Produkty wspomagające wzrost masy mięśniowej, bazują zazwyczaj na mieszance takich komponentów jak białka i węglowodany. Wcześniej, osoby stosujące gainery, skarżyły się, że jakość tych produktów, jest nieco słaba, a wykorzystywane składowe nie spełniały ich wymagań. Obecnie producenci skupili swoja uwagę na tym, aby suplement wspomagający wzrost masy mięśniowej, nie tylko spełniał kryteria odnośnie proporcji białka i węglowodanów, ale też, by jakość tych komponentów była wysoka.

Produkt typu gainer stał się więc nie tylko produktem gorszej jakości imitującym posiłek, ale zyskał rangę odżywki, która z powodzeniem może stanowić element diety. Na rynku wyróżniamy gainery o zawartości procentowej 10%, 20% i 30% białek, gdzie pozostała część produktu to głównie węglowodany, co oznacza, że 100g proszku, zawiera około 10g, 20g, 30g białek. Co więcej, gainery mogą być wsparte innymi dodatkami, które mają za zadanie podnieść ich efektywność.

Czy warto korzystać ze wsparcia gainerem?

To, czy warto skorzystać ze wsparcia gainera, zazwyczaj jest podyktowane dwoma zmiennymi. Pierwsza z nich, to braki dietetyczne i konieczność podbicia kalorii. Co sugeruje nam dodatkowo, jaką porcję odżywki powinniśmy przyjąć, aby zaspokoić dobowe zapotrzebowanie na energię. Druga zmienna, to to, jak nasz metabolizm radzi sobie z produktami tego typu. Oznacza to, że osoby mające budowę i przemianę materii typowego ektomorfa, chętniej korzystają z tego typu rozwiązań. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że gainer stanowi znakomitą formę posiłku potreningowego, dostarczając węglowodanów i białek w formie płynnej, lekkostrawnej, uzupełniając energię po aktywności fizycznej.

Odżywki na masę gainery

Główne zalety odżywki węglowodanowo-białkowej:

  • Szybka forma przekąski, pozwala nam na skorzystanie z gainera jako wyjścia awaryjnego, gdy wypada nam wyjazd, czy musimy szybko opuścić dom, czy mieszkanie. Bierzemy wtedy porcje gainera do szejkera i jesteśmy wolni.
  • Lekkostrawne źródło energii, co sprawia, że nadaje się idealnie dla osób nie lubiących jadać stałych posiłków po treningu, jak i dla każdego, kto potrzebuje szybkiego uzupełnienia energii np. pomiędzy dwiema sesjami treningowymi.
  • Dobór odpowiedniej proporcji dla naszych potrzeb. Na rynku występują różne formy procentowej zawartości białek, co pozwala nam na wybór tej, która odpowiada naszym preferencjom dietetycznym.

Czy gainery są zdrowe?

Odżywki węglowodanowo białkowe typu gainer, to nic innego jak produkty mające za zadanie dostarczenia białek i węglowodanów do organizmu, których pochodzenie jest naturalne. Oznacza to, że gainer to nic innego, jak posiłek w formie proszku, który ma na celu odżywić organizm. Produkty te nie zawierają substancji o działaniu doraźnym, z takim skutkiem, aby można ocenić ich działanie pod kątem działania niepożądanego. Jedyne skutki uboczne, to problemy gastryczne, gdy przesadzimy z ilością wypitego suplementu na jedną porcję.

Czy gainer może zastąpić posiłek?

Odżywka typu gainer może stanowić pewną alternatywę dla posiłku konwencjonalnego. Ważne jest, aby wybierać produkt, który składem będzie przypominał makroskładniki zawarte w naszym typowym posiłku, a jego jakość nie będzie mocno zaniżona.

https://www.youtube.com/watch?v=CRBwksne-R4

ODŻYWKI NA MASĘ - GAINERY RANKING TOP10

Stosunek jakość/cena

1. Berserk Labs Devil Mass 6660g

gainer devil mass

Gainer zachwalany ze względu na bogatą zawartość komponentów, które skutecznie wspomagają wzrost masy mięśniowej. Białka zawarte w produkcie to mieszanka izolatu i koncentratu białek serwatkowych, co sprawia, że organizm otrzymuje dwie różne frakcje. Na uwagę zasługuje jakość części węglowodanowej, która zawiera m.in. waxy maize, czy też skrobię kukurydzianą, poddaną hydrolizie. Osoby stosujące Devil Mass, chwalą jego smak, jak i działanie, skutecznie pomagając łapać kilogramy.

2. ALLNUTRITION Mass Acceleration 7000g

Mass odżywka na masę

Produkt firmy ALLNUTRITION charakteryzuje się wysoką jakością użytych komponentów do produkcji gainera. Produkt białkowy to czysty koncentrat białek serwatkowych WPC, który dostarcza sporą dawkę leucyny, niezbędnej do zainicjowania szlaków metabolicznych, wspomagających syntezę białek mięśniowych. Węglowodany zawarte w odżywce, trawione są stopniowo, przez co gainer dostarcza w sposób stopniowy energii, nie powodując znacznego podniesienia poziomu cukru we krwi, zapobiegając senności i odkładaniu się tkanki tłuszczowej.

3. ON Gold Standard Gainer 1620g

Zaawansowany gainer firmy Optimum to pewność dostarczenia do organizmu wszystkiego, czego potrzebujemy do wzrostu masy mięśniowej. Gainer zawiera aż 4 frakcje białek, z czego każda z nich wykazuje inne znaczenie dla rozwoju muskulatury. Co więcej, produkt zawiera bardzo dobrą jakościową mieszankę węglowodanów, których źródła pochodzenia to owies, ziemniaki oraz rośliny bobowate. Skład produkty sprawia, że gainer firmy Optimum z powodzeniem może zastąpić posiłek w codziennej diecie.

4. Scitec Nutrition Jumbo 4400g

gainer jumbo

Jumbo stał się symbolem produktu, który swoim składem bardziej przypomina odżywki typu all in one, niż klasycznego gainera. Zdecydowanie jest to opcja dla osób szukających wsparcia okołotreningowego, aby wspomóc m.in. regenerację po wysiłku. Porcja suplementu po zakończonej sesji treningowej wpisze się idealnie w okno anaboliczne, a Ty będziesz mógł cieszyć się, że dostarczyłeś organizmowi wszystkiego, co potrzeba w ty okresie.

5. Olimp Nutrition Profi Mass 2500g

profi odżywka na masę

Produkt firmy Olimp należy do grupy odżywek węglowodanowo-białkowych typu bulk, czyli o podwyższonej koncentracji białek, do poziomu 50/50. Oznacza to, że połowa suplementu to białko, a druga część to węglowodany. Jest to idealna opcja dla osób, którym głównie zależy na dostarczeniu białek, z niewielkim udziałem części węglowodanowej. Osoby testujące Profi Mass wskazują, że idealnie wpisuje się jako element diety do zastosowania w ciągu dnia, gdy np. nie mamy czasu na zjedzenie konwencjonalnego posiłku.

6. Optimum Nutrition Serious Mass 5500g

Kolejny produkt firmy ON w naszym arsenale, który chętnie wybierają klienci. Wszystko za sprawą składu, który serwuje nam koncentrat białek serwatkowych wsparty mieszanką węglowodanów o zróżnicowanym czasie wchłaniania. Co więcej, produkt został uzupełniony kompleksem witaminowym, jak i dodatkami mającymi na celu zwiększenie masy mięśniowej, jak: cholina, inozytol, kreatyna i l-glutamina. Wybierając produkt firmy ON, mamy pewność, że wykorzystanie potencjału naszego ciała będzie dużo bardziej efektywne.

7. PVL Mutant Mass 6800g

mutant mass gainer

Mutant Mass swego czasu zrobił taką karierę, że każda osoba rozpoczynająca okres masowy, korzystała tylko i wyłącznie z produktu firmy PVL. Wysoka dawka energii w każdej porcji gainera zadowoli najbardziej opornych ektomorfików, wspomagając wzrost masy mięśniowej. Produkt z powodzeniem wykorzystać możemy w ciągu dnia, jak i jako element potreningowego wsparcia i wykorzystania okna anabolicznego.

8. FA Mass Core 7000g

Linia Core firmy FA to produkt dla wymagających, których to skład spełnia oczekiwania najbardziej zaawansowanych sportowców. Kompleks węglowodanowo-białkowy, który posiada szereg zaawansowanych frakcji, ma na celu zapewnienie optymalnego zastrzyku makroskładników, których to proporcje zostały zaprojektowane z myślą o rozwoju muskulatury, jak i wsparciu przy budowaniu siły czy wytrzymałości. Nie bez powodu z suplementu korzysta wielu sportowców, którzy sięgają wysokich rang w dyscyplinach, jakie uprawiają.

9. Trec Magnum 8000 - 4000g

Klasyczny produkt firmy Trec od lat wspomaga proces budowania masy mięśniowej wielu bywalców siłowni. Magnum pomimo swoich lat, nadal jest aktualny składowo i nie należy do produktów, które z biegiem czasu spadają na rankingach poniżej progu ich opłacalności. Na uwagę zasługują takie składniki jak kreatyna oraz olej MCT, które mają za zadanie podnieść efektywność pracy mięśnia, a tym samym przyczynić się do większego wzrostu masy mięśniowej.

10. Weider Giant Mega Mass 4000

gainer weider

Kultury gainer od braci WEIDER to produkt, który swego czasu robił furorę na rynku suplementacji. Opracowana formuła węglowodanowa, jak i zaprojektowane białka, mają na celu jak najskuteczniej wspomagać procesy związane z budową muskulatury. Opinie osób testujących Giant Mega Mass 4000 zwracają uwagę na wysoką efektywność produktu, który doskonale wspomaga procesy budowy masy mięśniowej.

Komentarze (31)
basmann

Pamiętam jak byłem chudy jak szczaw :)) i dobijałem kalorie właśnie gainerami

5
raptor21

Jak są baki to spoko, można podjadać, sam chudy jestem i wcinam devilla bo żarcia więcej już nie wcisnę w siebie

0
ProSatan

Ja z dobrego Gainera i obecnie korzystam, po 10-ciu latach treningów i diety. Stanowi oczywiście dodatek, ale naprawdę czasami bardzo się przydaje.

1
michalox2891

Moim zdaniem są dwie najlepsze odżywki Devil Mass i Mass Acceleration.
Działają jak trzeba, a portfel dalej pełny :D

1
anubis84

Bo to dobre produkty są, mają za zadanie uzupełnić kalorie i to robią.

0
Daria19931

Kłaniam sie nisko ku Mass acceleriation allnutrition. Najlepszy, wreszcie nie wyglądam jak kościotrup ☺️

0
milwall

No dobry jest,m skład fajny, smaki również przyjazne.

0
goodles

Jak sądzicie mogę brać gainer nawet 2-3 razy dziennie jak nie wyrabiam z 6 posiłkami?

0
Banan

Na pewno tak, jeżeli nie wyrabiasz nie tyle z ilością posiłków tylko dostarczenie odpowiedniej nadwyżki kalorycznej w swojej diecie, bez nadwyżki nie będzie budowy masy.
Dużo osób preferuje mniejsze, a częstsze porcje gainera w ciągu dnia, niż wypicie na raz np. 150-200g proszku

0
raptor21

Ważę 70 kg diete, jej kaloryczność mam właściwe dopiętą, ile razy dziennie mogę brać gainera?

0
anubis84

Nie ma jakichś norm określonych, jedynie zdrowy rozsądek, myślę ze raz dziennie Ci wystarczy.

1
skorupski

Zauważyłem że jumbo jest jeszcze w wersji hardcore, ktoś coś wiecej moze na ten temat powiedziec, który lepszy i dlaczego ?

0
anubis84

Skład bardzo zbliżony nie ma co dopłacać za mało znaczące dodatki.

1
szyczak

Devil mas spoko, skałd bardzo dobry, smaki nie za słodkie i nie zamulają na żołądku.

0
domosos

Mass core bardzo fajny produkt i skład, szkoda że coś FA podupada, coraz mniej produktów. Masa wskoczyła , nie zalałem się.

0
anubis84

Zgadza się produkt bardzo fajny składowo, i smaki też przyjemne, nie zamulajace.

0
szpena

Potwierdzam, bardzo fajny produkt pod względem składu.

0
kinga93

miałam pare próbek, co do smaku mogę się wypowiedzieć, bardzo naturalne, nie dają chemią, produkt się nie pieni.

0
karolek87

Devill mas spoko, kupiłem razem z kreatyną w gratisie, smak na mleku trochę słodki dla mnie ale dawałem ok 250 ml mleka na 70g produktu.

1
anatom1

Taki sam zakupiłem, dla smak z wodą bardzo dobry nie za słodkie, smak dobrze wyczuwalny

0
majk30

Mutant mass kiedyś miał lepsze smaki, nie potrzebnie kombinowali ze składem.

0
anubis84

Raz wyjdzie raz nie, neiraz trzeba przyciąć kosztów aby produkt nie podrożał.

0
talgo

wziąłbym jakiekolwiek białko z sfd albo allnutrition jaj**ane tyle cukru że robi za gainera X)

2
AdamZx

Najlepszy tani gainer to K** tak Panie i Panowie a tak z droższych Mutant Masa Core Jumbo Muscle juice ogólnie gainera patrzy się po jakości węgli te na płatkach i Virago jedynie warte uwagi

0
bogies

Devill mass to odżywki na masę, których długo szukałem. Dzięki niej w końcu widzę efekty moich ćwiczeń. Bardzo dobry preparat. Jest skuteczny. Pomaga podczas treningów. Daje większą moc. Polecam!

0
anubis84

jak daje Ci moc to ok, widocznie może miałeś niedobory i odżywka Cię podratowała.

0
kraska22

Nieraz chłopakowi coś podbiorę, mass core bardzo pyszny.

0
szasiu

Devill mass jeden z lepszych, na dodatek jest z opcją w gratisie kreatyna.

0
anubis84

To sobie zapas zrób póki taka promka obowiązuje.

0
bartek.2000

Na mase najlepsza nadwyżka kaloryczna, na pewno za działa.

1
Skorpons

Serious Mass z ON powinien być wyżej, ale to tylko moja opinia.

0