czym jest spalacz tłuszczu?

Spalacze tłuszczu, to suplementy diety, które poprzez swoje zaawansowane mieszanki składników aktywnych, posiadają szereg właściwości wspierających odchudzanie. Ich koncentruje się na tym, aby wspomóc walkę z nadprogramowymi kilogramami poprzez nasilenie procesów przyspieszających odchudzanie, jak i zaangażowanie do podejmowania aktywności, mającej na celu większy wydatek energetyczny.

Jak działają spalacze tłuszczu?

Jak zostało wspomniane wyżej, spalacz wykazuje działanie termogeniczne, jak i lipolityczne. Termogeneza jest to proces, który polega na zwiększeniu ciepłoty ciała, który przyspiesza utratę tłuszczu. Działanie termogenicznie doskonale hamuje apetyt, co wiąże się z większą kontrolą nad tym, co zjadamy. 

Proces lipolizy sprawia, że zmagazynowany tłuszcz organizm chętniej wykorzystuje na procesy energetyczne. Staje się on łatwiej przystępny, a my podczas treningu łatwiej go spalamy. Oznacza to, że stosując spalacz tłuszczu, więcej energii jesteśmy w stanie "zużyć" podczas aktywności. 

Ważne również są składniki stymulujące. Kofeina, guarana, yerba mate, należą do naturalnych pobudzaczy. Ich działanie sprawia, że chętniej podejmujemy aktywność. Pobudzony organizm wykonuje bardziej energiczne ruchy, co przekłada się na bardziej efektywny trening. Nie tylko podczas aktywności spalamy więcej kalorii. Spalacz działa również w ciągu dnia dodając nam energii do działania. Jest to szczególnie ważne na diecie odchudzające, która tych kalorii dostarcza nam mniej, a ciało robi się mniej wydajne. 

Czy wszystkie spalacze pobudzają?

Istnieją ekstrakty pochodzenia roślinnego, które mimo działania sprzyjającego wzrostowi wydatkowania energetycznego, nie wywołują specyficznego poczucia stymulacji i dodatkowo mają potencjał prozdrowotny. Zwiększone wykorzystanie tłuszczy wywołać mogą ekstrakty z zielonej herbaty czy opuncji figowej. Szczuplejszy wygląd poprzez zwiększone wydalanie płynów uzyskać można z kolei dzięki ekstraktom z pokrzywy czy mniszka lekarskiego oraz żurawiny. Prozdrowotne efekty przynieść mogą szczególnie ekstrakty z czarnego pieprzu czy karczocha (m.in. pod kątem pracy wątroby).

Obecnie rynek oferuje nam również warte uwagi preparaty złożone, które w swym składzie nie zawierają stymulantów. Takie spalacze można brać nawet w porze późnowieczornej, bez obaw o zakłócenie snu. Są one również znakomitym rozwiązaniem dla osób czujących rozdrażnienie nawet po niewielkich dawkach kofeiny. I przeciwnie, mogą one być stosowane przez osoby pijące spore ilości kawy i stąd nie chcą dodatkowo dostarczać więcej kofeiny wraz ze spalaczem tłuszczu. Takie produkty można też rozważyć w pierwszej fazie redukcji wagi, kiedy to z reguły wystarczy nieduży bodziec, by w dalszej fazie "przejść" na produkt o silniejszym działaniu.

Jakie są główne zalety spalaczy tłuszczu?

Szybkie działanie

Spalacze tłuszczu wykazują wsparcie dla organizmu już od pierwszej porcji. Oznacza to, że stosując spalacz w formie przedtreningowej, czujemy jego działanie w postaci pobudzenia, nasilonej ciepłoty ciała, jak i większej ochoty do podejmowania aktywności fizycznej. Jest to bardzo ważna zaleta, gdyż daje osobie trenującej realne poczucie, że suplement faktycznie robi swoje. 

Wspomaga kontrolę apetytu

Jest to efekt działania termogenicznego, który doskonale hamuje głód. Wykorzystanie spalacza w diecie redukcyjnej  ułatwia nie tylko na kontrolę ilości zjadanych kalorii, ale i pozwala na opanowanie ochoty na słodycze. Bardzo ważne są również składniki kontrolujące poziom glukozy we krwi. Nie raz pewnie zdarzyło Ci się mieć nagły atak wilczego głodu? Za wszystko odpowiedzialne są wahania cukru w organizmie, który w ten sposób zmusza nas, byśmy szybko coś zjedli. Stosując spalacz, ograniczamy spadki cukru a nasz apetyt mamy pod kontrolą. 

Wsparcie możliwości wysiłkowych

Spalacz tłuszczu to nie tylko działanie stricte ukierunkowane na efekt redukcyjny, to również doskonały sposób na to, aby mocniej zaangażować ciało do treningu. Skorzystanie z suplementu pozwala trenować intensywniej i dłużej, co przekłada się na poprawę parametrów wysiłkowych. Istnieje wiele dowodów naukowych na to, że kofeina wykazuje silne działanie wspomagające m.in. wytrzymałość mięśniową. Jest to znakomity dodatek dla sportowców wytrzymałościowych jak np. sporty walki. Boisz się, że przytyjesz od tradycyjnych suplementów? Spalacz w sportach walki sprawdzi się więc idealnie!

Czy spalacze tłuszczu są zdrowe?

Spalacze tłuszczu oferowane przez legalne, krajowe sklepy nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Produkty te bazują głównie na ekstraktach roślinnych, jak i substancjach, których działanie zostało zbadane, a ich skuteczność potwierdzona. Co więcej, produkty z rodzimego rynku polskiego podlegają kontroli sanepidu, który pilnuje, aby zawarte w nim składniki, nie tylko pod kątem jakości, ale i ilości zgadzały się z tym, co zamieszczone jest na etykiecie. Produkując suplementy diety w Polsce, jesteśmy obarczeni znacznymi ilościami przepisów, również tymi o odpowiedzialności karnej, gdyby okazało się, że produkt szkodzi. 

Ważne jest również, aby przed zastosowaniem spalaczy, upewnić się, że nie mamy problemów z układem krążenia np. ciśnieniem krwi, czy też problemów neurologicznych. Stosując suplement diety zgodnie z etykietą, nie narażamy się na skutki uboczne. Osoby wrażliwe na kofeinę powinny stosować spalacze, które nie posiadają jej w składzie. 

Spalacze a aspekt psychologiczny

Warto zaznaczyć, że stosowanie spalacza, to doskonały sposób na motywację do treningów. Nie chodzi tutaj o działanie stricte pobudzające, a o działanie psychologiczne, które prowadzi do pewnego zobowiązania, które sami przed sobą zawieramy. W sytuacji, gdy kupujemy spalacz, dajemy sobie znak, że czas na zmiany i zobowiązujemy się go stosować. Co więcej, zobowiązanie sprawia, że wraz z nim uczęszczamy na treningi i trzymamy się diety. Może wydawać się to mało prawdopodobne, ale to działa. 

SPALACZE TŁUSZCZU RANKING TOP10

Stosunek jakość / cena / popularność w sklepie SFD

Aktualizacja rankingu 01 grudnia 2022

1. ALLNUTRITION Redox HARDCORE 90 kapsułek - Trener i dietetyk GRATIS!

Redox Hardcore 2.0 ALLNUTRITION 90 kapsułek 129.99 zł Kup teraz

REDOX HARDCORE to spalacz tłuszczu, który posiada składniki termogeniczne, jak i lipolityczne. Jest to bardzo ważne przy odchudzaniu, o czym wspomniałem na początku tekstu. Spalacz REDOX zawiera takie komponenty jak ekstrakt z cynamonu, kapsaicynę w formie opatentowanej CAPSIMAX, chrom oraz ekstrakt z imbiru. Składniki te regulują poziom cukru we krwi, a co za tym idzie nasz apetyt, jest pod większą kontrolą. Dodatkowo składniki te uwrażliwiają tkanki na działanie insuliny. Nie wdając się w szczegóły naukowe, jest to ważne z punktu zapobiegania efektu jojo. Podczas zwiększania ilości kalorii w diecie po okresie odchudzania, nasze mięśnie lepiej wykorzystują składniki pokarmowe. 

Działanie odchudzające suplementu REDOX jest wspierane poprzez kofeinę, ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej, zawierający forskolinę oraz ekstrakt z owoców tamaryndowca malabarskiego zawierający HCA - naturalny kwas hydroksycytrynowy. Trzeba też wspomnieć, że REDOX HARDCORE został wzbogacony o większą ilość kofeiny (zawiera jej aż 396 mg, co odpowiada ok. 3-4 filiżankom kawy), która doskonale pobudza, pozwala wykonać cięższy trening, jak i wspomaga funkcjonowanie w ciągu dnia. Dodatkowo firma przygotowała atrakcyjną promocję. Kupując spalacz, w pakiecie otrzymujemy opiekę trenera i dietetyka oraz fałdomierz, który pozwoli śledzić postępy.

 

capsimax formuła spalania

Spalacz Redox Hardcore nie został zaprojektowany przypadkowo. W komponowaniu składu wzięło udział wiele osób, zajmujących się suplementacją oraz dietetyką. To właśnie oni wytypowali skład suplementu, który miał być bezkompromisowy. Jak się okazuje, działanie suplementu jest naprawdę dobre, a poszczególne składniki i ich działanie opisano niżej. Opinie osób stosujących REDOX nie pozostawiają wątpliwości. Suplement naprawdę działa. 

redox hardcore polecaja

Poznaj MOC odpowiednio dobranych składników

 • Ekstrakt kory cynamonu - Pomaga regulować stężenie cukru we krwi wykazując działanie podobne do insuliny i znacznie zwiększając metabolizm glukozy.
 • Garcinia cambogia - Wpływa i pobudza na procesy termogenezy, co powoduje przyspieszenie spalanie tkanki tłuszczowej oraz podnosi wydolność organizmu.
 • Różeniec górski - Zwiększa wytrzymałość organizmu na stres i inne niekorzystne czynniki środowiska.
 • Estrakt z szafranu - Ogranicza podjadanie miedzy posiłkami, zmniejsza apetyt i pozwala kontrolować wagę.
 • Kofeina - Najsilniejszy, legalny stymulant. Wpływa na tempo przemiany materii. Wspomaga redukcje tkanki tłuszczowej poprzez silne działanie termogeniczne.
 • Magnez - stabilizuje funkcje układu nerwowego, poprawia koncentrację i pamięć,
 • Żeń-szeń - zwiększa wydzielanie acetylocholiny, dzięki czemu wpływa (podobnie, jak magnez) na poprawę koncentracji i umiejętności zapamiętywania.

 

2. Universal Nutrition ANIMAL CUTS 44 pakiety

Animal Cuts Universal Nutrition 42 pakiety 214.99 zł Kup teraz
 

Seria Animal od firmy Universal Nutrition nie bez powodu uznawana jest za jedną z bardziej prestiżowych linii suplementów diety. Animal Cuts daje nam możliwość wspomagania organizmu w szerokim spektrum, dbając m.in. o termogenezę, lipolizę, podniesienie poziomu energii, jak i działanie ukierunkowane na regulację gospodarki wodnej. Jak sam producent wskazuje, Cuts został zaprojektowany z myślą o zawodnikach startujących w kulturystyce, więc po prostu musi działać silnie.

3. ALLNUTRITION Burn4All 100 kapsułek

Burn4All ALLNUTRITION 100 kapsułek 39.99 zł Kup teraz

Produkt firmy ALLNUTRITION zasłużył sobie na wysoką lokatę w rankingu tym, że wykazuje kompleksowe wsparcie w odchudzaniu. Oprócz działania, które ukierunkowane jest na spalanie tkanki tłuszczowej, wykazuje również wsparcie dla procesów związanych z prawidłowym funkcjonowaniem gospodarki insulinowej, przywracając jej działanie optymalne. Co więcej, suplement charakteryzuje się niską ceną.

4. SFD Nutrition Fat Burner 100 kapsułek

Fat Burner SFD NUTRITION 100 kapsułek 34.99 zł Kup teraz

Produkt firmy SFD, podobnie jak wcześniej wspomniany Burn4All, zawiera substancje aktywne, które nie bez powodu zostały ze sobą połączone w jednym produkcie suplementacyjnym. Obecnymi czasy producenci dbają o to, aby suplementy odchudzające nie tylko wspomagały procesy stricte odpowiedzialne za odchudzanie, jak termogeneza i lipoliza, ale wykazywały również działanie prozdrowotne, przywracające optymalne funkcje metabolizmu czy też tarczycy. Tego typu właściwości wykazuje Fat Burner, będąc produktem, którego działanie po prostu czuć.

5. ALLNUTRITION WATER OUT 120 kapsułek

Water Out ALLNUTRITION 120 kapsułek 39.99 zł Kup teraz
 

Niezwykle popularna formuła na wyostrzenie sylwetki. Produkt niezawierający substancji stymulujących WATER OUT może być dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto unika kofeiny lub ma zbyt dużo kofeiny w wypijanych na co dzień napojach. Opiera się o szereg ekstraktów roślinnych, które poza działaniem redukującym nadmiar wody podskórnej i zwiększającym zużywanie zapasów energetycznych oferują właściwości antyoksydacyjne i prozdrowotne.

6. ALLNUTRITION CUTS4ALL 120 kapsułek

Cuts4ALL ALLNUTRITION 120 tabletek 44.99 zł Kup teraz
 

ALLNUTRITION CUTS4ALL to uniwersalny spalacz dla wszystkich. Osoby, których dieta ukierunkowana jest na redukcję tłuszczu, piszą same pozytywne opinie o działaniu tego środka. Na uwagę zasługuje fakt, że firma postawiła na jakość substancji składowych, co sprawia, że produkt działa bardzo silnie i skutecznie. Cena do jakości jest na bardzo dobrym poziomie i adekwatna do działania produktu. Przyjżyjmy się bliżej niektórym składnikom, jakie zawiera CUTS4ALL:

Zielona herbata jest stosowana praktycznie na całym świecie. Najczęściej oczywiście można spotkać się z wypijaniem naparu z zielonej herbaty. Jednak w przypadku tej formy podawania substancji aktywnej, w zielonej herbacie jest to głównie polifenol - EGCG, ze względu na m.in. różnorodność liści, trudno mieć pewność, ile faktycznie przyjmuje się najcenniejszych składników. Zawsze warto wybierać ekstrakt podający realną ilość EGCG. 

Ekstrakt z zielonej herbaty wykazuje wielokierunkowe działanie wspomagające poprawę sylwetki. Może zatem ograniczać działanie enzymów, które umożliwia gromadzenie tłuszczu w komórkach. Może pobudzać inny enzym - AMPK - który jest odpowiedzialny za spalanie kwasów tłuszczowych oraz przyczyniać się do wydłużenia działania czynników mających wpływ na rozkład tłuszczów. Nie bez znaczenia w przypadku zielonej herbaty jest również jej zdolność do poprawy insulinowej wrażliwości komórek.

L-karnityna najczęściej kojarzy się właśnie ze spalaczem tłuszczu albo ze swoim głównym źródłem pokarmowym - wołowiną. Jako ludzie jesteśmy jednak zdolni do tego, aby wytwarzać ją sami z dwóch aminokwasów: lizyny i metioniny. Musimy jednak zadbać o ich właściwą dostępność.

Mniszek zwyczajny - Innym niezwykle popularnym środkiem na przestrzeni wieków (wspomina o nim już tradycyjna medycyna chińska oraz ajurwedyjska) o zastosowaniu mogącym zwiększać wydzielanie moczu jest, mniszek zwyczajny. Spekuluje się, że odpowiedzialnym za ten efekt jest m.in. duża ilość potasu w nim zawartego. 

Mniszek zwyczajny wykazuje również pozytywne działanie na układ trawienny, m.in. poprzez zwiększenie tempa pasażu pokarmu. Znajduje swoje zastosowanie również w aspekcie kontroli poziomu cukru we krwi. Jak widzimy, jest już to kolejny składnik omawiany w tym artykule o tej charakterystyce. Niektórzy naukowcy spekulują również jego możliwy pozytywny wpływ na zmniejszenie absorpcji spożytego tłuszczu i poprawę metabolizmu węglowodanów. To działanie jest nieco zbliżone do niektórych leków stosowanych w otyłości. 

Inozytol, który jest rodzajem cukru, może wywierać pozytywny wpływ, na osoby cierpiące na bulimię i napadowe objadanie się. A nie muszę chyba wspominać, jak zgubny ma to wpływ na efekt redukcji tkanki tłuszczowej.

Chrom - Podobne działanie, np. objawiające się zmniejszeniem ochoty na słodkie wykazuje chrom. Najczęściej jednak stosowany jest w celu normalizacji poziomu cukru we krwi. Może przyczyniać się m.in. do zmniejszenia ryzyka magazynowania spożytych węglowodanów w tkance tłuszczowej. 

7. Nutrex Lipo6 120 kapsułek

Lipo-6 Black Nutrex 120caps 109.99 zł Kup teraz
  

Lipo6 to produkt flagowy firmy Nutrex. Działanie suplementu jest skuteczne ze względu na to, że wykorzystano w składzie tylko i wyłącznie składniki o potwierdzonym działaniu. Jak wskazuje producent, suplement ma za zadanie nie tylko działać podczas spożycia, dostarczając efektu doraźnego w postaci podniesionej termogenezy i zwiększonej energii, ale wpływa również na tempo metabolizmu, co sprawia, że działa również w spoczynku czy też nocy.

8. USA Labs Cutting Edge

USA Labs Cutting Edge USA Labs 120tab 69.99 zł Kup teraz
  

Suplement, który nie ma w składzie stymulantów, to idealny wybór dla osób posiadających problemy z ciśnieniem krwi czy też źle reagujących na dodatek kofeiny. Co więcej, osoby stosujące Cutting Edge opisują jego działanie bardzo pozytywnie, wskazując na to, że jest to produkt nie tylko wspomagający efekt odchudzania, ale i dbający o to, aby wątroba funkcjonowała prawidłowo, jak i chroniący układ sercowo-naczyniowy.

9. BSN Hypershred Edge

Hypershred Edge BSN 100caps 100.99 zł Kup teraz
  

Produkt firmy BSN charakteryzuje się wysokim dodatkiem stymulantów w składzie, będąc suplementem, który nadaje się idealnie do zastosowania przedtreningowego. Dodatkowo zawiera w składzie komponenty, które wykazują działanie neurostymulujące, dbając o odpowiedni poziom aktywności układu nerwowego, eliminując uczucie zmęczenie i dodając ochoty do podejmowania aktywności fizycznej. Należy pamiętać, że firma BSN stawia na wysoką jakość swoich produktów, oferując suplementy, których działanie jest bezkompromisowe.

10. Olimp Thermo Speed Extreme

 

Kultowy produkt firmy Olimp to sprawdzone działanie w walce z nadmiarem kilogramów. Thermo Speed doskonale podnosi poziom energii, stymulując organizm do działania i nadając chęci na trening. Silne działanie termogeniczne, które przekłada się na efektywność suplementacji sprawia, że pomimo składu, który na rynku istnieje od lat, nadal jest chętnie wykorzystywany przez osoby trenujące z pozytywnym skutkiem. Jest idealnym wyborem dla osób, które postanowiły spróbować produktów wspomagających odchudzanie po raz pierwszy.

Komentarze (59)
basmann

Ze spalaczy tłuszczu z tego rankingu z czystym sercem mogę polecić tburnera z berserka. Pamiętam jak jakiś czas temu zamówiłem podchodziłem sceptycznie bo firma mało znana, ale mi dobrze wchodzi.

1
gokuson

tburner faktycznie ma dobry skład, dziwi mnie ze bardziej nie chwycił

0
basmann

U mnie się sprawdza w 2019 również z nim zaczynam nowy rok :D

1
basmann

Szkoda że tburner z berserka nie jest już dostępny, w tym roku spróbuję spalacz bez stymulantów cuts4all zobaczymy jak się sprawdzi.

0
szyczak

Zalałem się przez wakacje i olałem treningi, powoli wracam trzeba będzie zarzucić jakiś spalacz tłuszczu :D

0
goodles

Stostuje T-burnera fajnie działa, dla mnie wielką zaletą jest to że po tym spalaczu tłuszczu nic mi się nie odbija

3
Leon_ee

Wszystkie spalacze z rankingu to bardzo lajtowe zabawki.., można od nich zacząć jednak

1
goodles

Ja jestem poczatkujący staż ~2 lata z przerwami, na mnie nawet działają te spalacze tłuszczu

2
majk30

Nie każdy potrzebuje ćpalni, co do lipo z nutrenda też kiedyś był kozak, oparty na johimbinie

1
kwasny1983

Scrolluje na dol i szukam gdzie sa te spalacze?

3
basmann

a czego oczekujesz? Jak większość substancji sanepid wycina.
Zostaje importowane gówno gdzie nie wiadomo czy efedryna czy mąka w składzie.

1
anubis84

Każdy jest inny, większość tak naprawdę można powiedzieć nielegalnie sprzedawana, bo większość substancji jest niedopuszczona do obrotu, to są częstop gęsto firmy krzaki, co nie masz pewności co w środku jest. Pierwszy wypust spoko, i na tym wypuście są opinie a potem co kupisz to loteriada.

2
goodles

Kapsaicyna faktycznie ma takie dobre działanie ochudzające? Może lepiej brać w większych dawkach aby spalić tłuszcz?

0
gokuson

Przeczytaj jeden z naszych artykułów na temat kapsaicyny i jej wpływu na spalanie tłuszczu / przemianę materii:
https://www.sfd.pl/art/Badania_naukowe/Kapsaicyna_utrzymuje_tempo_przemiany_materii_podczas_diety_odchudzaj%C4%85cej-a2817.html 

1
tzaq30

Nie staż jest istotny przy spalaczach tylko podatność na nie. Ktoś może nie ćwiczyć wcale i nie czuć kompletnie ich działania. Innego będzie klepała jedną tabletka kofeiny. Jest jeszcze jedna grupa placebo którą klepie nawet mąka krupczatka.

1
klimek17

Dokładnie, niektórzy oczekują że spalacz ma zryć beret, najważniejsze to jak działa na nasz organizm, poprzez np termogenezę i lipozę.

0
bogies

Animal jak i reszta supli z tej serii jest kozacka, trochę się trzeba pakietów nałykać ale jest kozak.

0
szpena

Za jakość się płaci, od lat animal trzyma poziom i to się nie zmienia.

0
anubis84

Jeden z lepszych produktów, taki pakiecik to na raz idzie, kapsów trochę jest ale nie są duze.

0
milwall

Redox super, razem z dziewczyną redukcję na nim przeprowadzaliśmy, efekty na spory plus ( w sumie to minus bo spadło sadło)

0
anubis84

Bo to dobry produkt o dobrym składzie, wiadomo to tylko dodatek do odpowiedniego stylu odżywiania.

0
karolek87

Animal cuts bardzo dobry, wzrasta wytrzymałość na treningach, lipo też ale stara wersja jak ktoś dostanie jeszcze.

0
Anonim

Tylko yohimbina :D

0
anubis84

Zalezy kto i na jakim etapie redukcji się znajduje, jak ktoś wie czego oczekuje, jest na koncówce to spoko mozna brać, ale jak ktoś myśli o okolicach 15% bf to nie ma sensu stosowac

0
raptor21

Animala stosuje przy każdej redukcji i daje radę za każdym razem.

0
kinga93

Na revexie bardzo fajne rezultaty uzyskałam mogę go śmiało polecić.

1
pablo1199

Ale świetny artykuł :)

0
anulka18

Redox, super się sprawdził na koncówkę redukcji przed wakacjami.

0
gokuson

a którą wersję Redoxa stosowałaś?

0
anulka18

Redox Extreme , ten w tym jasnym opakowaniu

1
gokuson

Redox Extreme to dobry spalacz dla początkujących, dobry wybór.

0
kraska22

Mój pierwszy spalacz i mogę potwierdzić jego działanie.

1
AdamZx

Cuts legenda ale zdecydowanie za drogi bo w tej cenie kupimy coś z USA ,Olimp dobry cały rok jako tani pre z tych spalaczy najlepszy Cutting edge reszta nie jest warta uwagi

0
AdamZx

Btw czy sukcesem Redoxa nie jest dodawana dieta ?

0
gokuson

Ranking będzie zaktualizowany mamy nową wersję REDOXa
https://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_Redox_Hardcore-opis39427.html
Z większa zawartością kofeiny i dodatkowymi składnikami aktywnymi.
Do zestawu GRATIS plan dietetyczny i treningowy na miesiąc.

0
anatom1

Zgadza się Cutting edge, bardzo fajny produkt za niedużą cenę.

0
anubis84

Racja troszkę przesadzaja z ceną animala, moze dlatego że to produkt z USA, bo inne pakiety też podskoczyły nie tylko cuts

0
Creme

Też właśnie nie mogę się doszukać tych spalaczy %-) niczym co ma znaczenie w procesie spalania tłuszczu te preparaty nie różnią się od tabletki z kofeina popitaa naparem z zielonej herbaty za 0,50gr porcja

3
basmann

Mamy w PL takie spalacze na ile na to prawo pozwala, więc sypią maks tyle ile to możliwe.
Chyba że wolisz brać takie gdzie nie wiesz co się w środku znajduje, ale kopie to najważniejsze, zdrowie to tam wielki chooj :)

2
Creme

nie do konca :) spalaczy z usa tez nie zjadlbym po pierwsze wysoka cena po drugie nie wiadomo co w srodku wole sobie sam skomponowac cos konkretnego np wymieniony tu thermo speed extreme ma podstawy ktore powinien zawierac spalacz i dodatek w postaci np johy hcl w prochu plus jakis konkretniejszy stymulant tez z proszku

1
basmann

jeżeli masz odpowiednią wiedzę i czas to oczywiście. Ja nie mam czasu nawet komponować obiadu i zamawiam gotowe :D

0
bogies

Dużo czytałam na temat spalaczy tkanki tłuszczowej zanim się zdecydowałam na zakup. Po miesiącu stosowania Reddoxa mogę powiedzieć że efekty są widoczne i bardzo zadowalające, dlatego też korzystam dalej. Bezpieczny skład zapewnia mi również energię na intensywne i długie treningi. Produkt godny polecenia!

0
GGGIENEK

Na mnie zawsze najlepiej dzialalo lipo6 ;D Polecam ;D

0
gokuson

Mamy nadal dostępne w sklepie LIPO6 BLACK:https://www.sfd.pl/sklep/Nutrex_Lipo-6_Black-opis3392.html Faktycznie dobry spalacz, dlatego znalazł się w rankingu :)

0
szasiu

Animal cyts bardzo dobry, ale nie w tej cenie, nie wiem co się stało, moze jakieś cło, podatek.

0
anubis84

Pewnie wszytsko po trochu, na rynku jest już długo, a nie jeak inne produkty są a zaraz ich nie ma, trzymają poziom to się i cenią

0
adam222

Szkoda zdrowia - morsowanie najlepszy spalacz.

0
Bull

a który ze składników tychże spalaczy działa negatywnie na jakikolwiek parametr zdrowotny?

0
adam222

Faszerowanie sie pobudzaczami w dluzszej perspektywie nie jest dobre dla zdrowia.

0
Bull

Kofeina w dawcę do 400 mg ma korzystny wpływ na zdrowie, guarana jeszcze bardziej. A jedli chodzi o nadużywanie to nawet czysta woda zabija. Do pewnej dawki cos jest lekarstwem, powyżej bywa różnie.

1
Bull

Brakuje ci wiedzy na dyskusje w tym temacie, kwestionować to mogą specjaliści, lekarze, służby sanitarne a ktos bo mu się wydaje...

0
gokuson

Powinni zakazać kaw na stacji paliw, kierując się taką pokrętną logiką.
W tych spalaczach nie masz żadnych zakazanych substancji.

0
adam222

To jest moja opinia - na mnie kofeina zle dziala. Nie tylko na mnie. Dzieki morsowaniu w zime mam zawsze super forme bez wiekszych zmian w diecie. Nic mi sie nie wydaje, mowie o sobie. Zawsze bede mial malo wiedzy w stosunku do wszechwiedzacych pracownikow sfd, ktorzy zarabiaja na tych "zdrowych" produktach.
Aczkolwiek na przekor samemu sobie dodam, ze kawa przed morsowaniem to turbo spalacz tluszczu.

0
gokuson

Co ma morsowanie do spozywania produktów, kompletnie tego nie rozumiem. Powiem Ci w tajemnicy że przed istnieniem naszej firmy istniała kofeina, guarana itd. i to nie my a naukowcy udowodnili ich działanie, więc może Ty sie morsuj a my robimy swoje.

0
Karah

Ktoś coś powie o oxyslim?

0
Banan

to mocny underground, nie dla każdego, świetne pobudzenie i dawka energii - kosztem, bardzo często, rozdrażnienia, 'zimnych potów' po yohimbinie, której sporo w kapsie, blok apetytu na wiele godzin (podejrzenie niebezpiecznych dla zdrowia dosypek w skladzie), tak wiec jak wiekszosc tego typu produktów, dosc ryzykowna zabawka, ale dla starych wyjadaczy - można spróbować %)

1
TomQ-MAG

wrzucam obencie shocika POWER plus CUTS4ALL bez stymulantow, i jak dla mnie bardzo fajne polaczenie!
https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Power_Shot-opis36377.html
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Cuts4ALL-opis41480.html

Oczywiscie sam cuts4all jest dla osob ktore unikaja kofeiny i stymulantow, ale w moim przypadku, gdzie ta kofeina jest tolerowana, taki dodatek szocika robi naprawde fajna robote:)

0
klimek17

Kiedy pojawi się redox hardkore w sklepie?

0
gokuson

Możliwe że pod koniec miesiąca REDOX wróci w nowej odsłonie, musisz obserwować.

0