SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu ,treningu i innych czynnikach przełamujacych stagnacje .

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 7319247

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 1137 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 28671
LDL
parej
meirii
No nie wiem, czasem zdarza się elegancka pierś z kurczaka a czasem wodnista mocno.

To nie wiem gdzie kupujesz, bo ja zawsze mam taką samą, przez co dokładnie wyliczam i wszystko się niemal zgadza co do joty.

Jak ktoś myśli, że piers z kurczaka od rzeźnika osiedlowego, która jest droższa, jest lepszej jakości, niż w popularnych marketach to gratuluję ogarnięcia. Nie wiecie jaka jest dystrybucja tych kurczaków. A szef, który pracuje w takim osiedlowym rzeźniku z reguły stara się wcisnąć Ci ten towar starszej daty, a w marketach po prostu sam wybierasz, bierzesz i nara. Ja Wam mogę sprzedawać kurczaki po 50 zł / 1 kg jak wierzycie w magię ceny :D "Droższe, kupiłem, dobre jakościowo, a nie jakieś tanie kurczaki" - "ja kupuje tylko bio sro eko które hasały po zielonej trawce słuchając Beethovena".


Jak Cię stać na eko bio żywność to zazdroszczę. Ale tylko troszkę. Ale cieszę się, bo sobotę kupiłem w promocji 2+1 gratis 30 opakowań makaronu durum w Bierze. Kupiłbym więcej, ale nie miałem tyle numerów, aby punkty nabijać. Zastanawia mnie czemu makaron nie jest daniem kulturystycznym.




Zmieniony przez - LDL w dniu 2022-11-08 07:48:35


Bo zawiera znaczne ilości glutenu. Nie wyobrażam sobie jeść dzień w dzień po pół kilo i więcej makaronu, bo brzuch by ciężko funkcjonował. Nie mam nietolerancji, ale ryż na pewno jest dużoo lepiej strawny.

Zmieniony przez - Helionus w dniu 2022-11-08 10:25:32
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 1137 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 28671
Z resztą makarony mają dużo białka roślinnego, po co je nabijać niepotrzebnie. Lepiej je mieć z dobrego źródła jak mięsa wpc itp. i więcej miejscach zostawić na ww, które też trawią się lepiej niż białko.


Zmieniony przez - Helionus w dniu 2022-11-08 10:28:40
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19310 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158823
wincol
Jakie masz opakowanie , to z dalaczona woda ?


Pudełko z samym flakonem fragmentu

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24174 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402372
To nie wiem co tam dostałeś skoro już od dłuższego czasu robią w komplecie z wodą i tylko 5mg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 630 Napisanych postów 1506 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53747
Czy stosowanie tauryny na cyklu z użyciem nandrolonów pomogło wam w jakiś sposób uchronić się lub zmniejszyć negatywne skutki wpływu na psychikę? Chodzi mi o osoby które na nandrolonach mają jakieś deprechy, lęki itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 720 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8637
LDL
parej
meirii
No nie wiem, czasem zdarza się elegancka pierś z kurczaka a czasem wodnista mocno.

To nie wiem gdzie kupujesz, bo ja zawsze mam taką samą, przez co dokładnie wyliczam i wszystko się niemal zgadza co do joty.

Jak ktoś myśli, że piers z kurczaka od rzeźnika osiedlowego, która jest droższa, jest lepszej jakości, niż w popularnych marketach to gratuluję ogarnięcia. Nie wiecie jaka jest dystrybucja tych kurczaków. A szef, który pracuje w takim osiedlowym rzeźniku z reguły stara się wcisnąć Ci ten towar starszej daty, a w marketach po prostu sam wybierasz, bierzesz i nara. Ja Wam mogę sprzedawać kurczaki po 50 zł / 1 kg jak wierzycie w magię ceny :D "Droższe, kupiłem, dobre jakościowo, a nie jakieś tanie kurczaki" - "ja kupuje tylko bio sro eko które hasały po zielonej trawce słuchając Beethovena".


Jak Cię stać na eko bio żywność to zazdroszczę. Ale tylko troszkę. Ale cieszę się, bo sobotę kupiłem w promocji 2+1 gratis 30 opakowań makaronu durum w Bierze. Kupiłbym więcej, ale nie miałem tyle numerów, aby punkty nabijać. Zastanawia mnie czemu makaron nie jest daniem kulturystycznym.



Ryż się najlepiej trawi, makaron nie każdy dobrze trawi, zawiera trochę glutenu. Makaron lubisz też jeść świeżo po ugotowaniu, a ryż smakuje nawet ugotowany 10h wcześniej.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lordknaga Doradca
Ekspert
Szacuny 5390 Napisanych postów 15407 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388249
wlasnie duzo ludzi nie toleruje makaronu - pierdy i wydety brzuch przez reszte dnia a ryz jak kolega parej na pisal - malo kto ma problemy, chyba ze z brazowym. sam wole 100x bardziej jesc odgrzewany ryz niz makaron, ktory nie smakuje tak samo jak po zrobieniu a jak ktos ma dobry rice-cooker(nie wiem jak to sie nazywa? maszynka do gotowania ryzu? xD ) to juz w ogole niebo, mozna nastawic sobie np. gotowanie na rano - wstajemy i ryz jest swiezutki i smakuje wiele lepiej jak z gara, mozna przypraw dowalic oraz wiecej wody, przez co napczenieje mocniej w cookerze i bedzie wygladal jak 'ciasto' i bedzie wiekszej objetosci - jak ktos jest na redu i je oczami to wiezcie mi, to pomaga troche na leb. latwo sie myje no i jest podobno(chociaz po podwyzkach energii to nie wiem) taniej ugotowac w cookerze niz na kuchence.


Zmieniony przez - lordknaga w dniu 11/8/2022 4:33:35 PM
1

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 253 Napisanych postów 1169 Wiek 46 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22313
diablo1
Czy stosowanie tauryny na cyklu z użyciem nandrolonów pomogło wam w jakiś sposób uchronić się lub zmniejszyć negatywne skutki wpływu na psychikę? Chodzi mi o osoby które na nandrolonach mają jakieś deprechy, lęki itp.

Na psycho skutki uboczne nandro, to tylko zmniejszenie dawek lub odstawienie. Natomiast mi na dokończenie cyklu pomógł lit+rózeniec+gaba.
1

Never give up.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 253 Napisanych postów 1169 Wiek 46 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22313
lordknaga
wlasnie duzo ludzi nie toleruje makaronu - pierdy i wydety brzuch przez reszte dnia a ryz jak kolega parej na pisal - malo kto ma problemy, chyba ze z brazowym. sam wole 100x bardziej jesc odgrzewany ryz niz makaron, ktory nie smakuje tak samo jak po zrobieniu a jak ktos ma dobry rice-cooker(nie wiem jak to sie nazywa? maszynka do gotowania ryzu? xD ) to juz w ogole niebo, mozna nastawic sobie np. gotowanie na rano - wstajemy i ryz jest swiezutki i smakuje wiele lepiej jak z gara, mozna przypraw dowalic oraz wiecej wody, przez co napczenieje mocniej w cookerze i bedzie wygladal jak 'ciasto' i bedzie wiekszej objetosci - jak ktos jest na redu i je oczami to wiezcie mi, to pomaga troche na leb. latwo sie myje no i jest podobno(chociaz po podwyzkach energii to nie wiem) taniej ugotowac w cookerze niz na kuchence.



Zmieniony przez - lordknaga w dniu 11/8/2022 4:33:35 PM

Ja mam w diecie kus kus i świetna sprawa. Zalewam gorącą wodą, szczypta soli i za pięć minut szama, nic nie trzeba myć. Trawienie na 5+.

Never give up.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 720 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8637
Kuskus to makaron durum, tylko bardziej przetworzony.
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ jednak wyszło inaczej

Następny temat

PL Realia - czyli co warto brać

WHEY premium