SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu ,treningu i innych czynnikach przełamujacych stagnacje .

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 7433748

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 156 Napisanych postów 691 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18695
meirii
Panel wątrobowy, plus usg na sprawdzenie echogenicznosci i czy jest stluszczona/powiększona a na koniec elastografia w celu sprawdzenia zwloknienia.

Tak to się robi.
Ja raz/dwa razy w roku tak robię

P. S alt i aspat fakt szybko łatwo można zbić
Ale jeżeli chodzi o ggtp i bilirubiny tak poniekąd to prawda że to nie do końca może być wina wątroby bo może być kilka innych przyczyn
Z tym że stężenie ggtp i bilirubiny przy innych uszkodzeniach nie będzie dużo wyżej, za to jeżeli ktoś ma ggtp powiedzmy rzędu 500-1000 lub więcej a bilirubina przy tym powyżej 4-5 to wiadomo że to będzie watroba
Znam się na hepatologii i wiem jak to jest

W dodatku oprócz panelu wątrobowego powinno się badać czas protrombinowy, w szczególności przy wysokiej bilirubiny a także żelazo i miedź.

to mam pytanie co może to oznaczać " echogenicznosc wzmożona w obrębie obu płatów / liczne ogniska echogenne " fragment z opisu badania mialem u sgg robione po mocnym ciągu alko/drugs/benzo enzymy wątrobie już dawno w normie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21802 Napisanych postów 71356 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576021
dmq92
No tak njlepiej


WIadomka

meirii
Panel wątrobowy, plus usg na sprawdzenie echogenicznosci i czy jest stluszczona/powiększona a na koniec elastografia w celu sprawdzenia zwloknienia.

Tak to się robi.
Ja raz/dwa razy w roku tak robię

P. S alt i aspat fakt szybko łatwo można zbić
Ale jeżeli chodzi o ggtp i bilirubiny tak poniekąd to prawda że to nie do końca może być wina wątroby bo może być kilka innych przyczyn
Z tym że stężenie ggtp i bilirubiny przy innych uszkodzeniach nie będzie dużo wyżej, za to jeżeli ktoś ma ggtp powiedzmy rzędu 500-1000 lub więcej a bilirubina przy tym powyżej 4-5 to wiadomo że to będzie watroba
Znam się na hepatologii i wiem jak to jest

W dodatku oprócz panelu wątrobowego powinno się badać czas protrombinowy, w szczególności przy wysokiej bilirubiny a także żelazo i miedź.



Delikatna przesada. 1 do 2x na rok panel wątroba + 1x usg/rok. 30-40lat 1x na 3lata gastro/kolono / 40-50lat 1x na 2lata gastro/kolono / +50lat 1x na 1lat gastro/kolono. Cardio od 3 w dół w zależności czy tylko bad diag prof czy są wskazania wtedy wg zaleceń. Pomijam odst bad diag w labie bo to przynajmniej 1x na rok i tak każdy tutaj robi.
2

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Krzykacz czy ta wiekówka tyczy się ludzi stosujących saa???
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 411 Napisanych postów 1347 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12116
Creme

Tzn że najprawdopodobniej nie było zapalenia wątroby (alt ast w normie) ale watroba była stluszczona podczas badania usg
Stluszczenie to tylko obraz więc dla pewności zrób elastografię, ale zapewne będzie ok

Przy stluszczeniu wątroby ważne jest żeby znaleźć przyczynę i podleczyć wątrobe eliminując czynnik który do tego doprowadził.

W przeciwnym razie może dojść do zapalenia przewlekłego co skutkiem będzie marskosc wątroby


Zmieniony przez - meirii w dniu 2019-10-24 15:31:37
1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 156 Napisanych postów 691 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18695
No ogólnie doktor wtedy mi powiedział że jest czas jeszcze na zmianę i wszystko może się cofnąć plusem jeszcze tego jest to ze przy okazji sprawdzono czy wirusów watrobiwych nie mam No teraz z używek tylko kofeina i jestem na konsekwentnej redukcji ztowaru nigdy 17a nie wezmę A tak na marginesie to pogadam z lekarzem o przeglądzie wątroby ponownym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
Ta ta nigdy nie wiezmiesz.


Tez sobie tak gadam


Zmieniony przez - dmq92 w dniu 2019-10-24 16:15:48
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 984 Napisanych postów 2953 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94266
Ja mialem stluszczenie watroby jak pracowalem w delegacji mialem 110cm pasie chlalem piwsko i żarlem syf. Wskoczylem na bombę i lece juz trochę i wątroba ok. A i tak lubie podejść i golnac tylko nie codziennie hehe

kaczo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
Dzien bez metaamfetaminy oi12stopaka dniem straconym


Zmieniony przez - dmq92 w dniu 2019-10-24 16:30:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2100 Napisanych postów 3497 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86525
Creme
No ogólnie doktor wtedy mi powiedział że jest czas jeszcze na zmianę i wszystko może się cofnąć plusem jeszcze tego jest to ze przy okazji sprawdzono czy wirusów watrobiwych nie mam No teraz z używek tylko kofeina i jestem na konsekwentnej redukcji ztowaru nigdy 17a nie wezmę A tak na marginesie to pogadam z lekarzem o przeglądzie wątroby ponownym


Nigdy nie mów "Nigdy"
1

Krążę po orbicie niczym hiv po prostytutkach :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 156 Napisanych postów 691 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18695
dmq92
Dzien bez metaamfetaminy oi12stopaka dniem straconym



Zmieniony przez - dmq92 w dniu 2019-10-24 16:30:03


A jak jest za "szybko" to setka metadonu i 5 klonów dwojek %) i paraliz 20h.. p******e takie życie co innego jak ktoś potrafi np raz w tygodniu zrobić 0.7 do tego jakaś kreska i pauza Ja tak niestety nie potrafię wolę kluc dupsko ass i chodzić z podniesioną głową niż przemykacc jak cień lub spać na stojąco hehe
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ jednak wyszło inaczej

Następny temat

PL Realia - czyli co warto brać

WHEY premium