SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

W tym spamie nie ma miejsca na głupot pisanie

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4671988

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
100 lat Sepko
1

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2063 Napisanych postów 6135 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86669
100 Sepko! Wszystkiego najlepszego!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1921 Napisanych postów 5344 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 29691
Prawdę mówiąc to, że ludzie są idiotami i nie czytają książek, martwi mnie tylko trochę. Dużo bardziej martwi mnie fakt, że mają mentalność, którą pewien radziecki socjolog określił mianem "chytry niewolnik". W dużej mierze to zresztą mentalność pokrewna chłopu pańszczyźnianemu. "Chytry niewolnik" to ktoś, kto nie pragnie wolności ani odpowiedzialności, bo nie wiedziałby, co z taką wolnością zrobić, a odpowiedzialność go przeraża. Jednocześnie nienawidzi swojego poddaństwa i nie potrafi bez żyć bez niego. Gdyby bowiem zrzucił jarzmo niewolnika, musiałby sam kierować swoim życiem, dokonywać wyborów, ponosić odpowiedzialność i konsekwencje. Nie miałby kogo winić i kogo nienawidzić, a niewola i nienawidzenie tej niewoli daje mu poczucie pewności, które jest najbardziej pierwotnym z jego uczuć.
Do mentalności niewolnika dochodzi jeszcze chytrość. Chytry niewolnik wie, że jest wyzyskiwany i oszukiwany, więc nie ma żadnych oporów, aby oszukiwać i wyzyskiwać innych. Na co dzień widzimy to w postaci tzw. "januszy biznesu", którzy oszukują klientów na towarze, a pracowników na pensjach i nadgodzinach. Ale jednocześnie sami oszukiwani są przez państwo - na podatkach, przepisach; kontrahentów - na dostawach i terminach płatności. I samych pracowników, którzy obijają się w pracy, kantują albo wynoszą rzeczy z zakładu.
Feudalna, pańszczyźniana mentalność chytrego niewolnika sprawia, że cieszy się, gdy dostanie 200 złotych zasiłku, podczas gdy jaśniepan (państwo) odebrało mu 500 złotych w waloryzacji i 1500 zł w inflacji. Bierze dodatki na węgiel zamiast zapytać, dlaczego węgla nie ma w składzie, a pieniądze stały się bezwartościowe. Obojętnie przechodzi wobec trzynastych i czternastych emerytur, zamiast zapytać, dlaczego stało się tak, że ci, którzy pracowali 50 lat, mają niewiele wyższe świadczenia od tych, którzy nigdy nie zhańbili się pracą. Dają to brać, zanim się rozmyślą!
Kiedy kradną, obywatel krzyczy, żeby nie kradli; chytry niewolnik, żeby się podzielili. Kiedy jest źle, obywatel domaga się, żeby było dobrze, chytry niewolnik - żeby było jednakowo źle wszystkim. Kiedy rzeczywistość rozpada się na kawałki, obywatel zbiera ludzi dobrej woli, aby ją poskładać; chytry niewolnik patrzy, aby jak najwięcej kawałków wpadło w jego ręce.
Jak mówię, fakt, że nie wszyscy czytają trudną literaturę, w tym książki Tokarczuk, nie porusza mnie. Natomiast konstatacja, że jakaś 1/3 Polaków ma mentalność chytrego niewolnika, przygnębia mnie potwornie.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1921 Napisanych postów 5344 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 29691
stówa sepki
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2679 Napisanych postów 9012 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221429
Wszystkiego Najlepszego Sepko
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2984 Napisanych postów 5022 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 31500
Sepko

"Serdeczne życzenia gorące życzenia
Od serca do serca wprost
By twoje marzenia doznały spełnienia
Wszystkim wrogom twym na złość"

dla Ciebie i Agaresa specjalna piosenka


2

bywa że ludzie potykają się na drodze życia ... Ja potrafię potknąć się w drodze do kibla ... ehhh życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2984 Napisanych postów 5022 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 31500
jeden z lepszych postów jakie pojawiły się tutaj w spamie panie Żabo z jedną tylko uwagą ... książki Tokarczuk to naprawdę skrajnie trudna literatura , jako że jest nobelonistkom postanowiłem kiedyś zapoznać się a przynajmniej spróbować zapoznać się z jej myślą i faktycznie jest skrajnie wysublimowana i przeznaczona dla naprawdę wąskiej grupy absolutnej elity intelektualnej ja niestety odpadłem i w najbliższym czasie nie zakładam bym był w stanie podjąć kolejną próby
1

bywa że ludzie potykają się na drodze życia ... Ja potrafię potknąć się w drodze do kibla ... ehhh życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
YebatzKimona
Prawdę mówiąc to, że ludzie są idiotami i nie czytają książek, martwi mnie tylko trochę. Dużo bardziej martwi mnie fakt, że mają mentalność, którą pewien radziecki socjolog określił mianem "chytry niewolnik". W dużej mierze to zresztą mentalność pokrewna chłopu pańszczyźnianemu. "Chytry niewolnik" to ktoś, kto nie pragnie wolności ani odpowiedzialności, bo nie wiedziałby, co z taką wolnością zrobić, a odpowiedzialność go przeraża. Jednocześnie nienawidzi swojego poddaństwa i nie potrafi bez żyć bez niego. Gdyby bowiem zrzucił jarzmo niewolnika, musiałby sam kierować swoim życiem, dokonywać wyborów, ponosić odpowiedzialność i konsekwencje. Nie miałby kogo winić i kogo nienawidzić, a niewola i nienawidzenie tej niewoli daje mu poczucie pewności, które jest najbardziej pierwotnym z jego uczuć.
Do mentalności niewolnika dochodzi jeszcze chytrość. Chytry niewolnik wie, że jest wyzyskiwany i oszukiwany, więc nie ma żadnych oporów, aby oszukiwać i wyzyskiwać innych. Na co dzień widzimy to w postaci tzw. "januszy biznesu", którzy oszukują klientów na towarze, a pracowników na pensjach i nadgodzinach. Ale jednocześnie sami oszukiwani są przez państwo - na podatkach, przepisach; kontrahentów - na dostawach i terminach płatności. I samych pracowników, którzy obijają się w pracy, kantują albo wynoszą rzeczy z zakładu.
Feudalna, pańszczyźniana mentalność chytrego niewolnika sprawia, że cieszy się, gdy dostanie 200 złotych zasiłku, podczas gdy jaśniepan (państwo) odebrało mu 500 złotych w waloryzacji i 1500 zł w inflacji. Bierze dodatki na węgiel zamiast zapytać, dlaczego węgla nie ma w składzie, a pieniądze stały się bezwartościowe. Obojętnie przechodzi wobec trzynastych i czternastych emerytur, zamiast zapytać, dlaczego stało się tak, że ci, którzy pracowali 50 lat, mają niewiele wyższe świadczenia od tych, którzy nigdy nie zhańbili się pracą. Dają to brać, zanim się rozmyślą!
Kiedy kradną, obywatel krzyczy, żeby nie kradli; chytry niewolnik, żeby się podzielili. Kiedy jest źle, obywatel domaga się, żeby było dobrze, chytry niewolnik - żeby było jednakowo źle wszystkim. Kiedy rzeczywistość rozpada się na kawałki, obywatel zbiera ludzi dobrej woli, aby ją poskładać; chytry niewolnik patrzy, aby jak najwięcej kawałków wpadło w jego ręce.
Jak mówię, fakt, że nie wszyscy czytają trudną literaturę, w tym książki Tokarczuk, nie porusza mnie. Natomiast konstatacja, że jakaś 1/3 Polaków ma mentalność chytrego niewolnika, przygnębia mnie potwornie.


Jak w mordę podstawowe, niezrozumiałe w Europie, cechy nieodzowne i już klasyczne narodu polskiego.
Banda chytrych niewolników.

Nie zgodzę się że 1/3. Mimo różnych innych poglądów politycznych wciąż bym powiedział 2/3 a może i 80%.

Plugawe cechy w genach

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 93093
Ja widuję to często jak pracownicy ruchają szefa, a szef pracowników. Choć są wyjątki. U mnie w zakładzie jeden doktorant został wyruchany, gdzie nabijał szefowi godziny dydaktyczne. Kierownik zakładu był koordynatorem i chvja robił, a doktorant prowadził zajęcia i godzinami podzielili się po połowie XD. Jeszcze inaczej było, gdy koleżanka (która była kierownikiem grantu) wpisała kierownika zakładu do grantu i on jako członek grantu dostawał co miesiąc jakąś tam kwotę, pewnie z 1000 zł mniej więcej, a chvja robił, przez 4 lata nie zrobił zwykłych symulacji, bo pewnie zapomniał jak się je robi XD, koleżanka jako kierownik grantu w dodatku musi się z tego grantu rozliczyć, pisała do kierwonika zakładu, żeby to zrobił, a koleś olał temat XD. Niezły deal dostajesz 1000 zł przez 4 lata za nic XD.

Ale, żeby nie było, że tak jednostronnie. To w robocie przy montażu tablic tablic drewnianych/ robieniu ław/wiat różnych rzeczy w drewnie itd. szefa miałem spoko, a pracownicy czasem dawali w kość. Jeden to zawsze musiał pić rano w robocie piwo jak szefa nie było, bo mu się trzęsły ręce. Był też taki, który długo nie popracował, bo prosił zawsze, żeby mu od razu dniówkę wypłacić, a nie na koniec miesiące, no i dniówkę przechlał i na następny dzień nie przychodził, bo tak zachlał, że pewnie nie był po prostu w stanie tego zrobić. Mój ziomek miał też ekipę budowlaną, w której to raz kierownika ekipy nie było i normalnie budowlańcy przynieśli flaszki wódki i chlali. W sumie szefem też nie jest być łatwo jak ma się pracowników alkusów. Do mnie szef na studiach to w weekendy dzwonił czy bym nie przyjechał coś porobić, bo brakuje pracowników.



Rząd też nieźle odrealniony. Jakim trzeba być i******em, żeby nakładać embargo na rosyjski węgiel, gdzie sprowadzaliśmy stamtąd 14 milionów ton węgla rocznie! Sankcje ok, ale nie takie, które Polsce znacznie bardziej szkodzą niż Rosji, która sprzeda ten węgiel np. Chinom. Coś sprowadzają, ale podobno luka wynosi 10 milionów ton. W dodatku jest problem wąskich gardeł w portach i na kolei, bo jednak 10 milionów ton węgla sprowadzić z Indonezji, USA czy Australii i 10 milionów ton węgla rozładować w porcie to nie w kij dmuchał.
2

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
PiS stosuje prostą taktykę skuteczna na ignorantów i d****i.
Tworzą problem (brak węgla) by pokazać się później jako zbawca (dać pieniądze na zakup)
Tłuszcza pada im do stóp, całuje buty dobrego pana zbawcy i głosuje znów bo PiS "o nich dba"
3

"CHO NO TU" - Seba

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 203: Miocic vs. Overeem – wyniki

Następny temat

mma; )

forma lato