SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu ,treningu i innych czynnikach przełamujacych stagnacje .

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 7319965

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 720 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8637
Ile serii tygodniowo robicie np. na klatę czy plecy do upadku czyli na maksa, na masie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 789 Wiek 29 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 9521
parej
Ile serii tygodniowo robicie np. na klatę czy plecy do upadku czyli na maksa, na masie?


Ja na plecy 2 ćwiczenia na szerokość i 2 na grubość po jakieś 3-4 serie . Klata też zależy ale te 3-4 ćwiczenia też wejdą zależnie od dnia x 3-4 serie . Czyli większe grupy max 16 serie a mniejsze około 10 jak tric czy bic . Barki inaczej bo tylny aktom robię z plecami więc robię tylko środek i przedni .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3697 Napisanych postów 3134 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 16553
Egon33
parej
Ile serii tygodniowo robicie np. na klatę czy plecy do upadku czyli na maksa, na masie?


Ja na plecy 2 ćwiczenia na szerokość i 2 na grubość po jakieś 3-4 serie . Klata też zależy ale te 3-4 ćwiczenia też wejdą zależnie od dnia x 3-4 serie . Czyli większe grupy max 16 serie a mniejsze około 10 jak tric czy bic . Barki inaczej bo tylny aktom robię z plecami więc robię tylko środek i przedni .


Co do treningu pleców to również robię tylni akton barków i jak trening dobry to jeszcze jakieś 2 ćwiczenia na barki . Choć na same plecy robie 6-7 ćwiczeń ciężar na 12 powtórzeń albo do upadku gdzie ostatnie powtórzenie to pompa rozrywa

Michass90

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 559 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15552
Trochę od czapy pytanie bo czy martwy ciąg jest np stricte ćwiczeniem na plecy? Myślę że nie bo ja mam np 2 razy ciągi w tygodniu i raz w treningu hyper down 4 serie zakres 8-10p a drugi raz 4 serie w FBW power zakres 3-5p. Tak samo podciagania 2 razy w tygodniu na różnych zakresach i wioslowania a do tego jeden trening na zakresach 10-15 powtórzeń to już leci np tylko wyciąg. Najważniejsze to tak zaprogramowac sobie trening żebyś był w stanie jak najdłużej progresowac. Czy to siłowo, czy powtórzeniami, seriami, tempem. Ilość samych serii to za bardzo nic nie mówi i też lecenie do odcięcia na każdym treningu to OUN zajedziesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 720 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8637
Michass90
Co do treningu pleców to również robię tylni akton barków i jak trening dobry to jeszcze jakieś 2 ćwiczenia na barki . Choć na same plecy robie 6-7 ćwiczeń ciężar na 12 powtórzeń albo do upadku gdzie ostatnie powtórzenie to pompa rozrywa

Ale nie wiemy ile trenujesz razy w tygodniu i po ile serii, dlatego pytałem ile to wychodzi tygodniowo serii :) Każda na maksa, do upadku czy na początku zapas?

Patriotaa
Trochę od czapy pytanie bo czy martwy ciąg jest np stricte ćwiczeniem na plecy? Myślę że nie bo ja mam np 2 razy ciągi w tygodniu i raz w treningu hyper down 4 serie zakres 8-10p a drugi raz 4 serie w FBW power zakres 3-5p. Tak samo podciagania 2 razy w tygodniu na różnych zakresach i wioslowania a do tego jeden trening na zakresach 10-15 powtórzeń to już leci np tylko wyciąg. Najważniejsze to tak zaprogramowac sobie trening żebyś był w stanie jak najdłużej progresowac. Czy to siłowo, czy powtórzeniami, seriami, tempem. Ilość samych serii to za bardzo nic nie mówi i też lecenie do odcięcia na każdym treningu to OUN zajedziesz.

MC na dwójki głównie. Pytałem ile serii robisz tygodniowo na partię, możesz i podać dowolną, jak te plecy takie trudne :) Nie pytałem jak programować ja mam trening czy trzeba progresować, nie tego pytanie dotyczyło :)




Zmieniony przez - parej w dniu 2023-09-13 23:16:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lordknaga Doradca
Ekspert
Szacuny 5390 Napisanych postów 15407 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388249
mc nie robie od lat, moze na dwojki wrzuce raz na kwartal na smicie

jak mam wiecej czasu i trening pull - bo nie mam splitu kazda partie z osobna, to jak zrobie taki trening 2x w tyg, co czesto sie nie zdarza, mam +/- 6-8 cwiczen, po 3-4 serie i ta ostatnia jest do wtedy az nie moge zrobic powtorzenia, czy to jest 100% upadek, to nie wiem... plecy to u mnie sciagania/wioslowania ma wolnym ciezarze/roznych maszynach wiec wypada najwiecej - 32 serie + dochodzi do tego pulla po plecach 2 cw na kaptur i 2 na tyl barku + 2-3cw na biceps, czyli caly trening jakos 60 serii

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 159 Napisanych postów 585 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 11099
parej
Ile serii tygodniowo robicie np. na klatę czy plecy do upadku czyli na maksa, na masie?

Ile ludzi tyle opinii.
Osobiście ćwiczę Góra-biceps/dół. I na każda partie mięśniową robię tylko jedną roboczą serię (pozostałe to tylko rozgrzewka) do całkowitego upadku (rest-pauza i takie tam) i sobie chwałę (metoda DogCrapp). A na jednym treningu mam jedno ćwiczenie na jedna partię, oprócz pleców. Tam już, wiadomo, jedno na szerokość i jedno na grubość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19310 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158823
Tak sobie myślę żeby dodać na jesień deke która nie brałem już z 5 lat ,jak nie dłużej i pamiętam że wtedy zawsze szło ok 500mg, teraz myslę ruszyc pierwsze tygodnie 250mg ew i pytanie czy ktoś odczuwał taką dawkę czy będzie stracony czas :>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 559 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15552
parej
Michass90
Co do treningu pleców to również robię tylni akton barków i jak trening dobry to jeszcze jakieś 2 ćwiczenia na barki . Choć na same plecy robie 6-7 ćwiczeń ciężar na 12 powtórzeń albo do upadku gdzie ostatnie powtórzenie to pompa rozrywa

Ale nie wiemy ile trenujesz razy w tygodniu i po ile serii, dlatego pytałem ile to wychodzi tygodniowo serii :) Każda na maksa, do upadku czy na początku zapas?

Patriotaa
Trochę od czapy pytanie bo czy martwy ciąg jest np stricte ćwiczeniem na plecy? Myślę że nie bo ja mam np 2 razy ciągi w tygodniu i raz w treningu hyper down 4 serie zakres 8-10p a drugi raz 4 serie w FBW power zakres 3-5p. Tak samo podciagania 2 razy w tygodniu na różnych zakresach i wioslowania a do tego jeden trening na zakresach 10-15 powtórzeń to już leci np tylko wyciąg. Najważniejsze to tak zaprogramowac sobie trening żebyś był w stanie jak najdłużej progresowac. Czy to siłowo, czy powtórzeniami, seriami, tempem. Ilość samych serii to za bardzo nic nie mówi i też lecenie do odcięcia na każdym treningu to OUN zajedziesz.

MC na dwójki głównie. Pytałem ile serii robisz tygodniowo na partię, możesz i podać dowolną, jak te plecy takie trudne :) Nie pytałem jak programować ja mam trening czy trzeba progresować, nie tego pytanie dotyczyło :)






Zmieniony przez - parej w dniu 2023-09-13 23:16:14


W porządku po prostu nie znając innych parametrów uważam że to pytanie jest trochę bez sensu ale to jest tylko moja opinia. MC nie traktuje również jako ćwiczenia na dwójki bardziej jako cała tylna taśmę triceps, plecy, poslad, dwójki, łydki. Więc jeśli miałbym odpowiedziec na Twoje pytanie tak jak sobie życzysz to na plecy bylybo 8 serii roboczych MC, 8 podciagania, 8 wioslowania i na ostatnim treningu w tygodniu lece do odciny lżejsze ćwiczenie jak wyciąg bez podziału na serie rozgrzewkowe ~6-7serii czyli w sumie będzie 31. Klatka to 8 serii WL roboczych + 6-7serii sztangielka za głowę do odciny i tak samo butterfly więc wychodza 22 serie. Jestem na środkach + dodatni kcal więc siła rosnie cały czas dlatego na globalnych ćwiczeniach staram się trenować z zapasem ale często jestem blisko upadku albo poniesie i pojadę do odcięcia.

/mam jeszcze 2serie Y raise raz w tygodniu więc to w sumie też na zebaty/plecy więc będzie 33 na plecy

Zmieniony przez - Patriotaa w dniu 2023-09-14 09:56:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21514 Napisanych postów 30769 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870253
Klasyczny MC to w życiu nie jest ćwiczenie na dwugłowe. Cała tylna taśma jak ktoś wyżej wspomniał, + czworki.
I nie ma takiego podziału jak ćwiczenia na grubość i szerokość pleców.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ jednak wyszło inaczej

Następny temat

PL Realia - czyli co warto brać

WHEY premium