Influencer fitness Kali Muscle, który tak naprawdę nazywa się Chuck Kirkendall, już dawno odszedł od swoich ambicji, by zostać kulturystą. Zyskał sławę po tym, jak podzielił się swoją historią. Fani byli pod wrażeniem tego, że od bandyty, który siedział w więzieniu, stał się influencerem fitness i inspiracją dla wielu osób. Jest facetem szczerym do bólu i nie przejmuje się opinią innych. Niestety jakiś czas temu miał zawał serca i trafił do szpitala. Na szczęście w porę otrzymał pomoc medyczną, ale teraz stał się głównym orędownikiem szerzenia świadomości na temat niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą kulturystyka.

Polecamy również: Chuck „Kali Muscle” Kirkendall od przestępcy do gwiazdy fitness

Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy Kali miał problemy z sercem, zmarł Shawn Rhoden, a później w wieku 46 lat odszedł Cedric McMillan. To skłoniło społeczność fitness do przyjrzenia się niepokojącej sytuacji i wpływu sterydów na ten sport. Kali Muscle mówi wprost, aby miłośnicy bodybuildingu trzymali się z daleka od zawodów kulturystycznych. W filmie przesłanym na jego konto YouTube Kali Muscle mówił zdecydowanie przeciwko zawodom kulturystycznym i zachęcał swoich fanów do dbania przede wszystkim o zdrowie.

„Zdrowie to bogactwo, człowieku. Wszyscy tutaj, większość z was chce być wielka, to fajne, ale uczyń to realistycznym. Bądź tak naturalny, jak to możliwe, jedz tak zdrowo, jak to możliwe. We wszystkich księgach mądrości mądry człowiek uczył się na błędach innych. Nie miałem od kogo się uczyć. Widziałem kulturystów, trenujących ludzi i umierających młodo(...) Jeśli zachorujesz, to najgorsza rzecz na świecie, bracie. Uwierz mi, jestem tutaj, aby ci to powiedzieć. Musisz poradzić sobie z mentalnymi wyzwaniami, gdzie będziesz żyć, jak długo będziesz żyć. Chcesz być taki duży, jak kulturyści? Wszyscy nie są zdrowi bracie”.

Kali Muscle wcześniej mówił o „surowej prawdzie” używania sterydów w celu uzyskania określonego wyglądu na scenie. Twierdził, że duże ilości sterydów mają większy wpływ na kulturystę niż ćwiczenia i prawidłowe odżywianie. Nastąpiła jak widać drastyczna zmiana w jego sposobie myślenia chyba, że jest w tym jakiś marketingowy cel…

https://youtu.be/usrTjgXoA08

Komentarze (0)