SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu ,treningu i innych czynnikach przełamujacych stagnacje .

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 7317592

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1676 Napisanych postów 3703 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39230
Mam pytanko do tych co zmagali się z zastojem w rozwoju łap. Co pozwoliło wam przełamać zastój? Na co generalnie najlepiej reagują wasze bicepsy/tricepsy? Duży ciężar i mniej powtórzeń, czy "pompowanie" dużą ilością powtórzeń? A może coś innego jeszcze?

POWERED BY ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3612 Napisanych postów 36540 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260908
Jarek ninja robi codziennie łapę No ale to natural %) %)
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 39975 Napisanych postów 45654 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 225268
F1.08
Harold
Duzo zależy od stopnia wytrenowania
35/40 spoczynkowe u sportowców nie jest niczym niespotykanym. Silny miesięcy sercowy nie potrzebuje 70 czy 80 skurczy żeby dostarczyć tlenu.


Nie sądzę aby to chodziło o "silny mięsień" Silny mięsień to silny skurcz - więc co najwyżej wysokie ciśnienie. Zapewne u wytrenowanych chodzi o dotlenienie i lepsze wykorzystanie tlenu. Organizm więcej nie potrzebuje, więc serce rzadziej pompuje. Ale dla mnie to i tak dziwne... minuta po 60 sekund... jeden skurcz rzadziej niż co sekundę? Dziwnie bym się czuł :)


Może nie do końca precyzyjnie się wyraziłem.
Nie tylko silniejsze serce ale i większe, z większymi komorami. Przy jednym skurczu pompuje więcej krwi , tym samym więcej tlenu.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19310 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158823
Genetyk

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19310 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158823
Komora tlenowa ,ktoś chodził ? Warte uwagi ?

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 64 Wiek 41 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1350
F1.08
Mam pytanko do tych co zmagali się z zastojem w rozwoju łap. Co pozwoliło wam przełamać zastój? Na co generalnie najlepiej reagują wasze bicepsy/tricepsy? Duży ciężar i mniej powtórzeń, czy "pompowanie" dużą ilością powtórzeń? A może coś innego jeszcze?


Duży ciężar, w miarę szybki ruch fazy koncentrycznej, powolny ruch fazy ekscentrycznej. Ciężar dobrać do wykonania 8-10 ruchów z zapasem 1-2. Pompa w ch..., a duży ciężar stymuluje mieśnie do wzrostu. Niejednokrotnie widzialem gosci, ktorzy godzine katują lapy robiąc 20 powtorzeń cięzarem dla przedszkolaka, żeby się tylko nie zmęczyc i przez caly czas chodzenia na silownie wyglądają tak samo.
2

Nie bądź wredny dla d****i. Oni i tak z racji niskiej inteligencji mają wystarczająco przej**ane...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3186 Napisanych postów 15855 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 887218
ziki2000
Komora tlenowa ,ktoś chodził ? Warte uwagi ?


Zależy co chcesz osiągnąć Ja chodziłem ze względu na problemy skórne i trudno gojące się rany + dotlenienie organizmu z racji treningow kolarskich.

Spektakularnych efektów nie było ale coś tam pomogło.

Miałem pakiet 10 wizyt po 1h

Drugi raz bym się pewnie nie zdecydował.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699698
Nie ma cudownej metody na rozwój bicepsa/ tricepsy . Sprawa indywidualna . Najlepiej szukać odpowiedniej metody . Z dużym ciężarem na biceps to bym nie szalał , bo ogólnie to słaby mięsień i już widziałem jak wyglada po zerwaniu


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2023-03-29 10:05:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3695 Napisanych postów 3134 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 16553
ziki2000
Komora tlenowa ,ktoś chodził ? Warte uwagi ?


Ja miałem komore hiperbaryczna po chemioterapii jak mi sie rany na klatce piersiowej otworzyły miałem okolo 100 sesji po 90 minut nic nie pomogło. Więc myślę że jak ktoś w pełni zdrowy to może coś tam da na granicy placebo ale zeby pomóc jakoś bardzo to ..
1

Michass90

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3695 Napisanych postów 3134 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 16553
F1.08
Mam pytanko do tych co zmagali się z zastojem w rozwoju łap. Co pozwoliło wam przełamać zastój? Na co generalnie najlepiej reagują wasze bicepsy/tricepsy? Duży ciężar i mniej powtórzeń, czy "pompowanie" dużą ilością powtórzeń? A może coś innego jeszcze?


Mój znajomy naprawdę doj**any gościu około 115kg ( teraz jest na masie ) 25 lat i ponad 50 na łapie ma . A bicepsy robi ciężarem 12-15kg do upadku i mówi że ciężar nic nie da jak zrobisz 5-6 powtórzeń 30kg a lepiej do upadku i wymuszone powtórzenia małym ciężarem i poprawnie technicznie
2

Michass90

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ jednak wyszło inaczej

Następny temat

PL Realia - czyli co warto brać

WHEY premium