SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu ,treningu i innych czynnikach przełamujacych stagnacje .

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 7318420

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Wykonaj pełny panel tarczycy, włącznie z usg/tar i zbadaniem nerek diag. Chyba wszystko dostaniesz od POZ na skierowanie.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5307 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 85334
dmq92 - dzięki za podesłanie linka kiedyś już to czytałem, ale sobie odświeżyłem. Zdaję sobie sprawę, że dużo rzeczy może zaburzyć poziom tsh dlatego powtórzyłem badanie po czasie i był bardzo podobny wynik. Przeciwciała robiłem tylko raz wtedy kiedy tsh miałem 6.5 i były na glebie także wszystko w porządku. Nie myślałem ich robić nawet teraz ale pewnie dla świętego spokoju zrobie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
Sprawdź sobie jeszcze elektrolity. Takie zamulenie często wiąże się tez z brakiem odpowiedniej podaży soli u osób aktywnych jedzących czysto.
Jako ciekawostka u szmexego organizm zachował się tak ze początkowo przeciwciała były Okw górnej normie tsh wysoko ft3i ft4 Ok. A po roku tsh znacznie lepiej ft3 i ft4 lepiej a przeciwciała wystrzeliło mind f***
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5307 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 85334
Właśnie miałem sód na glebie pomimo, że nie oszczędzam soli lecz ostatnio powtórzyłem badaniei połowa normy wyszła. Piłem wody typu jan i zuber. Z efektów mniejsza męczliwość mięśni i odrobina więcej energii. Senność dalej jest. Na yt amerykańskim słyszałem, że niski sód może być oznaką przewodnienia też.

Ktoś wyżej pisał o pełnym panelu badań czyli zrobić tsh, ft3, ft4, przeciwciała, usg a nerki kreatynina i mocznik czy coś jeszcze?

Przypomniało mi się jeszcze, że mam ferrytyne na glebie około 10 a norma od 30 w górę, żelazo połowa normy. Często oddaje krew bo morfo skacze. Brałem jakiś czas żelazo ale była to bardzo zła decyzja bo hemoglobina wystrzeliła w kosmos. Zeszłem z dawek testa do trt.


Zmieniony przez - ptakasraka w dniu 2022-09-25 11:24:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
Będąc na bombie nie zwracałbym na to uwagi specjalnie bo i tak masz nadprodukcje czerwonych.
Przewodnienie to bym brał z przymróżeniem oka. Ja osobiście potrzebuje 12g soli dziennie żeby mieć wyniki Ok i czuc się optymalnie. Spożycie wody w przedziale 7-8litrow.


Kowalski praca biurowa mężczyzna waga 80KG 3-5g soli dziennie wskazane. Osoba aktywna… nawet 2x więcej. Warto to wziąć pod uwagę


Zaraz tez morfologia lepiej wyglada bo to podstawa o której ludzie nie wiedza.


Zmieniony przez - dmq92 w dniu 2022-09-25 11:42:07
7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 29421 Napisanych postów 62866 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 902284
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
Wróciłem mądrzejszy i mniej przemądrzały ostatnio przeglądałem tu właśnie temat krwii itp i idzie dużo wyciagnac z tego także póki jest co czytać to będę się tu pojawiał. Dużo praktyki u chkopakow a to kluczowe. Mogę to przekładać potem na osoby z mojego otoczenia. Trochę tego brakowało bo samymi badaniami akrtykulami książkami itp pełnej wiedzy się nie zdobędzie a w praktyce testować tez wszystkiego na raz się nie da
9
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 1137 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 28668
ptakasraka
Właśnie miałem sód na glebie pomimo, że nie oszczędzam soli lecz ostatnio powtórzyłem badaniei połowa normy wyszła. Piłem wody typu jan i zuber. Z efektów mniejsza męczliwość mięśni i odrobina więcej energii. Senność dalej jest. Na yt amerykańskim słyszałem, że niski sód może być oznaką przewodnienia też.

Ktoś wyżej pisał o pełnym panelu badań czyli zrobić tsh, ft3, ft4, przeciwciała, usg a nerki kreatynina i mocznik czy coś jeszcze?

Przypomniało mi się jeszcze, że mam ferrytyne na glebie około 10 a norma od 30 w górę, żelazo połowa normy. Często oddaje krew bo morfo skacze. Brałem jakiś czas żelazo ale była to bardzo zła decyzja bo hemoglobina wystrzeliła w kosmos. Zeszłem z dawek testa do trt.



Zmieniony przez - ptakasraka w dniu 2022-09-25 11:24:24


Aldosteron jak wygląda, może tu być problem z układem RAA też.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5307 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 85334
Nie badałem aldosteronu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 158 Wiek 27 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 7191
Dorzuce 3 grosze nie wiem na ile to jest prawda ale możecie to rozkminić. Ja zawsze mam hematokryt w normie ale jestem dosyć młody. Dobrze, że o to dbacie i sie badacie.
Natomiast w USA na forach piszą, że nie ma co się tym aż tak przejmować i w niektórych miastach mocno zagęszczonych taki New York itp to już dzieciaki mają hematokryt po 55 i nikt z tym nic nie robi, nic się nie dzieje. Podobno to przez zagęszczenie ludności, małą aktywność i przede wszystkim spaliny.
Też spytałem o to lekarza i potwierdza - dzieci często nawet jak się rodzą mają bardzo wysoki hematokryt i problemu nie ma. Podobno kiedyś bardzo lekarze zwracali na to uwagę a teraz się zmieniła wiedza. Oczywiście jest to ponad normę i należy kontrolować ale ja słyszałem, że prawdziwy problem jest gdy ten hematokryt wynosi 60 a nawet więcej. Niekoniecznie musi być tak, że od razu dostaniecie zawału. Można mniej więcej zauważyć u siebie sygnały gdy jest przesada po czerwonej skórze na twarzy 24h, jak diabel. Co wy na to
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ jednak wyszło inaczej

Następny temat

PL Realia - czyli co warto brać

WHEY premium