SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu ,treningu i innych czynnikach przełamujacych stagnacje .

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 7319593

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 3626 Wiek 2 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86266
No dobra, a co w przypadku kiedy w ciągu dnia wrzucam np. 20g oleju lnianego (10g O3) to też brać O3 w tabsach?

Gdzies czytałem że O3 z pożywienia słabo konwertuje do EPA i DHA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 720 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8637
krisking12
Warto inwestować w Omegę 3 ultra (1g O3, 500mg EPA, 250mg DHA) czy lepiej zwykła Omegę 3 (i brać 2g O3, 360mg EPA, 240g DHA)?

W sensie czy patrzec na zawartość EPA i DHA czy sama ilość O3 (1g czy 2g)?


Omega 3 Ultra firmy Ostrovit ma 330+220 (epa+dha), w 1 g, nie wiem o jakiej omedze 3 ultra mówisz.
Lepiej patrzeć na epa+dha i na cenę. Często jest tak, że znane firmy są droższe, bo ładują więcej pieniędzy w marketing, są w różnych marketach, więc ich koszt reklamy musi się zwrócić, a amerykańskie firmy często droższe, bo są produkowane w kraju o wyższych zarobkach w przeliczeniu na nasze zarobki + koszty transportu.

Co do oleju lnianego, przyjąłbym umownie połowę tego, że się wchłonie (a dokładniej przeliczając na epa+dha) - więc i tak trochę tej omegi-3 bym wrzucił.
Olej lniany jest nadal cennym i mile widzianym składnikiem diety, ale nie powinien stanowić wyłącznego źródła kwasów Omega-3.


Zmieniony przez - parej w dniu 2022-11-10 14:55:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 411 Napisanych postów 1347 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12116
Wg mnie to za bardzo kombinujecie. A kiedy za bardzo się kombinuje to jest źle. Jedzcie zdrowe tłuszcze z pożywienia a nie jakieś capsy z ilością tego srego i owego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 720 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8637
meirii o omega-3:
meirii
Jedzcie zdrowe tłuszcze z pożywienia a nie jakieś capsy z ilością tego srego i owego.


Też meirii o sobie:
meirii
Wątroba musi odpocząć i lipidy się poprawić.


xD tylko towar, towar, clen, a suplementowanie omega-3 BE! xD
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24174 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402372
Akurat w przypadku o3 to żadne kombinacje bo wiadomo jak z ich podaza z pożywienia wygląda, a tu może być różnie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 3626 Wiek 2 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86266
parej
krisking12
Warto inwestować w Omegę 3 ultra (1g O3, 500mg EPA, 250mg DHA) czy lepiej zwykła Omegę 3 (i brać 2g O3, 360mg EPA, 240g DHA)?

W sensie czy patrzec na zawartość EPA i DHA czy sama ilość O3 (1g czy 2g)?


Omega 3 Ultra firmy Ostrovit ma 330+220 (epa+dha), w 1 g, nie wiem o jakiej omedze 3 ultra mówisz.
Lepiej patrzeć na epa+dha i na cenę. Często jest tak, że znane firmy są droższe, bo ładują więcej pieniędzy w marketing, są w różnych marketach, więc ich koszt reklamy musi się zwrócić, a amerykańskie firmy często droższe, bo są produkowane w kraju o wyższych zarobkach w przeliczeniu na nasze zarobki + koszty transportu.

Co do oleju lnianego, przyjąłbym umownie połowę tego, że się wchłonie (a dokładniej przeliczając na epa+dha) - więc i tak trochę tej omegi-3 bym wrzucił.
Olej lniany jest nadal cennym i mile widzianym składnikiem diety, ale nie powinien stanowić wyłącznego źródła kwasów Omega-3.




Zmieniony przez - parej w dniu 2022-11-10 14:55:11


NOW, Swanson i aliness, innych nie kupuje bo takie tanie firmy to potem w badaniach wychodzi niedobór d3 a bierzesz od roku 8000j :D

A czemu połowa? Gdzieś tam czytałem że przyswajają się małe ilości typu 0,5%

Edit
Tadek Sowiński
https://www.muscle-zone.pl/blog/olej-lniany-produkt-wysokiego-ryzyka/

Zmieniony przez - krisking12 w dniu 11/10/2022 3:50:49 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 253 Napisanych postów 1169 Wiek 46 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22313
meirii
Chłopy, leci prop 70e2d, tren 100e2d, wino 40mg ed na redu. Od 1 grudnia wchodzi clen i novo ale kończę winstrol. I moje pytanie brzmi, czy warto na ten ostatni cały miesiąc redu zamiast wina dać npp? Wątroba musi odpocząć i lipidy się poprawić.


Nie rób tak. Jak już coś, to trena zmień na npp od grudnia, a będzie więcej benefitów odnośnie tej redukcji. Potem jak będziesz robił odbicie, to npp wtedy zmień na trena i węgle w opór.

Never give up.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 1607 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26541
SięNiePoddawaj
colin2000
Panowie nie róbcie sobie żartów. Takie rzeczy przetrzymuje tylko i wyłącznie w SZKLE. Zdrowie mamy jedno.


Przecież to w aptece jest sprzedawane w plastiku
Na Cl, PWE, glukoza, paracetamol i wiele innych wszystko do żylnie owszem. Chodziło mi o soki SAA które zawierają w składzie alkohol benzylowy który wchodzi w interakcję, druga sprawa po otwarciu dostaje sie powietrze lub inne zanieczyszczenia. a to zwiększa sznasę na zakazenie itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 411 Napisanych postów 1347 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12116
Maj 20
meirii
Chłopy, leci prop 70e2d, tren 100e2d, wino 40mg ed na redu. Od 1 grudnia wchodzi clen i novo ale kończę winstrol. I moje pytanie brzmi, czy warto na ten ostatni cały miesiąc redu zamiast wina dać npp? Wątroba musi odpocząć i lipidy się poprawić.


Nie rób tak. Jak już coś, to trena zmień na npp od grudnia, a będzie więcej benefitów odnośnie tej redukcji. Potem jak będziesz robił odbicie, to npp wtedy zmień na trena i węgle w opór.


Nie planuje trenbolonu na masie. Cykl masowy od stycznia już mam zaplanowany...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 720 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8637
krisking12
parej
krisking12
Warto inwestować w Omegę 3 ultra (1g O3, 500mg EPA, 250mg DHA) czy lepiej zwykła Omegę 3 (i brać 2g O3, 360mg EPA, 240g DHA)?

W sensie czy patrzec na zawartość EPA i DHA czy sama ilość O3 (1g czy 2g)?


Omega 3 Ultra firmy Ostrovit ma 330+220 (epa+dha), w 1 g, nie wiem o jakiej omedze 3 ultra mówisz.
Lepiej patrzeć na epa+dha i na cenę. Często jest tak, że znane firmy są droższe, bo ładują więcej pieniędzy w marketing, są w różnych marketach, więc ich koszt reklamy musi się zwrócić, a amerykańskie firmy często droższe, bo są produkowane w kraju o wyższych zarobkach w przeliczeniu na nasze zarobki + koszty transportu.

Co do oleju lnianego, przyjąłbym umownie połowę tego, że się wchłonie (a dokładniej przeliczając na epa+dha) - więc i tak trochę tej omegi-3 bym wrzucił.
Olej lniany jest nadal cennym i mile widzianym składnikiem diety, ale nie powinien stanowić wyłącznego źródła kwasów Omega-3.





Zmieniony przez - parej w dniu 2022-11-10 14:55:11


NOW, Swanson i aliness, innych nie kupuje bo takie tanie firmy to potem w badaniach wychodzi niedobór d3 a bierzesz od roku 8000j :D

A czemu połowa? Gdzieś tam czytałem że przyswajają się małe ilości typu 0,5%

Edit
Tadek Sowiński
https://www.muscle-zone.pl/blog/olej-lniany-produkt-wysokiego-ryzyka/

Zmieniony przez - krisking12 w dniu 11/10/2022 3:50:49 PM


Dlatego każdy kupuje olej lniany Oleofarmu z apteki.

https://www.badamysuplementy.pl/witamina-d3/
https://www.badamysuplementy.pl/?s=d3 
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ jednak wyszło inaczej

Następny temat

PL Realia - czyli co warto brać

WHEY premium