SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu ,treningu i innych czynnikach przełamujacych stagnacje .

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 7310602

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 411 Napisanych postów 1347 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12116
1g białka żeby zostało prawidłowo przyswojone potrzebuje około 20 kcal z węglowodanów lub tłuszczy. Czyli po prostu jedząc duże ilości białka potrzebujemy dużo kcal aby organizm mógł to przyswoić więc dlatego duże ilości na redu białka zrobią lepszą robotę przy tych samych kcal niż mniej białka i więcej schludniemy przy tej samej aktywności.
Sprawa komplikuje się na masie bo niektórzy jedzą po 3 g białka na kg masy ciała. Co przy nieodpowiedniej podaży kcal i tak tego nie przyswoją a tylko obciążą swój organizm.
2

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 1137 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 28666
1g białka daje 4 kcal netto i jest to wynik końcowy właśnie wliczając w to efekt termiczny oraz to, że bialko jest wykorzystywane na cele budulcowe, anaboliczne(enddogenne).


Bo pewnie jakbyś rozłożył jakieś bialko(strukturę 4-rzedowa)na pojedyncze, pierwiastki(np. Spalił) to pewnie uzyskałbyś więcej energii niż z tłuszczy robiąc to samo.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
O kurde, nie wiedziałem z eefekt termiczmy jest juz wliczony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
czellista
taa, ogladalem to, faktycznie tak powiedzial, co jest kompletna bzdura i tylko sie skompromitowal, bo raczej przejezyczyc sie w ten sposob trudno

Tak też jestem pewien że to słyszałem od niego. Szukałem teraz ale ciężko to znaleźć, dużo jest tych materiałów a to raptem jedno zdanie. Ale poszukam w weekend jescze.
Wcześniej też walnął taką gafę z oxą mówiąc że nie ma w niej 17 aa. Gość wie naprawdę dużo i warto go posłuchać, przekazuje też tą wiedzę w przystępny sposób. Ale jak widać też nie jest nieomylny.


Zmieniony przez - ryba266 w dniu 14-2-2020 10:12:36

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
ryba266
czellista
taa, ogladalem to, faktycznie tak powiedzial, co jest kompletna bzdura i tylko sie skompromitowal, bo raczej przejezyczyc sie w ten sposob trudno

Tak też jestem pewien że to słyszałem od niego. Szukałem teraz ale ciężko to znaleźć, dużo jest tych materiałów a to raptem jedno zdanie. Ale poszukam w weekend jescze.
Wcześniej też walnął taką gafę z oxą mówiąc że nie ma w niej 17 aa. Gość wie naprawdę dużo i warto go posłuchać, przekazuje też tą wiedzę w przystępny sposób. Ale jak widać też nie jest nieomylny.



Zmieniony przez - ryba266 w dniu 14-2-2020 10:12:36



W takim razoe faktycznie fail
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 1137 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 28666
meirii
1g białka żeby zostało prawidłowo przyswojone potrzebuje około 20 kcal z węglowodanów lub tłuszczy. Czyli po prostu jedząc duże ilości białka potrzebujemy dużo kcal aby organizm mógł to przyswoić więc dlatego duże ilości na redu białka zrobią lepszą robotę przy tych samych kcal niż mniej białka i więcej schludniemy przy tej samej aktywności.
Sprawa komplikuje się na masie bo niektórzy jedzą po 3 g białka na kg masy ciała. Co przy nieodpowiedniej podaży kcal i tak tego nie przyswoją a tylko obciążą swój organizm.


Zgodzę sie z tym, że przyswajając białko potrzebujesz energię do MPS, żeby budować mięśnie, ale ciągle 1g da Ci 4kcal, tyle ze zbudujesz mięśnie i podczas np. katabolizmu to one beda później rozkładane żeby dostarczyć ci znów energii.
Tylko skąd to 20 kcal, możesz jakieś źródło podać?

Jak gadam jakieś głupoty to mnie poprawiać
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Też chetnie chciałbym znać jakieś źródło tych inf meirii

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 411 Napisanych postów 1347 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12116
Info z akademii dietetyki bo skończyłem. W książce też to mam.
W necie chyba też to gdzieś widziałem.
Dlatego tym się sugeruje. Ile w tym prawdy nie wiem, ale na pewno coś w tym jest.


Zmieniony przez - meirii w dniu 2020-02-14 11:18:11
1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
meirii
Info z akademii dietetyki bo skończyłem. W książce też to mam.
W necie chyba też to gdzieś widziałem.
Dlatego tym się sugeruje. Ile w tym prawdy nie wiem, ale na pewno coś w tym jest.



Zmieniony przez - meirii w dniu 2020-02-14 11:18:11

Poczekaj żeby ją dobrze zrozumiał co masz na myśli. Żeby przyswoić 1g białka czyli 4 kcal potrzebujemy 20kcal z tłuszczu bądź węgli?

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 29404 Napisanych postów 62853 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 902237
a co oznacza przyswoic? moze tu chodzi o budowe miesnia z 1gr bialka i wtedy potrzeba 20 dodatkowych kcal bo nie sadze zeby spalenie bialka w celach energetychnych pochlanialo 20 kcal.
w takim wypadku jedzac samo bialko bysmy znikali w oczach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ jednak wyszło inaczej

Następny temat

PL Realia - czyli co warto brać

WHEY premium