SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu ,treningu i innych czynnikach przełamujacych stagnacje .

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 7338681

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94645 Napisanych postów 364619 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1669606
Dugii2
lodzianin1


Długo go bierzesz. ? Jak go oceniasz


Oj długo już nie pamiętam 1-2 lata jak oceniam ciężko chyba wyczuc dzialanie tego typu środków, u nie lecą cały rok priobiotyki/maslan sodu/witaminy

Biorę kapsa do sniadania i kapsa do kolacji

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 559 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15639
ja polecam enterol, pierwszy preparat probiotyczny którego działanie faktycznie odczułem. Też dośc drogo wychodzi i niby profilaktycznie tego się nie stosuje ale jak ktoś ma jakieś problemy z kichami to polecam spróbować. Warto jednak też brać pod uwagaę ze z tymi probiotykami czy enzymami to trzeba uwazać bo przy niektórych problemach to one mogą nasilać objawy zamiast pomagać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 660 Napisanych postów 1085 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 40019
Enterol zapisują lekarze i podają w szpitalach przy biegunkach ;) przy wirusowkach jelitowych to jedyny sposób leczenia + elektrolity ;) ogólnie każdy ma trochę inna florę bakteryjną, probiotyki są spoko przy problemach jelitowych na szybszy powrót do normalności, ale pytanie czy łykając zapobiegawczo nie wypieramy właśnie naturalnej flory i nie działa to odwrotnie do zamierzonego celu ;)

S ex
A lkohol
A naboliki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 559 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15639
No ja dostałem akurat do antybiotyku i sprawdziło się dobrze. Nie znalem tego preparatu wcześniej. Co do reszty to się zgadzam że coś może w tym być. Mnie znajoma dietetyczka dosyć mocno zj**ala kiedyś za enzymy tak samo że od tak tego nie można brać a po maslanie sodu najprawdopodobniej miałem kiedyś zgagę. Nie ma niestety żadnych magicznych pigułek które są dobre dla wszystkich na wszystko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 41 Wiek 94 dni Na forum 170 dni Przeczytanych tematów 1317
lodzianin1
Dugii2
lodzianin1


Długo go bierzesz. ? Jak go oceniasz


Oj długo już nie pamiętam 1-2 lata jak oceniam ciężko chyba wyczuc dzialanie tego typu środków, u nie lecą cały rok priobiotyki/maslan sodu/witaminy

Biorę kapsa do sniadania i kapsa do kolacji


No właśnie ciężko to odczuć , lata temu to pamiętam ktoś wrzucił badania to te z apteki to właśnie tylko Vivomixxx i lakcid działało reszta tych po 10-20zl to wyszedł efekt placebo , nie wiem ile wiarygodne te badania ,ale pamiętam kiedyś coś ktoś wrzucał chyba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 481 Napisanych postów 1464 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 114050
Patriotaa
ja polecam enterol, pierwszy preparat probiotyczny którego działanie faktycznie odczułem. Też dośc drogo wychodzi i niby profilaktycznie tego się nie stosuje ale jak ktoś ma jakieś problemy z kichami to polecam spróbować. Warto jednak też brać pod uwagaę ze z tymi probiotykami czy enzymami to trzeba uwazać bo przy niektórych problemach to one mogą nasilać objawy zamiast pomagać.


Ja enterol stosuje juz z ponad pol roku dzień w dzień jedna kapsulke,meczyly mnie ciągle biegunki i z tym probiotykiem to był strzał w dziesiątkę,jak reka odjął wszystko przeszło. Niby dlaczego miałoby się nie stosować profilaktycznie? xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94645 Napisanych postów 364619 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1669606
Dokładnie ja stosuje profilaktycznie

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 660 Napisanych postów 1085 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 40019
Jesli komuś służy profilaktycznie to jest ok ale kazdy jest inny i trzeba się obserwować ;) komuś innemu może dać odwrotny efekt ;) każdy ma inną florę bakteryjną, różni się w zależności od pochodzenia czy miejsca zamieszkania (i nie chodzi tutaj o Polskę xD) stąd między innymi klątwa faraona po świeżych owocach/warzywach w Egipcie na wczasach xD jest dużo sprzecznych badań odnośnie probiotyków, jedne mówią że wypierają rodzima florę, inne że pomagają ;) druga sprawa zbyt uboga flora jak i przerost tej flory bakteryjnej w jelicie to też nie fajna sprawa ;)
2

S ex
A lkohol
A naboliki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24174 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402407
Dokladnie , z peobiotykami to nie jest tak jak np.z niektórymi witaminami że nadmiar wydalimy.
Tutaj często probiotykoterapia powinna być celowana a samemu to można sobie problemów narobić a nie pomóc przy dłuższym stosowaniu na "pałe"
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 559 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15639
17kamil175
Patriotaa
ja polecam enterol, pierwszy preparat probiotyczny którego działanie faktycznie odczułem. Też dośc drogo wychodzi i niby profilaktycznie tego się nie stosuje ale jak ktoś ma jakieś problemy z kichami to polecam spróbować. Warto jednak też brać pod uwagaę ze z tymi probiotykami czy enzymami to trzeba uwazać bo przy niektórych problemach to one mogą nasilać objawy zamiast pomagać.


Ja enterol stosuje juz z ponad pol roku dzień w dzień jedna kapsulke,meczyly mnie ciągle biegunki i z tym probiotykiem to był strzał w dziesiątkę,jak reka odjął wszystko przeszło. Niby dlaczego miałoby się nie stosować profilaktycznie? xD


A no dlatego ze enterol to jest konkretny szczep drożdzy saccharomyces boulardii który jest stosowany w konkretnych przypadkach klinicznych przez konkretny czas.To jest to lek a nie suplement diety. Ale to jest teoria a praktyka być może wygląda inaczej jak chociażby ta sól fizjologiczna o której ostatnio tutaj gadaliśmy gdzie wersji bez recepty nie można stosować do iniekcji a i tak wiadomo ze wiele osób tak robi. Ja wiem na pewno że tak jak chłopacy wyżej piszą prawdziwe probiotyko-terapie dopiera się indywidualnie. Konkretne szczepy na konkretne dolegliwości. Natomiast na pewno będzie to wyglądało wszystko inaczej u osoby względnie zdrowej a inaczej u osoby która ma tam jakieś sibo, ibs czy coś tam jeszcze innego. I również tak jak wyżej było wspomnianie - stosowalem taki MIX z K** razem z enzymami to działanie było w zakresie placebo. Ja na usprawnienie pracy jelit regularnie spożywam owoce jagodowe na przemiennie borówki, truskawki i maliny i działa to bardzo dobrze. Owoce jagodowe to jest praktycznie czysty błonnik bardzo dobry dla bakterii w jelitach.


Zmieniony przez - Patriotaa w dniu 2024-04-15 18:49:40
3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ jednak wyszło inaczej

Następny temat

PL Realia - czyli co warto brać

WHEY premium