SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

GINEKOMASTIA cz. 4

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2052401

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 626
poprzedni temat osiągnął 300 stron i został zamknięty, więc pozwoliłem sobie na otworzenie nowego

link do poprzedniego - https://www.sfd.pl/GINEKOMASTIA_Cz._3-t864069.html 

Ziperon - chwal się wrażeniami

Zmieniony przez - Tyskacz88 w dniu 2014-12-09 22:54:22
10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4293 Napisanych postów 17977 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282879
Czym jest ginekomastia?
Ginekomastia nazywana jest inaczej przerostem sutka u mężczyzn. Polega na powiększeniu gruczołu piersiowego po jednej lub po obu stronach. Powstaje w wyniku rozrostu tkanki tłuszczowej, gruczołowej oraz włóknistej. Poza powiększeniem gruczołu piersiowego obserwuje się również patologiczną makropigmentację brodawek sutkowych. Sutki stają się bardziej wypukłe i przypominają kobiece brodawki. Ginekomastia spowodowana jest zaburzeniami hormonalnymi.
Ginekomastia może dotyczyć mężczyzn w różnym wieku.

Nie należy jednak zapominać, że występowanie ginekomastii może być zupełnie naturalne w okresie dojrzewania.
Ginekomastia przejściowa może dotyczyć mężczyzn w okresie dojrzewania, jak również w czasie starzenia się. Ginekomastia przejściowa jest czymś naturalnym.

Inaczej jest w przypadku ginekomastii patologicznej, określanej również jako niefizjologiczna. W przypadku ginekomastii patologicznej powiększenie gruczołów piersiowych występuje w wyniku zaburzeń układu hormonalnego.
Najczęstszą przyczyną jest zwiększenie w osoczu krwi estradiolu, który jest pochodna estrogenu, w stosunku do testosteronu. Dochodzi wówczas do zaburzenia równowagi pomiędzy androgenami i estrogenami.

Niektórzy uważają, że przyczyną ginekomastii jest nadmiar prolaktyny, czyli hormonu który u kobiet odpowiada za produkcję mleka.
Ginekomastia patologiczna może rozwijać się również na skutek nadczynności tarczycy, przewlekłej niewydolności nerek, zespołów paranowotworowych, marskości wątroby. Ginekomastia może mieć również związek z awitaminozą, niedożywieniem, chorobami przewodu pokarmowego. Często występuje również jako skutek leczenia raka gruczołu krokowego.

Diagnostyka ginekomastii polega na badaniu przez lekarza, który stwierdza rozrost tkanki o twardej konsystencji, jak również badania laboratoryjne, takie jak oznaczenie testosteronu, estradiolu, hormonów tarczycy oraz enzymów wątrobowych.

Wyróżnimy dwie metody leczenia ginekomastii.
Pierwsza polega na leczeniu farmakologicznym poprzez podanie środków hormonalnych. Stosuje się leki hamujące wytwarzanie żeńskiego hormonu, jak również substytuty androgenów.
Druga metoda polega na operacyjnym usunięciu nadmiaru tłuszczu z powiększonych gruczołów piersiowych. Stosuje się różne metody liposukcji. Zazwyczaj poprzez cięcie w okolicach brodawek sutkowych.
W przypadku osób otyłych zaleca się aktywność fizyczną i zmianę nawyków żywieniowych. Dzięki czemu następuje redukcja masy ciała, a wraz z nią zmniejszeniu ulega ilość tkanki tłuszczowej w okolicach klatki piersiowej.

Do poczytania:
https://www.sfd.pl/Ćwiczenia_na_dolna_część_klatki_piersiowej_!-t242005.html
https://www.sfd.pl/Jak_usunąć_tłuszcz_z_klatki_piersiowej__-t16956.html
https://www.sfd.pl/Właśnie_usunąłem_Ginekomastię-t298422.html









Zmieniony przez - lubiekaszke w dniu 2016-11-09 10:36:27
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 223
Ok - dzisiaj robiłem USG. Na zdjęciach wykryto jedynie "mocno zbity tłuszcz" -> wg USG gruczął nie jest przerośnięty... czy każdemu z Was na USG wychodziło, że gruczął jest powiększony?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 49
u mnie było że z obu stron gruczoły są powiększone symetrycznie ale jak czytałem wcześniej to dużo osób nie wykryto u nich powiększonych gruczołów ale podczas operacji były ogromne
daj jakieś zdjęcia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 7428 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45047
Siedze juz 2h tu na kiblu, bo tylko tu gniazdko jest. Czekam na Rylskiego. W żabce obok fajna dupa pracuje, z takim dzieciecym glosikiem




Zmieniony przez - Ziperon w dniu 2014-12-10 13:05:17
1

Żyj jak samotnik, trenuj jak maszyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 626
hehe, czy to na pewno chodzi o to gniazdko?

Ja jestem 6 dzień po zabiegu, nic nie boli, nawet jak ręce do góry podnoszę czy na boki. Oczywiście zapobiegawczo staram się nie nadwyrężać, jednak co jakiś czas coś tam ukuje czy szarpnie.
Najgorzej mam ze snem - całe życie przespałem na brzuchu i teraz jak tu zasnąć na plecach? Próbuję na boku, bo nic nie boli, ale boje się że coś się źle poukłada ;) więc zaraz z powrotem na plecy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 7428 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45047
Hehe, gniazdko, gniazdko. Jeszcze poltorej godziny do nowego zycia
1

Żyj jak samotnik, trenuj jak maszyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 7428 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45047
Siedze juz w pociagu. Strasznie wspaniali ludzie. Pani Iza zajela sie mna jak nikt nigdy w zyciu. Czulem sie jak 5cio letnie dziecko. Totalna beztroska. Napisze wiecej jak wroce do domu.
1

Żyj jak samotnik, trenuj jak maszyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 7428 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45047
A więc tak. Pociąg miałem 10 grudnia o 2:55. Zdałem sobie sprawę z tego po 20:00 tego samego dnia, że to już ten dzień. Dojechałem na miejsce o 9:30. Krótko po 10tej byłem w Klinice i do 15stej siedziałem na kiblu ładując telefon. Doktor spóźnił się o pół godziny. 15:40 zaczęliśmy rozmowę. Zapytał się o której mam pociąg itp. Atmosfera mega luźna, gdy mu powiedziałem ile mam lat to był w szoku, każdego kto nas omijał w klinice zadawał pytanie ile dałby mi lat. Wyglądam trochę na wyrośniętego, bo waga 100+ kg, i wydziarana klata i ramiona. Pani Iza jest świętną asystentką. Kiedy dr Rylski zaznaczał mi markerem miejsce na klatce zauwazył, że mam podwójne brodawki, które chyba też od razu wyciął (zobacze jak zdejme kamizelkę). Lezałem na stole, dostałem trochę za dużo wg. Rylskiego znieczulenia ale i tak mnie bolało. Pani Iza co chwilę zerkała i pytała czy boli, mówiłem że tak, Rylski twierdził, że dam radę bo i tak za bardzo mnie znieczulił. Pani Iza powiedziała p. Rylskiemu, że cierpię (okropnie seksowny, czuły, opiekuńczy, ciepły głos), dr Rylski natychmiast dowalił znieczulenia. Była jeszcze jedna starsza pani, która traktowała mnie jak swojego wnuka. Trzymała mnie za głowę, pytała co chwile jak przebiega zabieg itp.
Po zabiegu jak zobaczyłem klatkę chciało mi się płakać ze szczęścia więc nie mogłem nic mówić, bo każde moje słowo mogło wywołac mega ryk. Odpowiadałem zdawkowo tak, że Rylskiemu wydawałem się troszkę chamem. Poszedłem z nim do jego gabinetu, nie wytrzymałem, j**łem płaczem. Rylski był w szoku. Starsza pani przyniosła nam ciasto, pogadałem z Rylskim a raczej wysłuchałem co miał do powiedzenia, bo nadal każde słowo które bym wypowiedział spotęgowałoby płacz ze szczęścia. Ryczałem aż do dworca
Zapłaciłem 2,5 tys i niecałe 80 zł za lekarstwa. Żałuje, że nie podziękowałem pani Izie, ale w tym stanie nie chciałem się jej pokazywać
Takich niesamowitych ludzi jeszcze nigdy nie spotkałem. Zabieg trwał ponad godzinę. Lewy gruczoł był większy (zajmował cały pojemnik) a prawy połowę. Doktor dziesięć razy pytał się mnie czy na pewno mam pieniądze na bilet powrotny i leki, czy mam za co kupić jedzenie itp. Byli w szoku, że przyjechałem samemu, bo zawsze chłopaki w moim wieku z rodzicami przyjeżdżali Czułem się jakbym był na prawdę młody

a tu pozdro z kibla. Pięć godzin tam przesiędziałem i napstrykałem z 500 zdjęć



Zmieniony przez - Ziperon w dniu 2014-12-11 08:42:17
2

Żyj jak samotnik, trenuj jak maszyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 223
dużo pozytywnej energii w Twojej relacji :) gratuluję! Ciekawe czy doktor wie, że jest "gwiazdą SFD". Czy na USG został stwierdzony gruczoł czy też USG nic nie wykazało (budowa tłuszczowa) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 7428 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45047
Na początku nic nie wykazywało, poinformowałem lekarza żeby przyjrzał się dokładnie, bo jestem pewny i dam sobie rękę uciąć, że jest tam gruczoł i był.
20x6mm prawy i 13x7mm lewy.
Leki, które były podane do operacji to Biofazolin 1g, Ketonal 100mg w 250 ml 0.9% NaCl i lignokaina.
Za 2h w końcu jadę do domu wypocząć
1

Żyj jak samotnik, trenuj jak maszyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 110 Wiek 111 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2917
Ziperon, ale z tymi 5 godzinami w kiblu to ustanowiłeś chyba rekord :D Pomimo, że czysty i klimatyczny (przebierałem się w nim jak przyjechałem spocony po podróży) to wolałbym pochodzić 5h po mieście, niż tam siedzieć. Dobrze, że masz pozytywne odczucia (zresztą jak 95% z poprzednich tematów) może to przekona niezdecydowanych przeglądających ten temat, że warto zainwestować te 2.5k-3k w zbieg.
7
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

problemy po cyklu

Wiecej