
Materiał reklamowy
Aktualizacja 22.03.2025
Chyba każdy z nas wie, że należy spożywać odpowiednią ilość białka. W przypadku przeciętnego Kowalskiego najczęściej zaleca się wielkość zbliżoną do oficjalnych zaleceń 0,8-1 g na kilogram masy ciała. Jednak zalecenia dotyczące spożycia białka dla osób aktywnych są dużo większe - średnio od 1,4 g do 2,2 g (a czasami więcej) na kilogram masy ciała.
I o ile przeciętny Kowalski bez problemu taką ilość białka dostarczy wraz z codzienną, poprawnie zbudowaną dietą, o tyle w przypadku sportowca, zwłaszcza pracującego zawodowo lub uczącego się, to zadanie może być utrudnione. W takim przypadku z pomocą mogą przyjść odżywki białkowe, które w prosty do przygotowania sposób, łatwy do przechowania oraz smaczny, uzupełnią pulę białka do wymaganej wielkości.
Rodzaje odżywek białkowych
Rodzajów odżywek białkowych jest ogromna ilość. Najczęściej jednak dzieli się je na dwie kategorie:
- na podstawie pochodzenia,
- na podstawie tempa uwalniania aminokwasów.
Zwierzęce i roślinne odżywki białkowe
To pierwszy sposób segregowania odżywek białkowych. Mamy zatem na rynku odżywki białkowe pozyskiwane ze zwierząt. Do najbardziej chyba znanych wśród nich zaliczają się:
- białka mleka w tym białka serwatkowe,
- białka jajeczne
- białka wołowe
- inne zdecydowanie mniej popularne.
Z drugiej strony białka roślinne, które metodami przemysłowymi pozyskuje się z roślin. Najbardziej popularne są wśród nich:
- białko sojowe
- białko ryżowe
- białko konopne
- białko grochowe
- inne zdecydowanie mniej popularne
Jeśli tylko nie masz problemów z trawieniem wybranego białka zwierzęcego i nie jesteś weganem np. z pobudek ideologicznych, pod względem wartości odżywczych, białka zwierzęce będą lepszym wyborem dla Ciebie. Charakteryzują się bowiem niezwykle wysoką biodostępnością wynoszącą nawet powyżej 95% - dla większości białek roślinnych ta wartość kształtuje się poniżej 85%.
Białka zwierzęce są także białkami kompletnymi. Zawierają bowiem wszystkie niezbędne aminokwasy. W przypadku większości białek roślinnych nie mamy tego komfortu i bardzo często musimy łączyć wiele źródeł roślinnego białka, aby nasz organizm mógł w pełni skorzystać z dodatkowej porcji protein, czyli białka.
Odżywki białkowe o szybkim uwalnianiu aminokwasów i odżywki białkowe o wolnym/wolniejszym uwalnianiu aminokwasów
O ile w przypadku źródła pochodzenia białka największe znaczenie miała zawartość w nich wszystkich aminokwasów i wysoka biodostępność, o tyle w przypadku celowości zastosowania danej odżywki wysokobiałkowej, kluczowa będzie dynamika uwalniania aminokwasów. Do odżywek o szybkim uwalnianiu aminokwasów zaliczamy zdecydowaną większość izolatów, hydrolizatów i koncentratów różnego pochodzenia.
Do najbardziej znanych należą:
- izolaty, hydrolizaty i koncentraty serwatkowe
- izolaty białek roślinnych
Następnie mamy grupę o średnim tempie uwalniania aminokwasów, w której znajdują się m.in.
- izolaty i koncentraty białek mlecznych, w tym kazeiniany inne niż micelarny
- białko grochowe
- białko jajeczne
- białko wołowe, chyba że jest to izolat albo hydrolizat
Najwolniej aminokwasy uwalniane są z odżywki wysokobiałkowej opartej o kazeinę micelarną.
Dlaczego tempo uwalniania aminokwasów ma znaczenie?
W ciągu naszego dnia, gdy często spożywamy posiłki zawierające odpowiednią ilość białka, czy to z tradycyjnego pożywienia, czy z odżywki wysokobiałkowej, możemy wybierać dowolne białko. W okresie okołotreningowym najlepiej sprawdzą się białka o dużej dynamice, czyli takie, które szybko uwalniają aminokwasy. Z kolei na noc warto wybierać te o najwolniejszej dynamice, czyli micelarną kazeinę lub te o średnim tempie uwalniania aminokwasów. Powinniśmy dbać, aby wraz z naszą dietą w krwiobiegu regularnie pojawiały się duże ilości białka. Z kolei błędem wydaje się dbałość o stałe utrzymywanie wysokiego poziomu białka w krwiobiegu!
Kiedy należy stosować odżywkę białkową?
Omawiając tempo uwalniania aminokwasów, wspomniałem o tym, że różne z odżywek białkowych sprawdzają się w różnych porach. Dlatego trudno wskazać idealną uniwersalną regułę stosowania odżywki białkowej.
Najczęściej stosuje się ją w dwóch aspektach, jako:
- uzupełnienie niewystarczającej puli białka, którą dostarczyliśmy wraz z tradycyjnym posiłkiem
- baza do płynnego/półpłynego posiłku, w przypadku braku możliwości spożycia tradycyjnego posiłku
Spójrz zatem krytycznie na swój układ dnia i zaplanowane posiłki, a będziesz wiedział kiedy, w jakiej ilości i jaki rodzaj białka najlepiej stosować. Pamiętajmy, że najbardziej wartościowym okresem na to, aby w krwiobiegu była duża ilość aminokwasów, jest czas okołotreningowy, czyli przed, na i po treningu.
Zalety korzystania z odżywki białkowej
Odżywki wysokobiałkowe są proste do przygotowania
Wsypujesz do szejkera proszek, zalewasz wodą/mlekiem i już możesz cieszyć się uzupełnieniem puli aminokwasów. Jeśli zamiast szejkera wykorzystasz mikser/blender, możesz dodać także inne składniki np. płatki owsiane, owoce, masło orzechowe, etc. i dzięki temu przygotować pełnoprawny posiłek.
Pyszny smak
Zamknij oczy i zwizualizuj sobie powyższy drink - oczywiście dobierz wyłącznie składniki, które lubisz. Poczuj jego smak… Zestaw ten smak teraz z tradycyjnym źródłem białka kulturystów, czyli piersią z kurczaka…Dla większości z nas pierwsza opcja będzie bardziej kusząca. Będzie ona na tyle atrakcyjna, że może stanowić zastępstwo dla deseru. Należy wręcz uważać, aby nie przesadzać z ilością takich pokus.
Wysokiej jakości źródło białka
Jeśli tylko wybierzesz produkt stworzony przez zaufanego producenta suplementów, będziesz miał/a wysoką pewność zastosowania najwyższych składników. Tego samego nie zawsze możemy powiedzieć o źródłach pokarmowych białka. Któż bowiem z nas wie, np. co jadła kura znosząca jajko, albo gdzie pasła się i jakimi lekami była leczona/tuczona krowa...
Czy odżywki białkowe redukują zmęczenie?
Bogactwo aminokwasów niezbędnych w odżywkach białkowych sprawia, że organizm może wykorzystywać je do syntezy neuroprzekaźników o charakterze białkowym. Na przykład tyrozynę przetwarza w dopaminę i adrenalinę, a kwas glutaminowy w glutaminian i kwas gamma-aminomasłowy (GABA). Neuroprzekaźniki te (poza GABA) należą do przekaźników stymulujących, które zwiększają wydajność przesyłania sygnałów w układzie nerwowym. GABA z kolei ułatwia hamowanie odpowiedzi układu nerwowego na bodźce, które nie są w danej chwili najważniejsze, dzięki czemu kwas gamma-aminomasłowy może poprawiać skupienie.
Odżywki białkowe a kontrola apetytu
Odżywki białkowe mogą mieć istotny wpływ na kontrolowanie apetytu i ułatwienie odchudzania. Badania wskazują, że białko spożywane w postaci odżywki wpływa korzystnie na uczucie sytości, ograniczając ochotę na podjadanie pomiędzy głównymi posiłkami. Jest to szczególnie cenne dla osób dążących do redukcji masy ciała lub zachowania szczupłej sylwetki. Regularne stosowanie odżywek białkowych może więc nie tylko wspierać rozwój mięśni, ale również pomagać w utrzymaniu zdrowych nawyków żywieniowych i lepszej kontroli nad codzienną dietą.
Czy odżywka białkowa jest bezpieczna?
Spożywanie odżywki wysokobiałkowej uznanego producenta, jeśli tylko jesteś osobą zdrową i odpowiednio dobrałeś/-aś źródło białka tak, aby nie występowały znane reakcje alergiczne, możemy stwierdzić, że odżywka białkowa jest bezpieczna. Należy również odłożyć na półkę dawny mit, że osoby zdrowe nie mogą korzystać z diety wysokobiałkowej. Jeśli tylko nie popadniemy w niebezpieczne skrajności i jesteśmy osobami zdrowymi, możemy cieszyć się nawet kilkoma drinkami wysokobiałkowymi w ciągu dnia.
https://www.youtube.com/watch?v=HbHEMPuoEIc
Czy odżywki białkowe warto stosować po treningu?
Oczywiście, że tak!
Powiem więcej, odżywki wysokobiałkowe warto stosować zarówno przed, na - jeśli nie mamy problemów z trawieniem ich podczas treningu - większość osób ich nie ma, jak i po treningu. Wspomniałem już o tym, że w tym czasie nasze mięśnie powinny być dosłownie zalane zarówno aminokwasami np. z odżywki wysokobiałkowej, jak i odpowiednią ilością, dostosowaną do całokształtu diety i celu, węglowodanów. Jest to szczególnie cenne/prawie niezbędne zalecenie w przypadku wykonywania treningów więcej niż 1 x dziennie. Pamiętajmy, że w tym czasie najlepiej sprawdzają się białka w o szybki uwalnianiu aminokwasów.
ODŻYWKI BIAŁKOWE RANKING TOP10
Stosunek jakość/cena
1. ALLNUTRITION Whey Protein 908g
Białko od firmy ALLNUTRITION zdobyło swoje uznanie dzięki pysznym smakom, składowi produktu, który posiada wysoką koncentrację serwatki na 100g proszku, jak i rozpuszczalnością, która nie stanowi najmniejszego problemu. Osoby pijące białko Whey Protein od ALLNUTRITION polecają je ze względu na stosunek ceny do jakości, która jest nienaganna.
Obecnie można zauważyć, że klienci chętnie wybierają produkt ponownie, a szeroka gama smaków każdemu jest w stanie przypaść do gustu.
2. SFD WPC Whey Protein Plus 750g
Początki powstania marki SFD, które właśnie polegały na wypuszczeniu na rynek odżywki białkowej, skutkują tym, że obecne białka są mocno dopracowane pod kątem smakowym, jak i pod kątem ich rozpuszczalności czy jakości. Firma co jakiś czas wypuszcza serię badań, które prezentują zawartość procentową protein i zgodność z etykietą, co daje nam pewność wyboru. Wybierając odżywkę SFD na pewno nie możecie narzekać na brak ulubionego smaku.
Idealny dodatek do posiłków! WPC Protein PLUS to najlepsze urozmaicenie Twoich dań! Każda owsianka, omlet czy deser smakuje znacznie lepiej w połączeniu z białkiem WPC PROTEIN PLUS. Polecamy dodawać białko także do zdrowych wypieków. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia.
3. ALLNUTRITION PRO WHEY+ 700g
ALLNUTRITION PRO WHEY+ to produkt wysokobiałkowy na bazie koncentratu i izolatu białka serwatki, wzbogacony kompleksem probiotycznym LactoSpore® oraz enzymatycznym DigeZyme®.
4. ALLDEYNN WHEYROSE 500g
To białko powstało z myślą o najbardziej wykwintnych gustach oraz osobach z wrażliwym układem pokarmowym. Znajdziemy w nim dodatek enzymów ułatwiających trawienie opatentowanych przez amerykańskie laboratorium Sabinsa - DigeZyme®, a nasze kubki smakowe będą raczone kawałkami liofilizowanych owoców.
Ta odżywka wysokobiałkowa doskonale się trawi, a jej głównym zadaniem jest dostarczenie duże ilości białka, głównie osobom z nietolerancją laktozy. Musimy jednak dodać, że smakuje przepysznie, więc nie tylko osoby z problemami sięgają po to białko.
5. Optimum Nutrition Whey Gold Standard 2240g
Odżywka białkowa Whey Gold Standard od Firmy Optimum bez przerwy znajduje się w czołówkach rankingów różnych serwisów o tematyce suplementacyjnej. Wszystko za sprawą jakości produktu, który jest dopracowany do perfekcji. Osoby trenujące, które stawiają przede wszystkim na to, aby dostarczyć jak najlepszej jakości białek, chętnie sięgają po Golda, wiedząc, że inwestują w produkt o nienagannej reputacji.
Firma Optimum dokłada wszelkich starań, aby wypracowana renoma była cały czas utrzymywana, dbając o to, aby odżywka posiadała skład zgodny z etykietą.
6. ALLNUTRITION NUTLOVE PROTEIN SHAKE 630g
ALLNUTRITION NUTLOVE PROTEIN SHAKE to przepyszna odżywka wysokobiałkowa do picia. Stworzona została na bazie koncentratów białek mleka z dodatkiem maślanki. NUTLOVE PROTEIN SHAKE jest idealną propozycją dla wszystkich osób aktywnych, które cenią sobie niepowtarzalny smak białka!
7. Olimp Whey Protein Complex 100 700g
Klasyczne białko firmy Olimp od kilku lat gości na rynku suplementacji. Jest to mieszanka koncentratu białek serwatkowych, jak i izolatu, które w sposób zróżnicowany są wykorzystywane przez organizm osoby trenującej. Whey Protein Complex 100% to gwarancja wysokiej jakości białka, które jest w formie instant, co sprawia, że jego rozpuszczalność jest wzorowa, a co za tym idzie - układ trawienny dużo lepiej sobie z nim radzi. Polecany szczególnie osobom wrażliwym na produkty tego typu.
8. ALLDEYNN VEGEROSE 500g
ALLDEYNN VEGEROSE to odżywka wysokobiałkowa do picia, oparta na premiksie pięciu białek roślinnych; izolacie białka grochu, koncentracie białka ryżowego, żurawinowego, migdałowego oraz białka konopnego. Wzbogacona została o brandowy kompleks probiotyczno-prebiotyczny LactoWise®, błonnik z akacji, siemię lniane oraz olej MCT.
9. BioTechUsa Iso Whey Zero 2270g
Izolat od firmy BioTech swego czasu zrobił furorę na rynku suplementacji. Wszystko za sprawą składu, który oparty jest na 100% izolacie białka serwatkowego, co gwarantuje czystość produktu i wysokie wchłanianie. Co więcej, nazwa zero to nie chwyt marketingowy, produkt charakteryzuje się bardzo niską zawartością węglowodanów, tłuszczu, jak i cukru mlecznego-laktozy. Jest to produkt idealnie nadający się dla osób mających problemy z nietolerancjami, których układ trawienny jest “delikatny”.
10. SFD NUTRITION WPI ISOWHEY INSTANT 700g
WPI ISOWHEY INSTANT to najlepszej jakości izolat białka serwatki w formie instant o najwyższej możliwej wartości biologicznej (BV 159). Produkt zawiera wysoką wartość odżywczą. Jest doskonałym źródłem białka pokarmowego dla sportowców, osób aktywnych oraz dla osób będących w fazie regeneracji organizmu.

Dla mnie priorytetowe w odżywce białkowej są 2 rzeczy, smak i rozpuszczalność, nie potrafię pić takich z chemicznym posmakiem whey isolate z berserka wchodzi jak złoto :)
najlepsze białko , które stosuję od 2 lat to whey protein AllNutrition, paleta smaków jest ogromna i nie mogę doczekać się kolejnych :) życia nie starczy by wszystkie wypróbować ale przynajmniej nie ma miejsca na nudę ;)
Racja, na wybór smaków nie ma co narzekać. Każdy coś znajdzie.
dla mnie jako studenta ważna jest również cena białka
oczywiście jakość również, od lat jestem wierny sfd protein plus i cieszy mnie, że cały czas jest to topowe białko w rankingach i w przystępnej cenie :)
Tak samo mam odkąd się pojawiło w ofercie to przeważnie ono leci.
Stosuj dalej, tańszego i pewniejszego już nie znajdziesz.
Pracując tyle godzin dziennie nie ma czasu na doskonałe ogarnięcie jedzenia, wspieram się często odżywką białkową.
Allnutrition zdecydowanie najlepsza zarówno atrakcyjna cena oraz super smaki, ale miałam okazję kosztować Gold Standard Whey - bardzo dobry, ale niestety mega drogi.
Zgodzę się smaki golda są kozackie, coś za coś, trzymają poziom i cenę.
Smakowo aż tak to nie odbiega obecnie by płacić X razy wiecej.
24 zł 700 g samo się rozpuszcza nic nie trzeba smak lepszy od dzika mega szybko działa
3 trzepniecia w szajku i gotowe nie ma piany smak czuć 30 minut po wypiciu pozdrawiam
U mnie od lat na bogato, jedyna odżywka białkowa która stosuje to ON Whey Gold Standard, zdarzają się odstępstwa ale dla mnie to jednak NR1
Cena sroga ale zapracowali sobie na tą pozycje :) ostatnio pierwszy raz próbowałem to białko, faktycznie dobre. Chociaż tak jak pisałem u mnie liczy się jednak cena/jakość
Kto bogatemu zabroni, ja cisnę z alluntrition i jest ok.
jest to kobieta więc boagata nie musi być skoro może miec makro na dzień ze zje 100g białka z posilkami więc co se ma nie pozwolić na najlepsze białko jak ja mam makro ze jem 400 g białka dziennie o takim białku mogę sobie pomażyć a pozatym wole białko czyste bez premium i kazdy produkt kupuje sam a że rtzeba mi tylko kreatyne ,białko.,betealeninke.,AAG to osobno wychodzi taniej NARKOZA
Dla mnie przy wyborze najwazniejsze jest ilosc bialka w bialku ^^ cos ponizej 85% w ogolnym rozrachunku nie wchodzi w gre ^^
Problemy gazowe rozwiazuje w 2 proste sposoby ^^
Pozdrawiam
zatem co polecasz?
kurde nikt z moich znajomych nie miał gazów po WPC czy tam izolatach, czym to popijacie mixem grochu z fasolą? :D
@Bull, zalezy o co pytasz jezeli o bialko to ja trzymam sie Platinium HydroWhey, miksuje sie swietnie, smakuje dobrze i ma 87% na porcje, latwo to obliczyc.
Jezeli chodzi o gazy, to pije minium 30 minut po posilku nigdy na pusty zoladek a jak dolewam actimel do shaka calkiem zapomnialem o gazach, nie wiem jak to dziala czarna magia ale dziala.
Wydaje mi się, że ten na 76%
@Bull
w kolejnosci tej listy:
1. 74%
2. 84%
3. 76%
4. 78%
5. 93%
6. 93%
7. 87%
8. 78%
9. 87%
10. 85%
tak miej wiecej +/- 0.5%
5 i 6 na moje oko ma dużo mniej, inne pewnie też zawyżyłeś
(Zawartosc bialka x 4) podziel przez kcal w porcji. Inaczej nie wyjdzie, no chyba ze machnolem sie w matmie :)
Porcje maja najczęściej po 30g, więc nie może robić x4
Ok na 1 pozycji:
21g bialka x 4kcal = 84
84 ÷ 114 kcal = 0,736
74% bialka w bialku
5 i 6 maja wielkość porcji 30g
Ale moment, co do tego mają kalorie?
1g bialka = 4 kcal
No ale mówimy o procentowej zawartości białka w produkcie. 5 i 6 maja około 85 a nie ponad 90%.
Nie bede sie przepychal, podalem ci podstawowy sposob obliczania bialka w bialku, jezeli producent podaje inne wartosci na opakowaniu inne w opisie i gubi 14% bialka w prostym procesie mieszania to chyba jest cos nie tak i osobisice bym te produkty omijal.
Zapominasz że w skład oprócz wpc/wpi/ wchodzą dodatki smakowe, emulatory itp. Oczywiste zatem, że 100g produktu nie zawiera tylko komponentu bialkiwego i o udział dodatków spada poziom białka.
Producent nie podaje też o jakiej koncentracji surowca użył.
Tak dlatego w rownaniu dzielimy przez ogolna ilosc kcal w porcji.
O ile dobrze widzialem w 5 podane jest 94,4% isolat, nastepnie podaje ze 80% wiec domyslam sie ze poprostu dobil aminami do 93%
Chociaz ostatnio duza furore robi JymPro bez dodatkow i tylko 65% bialka
tunerek nie chcę Cię zmartwić ale jesli platinum hydrowhey ma 86% to chyba tylko u producenta na biurku
https://labdoor.com/review/optimum-platinum-hydro-whey
No to czas zmienic na myprotein.
Ale z ciekawosci porownalem wyniki GoldStandard protein w labie ktory podales i innym ktory znalazlem
https://www.supplementlabtest.com/tests/whey-gold-standard-optimum-nutrition-nitrogen-analysis-supplementlabtestcom
https://labdoor.com/review/optimum-gold-standard-whey
I sam juz niewiem...
Tak czy inaczej dzieki za link.
Myprotein to jakieś robale czy myszy były, zmiana git!
Przecież to było zdjęcie wrzucone przez zwykłego klienta, zapewne konkurencja. Co za problem otworzyć paczkę od allnutrition włożyć mysz do środka i wrzucić fotkę gdzie się da.
SFD WPI Biala czekolada ,chyba najlepsze bialko jakosciowo do ceny!
Allnutrition szarlotka
Tutaj też testował golda i wyszło 72 z hakiem
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1GK7YClXUNOPMCGk51Ha9FIdHEWQ0as1lpfKE0pRKWBE/edit?toomany=true#gid=0
Ja tam zagranicznych nie kupuje białek nie opłaca się nawet jak są promo na myprotein czy bulkpowders to też to olewam bo drożej wychodzi niż sfd 900 gram większych gramatur nie kupuje to tylko proch więc nie ma co sie podniecać nie wiadomo nad czym
akurat od zwykłego wpc kupuje ten mix wpc-wpi za 59 zł żadne izolaty nie widze sensu dopłacać za 10 kcal mniej w porcji i 1-2 gramy białka wiecej w porcji
Dokładnie, jak ktoś dobrze toleruje to nie ma co poza WPC wychodzić, a co do zawartość białka w białku to za oceanem sa inne normy i producent zawsze zaniży to.
Dokąłdnie neiraz bywało ze białko to tak naprawdę jest bulk, za oceanem inne przepisy, większe odchyłki są dopuszczalne.
Nie wiem po co do % zaw. białka mieszać kcal?
tak jak Bull pisał. Najprościej to zrobić z proporcji... Poza tym w 100g prochu masz często różne dodatki wynikające z konkretnych smaków itp.
Ja np. zamiast allnutrtion wolę WPC z SFD, bo ma więcej % białka w 100g, a porcje często też podają raz 30, raz 33 ;)
Czemu nie ma porównania aminogramu, składu cukru, tłuszczu
Bez sensu
ranking jest opracowany na podstawie, ceny i sprzedaży danego produktu.
Czy zastępowanie posiłku w szkole białkiem ma jakiś sens? czy lepiej jako dodatek?
Zasadniczo wszystko zależy od Twojej diety, jeżeli już musisz pominąć posiłek to zdecydowanie warto wypić szejka białkowego, niż w ogóle nie dostarczyć protein.
Co do smaków whey allnutrition, ktoś się wypowie w jakie celować. Które mu smakowały bo ilość ich jest duża.
Jeszcze na żadnym sie nie zawiodłem, wiadomo niektóre mi lepiej smakują np słony karmel, słona pisatcja, truskawka, banan, tiramisu, orzech, serek wiejski, ciasteczkowy, carmel.
Od sporego czasu już stosuje allnutrition, duża gama smaków, co jakis czas sie pojawiają nowe, rozpuszczalność bez zarzutów.
Potwierdzam, jeszcze na żadnym się nie zawiodłam, jedne lepsze w smaku inne troszkę mniej, ale nie ma tak żeby nie dało się wypić.
Dla mnie białka an sztos
Po pierwsze smaki ,mega wybór
Po drugie rozpuszczalność i gęstość ,nie nawidze gęstych białek dlatego kiedyś piłem tylko nectary syntrexu
Fajnie jak by wyszły białka o takiej konsystencji jakieś na pewno od razu biorę zapas :-)
izolat jak dla mnie to strata kasy i ma zastosowania przy naprawdę dobrym "dodatkowym" wspomaganiu wtedy można to jakoś jeszcze wykorzystać .
Tak nie widzę sensu przepłacania .
Ale bialeczko an dla mnie strzał w 10
Zgadzam się, juz większość smaków przeteleksowałem, mało który mi nie podszedł.
Trec za nisko umieszczony, skład i smak bije pozostałem na głowę, scitec wg mnie zbyt słodkie ma smaki aż za bardzo, znowu olimp ma słabo wyczuwalne.
Trec ok, ale jakieś nowe smaki by wprowadził bo jest ubogo.
No ze smakami to u nich bieda, od lat jestynie wanilia, czekom, truskawka, z tym wheyem 100 dopiero parę nowych się pojawiło
Wheya od all już połowę smaków przerobiłem, większość ok, jedne lepsze drugie troszkę słabsze, z tych so miałem wszelkie słone karmele, masła orzechowe spoko, biała czekolada mi nie podeszła i serek wiejski.
tak samo mam z białą czekolada, inni zadowoleni a dla mnie bez szału, ale za to apple pie bardzo dobry.
Trec ok ale mogliby zwiększyć bazę smaków, kilka na krzyż to za mało, scitec znowu smaki ma bardzo słodkie na poczatku to fajne ale się szybko nudzą.
Scitec od czasu do czasu ok, bo smaki są bardzo słodkie łatwo się mogą znudzić.
na poczatku fajne smaki, ale po jakimś czasie już ta słodycz się nudziła.
whey protein dobra rozpuszczalność, gładka konsystencja, smak jak najbardziej w porządku.
whey protein od allnutrition to rewelacyjne białko. To moje drugie opakowanie. Smak salted carmel jak i masło orzechowe - strzał w dziesiątkę. Polecam!
Ja tam samo uważam, jest tyle smaków że jest w czym przebierać.
Gold drogi, ale warto dopłacić jeśli chce się mieć coś dobrej jakości.
Tylko pojawia się takie pytanie czy warto.
Z pośród odżywek białkowych, które stosowałem i mogę polecić należy wymienić:
Olimp Pure Whey Isolate 95 - smak masło orzechowe oraz smak waniliowy
Trec Isolate 100 - smak waniliowy (jeszcze jak to białko było w starej wersji opakowania 1800 g, tej najnowszej wersji jeszcze nie testowałem)
Nutrend Iso Whey Prozero - smak waniliowy
Dla mnie od 10 lat Optimum Nutrition Whey Gold Standard to najlepsza odżwyka. Każda inna powoduje rewolucje jelitowe i z tego co czytam na forach nie tylko ja tak mam. Ich produkt Platinum hydro też mi nie służy więc pozostaję przy jednym