SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

GINEKOMASTIA cz. 4

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2069092

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 204
Ja przeszukałem cały internet odnośnie masażu, i znalazłem parę informacji w których było napisane „masować parę razy w tyg”, ale nie ma nigdzie żadnego filmu żeby było pokazane w jaki sposób wykonywać ten masaż… ja dziś spróbowałem wykonać delikatny masaż i czuję teraz delikatny dyskomfort w lewej piersi. Teraz sam nie wiem czy dobrze go wykonałem, czy tak powinno to wyglądać. Więc jak jest tu jakaś dobra dusza która wie jak wykonywać ten masaż, to proszę o informację. Pozdro panowie!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 204
tomaszS jak będziesz miał jakieś informacje od lekarza na temat masażu, bądź tak uprzejmy i podziel się tą wiedzą.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 5118 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78323
Spoko, musimy się wspierać
Jutro tam zadzwonię.
Ty mi powiedz, czy będziesz jakiegoś kremu używał na blizny?

Ja dostałem przykładowe kremy, ale mega drogie!
Regima Scar Forte - 100ml 400 zł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 204
Tak, będę używał. Jak dostałem wypisz z kliniki, to miałem podane nazwy tych kremów/zeli (Contratubex, Dermatix, Veraderm, Scar-Repair 2x) i ten drugi dermatix też jest chyba drogi, ale nie aż tak jak Ty podałeś cenę za ten swój.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 6 Wiek 28 lat Na forum 141 dni Przeczytanych tematów 132
tomaszS
Jak możesz to podaj jakieś instrukcje nt masażu.
Ja zadzwonię jutro do lekarza i też o to wypytam

BTW jak z treningami?
Ja już trochę truchtam (ok 12 km dziennie), ale boję się, że za wcześnie.
Nawet fbw takie lekkie wczoraj zrobiłem.
Chyba jeszcze odpuszczę siłownię, ale co mogłoby mi grozić?



Zmieniony przez - tomaszS w dniu 2024-01-10 17:52:39


Żadnych treningów FBW po 2 tygodniach od operacji!! Tam się wszystko od środka goi, jak to naruszysz to coś się może stać, klata to najwcześniej 4-5 tygodni od zabiegu, takie informacje dostałem od chirurga i takie same potwierdziłem robiąc research w internecie, tak samo z bieganiem, jak ćwiczysz tak wcześnie to dużo ryzykujesz
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 5118 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78323
Ok, fbw rozumiem.
Jednak co się może stać biegając?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 6 Wiek 28 lat Na forum 141 dni Przeczytanych tematów 132
Z tego co czytałem chodzi o to, że podczas biegania jednak to wszystko "podskakuje" i jest to w tych pierwszych tygodniach gojenia niewskazane, raczej zwykłe chodzenie po prostu, ale może ktoś bardziej doświadczony to potwierdzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 14 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 2534
Tomaszs a jak to u ciebie wygląda na ten moment? Nie chcesz się pochwalić zdjęciami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 131 Napisanych postów 419 Wiek 31 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 5396
Musieliscie wykonywac usg jąder przez zabiegiem? Jakoś mi się nie widzi takie badanie xD ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 130
kafar51
tomaszS jak będziesz miał jakieś informacje od lekarza na temat masażu, bądź tak uprzejmy i podziel się tą wiedzą.


Siema, ja robiłem tak masaże (instrukcja od chirurga): kładłem dłonie na klacie kciukami skierowanymi do góry i jakby lekko dociskając prowadziłem ruchem okrężnym palce do wewnątrz a potem w dół i na zewnątrz wzdłuż linii dolnej klatki piersiowej pod sutkami i w górę w stronę węzłów chłonnych pod ramieniem (pod pachą).

Taki masaż miał poprawić przepływ limfy do węzłów chłonnych, dodatkowo wyczuwałem drobne grudki w niektórych miejscach, i musze przyznać że te masaże pomogły, przepływ limfy się poprawił, grudki robiły się mniejsze aż w końcu znikły całkowicie. Gojenie i kształt klaty poprawiał się z dnia na dzień. Ja robiłem ten masaż 3x dziennie, siłą która nie powodowała bólu, z czasem zwiększałem nacisk. Po około 6-8tygodniach poszedłem do profesjonalnego masażysty który wykonał profesjonalny masaż limfatyczny na klatce piersiowej i okolicach. Polecam ogólnie, u mnie czuć było efekty. Już nie pamiętam ile czasu minęło ale po około poł roku może do roku było tak jak chirurg powiedział, cytuję: Wyrzeźbiłem Ci klatę niczym Michał Anioł, będziesz Pan jak posągi greckich bogów. Co lepsze nie skłamał, po powrocie do treningów i redukcji było tak jak powiedział. Kształt klaty, sutki na miejscu, skora leży tak jak trzeba, blizn praktycznie nie widać (używałem maści sylikonowej).



Zmieniony przez - smigoool w dniu 2024-01-11 19:00:40
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obwisła skóra po odchudzeniu [mężczyzna]

Następny temat

problemy po cyklu

WHEY premium