Serena Abweh to 19-letnia sensacja w trójboju siłowym. Ostatnio podzieliła się swoją inspirującą historią na temat przezwyciężania anoreksji. Patrząc dziś na Abweh, widzimy młodą, piękną kobietę o wspaniale umięśnionej sylwetce. Ale nie zawsze tak było. Na swoim Instagramie, opisała swoją drogę powrotu do zdrowia. Napisała, że przez anoreksję omal nie umarła i ma nadzieję, że post, który wkleiła uratuje komuś życie. 

“Wiem, że istnieje wiele nieporozumień i stereotypów wokół osób z tym zaburzeniem. Na przykład: Ludzie z zaburzeniami odżywiania głodzą się, ponieważ chcą tylko być chudzi, są egocentryczni i poszukują uwagi, osoby z niedowagą cierpią na zaburzenia łaknienia i że są bezradni. Zaburzenia odżywiania są o wiele więcej niż tylko odchudzaniem i chudością. Trauma, problemy rodzinne, niska samoocena itp.… Każda historia jest inna.”

Serena napisała, że ludzie z zaburzeniami odżywiania nie robią tego w celu zwrócenia uwagi na siebie i najprawdopodobniej chcieliby, aby inni nie zauważyli ich cierpienia. Nie wszyscy cierpiący na anoreksję czy inne zaburzenia odżywiania muszą mieć niedowagę i wyglądać jak ona dawniej. Jest wiele osób, wyglądających zdrowo, ale walczących ze swoimi słabościami każdego dnia. Serenie się udało i wygrała z anoreksją. Zaczęła ćwiczyć trójbój siłowy, wygląda i czuje się o niebo lepiej. Powiedziała, że "ciężary odmieniły jej życie". Jest inspiracją dla wielu osób zmagających się z podobnymi problemami, które miała. Brawo!

 

Komentarze (7)
ana-angel

Skąd ja to znam,mnie też ciężary wybawiły z tego okropieństwa!!!Szacun dla dziewczyny!!

3
lodzianin1

Super, wyglądała strasznie takia zabiedzona

1
Possible

No tak, tylko że cały ten przekaz jest skierowany do osób które chciałyby trenowac, lubią to, nie odrzucają z marszu sportu. Wiem że bardzo ciężko dotrzeć do ludzi z takim problemami jak opisane powyżej, nie da się tak po prostu powiedzieć anorektykowi - idź i zrób coś ze swoim życiem, zacznij podnosić ciężary , to ci pomoże! Zazwyczaj tacy ludzie wszystko odrzucają, a sama myśl o sporcie jest dla nich psychiczną tortura. Ta dziewczyna widać że miała już zajawkę na sport gdy była taka wychudzona, bez tego jej osiągnięcia byłyby niemożliwe.

2
ana-angel

oj tak.te osoby spostrzegają się zawsze w innym świetle i wydaje im się że to co robią jest normalne,nieszkodliwe!

1
anubis84

Chociaż normalnie wygląda, a nie jakiś szkielet.

0
domosos

Bicki, nogi sporo w porównnaiu do sylwetki, ale i tak o niebo lepiej wygląda

1
skorupski

Od razu lepiej wyglada jak ciałka nabrała.

0