Aktualizacja 11.12.2023

Chyba każdy z nas wie, że należy spożywać odpowiednią ilość białka. W przypadku przeciętnego Kowalskiego najczęściej zaleca się wielkość zbliżoną do oficjalnych zaleceń 0,8-1 g na kilogram masy ciała. Jednak zalecenia dotyczące spożycia białka dla osób aktywnych są dużo większe - średnio od 1,4 g do 2,2 g (a czasami więcej) na kilogram masy ciała.

 1. Rodzaje odżywek białkowych 
 2. Dlaczego tempo uwalniania aminokwasów ma znaczenie?
 3. Kiedy należy stosować odżywkę białkową?
 4. Zalety korzystania z odżywki białkowej
 5. Czy odżywki białkowe redukują zmęczenie?
 6. Czy odżywka białkowa jest bezpieczna?
 7. Czy odżywki białkowe warto stosować po treningu?
 8. ODŻYWKI BIAŁKOWE RANKING TOP10

I o ile przeciętny Kowalski bez problemu taką ilość białka dostarczy wraz z codzienną, poprawnie zbudowaną dietą, o tyle w przypadku sportowca, zwłaszcza pracującego zawodowo lub uczącego się, to zadanie może być utrudnione. W takim przypadku z pomocą mogą przyjść odżywki białkowe, które w prosty do przygotowania sposób, łatwy do przechowania oraz smaczny, uzupełnią pulę białka do wymaganej wielkości. 

Rodzaje odżywek białkowych 

Rodzajów odżywek białkowych jest ogromna ilość. Najczęściej jednak dzieli się je na dwie kategorie:

 • na podstawie pochodzenia, 
 • na podstawie tempa uwalniania aminokwasów. 

Zwierzęce i roślinne odżywki białkowe

To pierwszy sposób segregowania odżywek białkowych. Mamy zatem na rynku odżywki białkowe pozyskiwane ze zwierząt. Do najbardziej chyba znanych wśród nich zaliczają się:

 • białka mleka w tym białka serwatkowe, 
 • białka jajeczne 
 • białka wołowe 
 • inne zdecydowanie mniej popularne. 

Z drugiej strony białka roślinne, które metodami przemysłowymi pozyskuje się z roślin. Najbardziej popularne są wśród nich:

 • białko sojowe
 • białko ryżowe 
 • białko konopne 
 • białko grochowe
 • inne zdecydowanie mniej popularne

Jeśli tylko nie masz problemów z trawieniem wybranego białka zwierzęcego i nie jesteś weganem np. z pobudek ideologicznych, pod względem wartości odżywczych, białka zwierzęce będą lepszym wyborem dla Ciebie. Charakteryzują się bowiem niezwykle wysoką biodostępnością wynoszącą nawet powyżej 95% - dla większości białek roślinnych ta wartość kształtuje się poniżej 85%.

Białka zwierzęce są także białkami kompletnymi. Zawierają bowiem wszystkie niezbędne aminokwasy. W przypadku większości białek roślinnych nie mamy tego komfortu i bardzo często musimy łączyć wiele źródeł roślinnego białka, aby nasz organizm mógł w pełni skorzystać z dodatkowej porcji protein, czyli białka. 

Odżywki białkowe o szybkim uwalnianiu aminokwasów i odżywki białkowe o wolnym/wolniejszym uwalnianiu aminokwasów 

O ile w przypadku źródła pochodzenia białka największe znaczenie miała zawartość w nich wszystkich aminokwasów i wysoka biodostępność, o tyle w przypadku celowości zastosowania danej odżywki wysokobiałkowej, kluczowa będzie dynamika uwalniania aminokwasów. Do odżywek o szybkim uwalnianiu aminokwasów zaliczamy zdecydowaną większość izolatów, hydrolizatów i koncentratów różnego pochodzenia. 

Do najbardziej znanych należą:

Następnie mamy grupę o średnim tempie uwalniania aminokwasów, w której znajdują się m.in. 

 • izolaty i koncentraty białek mlecznych, w tym kazeiniany inne niż micelarny 
 • białko grochowe
 • białko jajeczne
 • białko wołowe, chyba że jest to izolat albo hydrolizat

Najwolniej aminokwasy uwalniane są z odżywki wysokobiałkowej opartej o kazeinę micelarną. 

Dlaczego tempo uwalniania aminokwasów ma znaczenie?

W ciągu naszego dnia, gdy często spożywamy posiłki zawierające odpowiednią ilość białka, czy to z tradycyjnego pożywienia, czy z odżywki wysokobiałkowej, możemy wybierać dowolne białko. W okresie okołotreningowym najlepiej sprawdzą się białka o dużej dynamice, czyli takie, które szybko uwalniają aminokwasy. Z kolei na noc warto wybierać te o najwolniejszej dynamice, czyli micelarną kazeinę lub te o średnim tempie uwalniania aminokwasów. Powinniśmy dbać, aby wraz z naszą dietą w krwiobiegu regularnie pojawiały się duże ilości białka. Z kolei błędem wydaje się dbałość o stałe utrzymywanie wysokiego poziomu białka w krwiobiegu! 

Kiedy należy stosować odżywkę białkową?

Omawiając tempo uwalniania aminokwasów, wspomniałem o tym, że różne z odżywek białkowych sprawdzają się w różnych porach. Dlatego trudno wskazać idealną uniwersalną regułę stosowania odżywki białkowej. 

Najczęściej stosuje się ją w dwóch aspektach, jako:

 • uzupełnienie niewystarczającej puli białka, którą dostarczyliśmy wraz z tradycyjnym posiłkiem
 • baza do płynnego/półpłynego posiłku, w przypadku braku możliwości spożycia tradycyjnego posiłku

Spójrz zatem krytycznie na swój układ dnia i zaplanowane posiłki, a będziesz wiedział kiedy, w jakiej ilości i jaki rodzaj białka najlepiej stosować. Pamiętajmy, że najbardziej wartościowym okresem na to, aby w krwiobiegu była duża ilość aminokwasów, jest czas okołotreningowy, czyli przed, na i po treningu. 

Zalety korzystania z odżywki białkowej

picie odżywki białkowej

Odżywki wysokobiałkowe są proste do przygotowania

Wsypujesz do szejkera proszek, zalewasz wodą/mlekiem i już możesz cieszyć się uzupełnieniem puli aminokwasów. Jeśli zamiast szejkera wykorzystasz mikser/blender, możesz dodać także inne składniki np. płatki owsiane, owoce, masło orzechowe, etc. i dzięki temu przygotować pełnoprawny posiłek.

Pyszny smak

Zamknij oczy i zwizualizuj sobie powyższy drink - oczywiście dobierz wyłącznie składniki, które lubisz. Poczuj jego smak… Zestaw ten smak teraz z tradycyjnym źródłem białka kulturystów, czyli piersią z kurczaka…Dla większości z nas pierwsza opcja będzie bardziej kusząca. Będzie ona na tyle atrakcyjna, że może stanowić zastępstwo dla deseru. Należy wręcz uważać, aby nie przesadzać z ilością takich pokus.

Wysokiej jakości źródło białka

Jeśli tylko wybierzesz produkt stworzony przez zaufanego producenta suplementów, będziesz miał/a wysoką pewność zastosowania najwyższych składników. Tego samego nie zawsze możemy powiedzieć o źródłach pokarmowych białka. Któż bowiem z nas wie, np. co jadła kura znosząca jajko, albo gdzie pasła się i jakimi lekami była leczona/tuczona krowa...

Czy odżywki białkowe redukują zmęczenie?

Bogactwo aminokwasów niezbędnych w odżywkach białkowych sprawia, że organizm może wykorzystywać je do syntezy neuroprzekaźników o charakterze białkowym. Na przykład tyrozynę przetwarza w dopaminę i adrenalinę, a kwas glutaminowy w glutaminian i kwas gamma-aminomasłowy (GABA). Neuroprzekaźniki te (poza GABA) należą do przekaźników stymulujących, które zwiększają wydajność przesyłania sygnałów w układzie nerwowym. GABA z kolei ułatwia hamowanie odpowiedzi układu nerwowego na bodźce, które nie są w danej chwili najważniejsze, dzięki czemu kwas gamma-aminomasłowy może poprawiać skupienie.

Czy odżywka białkowa jest bezpieczna?

Spożywanie odżywki wysokobiałkowej uznanego producenta, jeśli tylko jesteś osobą zdrową i odpowiednio dobrałeś/-aś źródło białka tak, aby nie występowały znane reakcje alergiczne, możemy stwierdzić, że odżywka białkowa jest bezpieczna. Należy również odłożyć na półkę dawny mit, że osoby zdrowe nie mogą korzystać z diety wysokobiałkowej. Jeśli tylko nie popadniemy w niebezpieczne skrajności i jesteśmy osobami zdrowymi, możemy cieszyć się nawet kilkoma drinkami wysokobiałkowymi w ciągu dnia. 

https://www.youtube.com/watch?v=HbHEMPuoEIc

Czy odżywki białkowe warto stosować po treningu?

Oczywiście, że tak! 

Powiem więcej, odżywki wysokobiałkowe warto stosować zarówno przed, na - jeśli nie mamy problemów z trawieniem ich podczas treningu - większość osób ich nie ma, jak i po treningu. Wspomniałem już o tym, że w tym czasie nasze mięśnie powinny być dosłownie zalane zarówno aminokwasami np. z odżywki wysokobiałkowej, jak i odpowiednią ilością, dostosowaną do całokształtu diety i celu, węglowodanów. Jest to szczególnie cenne/prawie niezbędne zalecenie w przypadku wykonywania treningów więcej niż 1 x dziennie. Pamiętajmy, że w tym czasie najlepiej sprawdzają się białka w o szybki uwalnianiu aminokwasów. 

Treść przygotował: Tomasz Maciołek - Fizjoterapeuta i Trener

WPC - to podstawowa frakcja białka serwatkowego, która posiada skoncentrowane proteiny białek mleka, otrzymane w wyniku specjalnego procesu filtracyjnego, oddzielającego białko od reszty produktu mlecznego. Jest białkiem, po które najczęściej sięgają sportowcy, ze względu na swoją niską cenę, jak i jakość, która jest na wysokim poziomie. WPC zasobne jest w aminokwasy EAA, w tym anaboliczną leucynę. Stanowi uzupełnienie diety uniwersalne, czyli do zastosowania przez każdego, jak i o każdej porze dnia. Doskonale sprawdza się jako dodatek do posiłków w formie owocowych koktajli, wypieków czy omletów. WPI - to skrót odnoszący się do wyizolowanych białek serwatkowych. Pod nazwą kryje się jeszcze lepiej oczyszczony surowiec, który pozbawiony jest znacznej ilości dwucukru laktozy, która może sprawiać problemy trawienne osobom uczulonym na ten składnik lub po prostu mających zbyt niską zawartość enzymu laktazy w ustroju. Dodatkowo WPI posiada mniej tłuszczu. Kinetyka izolatu od WPC zbytnio się nie różni, a cała różnica polega na ilości protein na 100g, która jest nieco większa ze względu na lepsze wyekstrahowanie części białkowej. Białko to jest chętnie wykorzystywane przez osoby startujące w zawodach kulturystycznych w okresie ścisłej diety, gdzie kilka gram niechcianych węglowodanów może przekładać się na wygląd sylwetki. WPH - to najbardziej zaawansowana frakcja białek serwatkowych, która poddana jest hydrolizie, a więc wstępnemu nadtrawieniu. Oznacza to, że łańcuchy białkowe pocięte są na mniejsze struktury, których trawienie jest dużo szybsze. Wykorzystanie WPH sprawdza się wśród osób mających problemy trawienne, choroby układu pokarmowego lub sportowców zawodowych. Minusem odżywek opartych na hydrolizacie jest cena, która potrafi być 2-krotnie wyższa od podstawowego WPC. Jeśli więc nie jesteś sponsorowany przez firmy suplementacyjne lub Twoje ciało radzi sobie z trawieniem WPC, zapewne nie będziesz inwestował w produkt tego typu. Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Od%C5%BCywki_bia%C5%82kowe__jakie_wybra%C4%87_i_co_warto_o_nich_wiedzie%C4%87_-a178.html
WPC - to podstawowa frakcja białka serwatkowego, która posiada skoncentrowane proteiny białek mleka, otrzymane w wyniku specjalnego procesu filtracyjnego, oddzielającego białko od reszty produktu mlecznego. Jest białkiem, po które najczęściej sięgają sportowcy, ze względu na swoją niską cenę, jak i jakość, która jest na wysokim poziomie. WPC zasobne jest w aminokwasy EAA, w tym anaboliczną leucynę. Stanowi uzupełnienie diety uniwersalne, czyli do zastosowania przez każdego, jak i o każdej porze dnia. Doskonale sprawdza się jako dodatek do posiłków w formie owocowych koktajli, wypieków czy omletów. WPI - to skrót odnoszący się do wyizolowanych białek serwatkowych. Pod nazwą kryje się jeszcze lepiej oczyszczony surowiec, który pozbawiony jest znacznej ilości dwucukru laktozy, która może sprawiać problemy trawienne osobom uczulonym na ten składnik lub po prostu mających zbyt niską zawartość enzymu laktazy w ustroju. Dodatkowo WPI posiada mniej tłuszczu. Kinetyka izolatu od WPC zbytnio się nie różni, a cała różnica polega na ilości protein na 100g, która jest nieco większa ze względu na lepsze wyekstrahowanie części białkowej. Białko to jest chętnie wykorzystywane przez osoby startujące w zawodach kulturystycznych w okresie ścisłej diety, gdzie kilka gram niechcianych węglowodanów może przekładać się na wygląd sylwetki. WPH - to najbardziej zaawansowana frakcja białek serwatkowych, która poddana jest hydrolizie, a więc wstępnemu nadtrawieniu. Oznacza to, że łańcuchy białkowe pocięte są na mniejsze struktury, których trawienie jest dużo szybsze. Wykorzystanie WPH sprawdza się wśród osób mających problemy trawienne, choroby układu pokarmowego lub sportowców zawodowych. Minusem odżywek opartych na hydrolizacie jest cena, która potrafi być 2-krotnie wyższa od podstawowego WPC. Jeśli więc nie jesteś sponsorowany przez firmy suplementacyjne lub Twoje ciało radzi sobie z trawieniem WPC, zapewne nie będziesz inwestował w produkt tego typu. Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Od%C5%BCywki_bia%C5%82kowe__jakie_wybra%C4%87_i_co_warto_o_nich_wiedzie%C4%87_-a178.html

ODŻYWKI BIAŁKOWE RANKING TOP10

Stosunek jakość/cena

1. ALLNUTRITION Whey Protein 908g

Whey Protein ALLNUTRITION 908g 74.99 zł Kup teraz

Białko od firmy ALLNUTRITION zdobyło swoje uznanie dzięki pysznym smakom, składowi produktu, który posiada wysoką koncentrację serwatki na 100g proszku, jak i rozpuszczalnością, która nie stanowi najmniejszego problemu. Osoby pijące białko Whey Protein od ALLNUTRITION polecają je ze względu na stosunek ceny do jakości, która jest nienaganna.

Obecnie można zauważyć, że klienci chętnie wybierają produkt ponownie, a szeroka gama smaków każdemu jest w stanie przypaść do gustu.

2. SFD WPC Whey Protein Plus 750g

Wpc protein plus SFD NUTRITION 700g 58.90 zł Kup teraz

Początki powstania marki SFD, które właśnie polegały na wypuszczeniu na rynek odżywki białkowej, skutkują tym, że obecne białka są mocno dopracowane pod kątem smakowym, jak i pod kątem ich rozpuszczalności czy jakości. Firma co jakiś czas wypuszcza serię badań, które prezentują zawartość procentową protein i zgodność z etykietą, co daje nam pewność wyboru. Wybierając odżywkę SFD na pewno nie możecie narzekać na brak ulubionego smaku.

Idealny dodatek do posiłków! WPC Protein PLUS to najlepsze urozmaicenie Twoich dań! Każda owsianka, omlet czy deser smakuje znacznie lepiej w połączeniu z białkiem WPC PROTEIN PLUS. Polecamy dodawać białko także do zdrowych wypieków. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

3. ALLNUTRITION PRO WHEY+ 700g

Pro Whey + ALLNUTRITION 700g 99.99 zł Kup teraz

ALLNUTRITION PRO WHEY+ to produkt wysokobiałkowy na bazie koncentratu i izolatu białka serwatki, wzbogacony kompleksem probiotycznym LactoSpore® oraz enzymatycznym DigeZyme®.

4. ALLDEYNN WHEYROSE 500g

WHEYROSE ALLDEYNN 500g 79.99 zł Kup teraz

To białko powstało z myślą o najbardziej wykwintnych gustach oraz osobach z wrażliwym układem pokarmowym. Znajdziemy w nim dodatek enzymów ułatwiających trawienie opatentowanych przez amerykańskie laboratorium Sabinsa - DigeZyme®, a nasze kubki smakowe będą raczone kawałkami liofilizowanych owoców.

Ta odżywka wysokobiałkowa doskonale się trawi, a jej głównym zadaniem jest dostarczenie duże ilości białka, głównie osobom z nietolerancją laktozy. Musimy jednak dodać, że smakuje  przepysznie, więc nie tylko osoby z problemami sięgają po to białko.

5. Optimum Nutrition Whey Gold Standard 2240g

Whey Gold Standard 100% Optimum Nutrition 2240-2280g 344.99 zł Kup teraz

Odżywka białkowa Whey Gold Standard od Firmy Optimum bez przerwy znajduje się w czołówkach rankingów różnych serwisów o tematyce suplementacyjnej. Wszystko za sprawą jakości produktu, który jest dopracowany do perfekcji. Osoby trenujące, które stawiają przede wszystkim na to, aby dostarczyć jak najlepszej jakości białek, chętnie sięgają po Golda, wiedząc, że inwestują w produkt o nienagannej reputacji.

Firma Optimum dokłada wszelkich starań, aby wypracowana renoma była cały czas utrzymywana, dbając o to, aby odżywka posiadała skład zgodny z etykietą.

6. ALLNUTRITION NUTLOVE PROTEIN SHAKE 630g

NUTLOVE Protein Shake ALLNUTRITION 630g 69.99 zł Kup teraz

ALLNUTRITION NUTLOVE PROTEIN SHAKE to przepyszna odżywka wysokobiałkowa do picia. Stworzona została na bazie koncentratów białek mleka z dodatkiem maślanki. NUTLOVE PROTEIN SHAKE jest idealną propozycją dla wszystkich osób aktywnych, które cenią sobie niepowtarzalny smak białka!

7. Olimp Whey Protein Complex 100 700g

Klasyczne białko firmy Olimp od kilku lat gości na rynku suplementacji. Jest to mieszanka koncentratu białek serwatkowych, jak i izolatu, które w sposób zróżnicowany są wykorzystywane przez organizm osoby trenującej. Whey Protein Complex 100% to gwarancja wysokiej jakości białka, które jest w formie instant, co sprawia, że jego rozpuszczalność jest wzorowa, a co za tym idzie - układ trawienny dużo lepiej sobie z nim radzi. Polecany szczególnie osobom wrażliwym na produkty tego typu.

8. ALLDEYNN VEGEROSE 500g

VEGEROSE ALLDEYNN 500g 79.99 zł Kup teraz

ALLDEYNN VEGEROSE to odżywka wysokobiałkowa do picia, oparta na premiksie pięciu białek roślinnych; izolacie białka grochu, koncentracie białka ryżowego, żurawinowego, migdałowego oraz białka konopnego. Wzbogacona została o brandowy kompleks probiotyczno-prebiotyczny LactoWise®, błonnik z akacji, siemię lniane oraz olej MCT.

9. BioTechUsa Iso Whey Zero 2270g

Iso Whey ZERO BioTechUSA 2270g 319.99 zł Kup teraz

Izolat od firmy BioTech swego czasu zrobił furorę na rynku suplementacji. Wszystko za sprawą składu, który oparty jest na 100% izolacie białka serwatkowego, co gwarantuje czystość produktu i wysokie wchłanianie. Co więcej, nazwa zero to nie chwyt marketingowy, produkt charakteryzuje się bardzo niską zawartością węglowodanów, tłuszczu, jak i cukru mlecznego-laktozy. Jest to produkt idealnie nadający się dla osób mających problemy z nietolerancjami, których układ trawienny jest “delikatny”.

10. SFD NUTRITION WPI ISOWHEY INSTANT 700g

WPI Isowhey Instant SFD NUTRITION 700g 74.99 zł Kup teraz

WPI ISOWHEY INSTANT to najlepszej jakości izolat białka serwatki w formie instant o najwyższej możliwej wartości biologicznej (BV 159). Produkt zawiera wysoką wartość odżywczą. Jest doskonałym źródłem białka pokarmowego dla sportowców, osób aktywnych oraz dla osób będących w fazie regeneracji organizmu.

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (69)
basmann

Dla mnie priorytetowe w odżywce białkowej są 2 rzeczy, smak i rozpuszczalność, nie potrafię pić takich z chemicznym posmakiem whey isolate z berserka wchodzi jak złoto :)

3
szyczak

najlepsze białko , które stosuję od 2 lat to whey protein AllNutrition, paleta smaków jest ogromna i nie mogę doczekać się kolejnych :) życia nie starczy by wszystkie wypróbować ale przynajmniej nie ma miejsca na nudę ;)

1
anubis84

Racja, na wybór smaków nie ma co narzekać. Każdy coś znajdzie.

0
domosos

dla mnie jako studenta ważna jest również cena białka

oczywiście jakość również, od lat jestem wierny sfd protein plus i cieszy mnie, że cały czas jest to topowe białko w rankingach i w przystępnej cenie :)

0
raptor21

Tak samo mam odkąd się pojawiło w ofercie to przeważnie ono leci.

0
anubis84

Stosuj dalej, tańszego i pewniejszego już nie znajdziesz.

0
gokuson

Pracując tyle godzin dziennie nie ma czasu na doskonałe ogarnięcie jedzenia, wspieram się często odżywką białkową.

1
blue_hope

Allnutrition zdecydowanie najlepsza zarówno atrakcyjna cena oraz super smaki, ale miałam okazję kosztować Gold Standard Whey - bardzo dobry, ale niestety mega drogi.

0
bronsom

Zgodzę się smaki golda są kozackie, coś za coś, trzymają poziom i cenę.

0
anubis84

Smakowo aż tak to nie odbiega obecnie by płacić X razy wiecej.

0
Gero6663e

24 zł 700 g samo się rozpuszcza nic nie trzeba smak lepszy od dzika mega szybko działa
3 trzepniecia w szajku i gotowe nie ma piany smak czuć 30 minut po wypiciu pozdrawiam

0
goodles

U mnie od lat na bogato, jedyna odżywka białkowa która stosuje to ON Whey Gold Standard, zdarzają się odstępstwa ale dla mnie to jednak NR1

3
basmann

Cena sroga ale zapracowali sobie na tą pozycje :) ostatnio pierwszy raz próbowałem to białko, faktycznie dobre. Chociaż tak jak pisałem u mnie liczy się jednak cena/jakość

0
majk30

Kto bogatemu zabroni, ja cisnę z alluntrition i jest ok.

0
Gero6663e

jest to kobieta więc boagata nie musi być skoro może miec makro na dzień ze zje 100g białka z posilkami więc co se ma nie pozwolić na najlepsze białko jak ja mam makro ze jem 400 g białka dziennie o takim białku mogę sobie pomażyć a pozatym wole białko czyste bez premium i kazdy produkt kupuje sam a że rtzeba mi tylko kreatyne ,białko.,betealeninke.,AAG to osobno wychodzi taniej NARKOZA

0
tunerek

Dla mnie przy wyborze najwazniejsze jest ilosc bialka w bialku ^^ cos ponizej 85% w ogolnym rozrachunku nie wchodzi w gre ^^

Problemy gazowe rozwiazuje w 2 proste sposoby ^^

Pozdrawiam

0
Bull

zatem co polecasz?

0
goodles

kurde nikt z moich znajomych nie miał gazów po WPC czy tam izolatach, czym to popijacie mixem grochu z fasolą? :D

0
tunerek

@Bull, zalezy o co pytasz jezeli o bialko to ja trzymam sie Platinium HydroWhey, miksuje sie swietnie, smakuje dobrze i ma 87% na porcje, latwo to obliczyc.

Jezeli chodzi o gazy, to pije minium 30 minut po posilku nigdy na pusty zoladek a jak dolewam actimel do shaka calkiem zapomnialem o gazach, nie wiem jak to dziala czarna magia ale dziala.

0
Bull

Wydaje mi się, że ten na 76%

0
tunerek

@Bull

w kolejnosci tej listy:

1. 74%
2. 84%
3. 76%
4. 78%
5. 93%
6. 93%
7. 87%
8. 78%
9. 87%
10. 85%

tak miej wiecej +/- 0.5%

0
Bull

5 i 6 na moje oko ma dużo mniej, inne pewnie też zawyżyłeś

0
tunerek

(Zawartosc bialka x 4) podziel przez kcal w porcji. Inaczej nie wyjdzie, no chyba ze machnolem sie w matmie :)

0
Bull

Porcje maja najczęściej po 30g, więc nie może robić x4

0
tunerek

Ok na 1 pozycji:

21g bialka x 4kcal = 84
84 ÷ 114 kcal = 0,736

74% bialka w bialku

0
Bull

5 i 6 maja wielkość porcji 30g

0
Bull

Ale moment, co do tego mają kalorie?

0
tunerek

1g bialka = 4 kcal

0
Bull

No ale mówimy o procentowej zawartości białka w produkcie. 5 i 6 maja około 85 a nie ponad 90%.

0
tunerek

Nie bede sie przepychal, podalem ci podstawowy sposob obliczania bialka w bialku, jezeli producent podaje inne wartosci na opakowaniu inne w opisie i gubi 14% bialka w prostym procesie mieszania to chyba jest cos nie tak i osobisice bym te produkty omijal.

0
Bull

Zapominasz że w skład oprócz wpc/wpi/ wchodzą dodatki smakowe, emulatory itp. Oczywiste zatem, że 100g produktu nie zawiera tylko komponentu bialkiwego i o udział dodatków spada poziom białka.

0
Bull

Producent nie podaje też o jakiej koncentracji surowca użył.

0
tunerek

Tak dlatego w rownaniu dzielimy przez ogolna ilosc kcal w porcji.

O ile dobrze widzialem w 5 podane jest 94,4% isolat, nastepnie podaje ze 80% wiec domyslam sie ze poprostu dobil aminami do 93%

0
tunerek

Chociaz ostatnio duza furore robi JymPro bez dodatkow i tylko 65% bialka

0
Sline23

tunerek nie chcę Cię zmartwić ale jesli platinum hydrowhey ma 86% to chyba tylko u producenta na biurku
https://labdoor.com/review/optimum-platinum-hydro-whey 

0
tunerek

No to czas zmienic na myprotein.

Ale z ciekawosci porownalem wyniki GoldStandard protein w labie ktory podales i innym ktory znalazlem

https://www.supplementlabtest.com/tests/whey-gold-standard-optimum-nutrition-nitrogen-analysis-supplementlabtestcom

https://labdoor.com/review/optimum-gold-standard-whey

I sam juz niewiem...

Tak czy inaczej dzieki za link.

0
Bull

Myprotein to jakieś robale czy myszy były, zmiana git!

0
ryba266

Przecież to było zdjęcie wrzucone przez zwykłego klienta, zapewne konkurencja. Co za problem otworzyć paczkę od allnutrition włożyć mysz do środka i wrzucić fotkę gdzie się da.

4
vitaminaC

SFD WPI Biala czekolada ,chyba najlepsze bialko jakosciowo do ceny!

0
Bull

Allnutrition szarlotka

1
Sline23

Tutaj też testował golda i wyszło 72 z hakiem
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1GK7YClXUNOPMCGk51Ha9FIdHEWQ0as1lpfKE0pRKWBE/edit?toomany=true#gid=0
Ja tam zagranicznych nie kupuje białek nie opłaca się nawet jak są promo na myprotein czy bulkpowders to też to olewam bo drożej wychodzi niż sfd 900 gram większych gramatur nie kupuje to tylko proch więc nie ma co sie podniecać nie wiadomo nad czym
akurat od zwykłego wpc kupuje ten mix wpc-wpi za 59 zł żadne izolaty nie widze sensu dopłacać za 10 kcal mniej w porcji i 1-2 gramy białka wiecej w porcji

0
milwall

Dokładnie, jak ktoś dobrze toleruje to nie ma co poza WPC wychodzić, a co do zawartość białka w białku to za oceanem sa inne normy i producent zawsze zaniży to.

0
anubis84

Dokąłdnie neiraz bywało ze białko to tak naprawdę jest bulk, za oceanem inne przepisy, większe odchyłki są dopuszczalne.

0
tidus666

Nie wiem po co do % zaw. białka mieszać kcal?
tak jak Bull pisał. Najprościej to zrobić z proporcji... Poza tym w 100g prochu masz często różne dodatki wynikające z konkretnych smaków itp.
Ja np. zamiast allnutrtion wolę WPC z SFD, bo ma więcej % białka w 100g, a porcje często też podają raz 30, raz 33 ;)

1
Dobrzrwieszdzis

Czemu nie ma porównania aminogramu, składu cukru, tłuszczu
Bez sensu

0
anubis84

ranking jest opracowany na podstawie, ceny i sprzedaży danego produktu.

0
raptor21

Czy zastępowanie posiłku w szkole białkiem ma jakiś sens? czy lepiej jako dodatek?

0
gokuson

Zasadniczo wszystko zależy od Twojej diety, jeżeli już musisz pominąć posiłek to zdecydowanie warto wypić szejka białkowego, niż w ogóle nie dostarczyć protein.

1
szasiu

Co do smaków whey allnutrition, ktoś się wypowie w jakie celować. Które mu smakowały bo ilość ich jest duża.

0
anubis84

Jeszcze na żadnym sie nie zawiodłem, wiadomo niektóre mi lepiej smakują np słony karmel, słona pisatcja, truskawka, banan, tiramisu, orzech, serek wiejski, ciasteczkowy, carmel.

0
bronsom

Od sporego czasu już stosuje allnutrition, duża gama smaków, co jakis czas sie pojawiają nowe, rozpuszczalność bez zarzutów.

1
kinga93

Potwierdzam, jeszcze na żadnym się nie zawiodłam, jedne lepsze w smaku inne troszkę mniej, ale nie ma tak żeby nie dało się wypić.

0
lodzianin1

Dla mnie białka an sztos
Po pierwsze smaki ,mega wybór
Po drugie rozpuszczalność i gęstość ,nie nawidze gęstych białek dlatego kiedyś piłem tylko nectary syntrexu
Fajnie jak by wyszły białka o takiej konsystencji jakieś na pewno od razu biorę zapas :-)
izolat jak dla mnie to strata kasy i ma zastosowania przy naprawdę dobrym "dodatkowym" wspomaganiu wtedy można to jakoś jeszcze wykorzystać .
Tak nie widzę sensu przepłacania .
Ale bialeczko an dla mnie strzał w 10

1
szpena

Zgadzam się, juz większość smaków przeteleksowałem, mało który mi nie podszedł.

0
clenom

Trec za nisko umieszczony, skład i smak bije pozostałem na głowę, scitec wg mnie zbyt słodkie ma smaki aż za bardzo, znowu olimp ma słabo wyczuwalne.

1
anatom1

Trec ok, ale jakieś nowe smaki by wprowadził bo jest ubogo.

0
anubis84

No ze smakami to u nich bieda, od lat jestynie wanilia, czekom, truskawka, z tym wheyem 100 dopiero parę nowych się pojawiło

0
karolek87

Wheya od all już połowę smaków przerobiłem, większość ok, jedne lepsze drugie troszkę słabsze, z tych so miałem wszelkie słone karmele, masła orzechowe spoko, biała czekolada mi nie podeszła i serek wiejski.

0
anubis84

tak samo mam z białą czekolada, inni zadowoleni a dla mnie bez szału, ale za to apple pie bardzo dobry.

0
kinga93

Trec ok ale mogliby zwiększyć bazę smaków, kilka na krzyż to za mało, scitec znowu smaki ma bardzo słodkie na poczatku to fajne ale się szybko nudzą.

0
anulka18

Scitec od czasu do czasu ok, bo smaki są bardzo słodkie łatwo się mogą znudzić.

0
anubis84

na poczatku fajne smaki, ale po jakimś czasie już ta słodycz się nudziła.

0
anatom1

whey protein dobra rozpuszczalność, gładka konsystencja, smak jak najbardziej w porządku.

0
bogies

whey protein od allnutrition to rewelacyjne białko. To moje drugie opakowanie. Smak salted carmel jak i masło orzechowe - strzał w dziesiątkę. Polecam!

0
kraska22

Ja tam samo uważam, jest tyle smaków że jest w czym przebierać.

0
szasiu

Gold drogi, ale warto dopłacić jeśli chce się mieć coś dobrej jakości.

0
anubis84

Tylko pojawia się takie pytanie czy warto.

0
RPS1990

Z pośród odżywek białkowych, które stosowałem i mogę polecić należy wymienić:

Olimp Pure Whey Isolate 95 - smak masło orzechowe oraz smak waniliowy
Trec Isolate 100 - smak waniliowy (jeszcze jak to białko było w starej wersji opakowania 1800 g, tej najnowszej wersji jeszcze nie testowałem)
Nutrend Iso Whey Prozero - smak waniliowy

0
Stefano-italino

Dla mnie od 10 lat Optimum Nutrition Whey Gold Standard to najlepsza odżwyka. Każda inna powoduje rewolucje jelitowe i z tego co czytam na forach nie tylko ja tak mam. Ich produkt Platinum hydro też mi nie służy więc pozostaję przy jednym

0