SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu ,treningu i innych czynnikach przełamujacych stagnacje .

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 7318744

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2222 Napisanych postów 12657 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 170787
Sector27
Ponieważ gluten skleja kosmki jelitowe co drastycznie zmniejsza nawierchsznię wchłaniania. Skutkiem tego są wzdęcia, gnicie i luźny stolec. U mnie poprawa zaczęła się po 2-3 tygodniach odstawienia glutenu i zmniejszenia ilości nabiału.


Pyerdolisz jak potłuczony
1

Brak podpisu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 653 Napisanych postów 1077 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 39809
Ja tam nie wyobrażam sobie przejść 500/600wegli z kasz/ryżu/ itd xD a bułeczki ziemniaczane (śniadaniowe) z biedru wchodzą jak złoto xD

S ex
A lkohol
A naboliki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 159 Napisanych postów 585 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 11098
Jeden i drugi, chociażbym poczytali o tym. Bo wszyscy u was ch**a są warte. Specjaliści
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 159 Napisanych postów 585 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 11098
Spinać się nie będę. Tak, w skrócie
"Spożywanie glutenu jest szkodliwe dla trzech grup ludzi. Do pierwszej z nich zaliczają się osoby chorujące na celiakię, czyli chorobę trzewną o podłożu autoimmunologicznym i genetycznym ‒ stanowią oni około 1-2 % populacji. Dlaczego gluten im szkodzi? Otóż w przebiegu choroby dochodzi do uszkodzenia kosmyków jelitowych. Z tego powodu organizm ma problem z przyswajaniem składników odżywczych.

Do drugiej grupy zaliczamy osoby mające alergię na gluten. Objawy alergii są podobne jak przy celiakii, lecz dodatkowo występują zmiany skórne. W odróżnieniu od chorych na celiakię alergicy mają zdrową wyściółkę jelita cienkiego. Do trzeciej grupy zaliczają się osoby mające nadwrażliwość na gluten, lecz jednocześnie niechorujące na celiakię i niemające alergii na gluten. U nich nie występuje zanik kosmków jelitowych." To dla tego, pierwszego znawcy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 159 Napisanych postów 585 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 11098
Podsumowując, żadnej diagnozy nie robiłem, tylko podzieliłem się własnym doświadczeniem w podobnej sytuacji i tym o czym dowiedziałem się zagłębiając się w temat (chyba po to jest forum??? czy się mylę i jest stworzony do olewania?) Do tego nawet dopisałem, ze w razie czego to lepiej iść do lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 375 Wiek 29 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 6400
Nie ma co się spinać ja Ci dziękuje za odpowiedź , sprawdzę na sobie i wyciągnę wnioski.Planuje tez testy z krwi zrobić dla potwierdzenia.
Od Covida jakoś straciłem zaufanie do tych wszystkich pseudo badań.Jakby co to sam siebie będę winił ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 159 Napisanych postów 585 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 11098
Msoko65
Nie ma co się spinać ja Ci dziękuje za odpowiedź , sprawdzę na sobie i wyciągnę wnioski.Planuje tez testy z krwi zrobić dla potwierdzenia.
Od Covida jakoś straciłem zaufanie do tych wszystkich pseudo badań.Jakby co to sam siebie będę winił ;)

Możliwe ze masz zwykły zespół jelita drażliwego lub problem z trzustka. Dobry lekarz się zorientuje. Ja tylko podzieliłem się swoją sytuacja (w sumie, bardzo podobną). I po odstawieniu, codziennie notowałem ulepszenie samopoczucia oraz komfortu życia. Ciekawe, ze do CoV nie miałem żadnych problemów z tym.
Odezwij się, jak sytuacja się wyjaśni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 841 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10186
Pogodzie się podajcie sobie dłonie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 1607 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26541
Nie ma co robić gownoburzy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 159 Napisanych postów 585 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 11098
Zgadzam się. Jeżeli kogoś obraziłem, to przepraszam)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ jednak wyszło inaczej

Następny temat

PL Realia - czyli co warto brać

WHEY premium