SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

GINEKOMASTIA cz. 4

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2069255

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 57 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1003
A czemu nie można wycinać całego gruczołu ?

Miałem zabieg około 4 lata temu u dr. Burdy w Kielcach i wyciął całe gruczoły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 37 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 226
Volbeat
A czemu nie można wycinać całego gruczołu ?

Miałem zabieg około 4 lata temu u dr. Burdy w Kielcach i wyciął całe gruczoły


Czym bardziej radykalny zabieg tym ryzyko niedokrwienia brodawki rośnie, bo zabiera się ukrwienie. Zazwyczaj zostawia się mikro fragment samej torebki gruczołu przy samej brodawce, żeby zostawić ukrwienie.
Nie porównujcie ginekomastii jako jednego zabiegu, po którym postępowanie jest zawsze takie samo. Każdy zabieg jest inny, tak jak wielkość gruczołów przed zabiegiem, wiotkość skóry, ptoza czyli opadanie brodawki, asymetria ilość tkanki tłuszczowej okologruczolowej i jej lokalizacją przed zabiegiem itd.
Wracanie kilka dni po zabiegu na siłownię jest błędem, jeżeli dojdzie do rozerwania zeszytej pod brodawka tkanki tłuszczowej , która wypełnia ubytek objętości po gruczole to dojdzie do powstania dziury pod brodawka i brodawka się zapadnie.
Jeżeli osoba z wiotkoscia i opadaniem skóry Was posłucha i nie będzie nosiła kamizelki po zabiegu to zrobi jej się nieestetyczny fałd podsutkowy.

Na NFZ zabiegi są bez liposukcji, bo nie ma w szpitalach sprzętu,
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 204
Witam serdecznie. Jestem 2 tyg po zabiegu ginekomastii plus liposukcji. Lekarz zalecił mi wykonywanie masażu gdzieś po 2-3 tyg. i przyznam się, że nie dopytałem czy masaż miejsc tylko tam gdzie było nacinane aby blizny lepiej się goiły i były mniej widoczne, czy może całej klatki piersiowej? Jak to wyglądało u was czy może wcale nie robiliście żadnych masaży? Pozdrawiam… a i jeszcze jedno jak długo nosiliscie kamizelkę uciskową, dodam że lekarz zalecił minimum 4 tyg, a nawet mówił że można 6 tyg. I kiedy był ten moment że stwierdziliście dobrą, starczy tej kamizelki. Bo przyznam się, że jak zdejmuje ją do kompania to czuję się jakoś tak dziwnie bez kamizelki… teraz pozdrawiam i życzę dobrego dnia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2585 Napisanych postów 5118 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78324
Tez jestem 2 tygodnie po i dołączam się do pytania.
Jak efekty, zadowolony jesteś?
Moja klata jeszcze chyba nie jest taka jaka powinna.
Ja o masażu nic nie słyszałem, masz jakieś wskazówki?
Mnie lekarz powiedział że kamizelka im dłużej, tym lepiej.
Zalecił również krem na blizny, jakiś bardzo drogi, jak znajdę to Ci napisze jaki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 204
Maści to stosuje detreomycyna przepisaną przez lekarza. Ale na blizny też mam wykupioną już maść na bazie sylikonu czy jakoś tak i ile się nie mylę. Ale nazwy teraz nie pamiętam. I właśnie chciałem się podpytać czy ktoś stosował jakieś masaże?! A Ty miałeś samo ginekomastie czy też liposukcję? A co do klaty to jakbym miał zupełnie nową, nie mogę się przyzwyczaić, ale w pozytywnym słowa tego znaczeniu. Opuchlizna zeszła, ale klata jest jeszcze cała żółta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 227 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3767
panowie róbcie masaże, bo jak nie będziecie robić masaży to po liposukcji moze zrobić wam sie wiotka skóra jak u mnie, i bedzie wam wisieć skóra w miejscach pobrania tłuszczu

Macino21

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 204
A masz może jakieś filmiki instruktażowe jak wykonywać takie masaże?! Bo szczerze mówiąc nie wiem jak się za to zabrać. Czy po prostu ugniatać delikatnie te miejsca gdzie był popierany ten tłuszcz? I orientujesz się ile razy w tyg, lub codziennie taki masaż?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2585 Napisanych postów 5118 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78324
Jak możesz to podaj jakieś instrukcje nt masażu.
Ja zadzwonię jutro do lekarza i też o to wypytam

BTW jak z treningami?
Ja już trochę truchtam (ok 12 km dziennie), ale boję się, że za wcześnie.
Nawet fbw takie lekkie wczoraj zrobiłem.
Chyba jeszcze odpuszczę siłownię, ale co mogłoby mi grozić?


Zmieniony przez - tomaszS w dniu 2024-01-10 17:52:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 227 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3767
panowie ja nie mam, ale mam przykre konsekwencje mnie tez nikt nie poinformował i mam teraz luźna skóre w miejscu liposukcji i sutek mi opada, jak wysłałem foty do kliniki innej to napisali, ze po liposukcji powinny byc wykonywane masaże bo moze dojśc do wiotkiej skóry, proszę was nie załujcie pieniedzy i róbcie dopóki mozecie bo poźniej będziecie załowac

Macino21

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2585 Napisanych postów 5118 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78324
No spoko, tylko jakie i gdzie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obwisła skóra po odchudzeniu [mężczyzna]

Następny temat

problemy po cyklu

WHEY premium