SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu ,treningu i innych czynnikach przełamujacych stagnacje .

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 7317428

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 389 Napisanych postów 118 Wiek 39 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1883
Psycho Dad
Ostropest mielony nie działa. Działa sylimaryna/sylibina, czyli flawonidy ekstrahowane z łubin ostropestu.


100g mielonego to jakieś 2000mg sylimaryny
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2423 Napisanych postów 4850 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 44223
Tak, która jest nieprzyswajalna
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 389 Napisanych postów 118 Wiek 39 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1883
Nie jestem znawcą tego środka, zgodzę się że nasiona w postaci nie zmielonej są lepsze, nie tylko jeśli chodzi o ostropest. Czy forma zmielona działa? Badania pokazały że działa i z tego co pamiętam było ich nawet sporo Jednak ekspertem od ostropestu nie jestem,ale po przeanalizowaniu sytuacji oraz biorąc pod uwagę wszystkie aspekty i możliwości oparte na mojej zdolności intelektualnej oraz rozległych obserwacjach Doszedłem do konkretnego jednoznacznego i uzasadnionego wniosku że nie mogę się wypowiedzieć gdyż jak wspomniałem na początku ekspertem nie jestem Osobiście sam biorę ostropest co jakiś czas w dawce 10-20g ed Ale zaznaczam nie traktuje tego jako coś co jest zbawieniem dla mojej wątroby a tylko lekka pomocą i zdrowsza od chemii
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1676 Napisanych postów 3703 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39230
Ludzie zdecydujcie sie..bo raz na SFD jedni zachwalaja i namawiaja do Ostropestu mielonego raz inni odradzaja bo nie dziala... ustalcie jedna wersje
1

POWERED BY ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 389 Napisanych postów 118 Wiek 39 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1883
F1.08
Ludzie zdecydujcie sie..bo raz na SFD jedni zachwalaja i namawiaja do Ostropestu mielonego raz inni odradzaja bo nie dziala... ustalcie jedna wersje


Moja opinie masz wyżej
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2423 Napisanych postów 4850 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 44223
Zanim znajdę i wrzucę badania wytłumaczę na chłopski rozum. Naukowo jest potwierdzone działanie sylimaryny na wątrobę i na poprawę jej funkcji/regeneracji. Ostropest zawiera w łubinach ten falwonid, czyli wspomnianą wyżej sylimaryne jak również sylibinę. Zgadzam się, że organizm ludzi to wielki laboratorium i zachodzi w nim wiele reakcji, ale czy po zjedzeniu ziemniaka czy winogron się upijasz? Nie, bo najpierw z ziemniaka i winogron zrobić trzeba zacier i następnie bimber czy wino, które zawierają alkohol. Tak samo jest z ostropestem. Żeby wydobyć z niego sylimarynę, która leczy wątrobę, nie wystarczy zjeść ziaren czy prochu z ostropestu, bo wydobywana jest z ostropestu za pomocą ekstrakcji alkoholem. Kwas żołądkowy czy woda, którą popijemy proch z ostropestu nie wydobędą z niego sylimaryny, ale można jeść śmiało i ziarno i proch, bo ma dużo błonnika Tak samo jak można jeść ziemniaki dla walorów smakowych, ale nie po to żeby się upić.




Zmieniony przez - Psycho Dad w dniu 2022-11-27 12:38:09
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 841 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10186
Pojawienie się objawów grypopodobnych może się tyczyć każdego SAA czy tylko teścia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2423 Napisanych postów 4850 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 44223
SAA/PH/SARM.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 841 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10186
A po jakim miałeś największe poza kaszlem trenbolowym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2423 Napisanych postów 4850 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 44223
T400.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ jednak wyszło inaczej

Następny temat

PL Realia - czyli co warto brać

WHEY premium