SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu ,treningu i innych czynnikach przełamujacych stagnacje .

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 7318352

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 720 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8637
flex1976
Teraz tak jest ze wszystkim . Szukanie specjalnych wymyślnych ćwiczeń/ planów . Dziwnych systemów żywieniowych , tak samo towaru . Zamiast trzymać się tego co jest sprawdzone i działa to szukają nowinek bo to na topie u YouTubera Zenka


Czy trening niska objętość, wysoka intensywność (w rozumieniu bliskość upadku mięśniowego, a właściwie do upadku mięśniowego), gdzie serii na partie tygodniowo masz ok. 8, max 10 niektóre z nich, to sprawdzona opcja czy wymyślna nowinka? Gdzie zakwalifikować ten trening? Pytam poważnie. Wdzięczny za odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24174 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402372
Nie jest to żadna nowinka, a czy taka objętość Ci wystarczy to sam musisz sprawdzić. Możesz zacząć od tego i w miarę potrzeby ja zwiększyć ale najprawdopodobniej tak będzie


Zmieniony przez - wincol w dniu 2024-01-09 07:17:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 559 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15547
Wysoka intensywność w treningu silowym oznacza bazowanie na dużych ciezarach blisko 1RM (one-repetition maximum) i nie jest to żadna nowość. Taki trening jak najbardziej ma sens tylko trzeba wiedzieć że on mocno obciąża układ nerwowy. W dłuższym okresie raczej się nie sprawdzi pod kątem rozwoju masy mięśniowej. Wszystko tak naprawdę rozbija się o stopień wytrenowania, cel itd. Zdecydowanie lepiej jest podzielić sobie to na dni treningowe i uwzględnić sobie w planie zarówno dni tzw "siły" czyli wysoka intensywność - mniej powtórzeń a duży ciezar oraz dni wysokiej objętości - więcej powtórzeń a mniejszy ciezar.



Zmieniony przez - Patriotaa w dniu 2024-01-09 07:39:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 171 Wiek 49 lat Na forum 168 dni Przeczytanych tematów 5300
Sądziłem, że niewiele mnie już zdziwi w wymyślnych planach treningowych, a tu właśnie Czechowicz zaczął nowy cykl na YT. Oglądałem odcinek - między seriami proponuje teraz robić 15... oddechów. A zatem już nie zegarek, czucie mięśniowe, wyrównywanie oddechu czy po prostu gotowość organizmu do kolejnej serii. Teraz panowie - oddychamy! Ale 15 razy, bo jak ktoś odetchnie 14 lub 16 to się przetrenuje. Czekam teraz na wersję z oddychaniem do torebki (jak przy ataku paniki), bo podejrzewał, że wyższy level to oddechy odpowiedniej głębokości (wszak oddech oddechowi nierówny). Warto byłoby też zbadać poziom tlenu w powietrzu na siłce.


Zmieniony przez - HTZ_fan w dniu 2024-01-09 08:25:43
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lordknaga Doradca
Ekspert
Szacuny 5390 Napisanych postów 15407 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388249
Jeszcze pamietam jak polecal tego ringa, co ladujesz co 4 dni, oura czy jakos tak albo jak nosil gorset kazdy probuje wymyslic wlasnie kolo na nowo, kazdy ciezko trenuje, micha dopieta na 100% a kiedy w koncu przestana owijac w bawelne i pokaza ile naprawde i jak czesto sie kluja? Kazdy to teraz mnich i fit-niewolnik... "pracowalem w kamieniolomie przez 14h i dalej musialem isc na silke i odj**ac ciezki trening" bo ktos go/ja zmuszal batem do tego
1

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Pięknymłody
Panowie jakieś sugestie ? Waga 97 i myślę nad minicut na jakieś 3-4 tyg i zastanawiam się czy o ile planuje Antka to dać go przed ? Może zablokować deko apetyt więc przed cutem miało by to sens . Chcę też spróbować menta ale to może około wiosny


Co leci teraz i co w planach na przyszłość, dawki ..?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3695 Napisanych postów 3134 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 16553
prz1993
I myślisz, że takie przerwy są optymalne do hipertrofii?


Nie . Poprostu pierwsze serie robie by rozgrzać się później już więcej przerwy robię

Michass90

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21514 Napisanych postów 30768 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870246
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 653 Napisanych postów 1077 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 39809
Dajcie spokój z tymi przerwami xD Raz człowiek ma gorszy dzień i potrzebuje dłuższych, raz jest moc i zap*****la się szybciej xD i tak nie przebije tych co ćwiczeń nie umieją podmienić i czekają 20min aż maszyna się zwolni, bo tak ma w rospice i chvj musi to ćwiczenie zrobić xD
2

S ex
A lkohol
A naboliki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 720 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8637
Ja zawsze robię na zmianę, po co czekać jak kołek :D Podmiana ćwiczenia na inne w budowaniu masy mięśniowej nie jest optymalna, bo jednak zmieniasz objętość.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ jednak wyszło inaczej

Następny temat

PL Realia - czyli co warto brać

WHEY premium