SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu ,treningu i innych czynnikach przełamujacych stagnacje .

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 7367422

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2100 Napisanych postów 3497 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86516
Wino też wplywa pozytywnie na libido i samopoczucie jak master?

Krążę po orbicie niczym hiv po prostytutkach :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 35081 Napisanych postów 89957 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 941115
Nie wydaje mi się bynajmniej nie zauważyłem żeby w jakimś sposób poprawiło mi się samopoczucie na winku a trochę tego zjadłem...


Zmieniony przez - pawel82 w dniu 2020-04-23 06:46:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
Harold
Nie sądzę żeby to miało bezpośredni wpływa. Ostatnie moje badania mam ala i aspat elegancko , trójglicerydy o k a HDL 24.

AST 25 (5-34)
ALT 29 (0-55)
trójgl 80 (0-150)



Kondycja wątroby a poziom cholesterolu
wątrobaWątroba to jeden z najważniejszych narządów naszego ciała, ponieważ pełni mnóstwo funkcji w organizmie. Niestety nie jest samonaprawialnym organem, dlatego raz uszkodzona pozostaje taka na zawsze. Jedynym wyjściem w przypadku trwałego uszkodzenia wątroby jest jej przeszczep. Dlatego też należy troskliwie dbać o nią już od najwcześniejszych lat.

Nierozerwalna para: cholesterol i wątroba
Jednym z bardzo ważnych zadań, jakie pełni wątroba w organizmie ludzkim jest głównie oczyszczanie go z toksycznych związków przemiany materii za sprawą wytwarzanej przez niej enzymów trawiennych. Jednak mało kto wie, że ten organ jest również w przeważającej części odpowiedzialny za produkcję istotnego związku lipidowego, zwanego cholesterolem. Jakość spożywanego jedzenia w pewnym sensie także ma wpływ na jego ilość w organizmie, ale w znacząco mniejszym stopniu. Gdzie zatem można szukać problemu z podwyższonym poziomie złego cholesterolu? Naczelnym winowajcą są choroby wątroby, przyczyniające się do zaburzeń w regulacji wytwarzania tego związku lipidowego, który zawsze jest produkowany w ilości potrzebnej organizmowi w danym momencie.

O czym świadczy wysoki cholesterol?
Jak można się trafnie domyślać, podwyższony poziom cholesterolu może być istotnym sygnałem ostrzegawczym, zanim jeszcze pojawi się ból wątroby. Szczególnie, gdy dbanie o zdrową dietę regulującą odpowiednie stężenie tego związku chemicznego jest przestrzegane. Dlatego też w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w zawartości cholesterolu we krwi, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, czy wątroba funkcjonuje prawidłowo. Co więcej, problem może być poważniejszy niż mogłoby się nam wydawać, jeśli dotyczy to poważniejszego zakłócenia we właściwym spalaniu tłuszczy. Ponadto, aby skutecznie obniżyć cholesterol nie zawsze wystarczy stosować odpowiednią dietę czy specjalne lekarstwa, które eliminują wyłącznie objawy. Warto w pierwszej kolejności wykluczyć możliwe choroby wątroby. Natomiast mając na względzie powyższe uwagi nie powinien nikogo dziwić fakt, że zły stan tego narządu układu pokarmowego jest powiązany z zaburzeniami w produkcji cholesterolu.



Ma to wplyw. Co nie znaczy ze nie masz takiego hdl z innego powodu. Bo przyczyn moze byc o wiele więcej. To tylko jedna z nich. Teoria ze nie ma wpływu bo ja mam dobry alat aspat(co mówi tyle co nic bo watroba moze byc w stanie agonalnym np 70% zwloknienie czy inna jazda tyle ze w danym momencie nie byc obciążona i wyjdzie git alat aspat, u wielo osob biopsja czy usg dopiero pokazuje rozp******) jest dla mnie co najmniej, slaba.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 285 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36713
dmq92

Niestety nie jest samonaprawialnym organem, dlatego raz uszkodzona pozostaje taka na zawsze.




Bzdura.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
RafikRolf
dmq92

Niestety nie jest samonaprawialnym organem, dlatego raz uszkodzona pozostaje taka na zawsze.




Bzdura.



Tak to blad. Bylem ciekaw czy ktos zauwazy.


Autoregeneracja wątroby
Wątroba wykazuje niezwykłe zdolności regeneracyjne. Nawet po poważnym uszkodzeniu spowodowanym niedokrwieniem, działaniem substancji toksycznych lub infekcją, wątroba nadal jest w stanie się zregenerować.4 Wynika to z obecności komórek macierzystych w wątrobie, z których mogą powstawać na nowo komórki wątroby (hepatocyty). Proces regeneracji hepatocytów jest jednak powolny.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2100 Napisanych postów 3497 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86516
.


Zmieniony przez - acidm w dniu 4/23/2020 8:43:51 AM

Krążę po orbicie niczym hiv po prostytutkach :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
Sam nie wiedzialem na jakiej zasadzie sie regeneruje. Ciekawa sprawa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2100 Napisanych postów 3497 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86516
dmq92
RafikRolf
dmq92

Niestety nie jest samonaprawialnym organem, dlatego raz uszkodzona pozostaje taka na zawsze.




Bzdura.



Tak to blad. Bylem ciekaw czy ktos zauwazy.


Autoregeneracja wątroby
Wątroba wykazuje niezwykłe zdolności regeneracyjne. Nawet po poważnym uszkodzeniu spowodowanym niedokrwieniem, działaniem substancji toksycznych lub infekcją, wątroba nadal jest w stanie się zregenerować.4 Wynika to z obecności komórek macierzystych w wątrobie, z których mogą powstawać na nowo komórki wątroby (hepatocyty). Proces regeneracji hepatocytów jest jednak powolny.


Jak to?Jak są zwłoknienia to przeciez chyba zostają?Marskość tez sie skądś bieże przeciez.

Krążę po orbicie niczym hiv po prostytutkach :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
Zwloknienie jest nieodwracalne raczej, ale sa inne uszkodzenia z ktorymi sobie radzi. A zwloknienie to wlasciwie zniszczenie nie uszkodzenie.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 14985 Napisanych postów 31298 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 211958
Dmq Ty podstępny lisie
2

omerta 2

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ jednak wyszło inaczej

Następny temat

PL Realia - czyli co warto brać

WHEY premium