Aktualizacja 04 grudnia 2022

Zainteresowanie suplementacją wspomagającą stawy przychodzi zazwyczaj, gdy dojdzie do uszkodzenia, nadwyrężenia czy przeciążenia aparatu ruchu. Rzadko myślimy o suplementacji tego typu w kontekście typowo profilaktycznym, gdzie suplement za zadanie ma odżywiać stawy i podtrzymywać ich pełną aktywność.

Czy właściwym podejściem jest więc korzystanie z suplementów wspomagających pracę stawów dopiero wtedy, gdy coś złego dzieje się ze stawami? Czy nie powinniśmy wykorzystywać ich cyklicznie, aby wspomóc ich regenerację, pozwolić im odpocząć i jednocześnie skutecznie je odżywić? Postaramy się nieco rozwiać wątpliwości w poniższym tekście.

  1. Co będzie miało wpływ na to, jak funkcjonują nasze stawy?
  2. Czy warto korzystać z suplementów na stawy?
  3. Jakie suplementy wybrać?
  4. Czy produkty na stawy mają inne zastosowania?
  5. RANKING ochrona stawów - TOP 9

Trening siłowy, nawet gdy wykonywany jest w sposób prawidłowy technicznie, może przyczyniać się do występowania problemów ze stawami. Nie tylko sama jakość ruchu ma wpływ na to, jak zachowywać się będą nasze stawy. Rzadko zwracamy uwagę na to, że już sama masa ciała będzie miała ogromny wpływ na jakość pracy naszego aparatu ruchu.

Ciężar ciała, nawet ten beztłuszczowy, który będzie ponadprogramowy (budowa masy mięśniowej), wpływać będzie tak samo, jak nadwaga, na zwiększenie parametrów kompresyjnych dla stawów oraz wpływać będzie na biomechanikę ruchu. Dlatego też powinniśmy się zastanowić nad tym, aby wykorzystać wsparcie suplementacyjne zanim pojawi się problem ze stawami.

Co będzie miało wpływ na to, jak funkcjonują nasze stawy?

Jeżeli spojrzymy na nasze stawy, ich funkcjonalność i wytrzymałość, zauważymy, że (podobnie, jak mięśnie) będą uzależnione od tego, jak prowadzimy się pod kątem dietetycznym, treningowym, ile czasu poświęcamy na regenerację oraz jaką suplementację stosujemy. Nie ulega wątpliwości, że odpowiednio dopracowana dieta będzie kluczowym elementem, który wpływać będzie na to, jak funkcjonują stawy.

Jednak pamiętać musimy, że nie wszystkie składniki pokarmowe, które wpływają na nasze stawy, jesteśmy w stanie dostarczyć z diety, a suplementacja ukierunkowana na wspomaganie funkcji stawów wydaje się być niezbędna.

ochrona stawów ranking

Czy warto korzystać z suplementów na stawy?

Wykorzystanie odpowiednio dobranej suplementacji ma za zadanie wspomóc funkcję stawów. Jak zostało wspomniane wcześniej, wykorzystanie tylko wsparcia dietetycznego niekoniecznie przełoży się na to, aby pokryć wszystkie deficyty naszego ciała wywołane na skutek treningu. Czasem okazać się może, że brakuje nam któregoś ze składników dietetycznych, którego permanentny niedobór będzie w konsekwencji rzutował na pracę aparatu ruchu.

Zazwyczaj dieta osoby trenującej obfituje w suplementację wspomagającą wzrost masy mięśniowej, ułatwiającą kontrolowanie masy ciała lub zapewniającą wsparcie prozdrowotne. Jednak rzadko kiedy dostrzec możemy zastosowanie suplementów, których działanie będzie wpływało na optymalne odżywienie stawów, co przełoży się z kolei na utrzymanie ich w nienagannej kondycji.

Coraz częściej słyszy się o tym, że osoby trenujące narzekają na bóle stawów, ich sztywność, jak i ograniczenia ruchomości. Jednocześnie nie korzystają one ze wsparcia typowo odżywczego dla stawów, pomimo że problemy występują - a szkoda. Zastosowanie odpowiedniego preparatu w okresie ciężkich treningów siłowych, czy to ukierunkowanych na budowanie masy mięśniowej czy też budowanie siły, będzie odpowiednim rozwiązaniem, aby zachować pełną funkcjonalność stawów. Na uwadze powinniśmy mieć zatem wykonanie 3-4 razy do roku “cykli”, które poświęcone będą regeneracji stawów.

Jakie suplementy wybrać?

Odpowiedni dobór suplementacji będzie powiązany z tym, jakie problemy ze stawami posiadamy. Dobór substancji aktywnych, ich dawek, jest kluczowym elementem działania profilaktycznego, które będzie uwarunkowane na odżywienie stawów, podtrzymanie ich kondycji, jak i przeciwdziałanie ewentualnym przeciążeniom i stanom zapalnym. Przyglądając się suplementacji dostępnej na rynku, możemy wyróżnić 8 produktów, które przedstawiamy w poniższym zestawieniu.

Czy produkty na stawy mają inne zastosowania?

Stawy składają się z białek, które budują również skórę, włosy, paznokcie czy naczynia krwionośne oraz ścięgna i organy wewnętrzne, zęby i kości. Dbając zatem o żywieniową prewencję kontuzji, dba się również o wygląd zewnętrzny czy ogólny stan zdrowia i regenerację tkanek na przykład przy wysokim obciążeniu organizmu wysiłkiem fizycznym, w procesach fizjologicznych związanych ze starzeniem się, czy przy schorzeniach metabolicznych oraz niedożywieniu.

RANKING ochrona stawów - TOP 9

Aktualizacja rankingu 04 grudnia 2022

1. Collagen Pro 400g

Collagen Pro ALLNUTRITION 400g 64.99 zł Kup teraz

Geneza tego produktu różni się od standardowych procedur. W tym przypadku producent poprosił grono trenerów i fizjoterapeutów sportowych o zaproponowanie receptury, która w ich ocenie przewyższałaby rynkowe produkty, była najbardziej kompleksowa i zaawansowana w swoim składzie. Swoje propozycje należało opierać na wiedzy, doświadczeniu oraz badaniach naukowych, uwzględniać dawki efektywne, a nie tylko sygnalizować je w składzie produktu. Krótko mówiąc, eksperci mieli stworzyć produkt dla siebie. Efektem tych działań jest właśnie Collagen Pro.

Jego działanie nie miało się ograniczać tylko do przyspieszania procesu regeneracji. Produkt miał być wzbogacony także w naturalne związki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Jeśli szukasz produktu  kompletnego, to jest nim właśnie Collagen Pro. Pamiętajmy jednak, że profilaktyka i jej koszt jest najczęściej tylko częścią kwoty, jaką należy mieć na uwadze, gdy dojdzie już do kontuzji.

Kontuzje to nie tylko efekt przeciążeń i nadmiernego eksploatowania narządu ruchu. Niestety to także efekt paradoksalnie zbyt niskiej aktywności fizycznej, złej diety i przeciwdziałaniu stanom zapalnym. Wydając w tym przypadku kilkanaście złotych więcej w skali miesiąca, możesz być pewien, że nie są to zmarnowane pieniądze. Suplement przeznaczony dla osób zdecydowanych kupić produkt najlepszy, wspomagający szybką regenerację i maksymalną protekcję.

2. SFD Nutrition COLLAGEN PREMIUM 400g

Collagen Premium SFD NUTRITION 400g 44.99 zł Kup teraz

Jako że każdy klient jest ważny, należy przedstawić także ekonomiczną alternatywę dla produktu o najlepszym  składzie. Suplementem, który nadal może szczycić się wyśmienitym doborem składników i to nadal w dużych dawkach, jest Collagen Premium. Gdy stawiamy głównie na regeneracje i profilaktykę, będzie to świetny wybór, gdyż skład produktu nadaje mu uczciwe miejsce w czołówce naszego rankingu. Klienci docenili ten produkt również ze względu na oferowane wersje smakowe i od wielu miesięcy produkt zajmuje TOP-owe miejsce najlepiej sprzedających się produktów w sklepie SFD.

Musimy pamiętać, że regeneracja stawów to proces długotrwały, zwłaszcza gdy nasze stawy zostały już dotknięte stanami zapalnymi i odczuciami bólowymi. Skuteczna terapia powinna trwać kilka tygodni, dlatego doskonałym pomysłem będzie użycie  go zaraz  po zakończeniu opakowania Collegen Premium, który zapewnia silną dawkę uderzeniową.

3. Universal Nutrition Animal Flex 44 pakiety

Animal Flex Universal Nutrition 44 pakiety 189.99 zł Kup teraz

Kultowy produkt firmy Universal Nutrition z serii Animal niezmiennie pozostaje na rynku, jako czołowy suplement wspomagający pracę stawów. Jest to jeden z najchętniej  wybieranych produktów, który wspomaga pracę stawów łagodząc stany zapalne, chroniąc stawy podczas ciężkich sesji treningowych, jak i dostarczając składników odżywczych, które podtrzymują pełną aktywność aparatu ruchu. Jego bogaty skład zapewnia kompleksowe działanie. Niezależnie od tego, jakie problemy ze stawami występują, osoby stosujące Animal Flex zawsze podkreślają jego wysoką efektywność.

4. ALLNUTRITION Flex All Complete

Flex All Complete ALLNUTRITION 400g 44.99 zł Kup teraz

Kolejne miejsce naszego zestawienia zajął wysoko ceniony suplement firmy ALLNUTRITION, jakim jest Flex All Complete. Produkt cieszy się uznaniem wśród osób trenujących, gdyż wykazuje skuteczne działanie przeciwbólowe, jak i obniżające stan zapalny. Produkt charakteryzuje się stosunkowo prostym składem, jednak taki był zamysł producenta, aby w suplemencie znalazły się tylko te składniki, które są najbardziej niezbędne dla profilaktyki i regeneracji. Jest to zdecydowanie jeden z tych produktów, który powinien zagościć w arsenale suplementacyjnym osoby trenującej naprawdę ciężko.

5. COLLAROSE FISH ALLDEYNN 300g

COLLAROSE FISH ALLDEYNN 300g 129.99 zł Kup teraz

Produkt ten zawiera wysokie dawki substancji odżywczych, które biorą udział w wytwarzaniu kolagenu oraz utrzymywaniu go w dobrej kondycji. Obok hydrolizatu kolagenu w składzie obecna jest witamina C, regulująca enzymatyczne przemiany aminokwasów w kolagen, kwas hialuronowy wiążący wodę i sprzyjający utrzymaniu nawodnienia tkanek, a także biotyna, która spośród witamin z grupy B ma największy udział w produkcji tkanki łącznej. Dedykowany jest nie tylko osobom, które pragną chronić stawy, ale również szukającym wsparcia kondycji skóry, włosów czy paznokci.

6. Nutrend Flexit drink

Flexit Drink Nutrend 600g 59.99 zł Kup teraz

Flexit drink firmy Nutrend był kiedyś numerem jeden w suplementacji, która miała na celu wspomóc pierwsze symptomy problemów ze stawami. Osoby stosujące Flexit wskazywały na jego znaczną efektywność w stosunku do ceny. Był najczęściej wybieranym produktem, a większość osób stosujących wskazywała na jego skuteczne i szybkie działanie. Jest to jeden z tych produktów, który nie zawodzi, gdy zależy nam na realnym wsparciu dla kondycji stawów.

7. Olimp Flex Powder

Flex Power Olimp 360g 63.37 zł Kup teraz

Produkt firmy Olimp, który zajął wysokie miejsce w naszym rankingu, to suplement bardzo podobny do poprzedników opisywanych w tekście. Charakteryzuje się wysoką zawartością siarki MSM i dodatkiem ekstraktu boswelli serraty, która wykazuje wyraźne działanie przeciwzapalne. Flex Power to produkt, który zdecydowanie pomoże nam w przypadku stanów zapalnych oraz silnych bólów stawowych, łagodząc jednocześnie objawy i wyciszając ognisko zapalne w stawie.

8. Iron Horse Iron Flex

Iron Flex Iron Horse 450g 99.00 zł Kup teraz

Produkt firmy Iron Horse to efektywna mieszanka trzech źródeł kolagenu, która ma za zadanie zapewnić dużo skuteczniejsze działanie, niż preparaty, które oparte zostały na jednej jego formie. Suplement charakteryzuje się dodatkowo wysoką zawartością witaminy D3, która wsparta wapniem skutecznie uzupełnia formułę, dbając o kondycję stawów. Jest to pozycja, która powinna zainteresować osoby szukające suplementu uzupełnionego witaminami i minerałami, co pozwoli zadbać o stawy na dwóch płaszczyznach, odżywczej i funkcjonalnej.

9. Trec Joint Therapy Plus

Joint Therapy Plus Trec 120caps 99.99 zł Kup teraz

Joint Therapy Plus to pierwszy suplement na naszej liście TOP 8, który podawany jest w postaci kapsułek. Jest to opcja dla osób, które preferują tego typu formę podania, zapewniając sobie wygodę w doborze dawki, jak i możliwości przemieszczania suplementu. Produkt firmy Trec charakteryzuje się dodatkiem imbiru i kurkuminy, które wykazują silne działanie przeciwzapalne.

10. 7Nutrition Steel Joints

Steel Joints 7Nutrition 60kap 45.00 zł Kup teraz

Steel Joints zamyka naszą listę preparatów wspomagających regenerację stawów. Jest to suplement, który podobnie, jak produkt firmy Trec, posiada formę kapsułkową, a więc jego wykorzystanie w suplementacji jest nieco łatwiejsze. Suplement oparty jest głównie na glukozaminie i chondroitynie, a więc sprawdzi się w przypadku stanów przeciążeniowych, jak i zwyrodnieniowych. Na tym polu oceniany jest bardzo wysoko.

Komentarze (64)
sHarkYy

Na.podstawie czego ten ranking jest sporządzony?

1
gokuson

Subiektywna opinia fizjoterapeuty z 12 letnim stażem w sportach siłowych.

3
szpena

Jak dla mnie to chyba flexit jeden z lepszych, chyba nawet wyżej niż animal powinien być, patrząc stosunek cena jakość.

4
anubis84

Wg mnie nie ma sensu przepłacać, korzyści nie będą wynierne, a za cene animala trochę paczek flexita kupimy.

2
monisa

j/w leci już druga pucha flexita i efekty bardzo dobre, już nie strzela tak w stawach.

2
milwall

Bo to najlepszy preparat, od lat trzyma poziom.

1
karolek87

Animal flex warty swojej ceny, nie wiem jak teraz ,ale 2 lata temu działał znakomicie.

0
anubis84

Jak kogoś stać to mona próbować, ale nie odbiega zbytnio od flexita.

1
majk30

Flexit nutrenda, nic innego nie stosuje, nic lepszego nie ma z legalnych produktów.

3
bogies

Dokąłdnie też od wielu lat już go stosuję jak tylko czuję że wymaga coś naprawy

0
anubis84

Każdy chyba tak ma, i każdy gostosował co miał problem yze stawami

0
raptor21

Flexit z nutrenda od lat trzyma poziom, w tej cenie to najlepszy produkt.

3
kinga93

To samo mogę potwierdzić u mnie mamie pomógł.

0
anatom1

Od lat z niego korzystam, jak mnie coś łapie i zawsze pomaga.

0
TomQ-MAG

solidny suplement, nie slyszalem, aby ktos narzekal

0
morose

Te wszystkie suplementy "na stawy" to strata pieniędzy, więcej korzyści przyniesie spożywanie zwykłej żelatyny, bo przy poważniejszych urazach potrzebne są skuteczne leki by pozbyć się dolegliwości. Dziwi mnie dodawanie do suplementów "na stawy" cały czas glukozaminy, skoro w badaniach udowodniono jej znikomą wartość już dawno temu.

0
TomQ-MAG

jakie skuteczne leki na stawy masz na mysli?

0
morose

Skutecznymi lekami na urazy w stawach są leki przeciwzapalne, blokada ortopedyczna (mieszanina syntetycznego kortyzolu i leku miejscowo znieczulającego) i przede wszystkim przerwa od czynnika urazo twórczego czyli przerwa od treningów. Dla hardcorowców którzy pomimo bólu nadal chcą trenować jest deca durabolin który "nawilża stawy". Przez lata leczyłem staw kolanowy i barkowy, dlatego tak jak napisłaem w pierwszym poście, suplementy "na stawy" to strata czasu i pieniędzy.

4
TomQ-MAG

wszystko to co wymieniles obecnie jest obalone przez badania naukowe.
deca nie wspomaga regeneracji stawów, jak kiedys twierdzono, leki przeciwzapalne prowadza do oslabienia aparatu wiezadlowego i sciegien nie mowiac o tym, co robia z ukladem pokarmowym i pozostalymi parametrami krwi, a blokada ortopedyczna nie leczy przyczyny tylko daje efekt przeciwbolowy.

jedyne sensowne jest po prostu zluzowanie z treningami i odpoczynek, wszystko pozostale niestety juz nie ma potwierdzenia w swojej skuteczności.

6
morose

Czytaj kolego uwaznie. Dlatego umieściłem Deca durabolin w cudzysłów, bo nie leczy stawów, ale przynosi ulgę w bólu, czemu nie można zaprzeczyć. Nie napisałem że podane metody leczą stawy, jednakże są stosowane w terapii bólu. Moja intencja było zaprzeczenie korzyści używania suplementów "na stawy ". Jedyną korzyść z zakupu takich suplementów mają ich producenci. Co do leczenia stawów, mnie pomogła dopiero operacja i długa przerwa od treningów, żadne suplementy się nie sprawdziły a użyłem wszystkiego co było dostępne.

0
TomQ-MAG

nie umieściłeś wyrażenia deca w cudzysłowie, tylko, że "nawilża stawy" co jest nieprawdą, Twój wpis nijak obala kwestie związane z przydatnością suplementacji w ochronie stawów. Napisałeś też, że "Skutecznymi lekami na urazy w stawach są..." więc napisałeś to w kontekście leczenia kontuzji, a nie działania przeciwbólowego, poza tym, skoro chcesz byśmy byli skrupulatni, to uraz jest to czynnik działający na staw, który powoduje kontuzję, nie korzystamy z wyrażenia tego typu w kontekście problemu, a czynnika wywołującego dany problem. Działanie na ból nie jest działaniem leczniczym, a działaniem, które ogranicza skutek kontuzji, ból nie jest czynnikiem urazowym.

5
morose

Leczenie bólu jest jak najbardziej działaniem leczniczym, i jest częścią leczenia konkretnego urazu. Ból to sygnał że coś się dzieje złego, dlatego zawsze staramy się go złagodzić i jest to pierwsze działanie jakie wykonuje medyk, dopiero w następnej kolejności leczy się przyczynę tego bólu. W mojej odpowiedzi pod artykułem chciałem wyrazić swoje wątpliwości co do skuteczności suplementów na stawy, a nie wdawać się w dyskusję pt czy nandrolony leczą stawy. Każdy zorientowany prawdopodobnie wie o co mi chodziło pisząc o "nawilżaniu stawów", bo prawda że nie nawilżają w pełnym tego słowa znaczeniu, jednak stosując deca durabolin czy npp można znacząco złagodzić uciążliwy ból w stawach i taki jest fakt. Wracając do głównego wątku, czyli suplementów na stawy to ich działanie jest na granicy placebo i piszę to jako osoba kt óra leczyła i nadal leczy stawy. Metodą leczenia dolegliwości w stawie kolanowym ktorej jeszcze nie stosowałem, jest kwas hialuronowy który co prawda nie odbudowuje chrząstki, jednak zwiększa lepkość mazi stawowej i tym samym znacząco łagodzi ból oraz redukuje stan zapalny. Seria takich zastrzyk nie jest tania (400-800zł), ale chyba lepiej wydać pieniądze na lek który ma udowodnione działanie zamiast płacić za obietnice bez pokrycia.

1
Banan

Zdecydowany numer 1 w chwili obecnej to SFD Collagen Premium, który o klasę przebija skladowo polecany tutaj w komentarzach flexit drink
https://www.sfd.pl/sklep/SFD_NUTRITION_Collagen_Premium-opis40198.html
Wystarczy porównać obydwa składy

2
anulka18

Stosuje już profilaktycznie jakis czas Flex All Complete, i śmiało mogę polecić., strzykanie w stawach ustąpiło.

0
TomQ-MAG

dobre posuniecie, wiele osob zapomina, ze tego typu produkty maja za zadanie wspomoc odzywienie naszych stawów i tkanek odpowiedzialnych za aparat ruchu

0
lodzianin1

Produkty Animala nie zmieniały składu te na stawy? Zawsze z nostalgia wspominam te paczuszka w puszkach.

1
klimek17

Zależy jak daleko patrzeć wstecz, jakieś zmiany były, mzoe tylko kosmetyczne https://www.sfd.pl/Nowy_Animal_Flex__FREE_.-t1084356.html 

1
czolgic

ja od siebie mogę polecić All nutrition flex. Stosuję już drugi miesiąc jako dodatek i widzę znaczącą poprawę. Stawy już tak nie strzelają i nie bolą. Mogę Jeszce polecić Animal flex powder który stosowałem wczesniej. Ale cena przemówiła jednak na korzyść All nutrition. Bo za cenę 3 puszek od all mam tylko jednego animala.

0
TomQ-MAG

Czasem brakuje po prostu składników odzywczych zawartych w suplemencie by stawy nasze odżyły i funkcjonowały pawidlowo, co wlasnie ma na celu zastosownaie supleketow tego typu:-)

0
kraska22

flexit numer 1 nic go w tej cenie nie przebije.

0
TomQ-MAG

to prawda od dosc dawna na rynku wiele osob z niego korzysta:-)

0
szasiu

jak ktoś ma kase to animala polecam, nic tak na mnie dobrze nie działało.

0
Adamoss7777

U mnie leci 4 puszka flexit gold 0 efektów jedyne co mi pomaga to zabiegi fala Uderzeniowa

0
basmann

porównujesz jedną z metod rehabilitacji do suplementów, brawo!

0
TomQ-MAG

jw troche trudno porownac jedna z lepszych obecnie metod fizykalnych do dzialania suplementu mającego na celu działanie odzywcze:-) suplement moze byc tutaj jedynie lekkim wsparciem rehabilitacji

0
majki001

Na pewno przy takich dolegliwościach potrzebna jest zbilansowana dieta, bo żaden suplement chyba jej nie zastąpi, najwyżej może być uzupełnieniem niedoborów. Ja jestem zadowolona, że trafiłam na ten suplement z kolagenem Doppelherz 11 000 mg w 1 ampułce. Spełnia moje oczekiwania.

0
ARU

Osobiście używam od wielu lat Nutrend - Flexit Gold Drink. Wydaje mi się, że ma najlepszy skład i niezbyt wygórowaną cenę. Nie twierdzę jednak, że jest to napewno najlepszy suplement na stawy i kości. Od jakiegoś czasu dodaję do tego łyżeczkę oliwy z oliwek, aby składniki suplemtu lepiej wchłaniały się przez organizm np. D3

0
OTTO

Dziś w końcu dostałem się do lekarza z moimi kolanami, za 5 miesięcy mam rehabilitację, a do tego czasu mam brać 4Flex 10g+20mg jest to produkt z apteki.
Przypomniałem sobie że jakiś czas temu kupiłem Collagen Premium z SFD który brałem przez miesiąc i nie odczułem żadnej ulgi.
Ten 4Flex wychodzi taniej niż wymienione wyżej produkty bo 55 zł mamy 40 porcji.

0
Bull

a może ten z apteki tylko dokończył dobrą robotę produktu SFD? Przecież takie preparaty trzeba brać kilka tygodni, by coś poczuć, im większe zaniedbania, tym dłużej to potrwa, zanim poczujemy poprawę. Trochę z tą oceną poleciałeś.

1
OTTO

Ale ja jeszcze nie brałem tego z apteki.
Dopiero będę zamawiał.
Co Ci się z ceną nie podoba?
Flexit 20 porcji za 45 zł = 2,25 zł/porcja
Flex z allnutrition 35 zł za 20 porcji = 1, 75zł/porcja

4Flex z apteki 55 zł za 40 porcji = 1,38zł/ porcja

0
Bull

a jaka waga i ilość substancji aktywnych w porcji?

0
Bull

Zerknij na porcje! W produkcje SFD/AN są solidne, samego kolagenu masz nie 5 a 10 g. Laik może się nabrać, ale nie ktoś, kto zna matematykę i czyta skład.

0
OTTO

10 g kolagenu hydro, plus wit c
Czyli tak jak każdy producent daje, strzelam że każdy, bo pewnie tyle można brać

0
OTTO

Nie neguje produktów SFD bo mam ich całą szafkę i są ok, ale jak coś wychodzi drożej a większość pisze że taniej to jest to przekłamanie.

0
Bull

Akurat w tej wersji masz 10g i wit C. Jednak to tylko tyle i nic więcej. Porównujesz stak do praktycznie monopreparatu.

1
gokuson

Nie chce bronić na siłę naszych produktów, ale porównanie faktycznie średnie,
4Flex to tylko kolagen + witamina C
w FLEX ALL COMPLETE z ALLNUTRITION zawiera kolagen, witaminę C, glukozaminę, msm, magnez, witamine B6.

0
OTTO

No i jest git produkt.
Ale ja mam osobne pudełka z MSM, ZMA, więc wybieram tańszy 4Flex

0
Bull

Wybrałeś suchy chleb, a za kilka groszy więcej nasz z masłem, szynką, serem i gorą warzyw i innymi dodatkami.

2
OTTO

Czyli MSM i ZMA z All/SFD to nic wart suchy chleb?

0
Bull

Przecież wiesz, że miałem na myśli sam kolagen, po co te gierki.

0
OTTO

Bo też się czepiasz.
Zarzuciłeś że będzie tylko 5 g kolagenu a jak się okazało żest 10 tak jak w produktach SFD to szukasz dziury w całym.
Napisałem ż SFD ma dobre suple i że je stosuję, ale wybrałem coś innego, tańszego a też dobrego.
Nie możesz odpuścić?
Cena miała być śmieszna i też Ci przedstawiłem że jest tańszy produkt i nadal coś Ci nie pasi.
Skończymy dyskusję i dajmy innym wolny wybór.

0
Bull

Tyle że porównujesz preparat, który zawiera kolagen i witaminę c z bardziej rozbudowanym i kompleksowym, a to może wprowadzać w błąd. Mniejsza z tym.... to stary ranking, który wymaga aktualizacji i już to robimy w związku z odświeżeniem go.

0
Bull

do jutro będzie na nowo wiec szkoda języka po obu stronach

0
OTTO

Oooo super!!!!
Pewnie będzie w nim uwzględniony 4Flex %)
Może być nawet na 49 miejscu
:))

0
Bull

To nie będzie ranking najtańszych a najlepszych kompleksowych produktów.

0
Bull

No nie zapominaj ze to ranking produktów z naszego sklepu, apteki maja swoje rankingi.

1
qubix

Jak długo stosować suplementy na stawy aby zobaczyć efekt?

0
Bull

Zależy od stopnia degradacji,
najlepiej sprawdzi się profilaktyka, ale jak już coś się chrzani to 6-8 tyg. to minimum.

0
TomQ-MAG

zależy co dzieje się ze stawami obecnie.
Musimy pamiętać, że chrząstka stawowa, sam aparat ruchu jest dość słabo ukrwiony, dlatego dostęp do czynników naprawczych, które nasze ciało również wytwarza jest ograniczone. Stąd czasem potrzeba dłuższego czasu suplementacji, aby faktycznie produkt spełnił swoją funkcję. Tutaj jednocześnie trzeba połączyć zmniejszenie intensywności treningowej, zluzowanie z ciężarami, czy położenie większego nacisku na rozgrzewkę, stretching, mobilność itd.

Jeżeli problem jest poważny, nawet trzeba dać sobie pół roku na powrót do pełnej aktywności, pełnego obciążenia stawu.

Wielokrotnie powtarzam, że warto rozważyć suplementację choćby kolagenem w okresie masowym, gdzie wiemy, że mamy zamiar stosować mocną progresję z ciężarami, większą intensyfikację wysiłku itd. Już sam wzrost masy ciała będzie również wyzwaniem dla stawów.

1
Magdzisza

Witam, potrzebuję takiego suplementu jednak jestem insulinooporna więc muszę uważać na cukier i niektóre pochodne. Co możecie polecić?

0
TomQ-MAG

Witaj. Nr 1 z listy bez problemu możesz stosować

0
Magdzisza

Ale w składzie jest glukozamina,to nie podnosi insuliny?

0
TomQ-MAG

nie, glukozamina nie podnosi cukru.

0
Magdzisza

Super, dzięki. :)

0