SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

GINEKOMASTIA cz. 4

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2069242

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 37 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 226
Takie powikłania zdarzają się ekstremalnie rzadko, nigdy osobiscie nie widziałem takiego powikłania. Oczywiście to nie jest tak, ze chirurg omyłkowo odcina brodawkę. W czasie zabiegu odcina się świadomie ukrwienie brodawki, wycina gruczoł czyli ukrwienie z tylu brodawki, przecina skore w obwodzie dolnym brodawki, żeby dostać się do gruczołu. Czyli w bezpośrednim okresie pooperacyjnym ukrwienie brodawki jest od góry, dopóki nie wytworzą się nowe naczynia. Jeżeli pacjent jest obciążony cukrzyca, ma zniszczone mikrokrążenie przez papierosy to może dojść do martwicy brodawki i trzeba usunąć martwa tkankę. Brodawkę można wtórnie zrekonstruować i zrobić tatuaż, żeby wytworzyć kolor.
Co do usuwania krwiaka na własna rękę to zalecałbym daleko idąca ostrożność. Po pierwsze nie każdy krwiak daje się odessać przez nakłucie- trzeba podejrzeć w usg czy jest frakcja płynna. Po drugie krwiak jest świetna pożywka dla bakterii, jeżeli przypadkowo je wprowadzimy w trakcie punkcji to będą problemy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3042
Zastanawiam się co zrobić czy iść do jakiegoś lekarza czy po prostu dać jeszcze kilka miesięcy aż sie wchlonie na co liczę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 49 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 612
Tomaszek poszedłeś do jakiegoś starego ślepego emeryta i ty teraz się pytasz jak się mogło stać, że Ci sutka odciął. O.O
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 236 Wiek 37 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 4674
No wiesz zdrowy emocjonalnie doktor by takiego czegoś nie zrobił albo by o tym chociaż poinformowałał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 325 dni Na forum 324 dni Przeczytanych tematów 34
Witam,

Już od dłuższego czasu podejrzewałem u siebie ginekomastie, natomiast nic z tym nie robiłem bo nie była mocno widoczna. Od Ok 2 miesiecy odczuwam jednak większy dyskomfort z tym związany- w koszulkach w których jeszcze 2 miesiące temu czułem się dobrze teraz czuje się źle i widać sterczące suty (głównie jak jest ciepło, jak jest zimno wyglądają Ok)

Z jednej strony podejrzewałem ginekomastie już dawno temu, natomiast napewno teraz jest gorzej- jest poprostu bardziej widoczna.

W pierwszej kolejności postanowiłem porobić badania, które wyszły Ok (morfologia, Watroba, nerki, tarczyca), zbadałem również hormony i wyszło coś takiego:
Estradiol 31,34 Norma: 11-44
Prolaktyna 28,84 Norma: 3,46-19,40
Testosteron 685,04 Norma: 240,24-870,68

W związku z podwyższoną prolaktyną i podejrzeniem ginekomastii umówiłem się do endokrynologa, dzień przed wizytą powtórzyłem jeszcze badanie na prolaktyne i wyszło 14,77 także w normie.

Endokrynolog zobaczył wyniki badań i przepisał leki: Bromocorn i tamoxifen, mam je brać przez 2 miesiące i do tego czasu zrobic usg jąder i gruczołów piersiowych.

Postanowiłem, ze zanim zacznę brać ww leki pierwsze wykonam usg, które potwierdziło ginekomastie (na usg jąder wszystko Ok)

Załączam zdjęcia usg






Wymiary
PL- 0,94x0,37 cm
PP- 1,39x0,36 cm

Gruczoły według opisu nie są jakoś mega duże ale pytanie czy na pewno są dobrze pomierzone? Pod tym co jest zaznaczone również znajdują się czarne pola. Prośba o interpretacje czy faktycznie wymiary się zgadzają czy powinny być liczone jako całe czarne pole?

Czy po usg ktoś jest w stanie stwierdzić czy jest to ginekomastia świeża? Pytam ponieważ leki które przepisał lekarz mają sporo skutków ubocznych i cały czas się waham czy je brać bo nie wiem czy wogole jest szansa żeby załatwić problem farmakologicznie

Co sądzicie o tych lekach? Przeglądnalem bardzo dużo stron ale nie znalazłem nikogo komu udało się uporać z tym problemem farmakologicznie- dodam jeszcze, że nie biorę żadnych leków, wspomagaczy itp.

Pozdrawiam


Zmieniony przez - Lafar w dniu 2023-06-08 18:52:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 49 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 612
Ja bym nie brał tych leków ,jedynie na zbicie tej prolaktyny ,ale jak w drugim badaniu wyszła już w normie to bym nie brał,z tymi endokrynolgami różnie bywa,ja też kiedyś się leczyłem i to była totalna klapa ,zero wiedzy i pojęcia ze strony lekarza.Ginekomastia mogła ci wyjść od tej prolaktyny,jak będzie podwyższona to mógłbyś spróbować ją zbić delikatnie.Jak gino świeże to jeszcze da rade cofnąć.Musisz zadbać o diete i styl życia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 49 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 612
Ja na twoim miejscu za nim bym wziął jakieś leki,skonsultował bym to z kimś jeszcze ,no bo po co ten tamofixen jest to dziwne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 236 Wiek 37 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 4674
Eozeon
Takie powikłania zdarzają się ekstremalnie rzadko, nigdy osobiscie nie widziałem takiego powikłania. Oczywiście to nie jest tak, ze chirurg omyłkowo odcina brodawkę. W czasie zabiegu odcina się świadomie ukrwienie brodawki, wycina gruczoł czyli ukrwienie z tylu brodawki, przecina skore w obwodzie dolnym brodawki, żeby dostać się do gruczołu. Czyli w bezpośrednim okresie pooperacyjnym ukrwienie brodawki jest od góry, dopóki nie wytworzą się nowe naczynia. Jeżeli pacjent jest obciążony cukrzyca, ma zniszczone mikrokrążenie przez papierosy to może dojść do martwicy brodawki i trzeba usunąć martwa tkankę. Brodawkę można wtórnie zrekonstruować i zrobić tatuaż, żeby wytworzyć kolor.
Co do usuwania krwiaka na własna rękę to zalecałbym daleko idąca ostrożność. Po pierwsze nie każdy krwiak daje się odessać przez nakłucie- trzeba podejrzeć w usg czy jest frakcja płynna. Po drugie krwiak jest świetna pożywka dla bakterii, jeżeli przypadkowo je wprowadzimy w trakcie punkcji to będą problemy.
jeśli moża to żuć okiem na to dr operujący mnie twierdził się że mam powiększony gruczoł a nawet jeśli tłuszczu to nie da się go i tak spalić przed zabiegiem miałem zrobić międzyjnnymi USG sutków udałem się do jednego z lepszych specjalistów podczas robienia USG stwierdził że niema przyrostu gruczołu tylko trochę tłuszczu ale trochę na moją prośbę dwukrotnie powtuzył procedurę i wyszło to samo przed zabiegiem lekarz dosłownie żucil okiem i powiedział że to gruczoł to co on mi wyciołął





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 236 Wiek 37 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 4674
Eozeon
Takie powikłania zdarzają się ekstremalnie rzadko, nigdy osobiscie nie widziałem takiego powikłania. Oczywiście to nie jest tak, ze chirurg omyłkowo odcina brodawkę. W czasie zabiegu odcina się świadomie ukrwienie brodawki, wycina gruczoł czyli ukrwienie z tylu brodawki, przecina skore w obwodzie dolnym brodawki, żeby dostać się do gruczołu. Czyli w bezpośrednim okresie pooperacyjnym ukrwienie brodawki jest od góry, dopóki nie wytworzą się nowe naczynia. Jeżeli pacjent jest obciążony cukrzyca, ma zniszczone mikrokrążenie przez papierosy to może dojść do martwicy brodawki i trzeba usunąć martwa tkankę. Brodawkę można wtórnie zrekonstruować i zrobić tatuaż, żeby wytworzyć kolor.
Co do usuwania krwiaka na własna rękę to zalecałbym daleko idąca ostrożność. Po pierwsze nie każdy krwiak daje się odessać przez nakłucie- trzeba podejrzeć w usg czy jest frakcja płynna. Po drugie krwiak jest świetna pożywka dla bakterii, jeżeli przypadkowo je wprowadzimy w trakcie punkcji to będą problemy.
jeśli moża to żuć okiem na to dr operujący mnie twierdził się że mam powiększony gruczoł a nawet jeśli tłuszczu to nie da się go i tak spalić przed zabiegiem miałem zrobić międzyjnnymi USG sutków udałem się do jednego z lepszych specjalistów podczas robienia USG stwierdził że niema przyrostu gruczołu tylko trochę tłuszczu ale trochę na moją prośbę dwukrotnie powtuzył procedurę i wyszło to samo przed zabiegiem lekarz dosłownie żucil okiem i powiedział że to gruczoł to co on mi wyciołął





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 37 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 226
Usg świetnie obrazuje niektóre patologie, niestety jeżeli chodzi o ginekomastię często daje wyniki fałszywie ujemne. Zróżnicowanie tłuszczu okologruczolowego od granicy gruczołu, który nie jest pobudzane hormonalnie- pozostałość po okresie dojrzewania jest niemal niemożliwe. zazwyczaj czuć przy badaniu nieregularne zgrubienie pod sutkiem, w trakcie zabiegu żadne małoinwazyjne narzędzie nie jest w stanie odessać gruczołu, nawet takiego, który nie jest pobudzany przez hormony. Po zabiegu jak zniknie tłuszcz obok sutka to będzie bardziej sterczał co przekreśla zamierzony cel zabiegu. Wielokrotnie w takich przypadkach nie widziałem nic w usg a wycinałem gruczoł, który przed zabiegiem było czuć w badaniu a badanie histopatologiczne po zabiegu potwierdziło utkanie gruczołowe.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obwisła skóra po odchudzeniu [mężczyzna]

Następny temat

problemy po cyklu

WHEY premium