SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu ,treningu i innych czynnikach przełamujacych stagnacje .

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 7309197

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 1313 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 54994
Psycho Dad
Brał ktoś może z towarzystwa dokolanowo Suplasyn? W sensie, czy ortopeda mu wstrzykiwał i czego się spodziewać? Podobno można odsunąć o parę lat artroskppię kolana.


Kwas hialuronowy miałem wstrzykiwany chyba po 2 sesje na jedno i drugie kolano, efektów żadnych. Odsunąć o parę lat artroskopię? Przecież to jest zależne od tego co Ci się w tym kolanie dzieje, nie licz na żadne cuda, po prostu będziesz miał coś więcej tej mazi i to wszystko, ale to za wielu problemów z kolanami nie rozwiązuje, u mnie był problem ze słabymi mięśniami brzucha przez co rotowało mi miednicę i napinało mięśnie ud które pociągały rzepkę do góry, robiło się kolano skoczka w obu kolanach, rzepka źle była ustawiona i w zgięciu kolano po prostu ciągle bolało bo rzepka stykała się z kością i powodowała dyskomfort. Zależne co tam masz za problem, ale polecam znaleźć na prawdę dobrego fizjoterapętę, potrafi zdziałać cuda. Ale podałeś tak mało informacji że możemy wróżyć z fusów.


Zmieniony przez - lukasz5119 w dniu 2021-10-25 19:22:34
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2423 Napisanych postów 4850 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 44223
Cuś takiego, ale zalało ten papier wodą, więc nie wiem czy czytelne






Zmieniony przez - Psycho Dad w dniu 2021-10-25 19:36:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 1313 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 54994
Psycho Dad
Cuś takiego, ale zalało ten papier wodą, więc nie wiem czy czytelne







Zmieniony przez - Psycho Dad w dniu 2021-10-25 19:34:57


Ja lekarzem nie jestem więc nie odniosę się do tego, bo za wiele mi to nie mówi. Ale na Twoim miejscu w zależności jakie masz objawy udał bym się najpierw do dobrego fizjoterapeuty, polecam bardzo Marek Purczyński z Wrocławia, ja specjalnie nawet z Londynu jeździłem, wizyta warta każdego pieniądza, prowadził kadry olimpijskie itd, schodziłem tylu fizjo że masakra, jedna wizyta u niego, od razu znalazł przyczynę, nawet nie chciał zaglądać w rezonansy bo po wywiadzie już wiedział co mi jest, kilka testów, dobrał ćwiczenia, wszystkie problemy zniknęły chwila moment, a męczyłem się rok czasu prawie, rok bez pracy bo nie byłem w stanie wykonywać przez te problemy a wystarczyła jedna wizyta, najpierw dobry fizjo niech to wszystko oceni, jak nic się nie da zrobić i będzie potrzebny zabieg to kwasem hialuronowym na pewno tego nie odciągniesz, poza tym z tego co pamiętam to chyba wcale nie taka tania zabawa jeśli mnie pamięć nie myli, to już lepiej w razie wu dołożyć do artroskopii i pozbyć się danego problemu raz na zawsze, nie ma w tym nic strasznego sam miałem robioną na jedno kolano artroskopię, odpadł mi kawałek chrząstki + spory fałd maziowy który mi usuwali.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
lukasz5119
robertjudi
Panowie, Z racji tego, że moje łokcie się odzywają znów przy treningu tricepsów jakie opaski na łokcie polecacie? Nigdy nie miałem z tym styczności więc jestem zielony w tym temacie


Opaski to nie jest żadne rozwiązanie. Przejrzyj sobie kanał na yt (athlean x) też mialem bardzo duży problem z łokciami, nie mogłem prawie wgl robić tricepsa, zwróć uwagę jak łapiesz sztangę np. Na biceps/podciągania/martwy/sciagania/przyciągania czy masz cały czas bardzo mocno zacisniety chwyt, przy wymuszonych ruchach często sztanga spoczywa już na końcówkach palcy i to powoduje problemy z łokciami, na tym kanale jest bardzo ładnie to wytłumaczone, poprawiłem to, do tego lekkie rozciąganie przedramion i problem z dnia na dzień znikał, na dzień dzisiejszy zapomniałem co to problemy z łokciami a uwierz mi było bardzo źle, o jakimś wyciskaniu francuskim mogłem tylko śnić.

Ja mam problem tylko w francuzie dlatego używam bo się sprawdzają. Jezeli grubszy problem wiadomo. Jak mówisz albo dobry fizjo. U mnie fizjo to podstawa jak nic więcej nie da się zrobić wchodzi sprzęt
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
lukasz5119
Psycho Dad
Brał ktoś może z towarzystwa dokolanowo Suplasyn? W sensie, czy ortopeda mu wstrzykiwał i czego się spodziewać? Podobno można odsunąć o parę lat artroskppię kolana.


Kwas hialuronowy miałem wstrzykiwany chyba po 2 sesje na jedno i drugie kolano, efektów żadnych. Odsunąć o parę lat artroskopię? Przecież to jest zależne od tego co Ci się w tym kolanie dzieje, nie licz na żadne cuda, po prostu będziesz miał coś więcej tej mazi i to wszystko, ale to za wielu problemów z kolanami nie rozwiązuje, u mnie był problem ze słabymi mięśniami brzucha przez co rotowało mi miednicę i napinało mięśnie ud które pociągały rzepkę do góry, robiło się kolano skoczka w obu kolanach, rzepka źle była ustawiona i w zgięciu kolano po prostu ciągle bolało bo rzepka stykała się z kością i powodowała dyskomfort. Zależne co tam masz za problem, ale polecam znaleźć na prawdę dobrego fizjoterapętę, potrafi zdziałać cuda. Ale podałeś tak mało informacji że możemy wróżyć z fusów.



Zmieniony przez - lukasz5119 w dniu 2021-10-25 19:22:34


U mnie tak nogi były spiete ze mi rzepkę tez w górę ciągnęło w ch** teraz ścięgno pod mam grubości kciuka i nawet klęczeć nie mogę takie zgrubienia, 15 lat na rowerze i gen do nog a wtedy brak wiedzy i mam co mam.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 199 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3264
17kamil175
F1.08
17kamil175
Mektomek
17kamil175
Wystarczy oddawać krew regularnie np. w krwiodawstwie raz w miesiącu i nie powinno być żadnych problemów.
Dziś odebrałem wyniki po 2 upustach i mówiąc szczerze jestem bardzo zadowolony.







Jaki sprzęt używałeś do upustu krwi konkretnie?

Igła 1.2 i zestaw do przetaczania płynów infuzyjnych a konkretnie tylko ta rurka z niej i butelka po wodzie mineralnej 0.5l no i oczywiście staza.


Sam sobie upuszczasz?

Tak sam robiłem sobie upusty.

Na ile czasu starcza taki upust , po jakim czasie hematokryt wraca na wysoki poziom?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1675 Napisanych postów 3703 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39225
Ja nie wiem kiedy na tym forum przebije sie podstawowa wiedza o krwi..hematokryt to stosunek/udzial czerwonych krwinek w calkowitej objetosci krwii. Skupiacie sie na wskazniku wtornym. Pierwotnym sa czerwone krwinki (RBC). Tu jest problem u koksow. U naturali lekarze zwracaja uwage na Hematokryt bo nikt nie zaklada ze organizm wytwarza w szalonym tempie RBC. Stad gadki o nawodnieniu itd. Ale u koksow to inna bajka.

Ale odpowiadajac na pytanie. Zalezy od twojego organizmu. U kazdego w innym tempie. U mnie upust 250-300 obniza RBC z 6.1 na 5.7 a po miesiacu znowu jest 6.1. Oczywiscie im wiecej testa/towaru idzie tym wieksza produkcja RBC i odwrotnie. Sam musisz wybadac jak to wyglada u ciebie.
2

POWERED BY ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
Jak to zrozumiem to się przebije bo będę wszystkich cisnął aż pojmą
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 199 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3264
F1.08
Ja nie wiem kiedy na tym forum przebije sie podstawowa wiedza o krwi..hematokryt to stosunek/udzial czerwonych krwinek w calkowitej objetosci krwii. Skupiacie sie na wskazniku wtornym. Pierwotnym sa czerwone krwinki (RBC). Tu jest problem u koksow. U naturali lekarze zwracaja uwage na Hematokryt bo nikt nie zaklada ze organizm wytwarza w szalonym tempie RBC. Stad gadki o nawodnieniu itd. Ale u koksow to inna bajka.

Ale odpowiadajac na pytanie. Zalezy od twojego organizmu. U kazdego w innym tempie. U mnie upust 250-300 obniza RBC z 6.1 na 5.7 a po miesiacu znowu jest 6.1. Oczywiscie im wiecej testa/towaru idzie tym wieksza produkcja RBC i odwrotnie. Sam musisz wybadac jak to wyglada u ciebie.

To jest sens robić ten upust czy lepiej zejść z towaru? Bo jak mam robić upusty co miesiąc to trochę lipa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 120 Napisanych postów 233 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15270
RBC? Od czego to jest skrót ? Aż z ciekawości sprawdziłem swoje ostatnie kompleksowe badania i wodze tam tylko NRBC.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ jednak wyszło inaczej

Następny temat

PL Realia - czyli co warto brać

WHEY premium