SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu ,treningu i innych czynnikach przełamujacych stagnacje .

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 7270722

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1323 Napisanych postów 1407 Wiek 30 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 51615
snara
czellista
poza tym za bardzo sie wszyscy nad tym rozdrabniaja. madrze jesc, ciezko trenowac, dlugo spac i dupsko kluc - prosta recepta na budowanie sylwetki. jakos w latach 80, czy 90 nikt nie mial takich rozkminek, po prostu jedli duzo, ciezko trenowali i rosli silni jak konie


Tak i sa nazywani szamanami bo badania mowia co innego


Są nazywani szamanami, bo nie potrafią czytać ze zrozumieniem ;)

Co do badań wypowiadałem się jak do nich podchodzić. Są takie, które dają wynik 0-1 i Ty z tymi się kłócisz, a są takie, które mają swoje ograniczenia i nie do końca wiadomo jak się wobec nich zachować, dlatego stosuje się dystans. Ale jak ktoś czyta między wierszami to na potrzeby swoich argumentów później wybiera tylko to co mu pasuje i wypisuje podśmiech**ki. A co do tego co było na sfd 10lat temu, no nie chce mi się odkopywać tych tematów, ale takie pierdoły, broscience, głupoty, wymysły jakie były powielane to aż głowa puchnie.

Można się cofnąć jeszcze bardziej i stwierdzić, że kiedyś były konie zamiast samochodów, nie było elektryczności i ludzie jakoś żyli.
Skoro nauka się rozwija i daje nam rozwiązania to dlaczego z tego nie skorzystać. ostatnio Paweł Głiuchowski mówił, że owszem można iśc na trening zarżnąć się jak prosiak, zrobić 4x za dużo, ale czy to będzie optymalne, jeśli dla danej osoby celem jest właśnie takie wyprucie to ok, ale jak ktoś chce się rozwijać, to korzysta się z dostępnej wiedzy, żeby zrobić minimum dla maksimum efektu, szybko się zregenerować, powtórzyć, zrobić progres i iść dalej (z moich ust brzmi to jak hipokryzja, bo sam nierzadko nie umiem się powstrzymać, żeby dopier., ale zdaje sobie sprawę z tego, że robiąc to sobie szkodzę, a nie epicko poświęcam swój komfort w imię progresu). I to jest to do czego tak się czepiam, bo krąży pełno mitów, czy broscience, które definitywnie zostały powalone przez naukę, ale niektórzy uparcie twierdzą, że tak musi być. Najbardziej mnie rozpier. wprowadzanie taktyk treningowych i żywieniowych, które generują dużo pracy i wprowadzają duże zmęczenie, absolutnie nie wnosząc żadnych profitów i podpisywanie tych metod hasłami typu: wyjśc poza strefę komfortu, poświęcić swój komfort, poświęcić cośtam, pokochać to itp.

Co do węgli to może trzeba się pochylić jakie produkty lecą i z czego to wynika. Porcje, kompozycja posiłku.


Zmieniony przez - Wojmir28 w dniu 2020-02-14 15:30:55
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Mądre słowa Wojmir. Dużo "wnosisz" do tego tematu

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lordknaga Doradca
Ekspert
Szacuny 5375 Napisanych postów 15381 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388044
te hasla co napisales z komfortem to same klauny wypisuja, smieja sie z ludzi ktorzy mowia o balansie w zyciu a pozniej posty na insta i z dupy tagi #fitlajf#gymlajf #poliszboj i inne gowna a najlepsi sa ci, ktorzy twierdza ze sie znaja, bo prowadza ludzi k***a kazdy moze prowadzic ludzi, od groma osob zrobi jedne zawody i czesto zamknie stawke a pozniej PT, online PREPCOACH - 300zl/msc i kazdy guru zgrywa a laikow ktorzy lapia sie na takich oslow jest na swiecie miliony, w tych czasach wystarczy sie umiec pokazac i sprzedac a plebs sam bedzie przychodzil i placil u mnie na silce najwieksze branie ma koles, ktory w ogole nie wyglada, ba, wyglada jak by nie wiedzial co to silownia, a kabone trzepie taka ze glowa mala...
1

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 14985 Napisanych postów 31298 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 211958
U mnie jest taki "dziadek" 50 lat to minimum
( Arek bez urazy )
30£ za trening kosi . I od 7 rano tylko się zmieniają . Prowadzi osoby na dobrym poziomie , albo tych co podjeżdżają porsche
. Dziadek łysy niski , nie wyglada na takiego co kiedykolwiek coś ćwiczył . Dowiem się z ciekawości jak się nazywa , napewno ma jakieś osiagniecia trenerskie .
1

omerta 2

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lordknaga Doradca
Ekspert
Szacuny 5375 Napisanych postów 15381 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388044
ten u mnie to ma osiagniecia, ze laski czy starsi goscie sa bardziej plascy i nie maja brzuchow po kilku/nastu tygodniach a znam go osobiscie, to tylko profil online i papiery pt ma, to sa jego osiagniecia

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1665 Napisanych postów 3697 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39193
czellista
pewnie ze podpierac sie badaniami warto i posiadac ogolna wiedze, jednak rozkminianie w xxi wieku typu - czy mam dac 1g wiecej bialka tu czy tu - jest co najmniej smieszne. dochodzi jeszcze do tego fakt ze najbardziej tak rozkminiaja Ci co nie maja zadnych podstaw, zamiast sie wlasnie na nich skupic.


Dobrze piszesz. Ja tu nie widzę żadnego problemu. Sam nie jestem fanem "badań" ale nie przeszkadza mi jeśli ktoś się nimi kieruje. Ale czy nie jest tak, że kiedyś tych badań tylu nie było a mimo tego kulturyści rośli? Dlaczego? Ponieważ praktyka (bez wiedzy teoretycznej) sama w sobie jest już badaniem! I to najdoskonalszym - bo przystosowanym do CIEBIE, a nie robionym na komórkach, myszach, czy nawet grupie 100 losowo wybranych grubasów co nigdy sztangi nie widzieli. I nie wiem czy aby mimo tego że kiedyś wiedza teoretyczna była mniejsza, a i zgonów nie było mniej. Jakoś tak wiedza teoretyczna rośnie, a zgonów w środowisku więcej chyba.

Kto chce niech kieruje się badaniami "naukowymi". Są tacy ludzie którzy "muszą" wiedzieć coś teoretycznie najpierw, aby to zrobić(Cialdini pisał kiedyś w technikach wpływu o bardzo silnym efekcie "Reguły autorytetu"..gdy lekarz coś powie, człowiek to robi bo z definicji zakłada że lekarz musi mieć rację i nie może się mylić, nawet gdyby kazał włożyć sobie palca w dupę i tak chodzić). Taka konstrukcja psychiczna. Są też tacy co stanowią ich przeciwieństwo - wszystko robią "na pałę" i żadna wiedza teoretyczna ich nie interesuje. Powiesz im żeby nie wkładać ręki do ognia bo oparzy, to i tak włoży bo musi sam sprawdzić. Niech każdy kieruje się tym czym chce - badaniami teoretycznymi(jak ma take upodobania, aktywność intelektualną) albo własnym doświadczeniem.

To co jest najważniejsze to odpowiedź na JEDNO zasadnicze pytanie. JAK WYGLĄDAM? Czy moje metody dają mi progres?(większy niż tym którzy się ze mną nie zgadzają). Jeśli tak, to jakie by nie były(badania/doświadczenia) robisz dobrze. Jak nie, to znaczy że twoje badania/doświadczenia osobiste o kant dupy można potłuc. Dziękuję za uwagę


Zmieniony przez - F1.08 w dniu 2020-02-14 15:58:30
4

POWERED BY ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94087 Napisanych postów 363914 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667537
U mnie "trener" na siłowni do jakieś dziewczyny na jej pierwszym treningu powtórzenia w zakresie min 15 ruchów bo 10-12 to jej za bardzo mięśnia rozbuduje %

A personalne też są fajne wrzuci dziewczynę na bieżnie i chodzi 20 min na rozgrzewkę i 20 min po treningu inż godz opłaconej dziewczyny popierdzielaja po 40 min na bieżni %%%%
2

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 14985 Napisanych postów 31298 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 211958
Na tym teraz kosi się flotę . Tzw branża " fit " z roku na rok przynosi coraz większe $

omerta 2

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94087 Napisanych postów 363914 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667537
Kiedyś robiłem na biceps siódemki obok stoi gość i mówi klientowi popatrz tak się nie ćwiczy bo pan robi tylko połowę ruchu %
6

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lordknaga Doradca
Ekspert
Szacuny 5375 Napisanych postów 15381 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388044
tak samo 99% tych pt na silkach nie powinno nimi byc u mnie zatrudnili goscia karakana, wyglada prawie jak karzel i jest gruby jak kulka ale papiery ma do tego tez u mnie trening personalny za ktory placisz to trening 1-1 czyli trening silowy, cardio przed albo po bezplatne, nie mozesz robic czegos takiego wlasnie z cardio, ze wsadzasz delikwenta na bieznie i se idziesz a licznik bije...

jeszcze 10 lat temu malo kto myslal, zeby byc PT a bylo ich nawet na najwiekszych sieciowkach moze tylu co na palcach jednej reki zliczyc i nie bylo tak latwo jak dzisiaj(sam sie zastanawialem, zeby moze zrobic papier ale nie mialem pojecia gdzie isc i jaki kurs, pozniej dowiedzialem sie ze cena to jest 2k euro na start za basic - czyli podstawowy)... teraz kazdy bezrobotny moze isc do urzedu i zrobic darmowy kursy czy stacjonarnie czy online, tak jak ja w wieku 19 lat robilem na wozki widlowe tak teraz PT jest chyba bardziej popularne

kursu nie zrobilem i nigdy w sumie bym nie chcial byc takim ch**em do szczania na silowni i sluchac opowiesci zyciowych klientow wiec nie zaluje, ze nigdy sie za to nie wzialem


Zmieniony przez - lordknaga w dniu 2/14/2020 4:52:29 PM

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ jednak wyszło inaczej

Następny temat

PL Realia - czyli co warto brać

WHEY premium