SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu ,treningu i innych czynnikach przełamujacych stagnacje .

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 7319479

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 487 Wiek 47 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 8701
Michass90
krzykacz
W spr tych nerek - jutro będzie dokładnie 14dni jak pochowałem kolege na Cyprze, mój rocznik.. Skrajnie szybki przebieg:

piątek r55 szpital oiom do nd,
pon-śr przeniesiony na wewn po czym cofnięty na oiom w stanie ciężkim,
czw pacjent niestabilny hemodynamicznie, przetaczana krew,
pt ~18.00 rodzina pisze, że chłopak daje rade ale idzie spać,
pt 20.02 zapaść reanimacja do 22.23, zgon, po fakcie potwierdzona sepsa (wynik zaburzenia pracy nerek)

Wyjściowa przyczyna zgonu - nagłe upośledzenie czynności nerek
Wtórna przyczyna zgonu - ostra niewydolność nerek --> powikłania wielonarządowe
Bezpośrednia przyczyna zgonu - ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa

Wypis epikryza bla bla bla, i pacjent nadużywający aas!

Jego impreza urodzinowa była ustawiona na Malcie na najbliższy weekend.. ale już w innych okolicznościach odbędzie się..

Od lat zawracam uwage na nerki i zależność/współzależność na cały org w tym głównie na układ sercowo-naczyniowy.
Przeszedłem skrajną niewydolność nerek folgując sobie z trenami/oralami, na moje szczęście bez powikłań choć mój lek z gab kierował mnie już na o/nefro dializy. Mi się udało, koledze nie. Innym się uda ale też innym nie uda.
Nerki długo chorują bezobjawowo, a zdolność adaptacji człowieka do sytuacji/bólu i ratowania się wszechobecnymi otc/suplementami/itp.. tylko przedłuża ich stan chorobowy. Dbajcie o siebie.



Przykra historia tymbardziej że miały to być urodziny ..
Niestety nerki jak napisałeś dlugo chorują bezobjawowo ale jak sie zacznie to koniec może być szybciej niz się wydaje

Podobna sytuacja jak z tym kolesiem z yt co opowiadał jak ludzi na bramce składał tj Wojtek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lordknaga Doradca
Ekspert
Szacuny 5390 Napisanych postów 15407 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388249
Teraz mam jakis strach o swoje, ach ten internet czasem mam bol ledzwi z rana, czasem czesto oddaje mocz, szczegolnie gdy robie nocki, z towaru leci tyle co nic ale tez jestem uzalezniony od kawy, dieta jest w miare czysto ale na weekendach podjadam i raz na miesiac moze pare piwek wpadnie.

Jakie wg. Was badania powinienem zrobic? Moze sam aobie wkrecam ale wole dmuchac na zimne, robie krew 2-3x w roku i ostatnie z 1.5 roku, kreatynine mam lekko podbita(taka mam od jakis 10lat) egfr mam w normie, mocz w normie, nie sikm krwia ale czasem mam cos ala zapalenie pecherza... ogolem jak robie krew to mam tyle posbitego w calym organizmie co nic, waze jakies 120-125kg i bf na swoje oko mam tak kolo 15% a moze i mniej.

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 1065 Wiek 39 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 22692
Badanie moczu ogólne. Cystatyne c.
2

Dugi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 1065 Wiek 39 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 22692
LDL
Mind f***er
F1.08
Co waszym zdaniem daje większy apetyt? MK 667 czy GHRP-6?


Potwierdzam, to co już inni pisali, zdecydowanie MK na czczo, nawet 15mg.


MK 667 można z oralami łączyć?


Zdecydowanie mk
1

Dugi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1676 Napisanych postów 3703 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39230
Odnośnie nerek - polecam taki suplement jak Traganek (Astragalus). Zaskakująco dobry wpływ na nerki - potwierdzony badaniami klinicznymi. Oczywiście on nie naprawi "zepsutych" nerek, ale jak ktoś ma względnie zdrowe nerki i chciałby zadbać o siebie to gorąco polecam. Kiedyś na YT o tym oglądałem - sam stosuję. Dodatkowo jest to antyoksydant. Kosztuje grosze, a przy dłuższym stosowaniu może jedynie pomóc.
4

POWERED BY ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lordknaga Doradca
Ekspert
Szacuny 5390 Napisanych postów 15407 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388249
F1.08
Odnośnie nerek - polecam taki suplement jak Traganek (Astragalus). Zaskakująco dobry wpływ na nerki - potwierdzony badaniami klinicznymi. Oczywiście on nie naprawi "zepsutych" nerek, ale jak ktoś ma względnie zdrowe nerki i chciałby zadbać o siebie to gorąco polecam. Kiedyś na YT o tym oglądałem - sam stosuję. Dodatkowo jest to antyoksydant. Kosztuje grosze, a przy dłuższym stosowaniu może jedynie pomóc.


tego uzywam cyklicznie od dobrych 2-3 lat, pamietam mialem kiedys kreatynine powyzej 'swojej normy' bralem 2x dziennie z swansona, tam jest niecale 0.5g na tabs, wiec wychodzil prawie 1g dziennie i zbilo mi to do poziomu, ktory byl w gorze normy a takiego nie mialem odkad zaczalem chodzic na silownie, czyli kolo 15 lat
3

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94512 Napisanych postów 364462 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1669187
Na nerki to wrzucam fitolizyne
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 653 Napisanych postów 1077 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 39810
lodzianin1
Na nerki to wrzucam fitolizyne

Ta pasta? Czy występuje w formie tabletek/kapsułek?

S ex
A lkohol
A naboliki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 759 Napisanych postów 534 Wiek 43 lat Na forum 176 dni Przeczytanych tematów 5733
Pasta najlepsza, a jej smak powala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
lordknaga
Teraz mam jakis strach o swoje, ach ten internet czasem mam bol ledzwi z rana, czasem czesto oddaje mocz, szczegolnie gdy robie nocki, z towaru leci tyle co nic ale tez jestem uzalezniony od kawy, dieta jest w miare czysto ale na weekendach podjadam i raz na miesiac moze pare piwek wpadnie.

Jakie wg. Was badania powinienem zrobic? Moze sam aobie wkrecam ale wole dmuchac na zimne, robie krew 2-3x w roku i ostatnie z 1.5 roku, kreatynine mam lekko podbita(taka mam od jakis 10lat) egfr mam w normie, mocz w normie, nie sikm krwia ale czasem mam cos ala zapalenie pecherza... ogolem jak robie krew to mam tyle posbitego w calym organizmie co nic, waze jakies 120-125kg i bf na swoje oko mam tak kolo 15% a moze i mniej.


Nie ma przesłanek do wykonywania wysokospecjalistycznych bad diag. Wystarczy podstawa celem diagnostyki i monitorowania parametrów, morfologia/podst panel nerkowy. Niepokojące zmiany w nerkach widać już w morfo - korelacja nerki->wpływ na paramtery krwi. Pozostałe uzupełniają ogólny przegląd względem też cardio - korelacja nerki->układ serc/n.

Przy wynikach bierzesz pod uwage całość sytuacji, saa leki % suple aktywność (zakres) regeneracja sen itd... niekoniecznie (i zazwyczaj tak jest właśnie) że już nery padają. Wystarczy przyjrzeć się całości i zazwyczaj pozmieniąć przyzwyczajenia bądź tylko coś odstawić co wcale nie jest Tobie potrzebne.

Taki prosty 1 przykład, aktywny chłop startujący w sportach - problem nerki chyba ma, po rozmowie jakoś specjalnie nie wyglądało mi to na problemy (potęgowane przez sztab doradców z neta trenerów oczywiście z podesłanym cennikiem za konsultacje i prowadzenie "leczenie" już..).
3 sprawy:

1- niedostateczna podaż wody w ciągu dnia (zalewanie się na wieczór/noc dużą ilością na raz)
2- trening późne godz
3- zbyt dużo vit.C

pkt.1/2 zmienione.
pkt.3 bad poziomu vit C (wynik kosmos na dawce 3x 5g ed - zalecenie jednego z tych trenerów) chłop nie chciał odstawić tak mu w głowe ta vit weszła dobrze, namówiłem na zmiane na produkt złożony gdzie dawka vit.C to raptem 250mg 1x ed po 2tyg wynik 9 dla normy do 10, (później dał się namówić na podmianke na trokserutyne celem poszerzenia profilaktyki).

4tyg powtórka badań po zmianach, pomimo braku zmian saa co tam leciał panel nerkowy->morfo w porządku.
Temat zamknięty.

---
Ad 'kawa', na każdą wypitą ilość ml kawy dopijasz tyle samo czystej wody.
Dotyczy to również herbat, takie są zalecenia t/cardio.
I nie chcę zaraz do końca dnia 200 pw chłopaki jak zwykle bo i tak nie odpisze ;) czy jak pije 6-7L wody na siłe bo tak na yt radzą to dobrze czy źle
5

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ jednak wyszło inaczej

Następny temat

PL Realia - czyli co warto brać

WHEY premium