SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu ,treningu i innych czynnikach przełamujacych stagnacje .

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 7463419

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 714 Napisanych postów 1163 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 41267
F1.08
LevelPl
F1.08
Jak długo można lecieć Mastera (enan)? Dopóki wyniki krwi OK? Głównie o samopoczucie mi chodzi...

Lecę już 9miesiac ;) wstępnie były dawki 300-400, później długo zostało 200 gdy dorzuciłem primke;) teraz znowu podbiłem na 400 na lato ;) ogólnie mi master HDL zbił o połowę ;) delikatnie poniżej dolnych widełek więc bez tragedia ;) ale LDL nie wywaliło;) prostaty nie czuje, włosy mi są obojętne bo gole się na zero ;) ale sperma X2 objętościowo gdy na kobiecie kończysz nie zastąpiona na masterze


Czyli trzeba uwazac zeby sie kobita nie udlawila?

Ja odrazu poczułem jak wleciało dht do testa ;) na samym teściu bieda straszna leciała, na masterze za to dar obfitości
1

S ex
A lkohol
A naboliki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1681 Napisanych postów 3715 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39312
prz1993
Choćbyś i for life leciał, to będzie ciągle działał. Czemu ma przestać działać? Ja najdłużej prawie rok leciałem, najpierw na masie małe dawki 300mg ew, potem redu pod zawody i już do grama szło. Hdl oczywiście 0


A ty w końcu poradziłeś sobie jakoś z HDl? Bo u mnie też z natury poniżej widełek... całe lipidy mam niziutko i na masterze może mi też zejść HDL jeszcze niżej.

POWERED BY ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21620 Napisanych postów 30849 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 871202
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1681 Napisanych postów 3715 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39312

POWERED BY ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2245 Napisanych postów 12666 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 170982
prz1993
Raczej nie. W końcu zdecydowałem się na fibraty, ale jednocześnie wrzuciłem po 400mg trena i mastera


Równowaga musi być zachowana
1

Brak podpisu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Wiek 339 dni Na forum 338 dni Przeczytanych tematów 1823
Jak dużym przeciwskazaniem jest nadciśnienie do wejścia na TRT? Mam 33 lata, siedem włosów na klacie (oprócz tych wokół sutów ) i praktycznie zerowy zarost na ryju. Od dłuższego czasu czuję się jak pipka, średnie libido, brak energii, ciągła potrzeba drzemek itd. Od kilku miesięcy dopiąłem dietę i zacząłem się zdrowo odżywiać, więc powoli pozbywam się opony (byłem wcześniej skinny fat) i efekty są (w formie chudnięcia / zrzucania fatu), ale zawsze miałem problem z budowaniem mięśni (czuję się na ogół taki 'wiotki'). Od zawsze miałem problem z nadciśnieniem (od strony ojca wszyscy mają), rano jak wstaję to po 10 minutach mam niecałe 140/85 a w ciągu dnia jak mierzę to zawsze 150-160/90-99. Brałem przez miesiąc co-prestarium to zbiło mi może o 10 skurczowe i rozkurczowe o 5 jednostek. Od początku lutego regularnie robię cardio na rowerku + trening siłowy, do tego częste spacery itd. ale nie ma to pozytywnego odzwierciedlenia w pomiarach BP. Prolatkyna/progesteron/estrogen w normie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Wiek 339 dni Na forum 338 dni Przeczytanych tematów 1823
parnikowiec
Jak dużym przeciwskazaniem jest nadciśnienie do wejścia na TRT? Mam 33 lata, siedem włosów na klacie (oprócz tych wokół sutów ) i praktycznie zerowy zarost na ryju. Od dłuższego czasu czuję się jak pipka, średnie libido, brak energii, ciągła potrzeba drzemek itd. Od kilku miesięcy dopiąłem dietę i zacząłem się zdrowo odżywiać, więc powoli pozbywam się opony (byłem wcześniej skinny fat) i efekty są (w formie chudnięcia / zrzucania fatu), ale zawsze miałem problem z budowaniem mięśni (czuję się na ogół taki 'wiotki'). Od zawsze miałem problem z nadciśnieniem (od strony ojca wszyscy mają), rano jak wstaję to po 10 minutach mam niecałe 140/85 a w ciągu dnia jak mierzę to zawsze 150-160/90-99. Brałem przez miesiąc co-prestarium to zbiło mi może o 10 skurczowe i rozkurczowe o 5 jednostek. Od początku lutego regularnie robię cardio na rowerku + trening siłowy, do tego częste spacery itd. ale nie ma to pozytywnego odzwierciedlenia w pomiarach BP. Prolatkyna/progesteron/estrogen w normie.


Kontynuacja - oczywiście przed ewentualnym wejściem na TRT zrobię komplet niezbędnych badań. BTW - testosteron badałem ostatnio z 10 lat temu (gdy miałem 22 albo 23 lata) i miałem w normie, choć blisko dolnej granicy. Lekarze jednak nie chcieli się podjąć bo "PRZECIEŻ JEST W NORMIE CO PAN CHCE" teraz mam nieco lepszą sytuację finansową więc mógłbym sobie to ogarnąć badania + dobre odżywianie + suplementy.

A i dodam, że serio chodzi mi o TRT, tzn. wyłącznie w formie poprawy jakości życia, samopoczucia itd. także serio mowa tutaj o niskich dawkach (terapeutycznych). A pytam tutaj, bo doping to mój ulubiony dział do czytania i dużo ogarniętych ludzi jest na forum. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.


Zmieniony przez - parnikowiec w dniu 2024-05-04 18:21:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 687 Napisanych postów 1624 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26677
To też musisz się zdecydować czy sam wchodzisz na TRT leczysz się sam, czy prowadzi Cię lekarz. Jeżeli sam to musisz ogarnąć teststeron i tu w zalezności od Ciebie czy apteka czy under także estr testosteronu, do tego inhibitor aromatazy np. exe, HCG. Wyniki czyli morfologia, hormony i można coś pomysleć ewentualnie ustlaic dawki. RR może Ci się zwiększyć ale nie koniecznie to też dobrze mieć dorażny beta bloker w razie czego np. captopril.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 714 Napisanych postów 1163 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 41267
Założył swój temat z ankieta działu ;)
Pierwsze kardiolog i niech cię leczy nad nadciśnienie ;) najlepiej jakiś telmisartan niech Ci da bo każdy koksik zachwala ;) nadciśnienie do cichy zabójca więc jak dorzucisz jeszcze SAA może nie być fajnie ;) później dopiero myśl o TRT;)
1

S ex
A lkohol
A naboliki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 568 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 16008
Dokładnie czemu Ty nie leczysz kompleksowo tego nadciśnienia? Nerki Ci to zalatwi nawet nie będziesz wiedział kiedy. Potem TRT. Komplet badań to podstawa i wtedy można myśleć. Jak wyniki będą dawać podstawy do TRT i masz kasę to nie ma co się zastanowiac tylko zrobić to przez lekarza. Masz dostęp wtedy do całej profilaktyki, aptecznych środków, zaświadczenia do medycyny pracy w razie co itd.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ jednak wyszło inaczej

Następny temat

PL Realia - czyli co warto brać

forma lato