SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu ,treningu i innych czynnikach przełamujacych stagnacje .

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 7448587

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2457 Napisanych postów 24189 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402768
HTZ_fan
Tłumaczy to tym, że nie lubi robić cardio na siłce. I OK - ja też wolę na powietrzu, ale aby kręcić się wokół stołu to na to bym nie wpadł.
Kroki dla mnie to nie jest "dodatkowa aktywność". Nie przesadzajmy. Niedługo będziemy liczyć podniesienie 4 liter z kanapy i dojście do stolika z pilotem od TV. Dla mnie - tak jak ruszanie ręką nie jest ćwiczeniem bicka, kucnięcie celem założenia butów nie wliczam w trening czworogłowych tak nie będę liczył kroków do cardio. Dla mnie trening - jakikolwiek - to jednak wysiłek celowany tzn. z określoną intencją, obciążeniem itd.
Modzelewski nieźle się odpalił ostatnio, ale szacuneczek za śmiałe mówienie o swoich kłopotach zdrowotnych. Leczy się teraz podobno u indyjskich lekarzy, bo nikt mu nie był w stanie pomóc. Z Olszewskim nagrywają podcasty - bodaj w cz. III o tym mówił. 200 tabletek supli DZIENNIE jechał swego czasu. "Znafca"!


Dlaczego niby nie liczyć jako dodatkowej aktywności? No i niw przesadzajmy z porównywaniem tego że wstaniem z kanapy itd..
Nie weźmiesz pod uwagę np.1-1.5godz. spaceru ed licząc kalorie dla tej samej osoby która siedzi w domu i idzie tylko na trening czy kiedy ktoś ma pracę gdzie robi np.15tys.krokow a nie 5tys.? W skali dnia jest różnica w wydatku energetycznym a co dopiero skali tygodnia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94939 Napisanych postów 364922 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670475
Osobiście kroki też bym wliczał,jak ja np rano z psami wstawałem na czczo i robiłem z nimi średnio 10.000-12.000 kroków no to jak tego nie liczyć? Tzn ja nie liczę kcal% ale na pewno bym to wliczał u osób liczących kalorie ,co innego jak ktoś robi dziennie 2000 kroków co i nego jak ktoś wykręci 18.000 kroków
Czyli tak zachwalany% u nas nordic walking to jednak nie trening?
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 702 Napisanych postów 1144 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 41015
Wypoczynek = aktywność
Aktywność = apetyt


Im większy NEAT tym większa ilość szamy przerobimy ;) im człowiek bardziej wypoczety tym mamy większy NEAT ;) niestety ale nie da się siedzieć na kanapie i jeść tyle co osoba aktywna ;) i tym bardziej przy braku wypoczynku ;) nieraz to przerabiałem i wniosek cały czas ten sam ;)

S ex
A lkohol
A naboliki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 172 Wiek 49 lat Na forum 186 dni Przeczytanych tematów 5641
Kroki krom nierówne. Tak, jeśli ktoś wychodzi z psem na spacer i robi 8-10 km to liczyłbym do aktywności. Podobnie jak uważam, że nordic walking (5km) to sport/trening. Nawet sprint na 60 metrów (trening/zawody) bym liczył. Ale już kroki z pokoju do pokoju w mieszkaniu to dla mnie przesada. Moim zdaniem trening powinien być przeprowadzony w odpowiednich warunkach i przy odpowiednich celach, aby był treningiem. Innymi słowy ktoś, kto idzie do pracy piechotą 30 min. niekoniecznie robi cardio porównywane 1:1 z cardio na bieżni, OK? Podobnie jak białko-białku nierówne. Niektórzy liczą wszystko (także białko z ryżu czy ziemniaków na przykład), a inni tylko zwierzęce. I mam wątpliwość, czy ktoś osiągnie cele sylwetkowe wsuwając pół kilo sacharozy dziennie versus 600g ryżu. Bo tak jak ww/ww też są różne, tak i kroki/aktywności są różne. Dobra, idę do kibelka - wliczać do aktywności?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 567 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15984
no jak bedziesz się przygotywał do kolonoskopii i wypijesz 4 litry fortransu to spokojnie wizyty w WC bedziesz mogł sobie wliczyć do aktywności hehehe KMTW :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21610 Napisanych postów 30841 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 871081
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94939 Napisanych postów 364922 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670475
Przemo jak byłem w górach i 2 dni pod rząd zrobiłem po prawie 30.000 kroków dla ciebie to nie jest aktywność do wliczenia ??

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21610 Napisanych postów 30841 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 871081
Ale właśnie ja nie mówię o tym, I nie chce nawet nawiązywać do tego czy wliczać czy nie. Tylko jak można świadomie napyerdalac kroki po chacie, żeby wyrobić jakiś tam swój założony limit?
A niech będzie taki dzień, że już podrepta sobie po domku, siadzie na dupie żeby broń Boże nie zrobić więcej, a żonie zachce się iść na spacer? Sory kochanie, kroki już wyrobione
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94939 Napisanych postów 364922 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670475
No nie bez jaj klepanie wokół stołu to średni pomysł %%

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 567 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15984
Olszewski nabija kroki czasem chodząc po pokoju :D ale ja tam to rozumiem i nie ma dla mnie osobiście w tym nic dziwnego ale nie ukrywam ze jestem troche poświrowany jesli mam jakiś cel w życiu i mogłbym tez tak robić jeśli byłbym zawodowcem. Przy rekreacyjnym ćwiczeniu to również dla mnie jest przesada


Zmieniony przez - Patriotaa w dniu 2024-01-14 12:24:11
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ jednak wyszło inaczej

Następny temat

PL Realia - czyli co warto brać

WHEY premium