SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta kopenhaska

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1485037

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 927
Hm... dietę kopenhaską stosowałam wiele lat temu... 2x.. i było to niestety zabójcze dla mego organizmu... Raz wytrwałam tydzień, raz 10 dni..,a moi rodzice byli bliscy wezwania do mnie pogotowia. Uwidoczniło się u mnie totalne osłabienie organizmu, słaniałam się na nogach (w 4 dniu gdzieś tak zaczynałam być głodna), miałam mroczki przed oczami, a serce waliło w zastraszającym tempie...itp, itd. Od tego czasu stałam się przeciwniczką tej diety. Z drugiej strony, gdy czytam teraz te wszystkie posty nabieram przekonania, że gdybym miała tą wiedzę co teraz mogłabym uniknąć wielu czynników ubocznych lub zminimalizować je do stanu, który nie wpływałaby tak ujemnie na mój organizm i jego normalne funkcjonowanie w ciągu dnia. Czy zdecydowałabym się na nią dzisiaj? Nie wiem.. Może gdyby nadwaga była moim głównym problemem (teraz jest O.K.) zaczęłabym nad nią się zastanawiać... Mój obecny problem, to jednak LENISTWO.. Powinnam ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, by ujędrnić swoje ciało (latka lecą - 29 i doprowadzić pewne partie mojego ciała do tego stanu, któryby mnie zadowolił.. Wszystko to wiem... Nie potrafię jednak zacząć...(

pozdrawiam serdecznie
Mijka

pozdrawiam serdecznie
Mijka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 384 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1956
Jogger, moje normalne jedzenie to dieta 1500 kcal. Zawiera duzo bialka, troche tluszczu, a produkty weglowodanowe jadam tylko 2 razy w tygodniu. Mam nadzieje, ze to nie spowoduje efektu jojo po kopenhaskiej.
Dzis jestem w piatym dniu tej szalonej diety. Czuje sie ok. Mysle, ze dla organizmu, ktory do czasu stosowania diety byl odzywiony odpowiednio, dieta ta jest szokiem, ale nie spowoduje tego o czym pisala dziewczyna w poscie przede mna. Choc nie powiem .. czuje lekkie oslabienie.
Ponawiam pytanie z mojego wczesniejszego postu. Czy 14 dzien tej diety przewiduje powstrzymanie sie od jedzenia?
Pozdrawiam.

ewel

ewel
--
marudzę na temat naturalnej pielęgnacji ciała

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Osłabienie jest naturalne, gdyż masz niski poziom glikogenu. 14-ty dzień już jest normalny. Po diecie przelicz, o jaki procent spadła Ci waga, i o taki sam procent zmniejsz swoje 1500.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 682
Do speców!!!
Czy podczas Kopenhagi moge pic Cole-light??Oczywiscie miedzy posilkami tak zeby jeśćć min.2godz po jej wypiciu.Z góry thx za odp.
Angienx__Maniak Coli-Light

Flying @angels ~i^^i~^i^~i~

Flying @ngels ~i^^i~^i^~i~

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 384 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1956
Jogger, a chce Ci sie wytlumaczyc dlatego akurat tak?
I dzieki za poprzednie odpowiedzi. Podziekowalam rowniez sogiem..zreszta nie pierwszy raz juz.. :)

ewel

ewel
--
marudzę na temat naturalnej pielęgnacji ciała

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3612 Napisanych postów 36540 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260908
Uff.. przebrnąłem przez tego posta.. :)
Na początek miłe przywitanko.. hello :)
Teraz pozdro dla tej pani co dostaje motorka po xenadrince.. ;)
No i też dla tej co to się z wózkiem i bobasem 10kg siłuje :)
No i wszystkich innych :)
Fajne jesteście.. i żadna dieta Wam nie potrzebna!
Musicie uwierzyć w siebie ;)

Dobra.. dobra..
Teraz treść właściwa:

Jogger mistrzu powiedz mi czy jest sens wchodzenia na tą dietę jeżeli wcześniej ostro się jechało na ECA.. tzn jestem jakiś 8 tydzień z krótkimi przerwami (zazwyczaj 3dni co 3 tygodnie ładowania tak żeby uzupełniać stale minerały i witaminy ze szczególnym naciskiem na wapń).. choć nigdy nie pijałem kawy to myślę, że po takim cyklu ECA, jedna kawa nie doprowadzi do termogenezy.. powiedz jak uważasz Ty..

cele.. zadania..
wiara w przeznaczenie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Wszystko zależy od odpowiedzi tarczycy na ECA. Jeśli reakcja już spadła, to kawa jest faktycznie za słaba. Możesz kombinować inaczej: rano ECA, potem aeroby na czczo, potem dopiero kawa dla podtrzymania lipolizy jako śniadanko, i potem już klasycznie

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Wszystko zależy od odpowiedzi organizmu na ECA. Jeśli reakcja już spadła, to kawa jest faktycznie za słaba. Możesz kombinować inaczej: rano ECA, potem aeroby na czczo, potem dopiero kawa dla podtrzymania lipolizy jako śniadanko, i potem już klasycznie

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
angienx,
OK, i generalnie produkty kofeinowe powinno się stosować pomiędzy posiłkami.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
evel,
załóżmy że ważysz 60kg, przy 1500kcal trzymasz stałą wagę, czyli spalasz 25kcal na kg masy ciała. Tracisz raptem 3kg na wadze, przy wadze 57kg zachowując poziom metabolizmu spalasz 57*25=1425kcal, jedząc 1500 75 masz do odłożenia niby niewiele, ale miesięcznie to 30*75=2250g kcal czyli 250g tłuszczu i dodając zatrzymanie wody masz prawie 1kg z powrotem.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPALANIE TŁUSZCZÓW PODCZAS WYSIŁKU FIZYCZNEGO - artykuł

Następny temat

grube nogi

WHEY premium