Nick Walker to wschodząca gwiazda kulturystyki. Jako debiutant w ubiegłym roku zdobył zacne piąte miejsce w zawodach Mr. Olympia. „The Mutant” udowodnił, że jest silnym i groźnym rywalem dla starej ekipy. Ostatnio podzielił się z fanami bardzo przykrymi, osobistymi doświadczeniami z dzieciństwa. „The Mutant” w podcaście trenera Hany'ego Ramboda powiedział, że był molestowany jako dziecko. 27-letni kulturysta ujawnił, że dorastając, interesował się sportami takimi jak baseball, piłka nożna i futbol amerykański. Nie lubił za to przegrywać z powodu błędów kolegów z drużyny, więc skupił się na sporcie indywidualnym. Dodatkowo trening na siłowni pomógł mu emocjonalnie z poradzeniem sobie z myślą, że był molestowany.

„Trzymałem to w środku przez lata. Mam na myśli to, że stało się to, gdy miałam 12 lat. Nie powiedziałem o tym matce i ojcu, dopóki nie skończyłam 16 lat”.

Walker wyjaśnił, że zdecydował się powiedzieć o tym, co go spotkało dopiero wtedy, jak inny uczeń poskarżył się swoim rodzicom na tego samego nauczyciela plastyki, a oni nagłośnili sprawę.

„Nie mogłem nawet na nią spojrzeć, ponieważ nie sądzę, że spodziewała się, że powiem to, co powiedziałem. Myślę, że spodziewała się, że powiem rzeczy, które on powie, a nie fakt, że faktycznie byłem molestowany”.

Jego oprawca trafił do więzienia w dniu, w którym Walker wziął udział w zawodach Teen's Nationals w 2014 roku. 

„Powodem, dla którego jestem teraz bardziej otwarty, na to co mnie spotkało jest to, że w bardzo młodym wieku zboczyłem na mroczną ścieżkę. Kiedy byłem młodszy, brałem twarde narkotyki, dużo się awanturowałem i imprezowałem”.

 https://youtu.be/To9EflSRVac

Nick Walker obecnie przygotowuje się do  zawodów Mr. Olympia 2022, które odbędą się 15-18 grudnia w Las Vegas. Ostatnio pojawił się na scenie  Pittsburgh Pro 2022,  występując gościnnie u boku swoich rywali Huntera Labrady i mistrza Mr. Olympia z 2019 roku, Brandona Curry'ego, a także z  2021 roku w kategorii 212 Dereka Lunsforda. Wyznanie o molestowaniu, z pewnością nie było łatwe dla kulturysty, ale być może dzięki temu coraz więcej osób zacznie mówić o tym, co je spotkało w przeszłości, a co było dawniej tematem tabu.

Komentarze (7)
F1.08

Zdaje sie ze Kai Greene tez mial takie doswiadczenia w dziecinstwie.

0
lordknaga

on byl sierota, i chyba dostawal wpierdziel, czesto zmienial placowki, z tego co kojare, a g4p jak sama nazwa wskazuje, robil tylko dla siana na saa, kiedy dorabial tez na bramce.

0
M-ka

Dążenie do bycia dużym/silnym/groźnym lub wyglądania na kogoś takiego jest ponoć powszechną reakcją na przemocowe doświadczenia związane szczególnie z przemocą fizyczną... Smutne, ale pewnie niejeden sportowiec/kulturysta miał jako dziecko jakieś przykre doświadczenia, które z jednej strony dają niesamowitą (świadomą czy podświadomą) determinację, a z drugiej mogą powodować uzależnienie od potrzeby takiego wyglądu czy nadużywanie środków wspomagających, nawet za cenę zdrowia i życia.
Znam np.kogoś, kto był wyśmiewany przez rówieśników z powodu pewnych problemów zdrowotnych (typowa przemoc psychiczna), a teraz jest w takiej formie, że to on może się śmiać z 99% ludzi...

0
lordknaga

ja nie znam chyba zadnej osoby, ktora by chodzila na silownie tylko aby chodzic... wszyscy maja jakies wieksze lub mniejsze kompleksy, niektorzy je poprostu kryja... inni dochodza do jakiegos wygladu latami i uzywaniem anabolikow i nie chca, zeby to z czasem przeminelo, sam znam takiego goscia, ktory mowi ze dla niego uzywanie saa to takie samo "sciemnianie" wygladu jak makijaz i rozne dodatki( jak np. pazury, napompowane wary itd. ) dla kobiet, i bardzo obstaje przy swojej opinii... a jakies przykre wspomnienia z przeszlosci, napewno tez maja na to wplyw.

1
M-ka

Najgłupsze, że im lepiej ludzie mogą wyglądać dzięki rozwojowi branż z tym związanych, tym większa jest presja i paradoksalnie, zamiast być coraz łatwiej - jest coraz trudniej radzić sobie pod tym względem. Strach pomyśleć, co będzie dalej... Ciężkie czasy dla osób pozbawionych wizualnej atrakcyjności lub odstających od wzorców.

1
lordknaga

ludzie ogladaja te porozciagane i poprzerabiane fotki na ig i sami chca dazyc do doskonalosci wygladu i jego poprawy, tylko wielu ludzi, nie ogarnia, ze to co na necie a szczegolnie na ig to jest w 99% belkot i klamstwo :-) a pozniej deprechy mlodych dziewczyn i chlopakow... ilu nastolaktow siegalo juz po saa albo ile tych nastolatek wygladaja wymalowane o kilka lat starzej? teraz jest jakas mania wygladu... kto byl np. w dubaju to wie co tam sie dzieje, co trzecia osoba wyglada na ulicy jak po kilku operacjach plastycznych... z dbania o wyglad i tezyzne fizyczna to poszlo w ogole w inna/zla strone, zreszta szkoda gadac no i spamowac pod tematem w sumie nie zwiazanym z tym :=D

1
avo 21

Pedofil to człowiek chory który powinien być leczony. Ale ten który ukrywa czyn pedofili bądź powoduje, że tych czynów jest więcej jest gorszy od samego pedofila.

0